Skocz do zawartości
kill

Final Fantasy XIV

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam prpblem wbilem juz ten 15lvl mialem juz q aby wyniesc sie z pierwszej lokacji i nadal mam zablokowanego duty findera ;/czy tak powinno byc czy coz zle robie ?

 

 

Jeśli masz zablokowane tzn że nie masz odpowiedniego progresu w fabule. Istotne opcje jak duty finder na pewno nie są cześcią jakiegoś subquesta. Pierwszy dungeon odblokowuje się po odwiedzeniu  3 głównych miast i i pewnie kilku innych questów, jak będzie robił główny wątek dostaniesz informacje kiedy masz użyć duty finder i na pewno nic istotnego nie opuścisz

 

@ Castiel,

 

przejrzyj w journal treść zadania albo zagadaj do niej o co jej chodzi, prawdopodobnie poprosiła cię o inną emotkę na koniec, miałem to zadanie ale dobrze już nie pamiętam, zresztą emotkowych questów miałem już kilka

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno - jest taki głupi quest z dziewcyną której trzeba się ukłonić. Potem gdy już to zrobiłem to co trzeba jej zrobić żeby to dziadostwo zaliczyć? Już nie pytam żeby dobyć jakieś pkt tylko zaczyna mnie to denerwować.

wcozraj robiłem ten q , na głownym pulpicie (oczywsicie jak widzisz postać) to po prawej stronie pisze co masz napisac np /joy /dance

po prostu wpisujesz albo szukasz z listy emotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konfie Sony powiedziano, że przesiadka na PS4 będzie za free dla tych co już kupili wersję na PS3.

Do tego w dzień premiery PS4 w Japoni, czyli 22.2.2014 rusza beta na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcozraj robiłem ten q , na głownym pulpicie (oczywsicie jak widzisz postać) to po prawej stronie pisze co masz napisac np /joy /dance

po prostu wpisujesz albo szukasz z listy emotek :)

Zbaczy zaraz bo to jest tak - trzeba jej się ukłonić. Coś mówi, a potem siedzi obok i wtedy co trzeba dać? Trochę to denerwujące. Gierka całkiem fajna. Mam dopiero 9 lvl. Mało kasy i ogólnie takie teraz się wszystko drogie wydaje.

Czy ja dobrze zauważyłem - w niektóre elementy zbroi są wbudowane jakby sloty, w które można wkładać kamienie ulepszające czy cuś? Coś jak we Władcy Pierścieni - Wojna na Północy?

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez takie zbroje mam i mi sie wydaje ze mozna je ulepszac ;) tak jak w wow gemy sie wklada to pewnie i tutaj to jest ;) na jakim servie pykasz to mozemy razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materie można wrzucać w niektóre zbroje, uzyskuje się je przez przerabianie używanych przez nas zbroi które mają spiritbond nabite na 100%, żeby nabić pasek danej zbroi czy broni trzeba jej używać, oczywiście im lepsza zbroja tym lepsza materia do utworzenia, wprowadzenie do materii jest cześcią wątku głównego, około 20lvl, pakowanie materii do zbroi to już poważniejsza sprawa, potrzebna jest odpowiednia klasa crafterska i odpowiedni jej poziom, np dla pugilista czy archera potrzebny jest leatherworker na odpowiednim poziomie poniewaz on tworzy dla tych klas zbroje

 

Czy tylko mnie denerwują spammerzy na generalnym czacie sprzedający wirtualną walutę za prawdziwą kasę, dziś i wczoraj miałem krucjate na takich oszustów wysyłając report cheating z support desk'u, wysłałem i ich łącznie około 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyl o o Ciebie nervuja ; p

Panowie jakos nie podoba mi sie rola dps wolal bym tanka ;)

Wiec tak czy jest jakas roznica pomoedzy palkiem i warkiem w tankowaniu procz tego ze warek uzywa 2h i zadaje wieksze dmg i woeksze dostaje od potworkow a pallek ma tarcze 1h i mniejsze dostaje obrazenia procz tych rzeczy czym sie roznia ?

A jak warek to jaka tasa dla niego najlepsza ? Chyba ze nie ma roznicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy odblokują wersje cyfrową? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko lub może nawet kilka...

Czy postać, którą tworze rozwija się w tak powolny sposób czy ja robię jakiś błąd?

Mam postać, która używa laski i rzuca zaklęcia. Głównie ten początkowy (stone) i jak na początku ten czar zadawał 17-18 DMG tak teraz na 15 lvl zadaje 35-40. To tak ma być czy coś poknociłem?

Kiedy i jak można zmienić klase postaci i czy to coś daje?

Chciałbym używać np miecza ale auto-attack na 7s to jakaś kpina. Są jakieś specjalne ataki na bronie fizyczne, które pobierają energia z MP?

Jeszcze nie ogarniam wszystkiego.

Jestem na 15 lvl i teraz w sumie każdy quest to około 3 tys EXP więc muszę zrobić ich około 10 żeby wbić lvl.

Jest jakiś sposób na farmienie gdzieś kasy? Wszystko jest tak zajebiście drogie, a ja mam przy sobie około 1 tys gil?

Bardzo by mi zależało na tych zmianach klas bo to chyba oto chodzi bo każdy element stroju, który zdobywam ma klase - "disciple of war" i nie mogę go założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko lub może nawet kilka...

Czy postać, którą tworze rozwija się w tak powolny sposób czy ja robię jakiś błąd?

 

Jak na MMO to wydaje mi się że lvl leci bardzo szybko, jeśli teraz to dla ciebie problem to zdziwisz się jak na na takim 30 lvl będziesz potrzebował około 150 000 expa żeby wbić poziom a tu już nie wystarczy kilka Fate'ów czy questów

 

 

Mam postać, która używa laski i rzuca zaklęcia. Głównie ten początkowy (stone) i jak na początku ten czar zadawał 17-18 DMG tak teraz na 15 lvl zadaje 35-40. To tak ma być czy coś poknociłem?

 

Prawdopodobnie grasz Conjurer która jest klasą leczącą więc obrażenia zadajesz małe

 

 

Kiedy i jak można zmienić klase postaci i czy to coś daje?

 

Było o tym wiele razy, musisz wykonać quest 10 lvl dla swojej startowej klasy, to nie chodzi o główną oś fabularną tylko quest 10 lvl twojej gildii i jeśli dobrze się domyślam że grasz Conjurer musi to być zadanie od nich. Jak już wykonasz to zadanie dostaniesz stosowny komunikat że możesz odwiedzić inne gildie i zacząć karierę w innym miejscu. Przeskakujesz między klasami zmieniając broń ale potem możesz tworzyć listę i płynniej przeskakując między nimi. Czy to coś daje, oczywiście chcesz grać tankiem to Gladiator czy Warrior jest dla ciebie, jeśli wolisz dps to masz szeroką paletę od typowo wojennych  jak Archer, Lancer, Puglist czy magicznych jak Thaumaturgea czy Arcanist a jak lubisz healera to kontynuuj Conjurera

 

 

Chciałbym używać np miecza ale auto-attack na 7s to jakaś kpina. Są jakieś specjalne ataki na bronie fizyczne, które pobierają energia z MP?

Nie wiem o jakim mieczu mówisz w przypadku swojej klasy, klasa Gladiatora używa miecza(z tarczą) i niektóre jego ataki pobierają MP ale nie wiem czy o to ci chodzi

 

 

Jestem na 15 lvl i teraz w sumie każdy quest to około 3 tys EXP więc muszę zrobić ich około 10 żeby wbić lvl.

 

heh, jeśli to dla ciebie wolno to później każdy lvl będzie jak święto gdzie przy fanfarach otwiera się szampana

 

 

Jest jakiś sposób na farmienie gdzieś kasy? Wszystko jest tak zajebiście drogie, a ja mam przy sobie około 1 tys gil?

 

 

Jest taka zasada w MMO, nie kupuj nic, sprzedawaj niemal wszystko, nie warto kupować nic od merchantów ponieważ ceny stuffu są niesamowicie wysokie a i tak 99% z tego co mają na stanie zdobędziesz sam, osobiście poszedłbym nawet o krok dalej, kiedy masz zadanie gdzie nagrodą jest do wyboru  armor, rękawice, buty  albo złoto zawsze wybieraj to ostatnie, dlaczego ? Gear z questów w 99% nie jest unikatowy i dostaniesz go bez problemu w Market Board za bardzo niską cenę. Podam taki przykład, dostajesz questa na około 27 lvl gdzie nagrodą jest Toadskin cuirass albo 5 sztuk złota która każda przy sprzedaży daje 500gil. Zgarniasz po wykonaniu questa 5 sztuk złota, sprzedajesz je i masz 2500 zarobionej kasy, Toadskin cuirass u mercahntów masz za około 4000-5000 gil a na Market Board był ostatnio za około 400-600gil, czyli kupując na market board masz Toadskin cuirass + około 1800gil

 

Zarabianie pieniędzy to temat rzeka. Najlepiej jest bawić się w klasę typu miner czy botanist gdzie nagromadzony stuff sprzedajesz na market board, ceny materiałów crafterskich są bardzo wysokie, wyższe od broni i zbroi, dobrą opcje podał TomekAchilles gdzie materiał przerabiasz na lepszą wersję i sprzedajesz po podwójnej cenie np kupujesz 99 aldgoat skin za 100gil sztuka + 99 alumen za około 20gil sztuka i robisz z tego 99 aldgoat leather przez quick synthesis i sprzedajesz za około 280-320 gil za sztukę, nie tylko zarabiasz kupę kasy ale i rozwijasz klasę crafterską

 

 

Bardzo by mi zależało na tych zmianach klas bo to chyba oto chodzi bo każdy element stroju, który zdobywam ma klase - "disciple of war" i nie mogę go założyć.

 

quest 10 lvl początkowej klasy i możesz być kim chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś łopatologicznie jak "włożyć" materie w slot np zbroi? Mam jakiś płaszczyk który ma 4 sloty i udało mi się kupić kilka materii na ogłoszeniu z tablicy.

P.S Dzięki za poprzednie wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

materie możesz uzyskiwać z przerobienia własnych niepotrzebnych zbroi czy broni jesli masz spiritbond na poziomie 100% (materia melding) a do wkładania materii potrzebny jest odpowiedni poziom klasy crafterskiej odpowiedzialnej za dany typ pancerza np dla archerów i pugilistów to leatherworker a armorer dla gladiator i lancer

 

Jeszcze nie wiem który to dokładnie lvl dla klasy crafterskiej ale prawdopodobnie około 20 dla tych słabszych materii

 

Możesz jeszcze poprosić znajomego craftera żeby ci wrzucił materie do zbroi jesli takiego posiadasz, jeśli nie dużo ludzi rzuca w general chat ogłoszenia że poszukują takich osób, oczywiście jesli to będzie ktoś obcy prawdopodobnie sobie policzy za usługę :P

 

Ja mam 22 lvl leatherworkera i jak ogarnę temat mogę pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas gram Conjurerem. Jestem teraz na 18 lvl. Czyli muszę robić moją postać na innej klasie?

Strasznie dużo tego jest. Nie mogę tego ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o materię, to  włożyć może ją ta klasa, która potrafi stworzyć dany przedmiot. Przykładowo do miecza materię wkłada kowal. Conjurer nosi armory z tkanin, więc materię do nich może włożyć klasa, która nazywa się weaver. Na każdym przedmiocie do którego można włożyć materia jest napisane jaka klasa i na którym poziomie może włożyć do niego materię. żeby samemu przerabiac swoje itemki na materię i później móc ją wkładać, trzeba wykonać kilka subquestów. Jeżeli nic nie pokręciłem to te questy dostępne są od 20 lvlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł kisi sie na półeczce czekając na więcej czasu wolnego... Pytanie brzmi - są w razie czego problemy wykupieniem abo/ można to zrobić z pozycji psn lub czy mają takie plany możliwości??  Czy wystarczy pad do ogrywania czy raczej szukać po piwnicy jakiejś starej klawiaturki pod usb (gdzieś tam jakąś mam :P )??

 

Jaka profesja jest najlepsza dla totalnego nowicjusza w MMO... Myslę albo nad black mage/ albo jakiś czysty fighter typu lancer/monk/fighter a może healer (ma coś ofensywnego)?? co byscie obrali na moim miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Castiel lub ktokolwiek kto akualnie gra - dałbys radę odpowiedzieć na moje w/w noobowskie pytania??  :P Gdyz zastanawiam się czy zaczynac powoli czy jeszcze czekać 

 

ps. czy nadal stoi sie w kolejce do pogrania?? :P

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka profesja jest najlepsza dla totalnego nowicjusza w MMO... Myslę albo nad black mage/ albo jakiś czysty fighter typu lancer/monk/fighter a może healer (ma coś ofensywnego)?? co byscie obrali na moim miejscu...

 

Tutaj niekoniecznie jest lepsza klasa dla nowicjuszy. Zależy kim chcesz być. Kozakiem co wskakuje w środek walki to bierz typowego woja. Wolisz dystans? Łucznik czy mag też cie zadowolą. Wszystko się sprowadza do tego jaki masz gear, lvl i czy dana klasa będzie dawała ci radość.

Ja możliwe, że w przeciągu kilku dni zacznę też przygodę z FFXIV. Miałem kupić PES 14, ale widzę Konami nie daje gry na PSS, tak więc chyba skuszę się na FFXIV, bo nie wytrzymie. A tam już tylko jedna profesja dla mnie- summoner. Chyba, że zmienię zdanie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba obrany :D mój ulubiony job w ff tactics czyli lancer aka dragoon ;) ostatecznie black mage. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dps'y jak Lancer, Pugilist czy Archer są najłatwiejszymi klasami czyli takie które są odpowiedzialne za zadawanie wysokich obrażeń, wystarczy że nie plączą się pod nogami i unikają mocniejszych ataków. Przynajmniej takie moje zdanie, doświadczenie z dungeonów, słaby dps jest do przełknięcia, co najwyżej utrudnia życie healerowi ale nieogarniający tank czy healer to często wysoki problem

 

Która klasa typu field jest najlepsza do szybkiego zarabiania kasy

 

Nie śpieszy mi się do endgame'u więc koncentruje się na kilku klasach ale ciekawi mnie jak on wygląda. są już jakieś opinie czy jest co robić czy wieje nudą ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, to była moja droga w becie :) Całkiem przyjemna klasa, ale jak, prędzej czy później, zacznę grać ponownie to żeby nie czuć wtórności będę grał na summoner'a. Choć wiem, że z summoningiem z Finali offline klasa nie będzie miała wiele wspólnego ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze pytanie ściśle mi nie pasujące... Co taki mały rodzyneczek jak white mage może zdziałać - samemu chyba nic :P ?? Patrze na jego ability i cieniutko go widze a klasa sama w sobie wdzięczna (tez widzę ciekawe granie chociaż raczej jak się nie mylę długo sam nie pobiegam  :P ) - ale zapewne fajną białą magiczkę można zrobić która by wdzięcznie wyglądała (syndrom japonskiego zboczeńca on :P )

 

oj chyba długo nie wytrzyma to folia w ff14 :P

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu może nie ale do grup takiego każdy weźmie, dpsa znajdziesz wszędzie, healera już nie bardzo więc obstawiam że tacy są najbardziej rozchwytywani i noszeni na rękach po trudniejszych instancjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać adres strony na której dokonuje się rejestracji kodów z kart pre-pdaid?

Mam problem ponieważ są różne strony na których można się logować przez Square-Enix ID i na niektórych stronach dostaję komunikat o błędnym e-mail/haśle, a na innych nie. Zmieniłem w ustawieniach profilu adres e-mail, ale na jednej stronie dalej widnieje stary. Muszę sprawdzić czy konto działa poprawnie czy założyć nowe i ewentualne problemu ominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba obrany :biggrin: mój ulubiony job w ff tactics czyli lancer aka dragoon ;) ostatecznie black mage. :biggrin:

Hehe, skok do góry na jedna turę nie raz ratował skórę :biggrin: W becie grałem lancerem, całkiem niezły z niego kozak, ja ładowałem specjalami niemal non stop praktycznie bez używania zwykłego ataku.

No i u mnie też XIV czeka na półce aż dokończę GTA i wezmę się za to na serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×