Skocz do zawartości
kill

Final Fantasy XIV

Rekomendowane odpowiedzi

Castiel lub ktokolwiek kto akualnie gra - dałbys radę odpowiedzieć na moje w/w noobowskie pytania??  :P Gdyz zastanawiam się czy zaczynac powoli czy jeszcze czekać 

 

ps. czy nadal stoi sie w kolejce do pogrania?? :P

Ja w kolejce w sumie nigdy nie stoje. Pojawia mi się komunikat taki, że np jestem 14. Włączam od razu kolejny raz i gram. Szybko się to zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie trzeba od razu włączać kolejny raz, wystarczy chwile poczekać i wrzuca na  serwer

 

Problemów z logowaniem już nie ma a samo stanie w kolejce to maks 30 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem swoją przygodę z FFXIV.

Gdyby ktoś też zaczynał i nie wiedział jaki serwer wybrać może dołączać do Cerberus (EU) gram na nim ze znajomym, a zawsze dodatkowa osoba w party się przyda.

 

Nazwy moich postaci:

Murinus Mercer - Lancer
Mirime Mercer - Arcanist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcom nie warto sprzedawać stuffu, dostaje się za to kilka gil. Najlepiej wystawiać na Market Board jeśli sprzęt nie był używany. Przedmioty które używamy przypisują się do naszej postaci (status bound lub binding) i w takim wypadku pozostaje materia melding przy spiritbond na 100%, taką materię można również sprzedać albo wrzucić w zbroję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie założyć temat w dziale online dot FF XIV. Zapraszam do wpisywania kto, gdzie i kim gra :)

http://www.ps3site.pl/forum/topic/78221-final-fantasy-xiv-a-realm-reborn/

Swoją gierkę w wersji na PS3 już rozpakowałem i czekam na dołączenie do ziomków z Forum :laugh:

Edytowane przez MarcinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie założyć temat w dziale online dot FF XIV. Zapraszam do wpisywania kto, gdzie i kim gra :)

http://www.ps3site.pl/forum/topic/78221-final-fantasy-xiv-a-realm-reborn/

Swoją gierkę w wersji na PS3 już rozpakowałem i czekam na dołączenie do ziomków z Forum :laugh:

 Moje info dodane, w sumie dobra inicjatywa, zrobić temat tylko o tym kto gdzie i kim gra.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.Jeżeli skończył mi się darmowy miesiąc to muszę płacić abonament od początku czy mogę dołączyć w każdej chwili i od tego dnia w którym zapłaciłem nalicza mi się miesiąc grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.Jeżeli skończył mi się darmowy miesiąc to muszę płacić abonament od początku czy mogę dołączyć w każdej chwili i od tego dnia w którym zapłaciłem nalicza mi się miesiąc grania?

To jest naliczane tak jak  :psnplus: - jeśli dodasz np miesiąc gry to zsumuje ci razem z tymi dniami, które jeszcze ci zostały. Możesz zrobić przerwę i wznowić kiedy chcesz jeśli o to ci chodziło.

 

Wersja PS3 to graficzne nieporozumienie, delikatnie to ujmując. Od animacji postaci innych niż nasza można dostać padaczki. To coś w stylu animowanych sprite'ów tyle, że w 3D. No i gra ogólnie chodzi słabo 20-25 klatek, a zdarzają się potężne framedropy i to dość często.  Dziś ponad godzinę czekałem w kolejce do Storyline'owego Questa polegającego na zrobieniu instancji. Mój net jest słaby, ale bez przesadyzmu. Jeśli nie zbiorę temu (heal, tank i 2x DPS) to main quest mam z głowy, a co za tym idzie nie odblokuję wszystkich możliwości gry, z własnym "wierzchowcem" włącznie. Brak głosowego chatu jest dużym minusem.

 

Ale jest i dużo plusów - przepiękny soundtrack, dawno nie grałem w grę z tak świetną muzyką. Poza graficznymi wpadkami gra się naprawdę przyjemnie, sterowanie padem jest bardzo dobrze pomyślane i intuicyjne. Bardzo silny syndrom "jeszcze jednego questa", masa rzeczy do roboty, nie tylko jeśli chodzi o walkę. Trzy startowe miejscówki całkowicie różniące się klimatem, wszystkie świetne i bardzo klimatyczne. 

 

Cholera, fabuła głównego wątku naprawdę mnie wciągnęła. Serio jestem ciekaw kim są te postaci, które widziałem na przerywnikach i jaką role odegrają w dalszych wydarzeniach. Tego się po XIV nie spodziewałem :). Tym bardziej jestem wkurzony, że nie mogę znaleźć ekipy na tego questa z instancją :dry:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja miałem jedyny problem z pierwszym questem na dungeona wymuszonego przez story mode. Poźniej było co raz szybciej. Idzie wyczekać, robisz rejestrację i na questy, w końcu dobierze drużynę

Dzisiaj walczyłem z

Ifrit'em

Pierwszy raz mi się udało użyć Limit break na LVL2 - było kozacko. Ogólnie jestem pod wrażeniem gry, na PS4 bankowo przedłużam subskrypcję, bo wciągnęło mnie jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z szukaniem grup jest lepiej, na początku znalezienie grupy trwało 1-2 godziny, teraz 10-20 minut, warto zaznaczać wszystkie możliwe języki w Duty Finder, wtedy wchodzi znacznie szybciej. Kluczowa jest tez nasza rola w drużynie, jako DPS czekam około pół godziny, Tank około 1-2 minut a healer 1.....sekundę. To dość pospolite zjawisko, dpsów jest masa, tanków niewielu a healerzy to rodzynki dlatego biorę się na poważnie za White Mage'a

 

Nie wiem jak gra wygląda na PS3 ale na PC jest to najładniejsze MMO w jakie grałem, ładniejsze od nie jednego normalnego RPG'a, oczywiście z wszystkim ustawione na max

 

Co do Limitów to najlepiej przed walką ustalić z grupą kto używa i kiedy, zwykle pada na DPS;a który uderza bossa przy 20%HP co by go wykończyć jednym strzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat gram Tankiem.

Gladiator lvl 30

Mam kilka pytań i jeśli ktoś byłby w stanie odpowiedzieć to będę wdzięczny,

1. W inventory obok special itemów mamy jakieś kryształy, małe, średnie i duże. Małych i srednich mam dosyć dobrą ilość, ale ani jednego dużego. Jak zdobyć duży i do czego służy?

2. W ustawieniu armoru na samym końcu jest jakiś soul crystal jak go zdobyć i co on daje?

3. gladiator może mieć jakaś specjalizacje typu kowal lub coś w tym stylu, ale gdzieś wyczytałem, że mając 30 lvl gladiatora i 15 conjuera można mieć tzw zaawansowaną robotę Paladyna. czy trzeba jakoś rozwinąć wcześniejszy zawód żeby móc przejść do tego czy z miejsca można to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda postać może mieć dodatkową specjalizację. Ja jako Lancer na 24 lvl mam: armorer na 20 lvl, miner na 16 lvl i leatherworker 1 lvl. Do takich umiejętności pobocznych nie ma ograniczeń, tak samo klas i Job'ów. Kwestia tylko osiągnięcia odpowiedniego lvl w odpowiednich klasach, aby Job się odblokował. Jednak po osiągnięciu wymaganych lvl w klasach nie wiem czy odblokowuję się Job automatycznie czy przez jakąś guild'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat gram Tankiem.

Gladiator lvl 30

Mam kilka pytań i jeśli ktoś byłby w stanie odpowiedzieć to będę wdzięczny,

1. W inventory obok special itemów mamy jakieś kryształy, małe, średnie i duże. Małych i srednich mam dosyć dobrą ilość, ale ani jednego dużego. Jak zdobyć duży i do czego służy?

2. W ustawieniu armoru na samym końcu jest jakiś soul crystal jak go zdobyć i co on daje?

3. gladiator może mieć jakaś specjalizacje typu kowal lub coś w tym stylu, ale gdzieś wyczytałem, że mając 30 lvl gladiatora i 15 conjuera można mieć tzw zaawansowaną robotę Paladyna. czy trzeba jakoś rozwinąć wcześniejszy zawód żeby móc przejść do tego czy z miejsca można to zrobić?

To co pamiętam z bety :

1. Kryształy służą do craftingu, duże kryształy zaczniesz zdobywać praktycznie w end game i służą do wykonywania najlepszych przedmiotów

2,3 - soul crystale dają ci właśnie m.in. robotę paladyna tylko musisz mieć w tym przypadku 30 lvl gladiator (base class) i 15 lvl conjurer(secondary required class) po wykonaniu questa dostajesz soul crystal i robote paladyna.

Edytowane przez Madrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instancje zrobione, wystarczyło trochę cierpliwości, a raczej zajęcie się farmieniem podczas wyszukiwania pomocników. Ogólnie te dungeony to świetna sprawa, nie wystarczy zaznaczanie kolejnych celi, czasem trzeba poszukać klucza lub zakombinować jak w instancji z "wielkim glutem" rozdzielającym się na mniejsze :biggrin:

 

Jaką klasę krafterską najlepiej wybrać i jakie daje to profity ? Myślałem nad miningiem, ale kusi mnie też klasa pozwalająca na wkładanie materii do zbroi. 

No i co zrobić z ekwipunkiem, którego juz nie używam ? Nie mogę go wyjąć z plecaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z materiami nie jest tak łatwo. Od 19 lvl specjalizacji można dopiero wkładać materię do przedmitu. Ale! Jak masz klasę armorer to możesz tylko wsadzać materię do zbroi. Jeśli chcesz wkładać do materiałowych ubrań to tailoring, a do skórzanych leather worker. Ponad to przedmioty posiadają LVL wymagany danej specjalizacji, aby móc włożyć materię. Ja posiadam 20 lvl armorer, a moje zbroje potrzebują 23 lvl armorer, aby wsadzić materię, tak więc mimo iż mogę to zrobić siedzę z pustymi slotami w zbroi ;)

Mining jest przydatny kiedy potrzebujesz minerałów do rozwijania armorer'a, ja mam dzięki temu ore i ice shard'y wymagane przy wykuwaniu, a co za tym idzie jestem samowystarczalny w tej kwestii.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest dobrać te specjalizacje pod siebie. Chyba, że  dzięki którejś da się dobrze zarabiać, to wtedy myśleć przyszłościowo i wybierać coś innego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak to działa... No to jednak za ten mining się wezmę, bo teraz idę w Gladiatora dla lekkiego urozmaicenia :) Brałbym jakiegoś maga, może Healera, ale nie wiem czy nie będzie się to "gryzło" z Lancerem. 

W sumie gierka zaskakuje swoją złożonością, ale raczej dam sobie spokój z wersją PS3. Po zobaczeniu w akcji PCtowej wersjo kopara mi opadła. 

No i fabuła ciekawa, na razie jadę wątek główny, żeby odblokować wszystkie możliwości  grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja PS3 nie jest taka zła, najgorszy jest framerate. Tylko dungeony działają dobrze, reszta w niepełnych 30fps. Ja niestety mam wersje digital i nie posiadam kodu na rejestrację clienta PC, a szkoda, bo też bym się przesiadł na PC, zwłaszcza, że serwery gra ma wspólne więc nic bym nie tracił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja PS3 nie jest taka zła, najgorszy jest framerate. Tylko dungeony działają dobrze, reszta w niepełnych 30fps. Ja niestety mam wersje digital i nie posiadam kodu na rejestrację clienta PC, a szkoda, bo też bym się przesiadł na PC, zwłaszcza, że serwery gra ma wspólne więc nic bym nie tracił.

A no właśnie, a wersja pudełkowa i tak niczym od cyfrowej się nie różni, bo całą grę instalujesz i potem odpalasz z dysku. 

Muzyka to dla mnie 10/10 - top generacji. Niestety za mało voice actingu, za dużo czytania. 

 

Ogólnie na Mooglu dużo polaków gra, zna ktoś gildię czy też Free Company, w której grają sami Polacy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać dobry człowieku. Kupuje abonament. Na razie na jeden miesiąc bo krucho u mnie z kasą. Przy okazji małe info (pewnie wielu już widziało) przedłużając abonament o konkretny okres (miesiąc/2/3) można dostać jakiś gratis. Np za miesiąc można zmienić wygląd swojej postaci i płeć. Np jak macie jakiegoś elfa czy coś to możecie zmienić na tego wielkoluda. Staty się nie zmieniają. Za kolejne miesiące są jakieś miniony. Ot takie kosmetyczne zmiany.

BTW - zrobiłem Paladyna i teraz bawię się w kowala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam do Was drodzy forumowicze parę pytań:

- Co trzeba zrobić żebym mógł sprzedać cokolwiek w Market Board, i czy potrzebny jest do tego służący?

- Co trzeba zrobić żeby zdobyć reputację w danym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedawania na Market board potrzebujesz Retainera czyli służącą/lokaja, dostajemy możliwość zatrudniania ich po zadaniu wątku głównego na około 20 lvl

 

Nie wiem czy coś takiego jest dostępne, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, może chodzi o dołączenie do Grand Company które są powiązane z każdym miastem i zdobywamy u nich Sealsy i awanse

 

Z tym potionem do zmiany wyglądu są podobno jakieś wały, różnie ludzie piszą, raz że trzeba zdjąć cały gear żeby zadziałał, inni że nie działa w ogóle jeszcze inni że nie wszystkie opcje customizacji są dostępne, nie wczytywałem się za bardzo ale przed użyciem radziłbym poczytać w sieci o problemach

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×