Skocz do zawartości
kill

Final Fantasy XIV

Rekomendowane odpowiedzi

Instancje masz dostępne od 10 lvlu. Nie masz questa? napewn cos jest, tylko cos przegapiles. Najpierw sprawdz czy niczego nie ma w adventure guild :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że nie masz questów, mam 29 lvl i w pip questów które zostawiłem dla innych klas...

 

mimo wszytko...

 

wątek główny to płonący wykrzyknik i te questy z reguły są tak połączone że poprzedni zleceniodawca informuje cię gdzie masz się udać, jeśli nie śledzisz fabuły to w zakładce Duty masz recommentations które nakieruje cię na następne quest (główny powinien być ten pierwszy kolejne to subquesty z rejonu na którym się znajdujesz). 

 

Jesli mówisz o gildiowych questach (np Archer Guild) to one są dostepne co 5 leveli

 

Ludziska grający na PS3 jak się gra na padzie, nie wiem czy zainwestować w pada na PC, sterowanie jest intuicyjne i wygodne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz inwestowac w pada na PC...wystarczy że podepniesz pada od Ps3 za pomocą kabla i odpalisz program motionjoy i mozesz smialo grac na swoim padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak pominąłem jeden wątek  :), a możecie mi podpowiedziec jak zapisać się na instancje bo nic nie widze;D (zdolniacha ze mnie ),
powiem tak wolał bym na klawie i myszce zamiast na padzie ;q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz "Duty Finder" i tam zaznaczasz na co sie piszesz i klikasz join.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a od jakiego lvla to bo mam zablokowane jeszcze ; D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz inwestowac w pada na PC...wystarczy że podepniesz pada od Ps3 za pomocą kabla i odpalisz program motionjoy i mozesz smialo grac na swoim padzie.

 

 

Tak wiem o motionjoy i przechodziłem na piecu sporo gier przy użyciu DS3 ale pożyczyłem konsole bratu i na dobrą sprawę nie wiem kiedy mi ją odda więc pada nie mam. Zastanawia mnie czy sterowanie jest intuicyjne i wygodne

 

@Allkaida

 

+/- 15lvl, nie wiem czy nie musisz mieć odpowiedniego progresu w fabule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupione. Konto na SE zrobione. Teraz czekam aż się gra ściągnie. 2,5 GB to jednak trochę. Mimo dobrego łącza musze cekać prawie 1h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście sterowanie padem bardzo przypadło do gustu. Zanim rozpoczęła się trzecia faza bety myślałem, że będzie trzeba zainwestować w jakąś klawiaturę i myszkę, bo jak to tak - padem w MMORPG ? :-) Ale po rozpoczęciu gry okazało się, że sterowanie padem jest bardzo intuicyjne, Cross Hot Bar (czy jak tam te skróty sie zwą) są wygodne w użyciu, prawie wszystkie funkcje/opcje/elementy można pod te skróty podpiąć, przełączanie się między kolejnymi elementami interfejsu na ekranie też jest łatwe i polega na wciskaniu select. Od biedy można też wciskając L1 + R3 przełączyć się w tryb myszki, w którym prawy analog odpowiada za ruch kursorem na ekranie, L2 jako lewy przycisk myszki a R2 jako prawy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o motionjoy i przechodziłem na piecu sporo gier przy użyciu DS3 ale pożyczyłem konsole bratu i na dobrą sprawę nie wiem kiedy mi ją odda więc pada nie mam. Zastanawia mnie czy sterowanie jest intuicyjne i wygodne

 

@Allkaida

 

+/- 15lvl, nie wiem czy nie musisz mieć odpowiedniego progresu w fabule

 

Ja pomimo grania na PC, w 90% używam pada. Gra się bardzo przyjemnie/wygodnie i nie czuje się człowiek gorszy od tych na klawiaturach.

 

Mimo wszystko jednak na Dungach przełączam się na klawiaturę ponieważ łatwiej wycelować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie na padzie gra bardzo przyjemnie. Na początku mozna się troszke wystraszyć, ale wszystko mzna tak ustawić, ze jest nawet latwiej niz klawa + mysz. :P Trzeba pokombinować w opcjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo tego czytania, a mój angielski jest raczej średni. Jak dotąd robie tylko jakieś początkowe questy typu zanieś-przynieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo tego czytania, a mój angielski jest raczej średni. Jak dotąd robie tylko jakieś początkowe questy typu zanieś-przynieś.

Cóż, siła MMO zawsze tkwiła we współpracy pomiędzy graczami, a fabuła czy urozmaicenie zadań schodziły na dalszy plan, ustępowały grindowaniu levelu. Po Becie jestem prawie pewien, że tutaj będzie podobnie. Brak komunikacji głosowej to skandal. Chyba sam zakupię się na wersję PC właśnie z tego powodu, ale jeszcze nie wiem. Mam trochę zaległości na PS3 (TLoU, nowy Splinter, preorder GTA V) i nie wiem czy dobrze wykorzystam ten darmowy miesiąc, a na PC jest chyba 2 miechy. Trochę jeszcze poczekam z zakupem, może około miesiąca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowane są jakieś DLC? Pytam z ciekawości.

Coś mi się chyba powaliło. Przy tworzeniu postaci wybieramy broń. Wziąłem miecz, a potem z innej kategorii laske maga. Teraz nie mam miecza. To ma tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda aktywacja konta SE ? Chodzi mi o to kiedy zaczyna upływać czas 30 dni do końca subskrypcji ? Trzeba wpisać jakiś kod czy po prostu zaczyna leciec po pierwszym zalogowaniu się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda aktywacja konta SE ? Chodzi mi o to kiedy zaczyna upływać czas 30 dni do końca subskrypcji ? Trzeba wpisać jakiś kod czy po prostu zaczyna leciec po pierwszym zalogowaniu się ?

Procedura najpierw wygląda tak - robisz konto na SE, potem w grze - logujesz się i czas leci. Zanim zacząłem grać to wszystkie te formalności łącznie z tworzeniem postaci trwały około 2h

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura najpierw wygląda tak - robisz konto na SE, potem w grze - logujesz się i czas leci. Zanim zacząłem grać to wszystkie te formalności łącznie z tworzeniem postaci trwały około 2h

Grałem już w betę więc mniej więcej wiem jak to wygląda. Czyli pierwsze logowanie to "czas start". W takim razie zakupię i poczekam z aktywacją. Dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobiles zle, ale przy robieniu postaci wybierasz tylko klase. Potem normalnie kupujesz lub dostajesz z questa bron. Na kaazdej broni pisze dla kogo ona jest. DLC jako takiego nie bedzie. Będa tylko aktualizacje, jak nowe klasy czy cos, bedzie to darmowy update klienta, zeby kazdy gracz mial dostęp do tego samego ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że gra będzie coraz lepsza i nie umrze śmiercią naturalną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prpblem wbilem juz ten 15lvl mialem juz q aby wyniesc sie z pierwszej lokacji i nadal mam zablokowanego duty findera ;/czy tak powinno byc czy coz zle robie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przegapiles jakegos questa, nie wiem moze nie robiles tego typowo klasowego? one sa na 5-10-15. Nie pamietam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno - jest taki głupi quest z dziewcyną której trzeba się ukłonić. Potem gdy już to zrobiłem to co trzeba jej zrobić żeby to dziadostwo zaliczyć? Już nie pytam żeby dobyć jakieś pkt tylko zaczyna mnie to denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×