Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem że można ale nie każdy chce kombinować od razu po zakupie konsoli...

Ja twierdzę że to slim jest cichszy bo wiem jak u kolegi chodził fat a jak u mnie slim po 7 godz

\

Napisze jeszcze raz:

Slima masz dopiero parę dni, poczekaj z miesiąc i zobaczysz różnice. Przecież kumpel nie kupił fata 2 dni temu tylko na pewno wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie moja 40 chodziła jak podczas fan testu po 20 minutach. Teraz trzymam ją na oknie, a podczas gry uchylam okno (Jak tego nie zrobie ciągle jest to samo). Więc u mnie tak trochę kiszka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slima masz dopiero parę dni, poczekaj z miesiąc i zobaczysz różnice. Przecież kumpel nie kupił fata 2 dni temu tylko na pewno wcześniej.

Zgadza sie... tez mam slima i w pierwszych dniach trzeba sie bylo wsluchac z glowa niemal przy samej konsoli zeby cokolwiek uslyszec...teraz jak slim ma juz kilka tygodni to chodzi troszke glosniej i inaczej niz fat, siedzac 3,5 metra od TV delikatnie slychac ale i tak jest bardzo cichy. Niema o czym gadac bo i tak grając w jakas gre nie slyszy sie konsoli, nawet w nocy gdy tv jest cicho. Sry za offtopa ale czy w slimie tez mozna zrobic fan test ?(wydaje mi sie ze nie bo z tylu nie ma switcha on/off ale moge sie mylic..pzdr)

Edytowane przez SmoQ_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoq dobre pytanie bo też chciał bym znać odpowiedz

Edytowane przez cenciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widac jakie masz pojecie o tym calym "fun tescie". Nawet nie wiesz ze to jest fan test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja po paru godzinach intensywnego grania jest zdolna "syczeć" jak odkurzacz. No ale już ma 2 lata - chyba trzeba odkurzaczem przejechać po kratkach wentylacyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widac jakie masz pojecie o tym calym "fun tescie". Nawet nie wiesz ze to jest fan test.

Dobrze pomyliłem się raptem z nazwą, każdemu się zdarza, po prostu przekręciłem nazwę.

Pojęcie raczej mam, nie jest to dobre na konsoli, a gdyby było dobre to sony na pewno by o tym pisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nowa SLIM jest głośniejsza. Szybciej się nagrzewa przez co słychać wiatraki. Robiłem test mają obie w domu 80GB i 120GB i FAT po włączenia jest bezgłośna. W przypadku SLIM już po kilku sekundach włącza się chłodzenie. Przy grach grzeje się jak kaloryfer i dmucha ostro.

FAT aby się tak nagrzać musiała mieć mocno ograniczony przepływ powietrza. Ta więc dla ciszy polecam FAT.

Oczywiście jest jeszcze opcja że to wada, ale nie widzę jak coś takiego można reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam swoją 40 chodzi elegancko a do dzwieku można sie przyzyczaic :D a tak poza tym wersja 40 posiada system chlodzenia który chłodzi ów ten system :))

card.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak się dowiadujemy moi mili nasze faty sa pełne zalet :P choć jest to mały szczegół ale zawsze cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat zdecydowanie :) lepsza jakość wykonania :) widzisz co masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy, ale zarejestrowałem się ze względu, iż jestem przed kupnem PlayStation 3.

Moim zdaniem jeśli chodzi o wygląd, to... to nie ma kompletnego znaczenia...

Konsolę kupuję do gier, a nie żeby ładnie wyglądała na półce.

Sam jeszcze mam wątpliwości, ale to tylko jeśli chodzi o funkcjonalność.

W sklepie w dziale konsol zostałem poinformowany, że "Gry z PS2 można ściągnąć za opłatą z PlayStation Store na PS3. Gry są w pewnym sensie przerobione pod PS3.", ale czy to prawda?

W sumie kupuję przecież PlayStation 3, aby pograć w gry na nie, a nie w PS2 (chociaż jednak ma pewne bardzo ciekawe tytuły), ale czasem zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej kupić tę samą grę zamiast na PS3, to na PS2 i odpalić z kompatybilnością. Troszkę by zostało pieniędzy, ale nie byłaby chyba aż taka funkcjonalność.

Wydaje mi się, że jeśli konsola ma duży dysk, to YLOD może też nastąpić szybciej.

Jeśli przecież konsola musi przeszukiwać większą przestrzeń, to możliwe, że bardziej się przegrzewa.

Pewnie nie ma to aż takiego znaczenia...

Moim zdaniem, PlayStation 3 najlepiej postawić na biurku, albo gdzieś, ewentualnie wysuwać ją na czas korzystania.

Cóż z tego, że jest tak jak w instrukcjach zachowane 10cm od ścian minimalnie, jeśli np trzymamy ją we wnęce na komputer?

Owszem, 10cm jest, ale jest to przestrzeń otwarta z 1, czasem z 2 stron, więc takiej cyrkulacji powietrza nie ma.

Ja osobiście trzymałbym ją na ławie z telewizorem na otwartej przestrzeni i koło okna i grzejnika (grzejnik jest często przykręcony na 3/5, więc przy oknie nie będzie to takie grzanie).

Wygląd nie ma dla mnie żadnego znaczenia, a możliwość postawienia jej pionowo, to dla mnie zbędny bajer.

A czy to czasem nie jest z lekka niedobre dla konsoli? Mi się zdaje, że konsola powinna być poziomo, gdyż wtedy ma najniżej środek ciężkości i praktycznie nie może się przewrócić.

W tej kwestii jestem tylko na poziom, gdyż czy po wypadku z konsolą z mojej winy uznawana jest gwarancja?

Sam już nie wiem, ale myślę, że chyba zakupię PS3 Slim 120GB.

Na początku zastanawiałem się między Fat 60GB, 80GB, a Slim 120GB, ale Slim po dłuższym czasie dla mnie (zapewne grałbym dużo) będzie bardziej opłacalna ze względu na zużycie prądu.

To chyba tyle na razie, a poczekam, co Wy myślicie na temat mojej wypowiedzi :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci napisze że nie musiałeś tak dużo pisać tylko np wybrałem slima bo nie zależy mi na wyglądzie tylko na tym że konsola pobiera mniej prądu a ja będę dużo grał i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, zawsze jak zaczynam "przygodę" (xD) na jakimś forum, to staram się pisać w miarę długo i obiektywnie, bo przy komentarzach to mojej odpowiedzi, od razu wiem, jakich ludzi spotkam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się obydwa modele jednakowo podobają, ale wybrałem Slim ze względu na to, że jest nowszy i był bundle z Uncharted 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum !

Kupiłem dziś ps3 slim 120 gb z killzone 2, kablem hdmi i dodatkowym padem za 1100 zeta !

Wszystko nowe mam nadzieje że było warto.

Sprzedałem xboxa i za niedługo się zacznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum !

Kupiłem dziś ps3 slim 120 gb z killzone 2, kablem hdmi i dodatkowym padem za 1100 zeta !

Wszystko nowe mam nadzieje że było warto.

Sprzedałem xboxa i za niedługo się zacznie :)

gdzieś kupił tak tanio??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie pewnie na Allegro.

Ja w sklepie byłem... PlayStation 3 120GB za 1499.90,-. Dlaczego? Dodają tylko kabel HDMI.

Dla mnie to zdzierstwo... Sam kupowałbym z gram.pl, bo tam mam 120GB za 1239.0,- i gry są dużo taniej niż w tym właśnie sklepie.

Ale czekam na odpowiedź, bo też chciałbym wiedzieć, skąd tak tanio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z tego sklepu http://www.sklep.psxextreme.pl/product_info.php?products_id=4505&osCsid=e70c94712d2fd9ed38c0e0637e83665a kolega z forumowy Turus, kupował u nich Xboxa 360 chwali sobie ich i teraz zamierza kupić PS3 120gb SLIM ja tak samo cena super i mają w miarę tanie gry można sobie coś dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×