Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę właśnie zakupić 3 lecz nie wiem jaki sprzęt jest dobry fat czy slim może ktoś by mógł mi coś na ten temat napisać co jak działa czy jest awaryjny któryś z modeli i co polecacie dzięki z góry

przeczytaj watek :)

o awaryjnosci ps3 slim trudno narazie mowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam slima , miałem fata i powiem tak , bardziej podoba mi się slim, wygląda znacznie lepiej na żywo i położony w poziomie, wygląda jak odtwarzacz blu-ray :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie też tak w Slimce, że jak długo gracie to z tyłu jest troche nagrzana, także pod spodem?

Edytowane przez szefunio1501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie też tak w Slimce, że jak długo gracie to z tyłu jest troche nagrzana, także pod spodem?

Laptopa też "macasz" pod spodem czy sie nie nagrzał? Ludzie..

Też mam slima 250 i strasznie strzela plastik jak sie nagrzewa xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy z tym grzaniem konsoli ..jak ktos trzyma ja w ciasnej pólce gdzie nie ma jak odychac lub jeszcze ma tam dekoder lub PS3 stoji na dekoderze to na pewno mu się bedzie grzało..Poza tym jak narazie awaryjnosc slimów jest na poziomie 2% i jakieś denne filmiki na YouTubie gdzie każde jest nagrany w ciemnościach nie wiadomo po co jak by ten gońcu światła nie miał i pokazuje z jego konsola padła to żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam slima , miałem fata i powiem tak , bardziej podoba mi się slim, wygląda znacznie lepiej na żywo i położony w poziomie, wygląda jak odtwarzacz blu-ray :whistling:

A jak wygląda odtwarzacz blu-ray .... jak dla mnie to większość dostępnych na rynku nie odbiega znacząco od odtwarzaczy DVD ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się bardziej podoba FAT :thumbsup: Lecz slim bardziej praktyczny (nie kurzy się, rys nie widać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz używał konsoli zgodnie z jej przeznaczeniem czyli do grania, a nie na przykład zjeżdżania jak na sankach to nie powinna się porysować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natura ludzka jest taka, że zawsze będziemy wszystko ze sobą porównywać i toczyć spory na ten temat. Jak nie C64 vs Atari 65XE to Xbox vs Playstation. A jak nam zabronią toczyć fanbojowskich sporów na forach to znajdziemy temat we własnym ogródku. Ps3 vs Ps3. To ta sama konsola. Szkoda, że w slimach nie można odpalić Linuxa ale z drugiej strony nowe maszyny mają dobrą cenę i gra się na nich IDENTYCZNIE jak na starszej. Obie są super.:tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopa też "macasz" pod spodem czy sie nie nagrzał? Ludzie..

Też mam slima 250 i strasznie strzela plastik jak sie nagrzewa xd

Mi też plastik strzela w mojej 250` xD Wiesz trochę ciepło za nim jest z tyłu gdzie są wentylatory, po prostu się martwię czy się nie grzeje zbyt mocno ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi jak czasem plastik strzeli w play'u to aż się koty budzą:P 21wiek a dla głupieo strzelania plastiku rozwiązania nie znaleźli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak może strzelać plastik w urządzeniu za grubo ponad 1000zł?

farelkę potrafią zbudować, żeby się plastik nie deformował

dali ciała całkowicie z tym slimem

jak sprzedasz urządzenie po roku/dwóch jak obudowa będzie zdeformowana od ciepła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi jak czasem plastik strzeli w play'u to aż się koty budzątongue.gif 21wiek a dla głupieo strzelania plastiku rozwiązania nie znaleźli...

Mam ten sam problem co wy z tym strzelaniem, ale widocznie taki urok slimki.

Mi osobiście bardziej podoba się slimka, jest mniejsza, ładniejsza i podobno energooszczędniejsza od fata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też strzela nawet się kiwa na boki jest nie stabilna w poziomie.

w mojej slim 120GB też strzelają plastiki... konsola stoi na ławie pod telewizorem (nie na tunerze :) ), od ściany ma 20cm, a na około hula wiatr ;) ... w zasadzie po paru minutach użytkowania i kilka minut po wyłączeniu konsoli słychać trzaski. Szczerze? Przyjąłem to jako wadę której nie zamierzam reklamować: 1. najczęściej gra się z dźwiękiem - dość głośno, 2. przeszkadza w niewielkim stopniu podczas oglądania filmów / ciche sceny.

Dodatkowo za slimką przemawia niby nieistotny z początku - Bravia Sync w slimce (że niby tylko z tv Sony którego nie mam), a tu się okazuje, że z tv Sharpa z Aquos Link PS3 slim również działa.

Czyli wniosek z tego taki, że PS3 slim może być obsługiwana z każdego tv obsługującego HDMI CEC, w zależności od producenta tv przyjmuje on różną nazwę (cyt. wiki):

Anynet (Samsung); Aquos Link (Sharp); BRAVIA Sync (Sony); HDMI-CEC (Hitachi); Kuro Link (Pioneer); CE-Link and Regza Link (Toshiba); RIHD (Remote Interactive over HDMI) (Onkyo); SimpLink (LG); HDAVI Control, EZ-Sync, and VIERA Link (Panasonic); EasyLink (Philips); and NetCommand for HDMI (Mitsubishi).

Edytowane przez ioad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej slim 120GB też strzelają plastiki... konsola stoi na ławie pod telewizorem (nie na tunerze :) ), od ściany ma 20cm, a na około hula wiatr ;) ... w zasadzie po paru minutach użytkowania i kilka minut po wyłączeniu konsoli słychać trzaski. Szczerze? Przyjąłem to jako wadę której nie zamierzam reklamować: 1. najczęściej gra się z dźwiękiem - dość głośno, 2. przeszkadza w niewielkim stopniu podczas oglądania filmów / ciche sceny.

Dodatkowo za slimką przemawia niby nieistotny z początku - Bravia Sync w slimce (że niby tylko z tv Sony którego nie mam), a tu się okazuje, że z tv Sharpa z Aquos Link PS3 slim również działa.

Czyli wniosek z tego taki, że PS3 slim może być obsługiwana z każdego tv obsługującego HDMI CEC, w zależności od producenta tv przyjmuje on różną nazwę (cyt. wiki):

Anynet (Samsung); Aquos Link (Sharp); BRAVIA Sync (Sony); HDMI-CEC (Hitachi); Kuro Link (Pioneer); CE-Link and Regza Link (Toshiba); RIHD (Remote Interactive over HDMI) (Onkyo); SimpLink (LG); HDAVI Control, EZ-Sync, and VIERA Link (Panasonic); EasyLink (Philips); and NetCommand for HDMI (Mitsubishi).

z tego co mi wiadomo to trzaski są powodem tego iż sprzęt jest nowy u ulega pod wpływem nagrzania i następnie ochłodzenia dlatego trzaski, coś podobnego zaobserwowałem kiedy kupiłem nowy komputer na początku też strzelał później juz nie to samo z telewizorem było :)

a wracając do tego czy slim czy fat (mam slima) nie lubię błyszczących rzeczy wolę matowe dlatego ucieszyłem się bardzo kiedy zobaczyłem że slim jest matowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu kupowałem PS3. Wszedłem do sklepu i zgarnąłem z pułki PS3 FAT 80GB. Niosąc ją do kasy wyobrażałem sobie jak ta cud maszyna stoi na ławie pod LCD i wywołuje podziw u znajomych:biggrin: Podszedłem do kasy i..... miły pan spytał "a czemu nie weźmie pan PS3 Slim 250GB, tylko 50zł różnicy a ile lepsza. :unsure: Myślę sobie, taaaa lepsza<_< taka mała i nijaka, nie to co ten błyszczący "kolos". Na dodatek w Slim była 1 gra NFS Shift a w Fat były 3 gry. No ale sprzedawca mnie zaintrygował i po chwili zastanowienia wziąłem SLIM:turned: I co I NIE ŻAŁUJĘ :biggrin:

Błysk w FAT jest super ale spróbuj utrzymać ten błysk dłużej niż jeden dzień. Slim można dużo prościej "posprzątać" i nie porysujesz jej niechcący. Dysk w FAT mały (wiem można kupić większy ale to dodatkowa kasa) ja na swoim 250GB ma już zajęte około 150GB na gry i demka z PSS.

Oczywiście różnica między FAT i SLIM to tylko wygląd, gra się tak samo i w te same gry. Wybór to tylko kwestia gustu, jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że slim dużo lepiej prezentuje się na żywo niż na zdjęciach. Ja ją wybrałem, bo idealnie pasuje mi do reszty sprzętu. Z kolei patrząc na Fat widzi się od razu sprzęt Hi- tech. Slim jest pod tym względem znacznie skromniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Fat :biggrin:no fakt jedyna wada trochę podatna na rysy :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno kupowana fat, do slima nic nie mam ale osobiście uważam że fat lepiej się prezentuje, a co do rysowania się to uważając na nią nie ma jeszcze ani jednej ryski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jako że planuje na dniach(przed świętami jeszcze) kupić PlayStation spędziłem wczoraj 2 godziny na przeczytaniu tego tematu od deski do deski i wiele mi się rozjaśniło w tej kwestii.Mam jednak jeszcze pytanie odnośnie nagrzewania się wersji SLIM oraz FAT,czy ktoś może z autopsji powiedzieć która jego zdaniem bardziej się nagrzewa.To dość ważne bo wiadomo że temperatura sprzętu może w znaczny sposób wpływać na jego długowieczność. Pytam o to bo pojawiły się posty o dość mocnym nagrzewaniu się tyłu SLIM-ki co powoduje "strzelanie" plastiku.Będę wdzięczny za odpowiedź bo wydając pieniądze chciałbym być potem zadowolony z wyboru.Pozdrawiam.

Ps.Otwarto dziś EURO RTV na Targówku i z tej okazji PS3 FAT kosztuje 949zł...:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jako że planuje na dniach(przed świętami jeszcze) kupić PlayStation spędziłem wczoraj 2 godziny na przeczytaniu tego tematu od deski do deski i wiele mi się rozjaśniło w tej kwestii.Mam jednak jeszcze pytanie odnośnie nagrzewania się wersji SLIM oraz FAT,czy ktoś może z autopsji powiedzieć która jego zdaniem bardziej się nagrzewa.To dość ważne bo wiadomo że temperatura sprzętu może w znaczny sposób wpływać na jego długowieczność. Pytam o to bo pojawiły się posty o dość mocnym nagrzewaniu się tyłu SLIM-ki co powoduje "strzelanie" plastiku.Będę wdzięczny za odpowiedź bo wydając pieniądze chciałbym być potem zadowolony z wyboru.Pozdrawiam.

Ps.Otwarto dziś EURO RTV na Targówku i z tej okazji PS3 FAT kosztuje 949zł...:whistling:

Fajna okazja. Szkoda, że nie jestem z W-wy, bo bym chętnie kupił w takiej cenie. Mimo, że jestem zdecydowany na Slimke 250GB, ale najtańsze jak dotąd za 1199 widziałem. A 250pln drogą nie chodzi... Brać tego FAT'cika za 949!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam slim i mnie nic tam nie strzela. No chyba że Helgaści w Killzone 2 :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro w tesco ma być promocja obniżka 20 % :) slimki 120 gb są tam po 1200 zł więc jutro cena będzie ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×