Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chcial zlozyć podanie o zmiane samochodu z rufa 3400 na callaway c12 jesli jest taka mozliwosc:) super szybszy to on nie jest, ale nie tanczy jak pijany po calym torze ;)

 

Niestety :( Prośba została rozpatrzona negatywnie. Nie będziemy tworzyć precedensu. Zmiana auta po wystartowaniu w evencie byłaby nie fair wobec pozostałych. Mam nadzieję, że uspokoisz swojego narwańca ustawieniami...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za wczorajsze treningi i sprinty. Niestety 2 lata bez simracing'u robi swoje i moja jazda to masakra. Wczoraj krecilem 2:18, wiec przede mna jeszcze dluga droga. Zmiana na Mine's GTR poprawila nieco sytuacje chociaz czasy gorsze. Wiadomo, cos za cos. Dzisiaj poustawiam jeszcze skrzynie, bo wczoraj kasy zabraklo i latalem na standardowej.

Jesli byloby dzisiaj miejsce, to jesli nie macie nic na przeciwko to stanalbym na starcie.

Pozdrowienia

Smokey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyśćcie swoje reflektory, bo będziemy dzisiaj startować na Motegi o północy :D ,upływ czasu na 20, pogoda stała i 28 okrążeń :thumbsup:

 

Czasy to niskie 2:10. Jak to się ma do was ?

Moje tempo wyścigowe, to jakieś 2:10 - 2:11, chociaż BL udało się zrobić 2:08:7xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade z Wami wyscig po raz pierwszy, wiec wole sie upewnic. Do formujacego ustawiam sie jako ostatni, jako debiutant w serii? Co robimy jesli ktos tez bedzie jechal po raz pierwszy? Umawiamy to na warm up'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyduje alfabet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade z Wami wyscig po raz pierwszy, wiec wole sie upewnic. Do formujacego ustawiam sie jako ostatni, jako debiutant w serii? Co robimy jesli ktos tez bedzie jechal po raz pierwszy? Umawiamy to na warm up'ie?

 

Ustawiasz się za Przestępcą. Jak go nie będzie, to za on_Remigio itp. W 1 poście masz tabelkę i ustawiasz się według niej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, czyli jakby nie patrzec startuje z PP ;) Panowie, zrobcie to delikatnie i szybko....i na pierwszym kolku ;)

Edytowane przez SMokey76er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś nie dam rady - nadmiar obowiązków. Postaram zjawić się w piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to po wyścigu nr2...kr...a znów w jakimś sub evencie jadę... Nie dość ze auto wolne to jeszcze pali jak smok... Bez 3 pit nie było szans... Chyba Pozostaje mi walka z onremigo i niceman... Reszta znów poza zasięgiem... Zdublowane raz włącznie do laker... Pierwsza trójka dwa duble mi zafundowała

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig raczej nudny, ponieważ przez dużą jego większość jechałem sam. Sam na sam z autem, które chce mnie zabić :p

Jedyne pojedynki to króciutki z Ziemniakiem (sory za stuk w zakręcie, dupa mi uciekała), a później dłuższy z Nervusem. 

Ten drugi był niby w miarę wyrównany (na nie moją korzyść), ale i tak byłem skazany na porażkę. Po 6 okrążeniach bronienia się, na łuku w połowie toru dupa zaczęła uciekać i zespinowałem. Nervus to wykorzystał i już nie miałem szans na dogonienie go ;) Tym bardziej że 'singlowe' tempo miałem o jakaś 1s gorsze niż podczas jazdy w presji.

Moja kula mi mówi, że walka o podium odbędzie się między Ziemniakiem, Yogim i Nervusem ;) Ten pierwszy ma lipę, ponieważ Motegi to był pierwszy i ostatni tor, gdzie brak docisku mógł coś wskórać ;) Ale i bez tego RUF RGT jest najszybszym autem bez docisku (zarówno na prostej jak i  w winklach), więc Ziemniak ma szanse się bronić ;)

A ja będę walczył o P4 ;) Tylko jeszcze muszę popracować nad setupem, bo obecny jest średni.

 

Proponuję również w 1 poście zamieścić jakiś FAQ odnośnie niemożności dołączenia do pokoju oraz okrążenia formującego, żeby nie trzeba było odpowiadać na setki pytań padających tuż przed wyścigiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wynik lepszy niz moja jazda to auto stac na wiecej ale cos mi strasznie nie szlo w wyscigu robilem mnostwo bledow oprocz tych widocznych jeszcze biegi caly czas klikalem 2 razy i omijalem biegi to chyba ze stresu :)

Tor motegi -10 na 10- fajnie ze oswietlony w nocy

frekwencja -9 na 10- prawie komplet

Samochod -9 na 10- szybki i daje frajde "bez tuningu" ale brzydki

Zachowanie na torze -10 na 10- nikt sie nie pchal i bylo fairplay :) a obawialem sie nowych :p

Moja jazda - 5 na 10 -mnostwo bledow ale bez kontaktu, awarii i szkody dla innych

Graty ziemniak i podium

Szkoda ze tez sie dobrze nie bawilem i to juz trzeci wyscig z rzedu mam powody do narzekania. :(

Ps.zajebiste fotki z brand hatch

Edytowane przez laker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyścig całkiem fajny, sporo walki głównie z Lakerem i to w kilku niezależnych sytuacjach. Najpierw po starcie, po wstępnym przedzieraniu się w górę stawki, siadłem Ci na ogonie i przy ostrym zakręcie w prawo (długa prosta gdzieś pośrodku toru) wydaje mi się, że zaliczyłem stuka na Twym aucie, sorki (ale piszesz, że nikt się nie pchał więc może sobie przywidziałem :) ). To przed pierwszym stopem, uległeś po krótkiej pogoni. Gdzieś po drodze ścigaliśmy Cię jeszcze z Grande (pewnie po 1. stopie, który Ty chyba opóźniłeś), troszkę walki było i tam chyba dobry kawałek nie mogłem się z Tobą uporać. Po wyprzedzeniu pognałem do przodu i w sumie już Cię miałem nie oglądać do końca wyścigu ale do 3. zjazdu do boksu zmusił mnie pusty bak. Po wyjeździe - a jakże - Laker przede mną :) Zostały 3 okrążenia i dobrych kilka sekund straty ale o dziwo nie stawiłeś wielkiego oporu, złapałem Cię chyba w pół okrążenia i dowiozłem całkiem sensowne 7. miejsce.

 

Popatrzyłem na auta, które zameldowały się na mecie przede mną i wydaje mi się, że dużo wyżej podskoczyć nie miałem szansy. Przez chwilę wydawało mi się, że potrafię jechać wyrównanym tempem z Grande i Piotrasem ale kilka błędów (3 wtopy w piach na dwóch sektorach!) wybiły mi to z głowy. Wyżej, inna liga - szczególnie czołowa trójka, która w tym evencie będzie faktycznie rządzić i dzielić :)

 

Fajnie, że był komplet (aczkolwiek chyba Łysy wyleciał zaraz po starcie, szkoda) i miło, że mieliśmy w niektórych przypadkach 4 zjazdy do boksu :) To uporządkowało sytuację w dolnych rejonach tabeli i rozciągnęło całą stawkę  ;) W Rzymie zaleca się co najmniej 5 stopów ;)

 

Co do paliwa to jestem nieco rozczarowany...moją niesamowitą zdolnością liczenia. W świecie, w którym 3x9=28 nic sensownego nie uda mi się zrobić :) Tak czy inaczej auto nie było w stanie pojechać na 2 stopy a z relacji w lobby po wyścigu wynika, że takie auta na torze mieliśmy (chyba Nervus a jeśli on to pewnie i Yogi, zapewne i Ziemniak) - to samo w sobie istotny element przewagi. Pela pisząc o spalaniu chyba zatem przesadza bo 3 pity to norma.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med, trochę się zapędziłeś z tym rozdawnictwem miejsc w pierwszej czwórce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw frekwencja:) No cóż pojawił się problem ponieważ wczoraj było 19 chętnych do ścigania:) Nie wiem czy będzie się to zdarzać częściej ale jeśli tak to pierwszeństwo do startu w wyścigu będą miały osoby z lepszą frekwewncją:) Będzie to może dodatkowy bodziec do trzymania dobrej frekwencji:)

 

Co do samego wyścigu to bez dwóch zdań były to zmagania kierowców i aut. Od początku GT by Night jezdziliśmy w formule zróżnicowanych aut i zawsze wybieraliśmy je od końca tabeli z poprzedniego eventu:) Wyścigi jednej marki pojawiły się stosunkowo niedawno:) Dzięki takiemu zróżnicowaniu możliwe jest żeby np. taki leszczyk jak ja mógł powalczyć z wymiataczami:) Niestety zawsze jest druga strona medalu bo nigdy topowych aut nie starcza dla wszystkich:( Mam nadzieję że mimo tych różnic każdy znajdzie sobie kogoś do powalczenia:) 

Dla mnie wyścig ułożył się świetnie. Po starcie spadam na p 16 i zaczyna się moja codzienność. Pojedynki 1x1 z poszczególnymi graczami. Jadę w sznurku za Nervusem i po kolei wyprzedzam kolejne osoby wykorzystując potencjał auta i błędy innych. Dodam że wysupłałem kilkanaście godzin na trening przed tym wyścigiem , może i to miało jakieś znaczenie??:) Polecam :) Po super pojedynkach i mega czystej walce zasadzam się na p4 za Nervusem i Medem. To pierwszy epicki i dłuższy pojedynek w moim wydaniu. Super walka Nervus:) Świetna defensywna jazda i bez żadnych błędów. Nie miałem szans na czyste wyprzedzanie bo na prostej nie łapałem nawet draftu. Biorąc po uwage okoliczności postanawiam nie zjeżdżać z Wami do pitu i pojechać jedno okrążenie więcej. Zjeżdżam do pitu i dolewam 20 litrów mniej licząc że dzięki temu skrócę pit na tyle aby wyjechać przed Medem i Nervusem:) Udaje się !!! A ja mam dodatkową frajdę z taktycznego aspektu wyścigu:) Nie wiem Med jak mogłeś się nudzić w tym wyścigu , chyba że to o końcówce bardziej mówiłeś , bo ten moment był MEGA MEGA miodny. Jestem na p2 i zaczynam pościg za Ziemniakiem. Pościg za Ziemniakiem, hehe ......... to trochę jak jakieś SF. :) Ale okazuję się że jednak nie , mam lepsze tempo i powoli odrabiam straty. Po jakimś czasie dochodzę Ziemniaka i instaluje się na zderzaku RUFa. Tak śmigamy kilka ładnych okrążeń ale okazuje się że to co odrobię w zakrętach i do hamowaniach to trace na prostej:) Nie było szans na czyste wyprzedzanie więc czekałem na błąd. Były dwa momenty gdzie RUF pojechał zbyt szeroko i korciło mnie żeby dodać lekko gazu i wcisnąć się na wewnętrzną...... ale tego nie zrobiłem:) Miło mieć na plecach kulturalnego kierowce , Ziemniak? Hehe ..

Graty Ziemniak za zwycięstwo

Graty Nervus za p3:) 

dzięki Nervus i Med za super walkę na torze.

Wielkie dzięki dla wszystkich za stawiennictwo i na prawde mega czystą walkę na torze. Mimo 16 startujących nie było żadnej kraksy. Płynnie przejechaliśmy pierwszy zakręt , pierwsze kółko i cały wyścig. Ściganie z WAMI Panowie to czysta przyjemność:)

 

Co do tematów organizacyjnych to:

--jeśli pokój jest niewidoczny to  należy szukać go przez LISTĘ TORÓW  a nie przez znajomych. Wystarczy wybrać dany tor w poczekalni i juz w tedy się pokazuje:)

 

Do zobaczenia na treningach:) Z tego co słyszałem Ziemniak zaczął przygotowania do wyścigu o godzinie 17,30!!:) Zaangażowanie godne naśladowania i jak widać przynoszące wyniki:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli w poniedziałki start byłby o 22:30 stawiał bym się bankowo. A tak może być rożnie.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pela pisząc o spalaniu chyba zatem przesadza bo 3 pity to norma.

Jeśli inne auta też palą jak moje... to napawa to choćby odrobiną optymizmu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inne auta też palą jak moje... to napawa to choćby odrobiną optymizmu ;-)

Tak myślę. Z powtórki wyjdzie jasno kto na ile stopów pojechał; jestem całkiem pewny, że będzie tam dominowała cyferka "3" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med, trochę się zapędziłeś z tym rozdawnictwem miejsc w pierwszej czwórce :P

 

Moja kula wywnioskowała to na podstawie zajętych miejsc podczas dwóch pierwszych wyścigów wspomnianej trójki oraz ich frekwencji, która raczej na pewno będzie wynosiła 100% :p Natomiast siebie nie postawiłem na P4 tylko napisałem, że chciałbym o nie powalczyć (w zasadzie to miałem to na myśli ) ;)

 

Najpierw frekwencja:) No cóż pojawił się problem ponieważ wczoraj było 19 chętnych do ścigania:) Nie wiem czy będzie się to zdarzać częściej ale jeśli tak to pierwszeństwo do startu w wyścigu będą miały osoby z lepszą frekwewncją :) Będzie to może dodatkowy bodziec do trzymania dobrej frekwencji:)

 

 

 

No właśnie, można coś więcej o tym ? Czy osoby, które wczoraj przejawiały chęć wystartowania ale nie pojechały będą gdzieś odznaczane jako 'obecne' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig udany i dający sporo frajdy. Mimo zupełnego braku treningu wynik bardzo dobry, ale nie mam złudzeń, to głównie dzięki naprawdę szybkiemu autku. Gdyby ktoś dobry przysiadł nad setupem to wydusił by z niego dużo więcej. Ja na tych 25 minutach przed wyścigiem zmieniłem raz setup na jeszcze szybszy na prostej, ale dupa jeździła wtedy strasznie na boki w zakrętach. Wróciłem więc na wyścig do prawie domyślnych ustawień, choć i tak jechałem zupełnie bez docisku. Na tym torze szybkość na prostej była kluczowa.

 

Po starcie lekki awans, po czym chyba na 2 lapie przestrzeliwuję zakręt nr 11 wypadając głęboko w piach. Sorry za zagrożenie dla kilku aut, wyszedł brak objeżdzenia toru. Spadam gdzieś na koniec i gonię stawkę. Tutaj w skrócie, dzięki generalnie szybkiej jeździe, później bez większych błędów, było kilka mniejszych, dzięki także tylko dwóm pitom (nie trzem jak napisałem w pokoju) udało się sporo awansować. Sorry Cienglasz za puknięcie gdzieś w środku wyścigu. Aha, tuż po pierwszym picie, chyba na 11 lapie jade za buggiem, który nagle zwalnia i odbija do pit. Nie spodziewałem się tego manewru i walę mu w pupę rozwalając sobie oba przednie koła. Przez chwilę myslałem czy nie zjechać do pit, ale postanowiłem jechać i generalnie jechało się nieźle, byłe, tylko odrobinę wolniejszy. Sporo walki z Cienglaszem, trochę z Lakerem, a na końcu walka o P5 z Piotrasem i jego jeźdżącym bokami muscle carem. Moje autko było jednak szybsze i mimo wypadnięcia na jednym z zakrętów udało się go znów wyprzedzić i dowieźć b. dobrą pozycję.

 

Te autka na oponach KM dają masę frajdy. Trochę tak jak w realu auta sportowe do jazdy na codzień nie mają opon sportowych, ale komfortowe. Przy niezbyt trzymającyc oponach okazuje się, że nie potrzeba wcale super wiele mocy by było groźnie i wesoło :) 

 

Graty dla podium!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Trochę tak jak w realu auta sportowe do jazdy na codzień nie mają opon sportowych, ale komfortowe.

 Tu już się troszkę rozpędziłeś. Żaden szanujący się producent nie wypuszcza auta sportowego (nie usportowionego) z fabryki na oponach odpowiadających komfortom z GT. Ba, niektóre hot hatche wyjeżdżają z fabryki na R888 (co odpowiada oponom sportowym miękkim). HOt hatche !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknales we mnie cienglasz ale nic sie nie stalo widac ze niechcacy a nie po chamsku dlatego nawet nie wspomnialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi - a w przypadku takiej samej frekwencji co będzie kolejnym kryterium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych ścigantów :)
Od jakiegoś czasu obserwuję temat i muszę przyznać, że jest tu całkiem ciekawie i zachęcająco. Chciałbym zapytać, jak wygląda sytuacja z zupełnie nowym graczem, który chciałby dołączyć do zabawy? Trzeba czekać na koniec eventu i dopiero można wpisać się na listę, czy wystarczy przed wyścicigiem dać znać i po sprawdzeniu stylu jazdy ochotnika i o ile będzie miejsce, to można startować? Pytam, bo powoli kończę wytrzymałościówkę w gt5 i niedługo przesiadam się na gt6. Z przyjemnością pościgałbym się amatorsko w dobrej ekipie :P

Pozdrawiam i szerokości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×