Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tez wpadne na trening w takim razie :) powiedz mi Yogi czy bmw z M mozna traktować jako auto tuningowane?;p to samo tyczy sie merola i amg

Co prawda nie jestem yogim ale ci powiem :).  Amg i seria M nie zalicza się jako auto tuningowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem yogim ale ci powiem :).  Amg i seria M nie zalicza się jako auto tuningowane.

Polemizowałbym;p amg bylo prywatna firma ktora tuningowala merce do 2005, teraz jest pod skrzydłami merola, ale w dalszym ciagu auta seryjne sa poddawane tuningowi, tyle ze jest on fabryczny i na gwarancji;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam chciałem jechać mercem amg :) ale powiedziano mi że to nie są auta tuningowe.

Edytowane przez jaskiniowiec95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajny tor a mnie nie bedzie :( tez jestem ciekaw frekwemcji im wiecej tym lepiej :)

Wyobrazacie sobie 155aut na nurbie? jak na 24h w realu ..ale to by byla sieczka :D

Albo nawet 50 aut w le mans ...moze za 10 lat Beda takie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda bo chcialem jakas beema pojechac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym;p amg bylo prywatna firma ktora tuningowala merce do 2005, teraz jest pod skrzydłami merola, ale w dalszym ciagu auta seryjne sa poddawane tuningowi, tyle ze jest on fabryczny i na gwarancji;P

Buggarek ustaliliśmy że dostępne są tylko te auta które mają swój oddzielny garaż w grze. AMG i Seria M go nie mają więc darowaliśmy sobie te marki:)

Ale np. C12 Callaway czy jak to sie tam pisze , Shelby , SRT i inne już  ''typowe'' Tunning Cary są dostępne:) HPA Golf , choć wolny bez ustawień, HKS Silvia choć bez ustawień też wolniejsza , ale fajnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok wyścig czas zacząć ;-) pierwsze wrażenia z jazdy NISMO leggera... Nie widziałem auta na torze za którym byłbym w stanie utrzymać się na prostej w drafcie... NERVUS odjeżdża mi na prostej jak znikający punkt...Trudno... Powalczymy

Edit....

Dzięki za podpowiedź co do docisku... jest znacznie szybciej na prostych ;-) do zobaczenia w pon.

Edytowane przez pela222
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem awaryjnie wyjsc niestety. Fajnie bylo, szkoda ze nie bylem w stanie nadazyc hehe. Nie polubilismy sie z rufem, strasznie narwany na wyjsciach z zakretow. Chyba cos sie pozmienialo od gt5 z ustawieniami samochodow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szybkie podsumowanie wczorajszego wyścigu... Porażka po całości ;-) best lap 1.42,300 I auto super wolne na prostych... Porostu nie jechało do przodu. Przyczyną było ustawienie areo... Po wyścigu zmniejszyć na wartości minimalne i było dużo lepiej. Czy wystarczająco dobrze żeby nawiązać walkę na torze jeszcze nie wiem, ale przekonam się w poniedziałek. ;-) widziałem ze jaskiniowiec śmignął kilka kółek na wczorajszym treningu moim NISMO... Daj znac co myślisz.

Wyścig porażka, bo nie zostałem zdublowane tylko przez jaskiniowca i plebana. Pierwsza trójka chyba zdublowala mnie 2 razy, a co istotne nie miałem żadnej kolizji i jedna wizytę na poboczu z minimalną strata czasu. Auto pali jak smok... Nie bylem wstanie pojechać na 2 pity bo maksymalnym zasieg to 11 okr :-( gdyby nie to to może udało by się nawiązać walkę z plebanem. Reszta scigantow poza zasięgiem... konkretnie mówiąc jedno okrążenie poza zasięgiem ;-)

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig - bajka. Zdecydowanie największy poziom miodu od kiedy jeżdżę w GTbN :) Szkoda, że nie mieliśmy kompletu - wydawało mi się, że po podejściu do wyboru aut będziemy mieli nawet problem ze zmieszczeniem wszystkich chętnych. Może kwestia długiego weekendu...

 

Graty dla podium a zwłaszcza dla Ziemniaka. Mam uzasadnione podejrzenia, że jest okrutnym botem z programem nastawionym na wygrywanie :) Kiedy go nie widzę - jest piekielnie szybki i nie inaczej było na Brands Hatch. Wynik na mecie, przewaga nad innymi mówią same za siebie.

 

Pierwsze kilka okrążeń to masa emocji, jazda w tłumie i w moim przypadku na niepełnym rozpoznaniu na co jestem sobie w stanie pozwolić. Dodatkowo nie pomagają warunki a dokładniej wschodzące słońce (gwałtowne i przedwczesne dohamowanie na pierwszym łuku, po którym w tyłek wjeżdża mi Matta). To co mogę zrobić z autem - szczególnie na wyjściach z zakrętów - też mnie zaskakuje, pierwszy raz mam takie możliwości i chyba w kilku przypadkach chcę je zdyskontować zbyt szybko. Przykładem na to jest rywalizacja z Mattą gdzie niekiedy wciskam się tam gdzie nie ma miejsca, stukam i przepycham. Wydaje mi się, że w pewnym momencie Matta się zdenerwował i sam stuknął/zepchnął ale odebrałem to jako przywołanie do porządku (skuteczne) :) Gorzej było z Jaskim, to co prawda tylko jedno zdarzenie ale brzemienne w skutkach dla niego: wyjeżdżamy na prostą SM, ja jak zwykle dociskam na wyjściu i po wewnętrznej. Wydaje mi się, że Jaski zostawia miejsce, jedzie środkiem a po swojej lewej ma jeszcze Pele. Korzystam, fakt, że jest ciasno ale myślę, że da radę przemknąć. Pela chyba nieco zawęża, Jaski delikatnie ucieka i opiera się o mój wścibski przód - resztę załatwia napęd Corvetty. Jaski wypada na pobocze, na szczęście bez uszkodzeń ale faktem jest, że nie doszło by do tego bez mojego wkładu - jestem gotowy na wszelkie konsekwencje i raz jeszcze przepraszam. Poprawię się :) Tak czy inaczej mam pytanie techniczne bo - przyznaję - czasami nie wiem jak się zachować: czy w łukach zachowujemy się jak w zakrętach czy jednak dozwolona jest walka bok w bok nawet jeśli w danym momencie nie mamy overlapu?

 

Kilka innych tematów:

- zaskakuje mnie Piotras, który na ostatnich dwóch okrążeniach wyraźnie opada z sił. Myślałem, że może oszczędza paliwo by w ogóle dojechać do mety ale problemem była chyba lewa tylna opona. Auto rzucało niemiłosiernie, każdy zakręt brany przez Piotrasa, którego byłem świadkiem był szalony :) Ja nie narzekam, udało mi się dzięki temu wyprzedzić to piękne auto :)

- Pleb - auto wydaje się cholernie szybkie i przy 4wd powinno być też pewnie bezpieczne. Mimo wszystko, chyba lubicie się z pechem patrząc na powtórki :)

- Pela - tak, to co piszesz widać było mocno na torze. Auto masz wyraźnie wolniejsze, faktycznie nie mogłeś rywalizować - może ten setup coś zmieni i wrócisz do ścigania

- Yogi - kolejne zaskoczenie. Nie analizowałem każdego okrążenia ale chyba musiał kręcić cholernie mocne czasy skoro w pewnym momencie był za mną, jechał na 3 stopy i mimo mojej solidnej jazdy na mecie był sporo przede mną. Liczyłem, że wespół z Nervusem będziecie mieli większe problemy ze stabilnością auta bo to, że jest szybkie nie pozostawia chyba wątpliwości. Przez kilka chwil myślałem nawet, że jechaliście na 2 stopy (nie wiem czy to realne w Waszych furach)

- nie mogę doczekać się poniedziałku, event rozwija się pysznie :) Mam tylko nadzieję, że chętnych do jazdy będzie jednak więcej bo z 12, który wystartowali bardzo szybko do ścigania zostało w sumie tylko 10 aut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyścig serii zawsze jest trochę niewiadomą (no może poza ziemniakiem ;) ) i dopiero po pełnym dystansie okazuje się jak w danej specyfikacji zachowują się auta. Wiadomo od początku, że jedne będą bardziej konkurencyjne od innych. Dlatego była taka metoda wybierania aut, a nie inna. Sam wybierałem chyba jako 9 i trafiło mi się fajne autko (podobno jedno z fajniejszych), ale jeśli tak, to długo czekało na wybranie.. Pela rozumiem Cię, bo sam w ostatniej chwili przed wyborem zrezygnowałem z tej fury. Fajny widok z kabiny, bardzo stabilny, ale jednak waga powoduje, że nie jest super szybki. Może dobry set wyciśnie z niego trochę ikry?

 

 Mój wyścig układał się bardzo zmiennie. Po starcie (przepiękne widoki, nie wiedziałem, że tak tutaj wygląda tor o świcie) udało się nawet ładnie walczyć w czołówce. Jednak szybko popełniam błąd na jednym z tych ostrych, prawych łuków i wylatuję poza tor. Muszę czekać, aż cała stawka przejedzie i wracam grzecznie na tor :( Pomyślałem, że z szans na 5-6 miejsce zrobi się walka o przedostatnie pozycje. Jednak bardzo polubiłem ten tor i postanowiłem jechać jak się da najlepiej i może zawalczyć o coś więcej. Nie oglądałem jeszcze powtórki, a nie pamiętam szczegółów, bo jechałem w jakimś transie. Wiem tylko, że głównie zyskiwałem w czasie gdy inni zjeżdżali do pitu. Na torze często widziałem RUF'a cienglasza i prowadziliśmy korespondencyjną walkę. Chyba jeszcze z buggarkiem trochę powalczyłem i ogólnie bawiłem się rewelacyjnie :D Tomka udało się pod koniec wyprzedzić, kiedy zjechał do mechaników i ukończyć na świetnym P4 ocierając się o podium. Gratulacje dla ziemniaka (bez zaskoczenia), duże brawa dla Yogiego za P2 (pomimo chyba jakiś problemów z początku) i gratki dla mattamana za P3 :D Popełniłem zbyt wiele błędów by nawiązać jakąkolwiek walkę z czołówką, ale było super miodnie. Bardzo podoba mi się to zróżnicowanie na torze. Można się trochę poczuć, jak na prywatnych zawodach ;) Upływ czasu i pogoda również świetnie oddały charakter angielskiego toru. Baaardzo mi się podobało. Dzięki wszystkim za start i do zobaczenia w ojczyźnie sake ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , wyścig miodny chociaż na początku bardzo pechowy. Startuje jak zwykle spokojnie i spadam na koniec stawki, tradycyjnie hehe. Na początku 2 kółka Cienglasz podcina Jaskiego( klasyczna podcinka Cienglasz :) i w powstałym zamieszaniu uderzam w Mattamana i rozwalam auto łącznie z silnikiem , wrrrr:( Jadę całe kółko rozwalonym autem i szanse na dobry wynik znacznie maleją. Po pitstopie jadę w samotności aż pojawia się Aruw. Niestety zle oceniam jedno z do hamowań i lekko stukam Aruwa. Niestety Chwilę potem Aruw łapie trawkę i spinuje. Jestem przekonany Aruw że gdyby nie ten stuk to byś się zmieścił i nie spinował pomimo tego co mówiłeś po wyścigu. Czekam aż Aruw wróci na tor i puszczam Go przodem. Niestety Aruw zjeżdża do pitu i kończy wyścig.Szkoda Aruw , mówiłeś że miałeś problemy z setupem i jak oglądałem powtórkę to ewidentnie miałeś problemy z gazem na wyjściach z zakrętów . Pojeżdżę chwilę Twoim Mugenem i dam znać co i jak , moja S2000 tez miała ten problem ale go wyeliminowałem. Dalej już w kompletnie zepsutym humorze jade dalej i zaczynam powoli wchodzić we właściwy rytm:) Auto jest zajebiste i pozwala na tempo wyścigowe na poziomie 1.37-1.38:) Przed wyścigiem udało mi się zejść do 1.36.200 ale to na czystym torze i z połową baku:) Tak czy siak rozpoczynam gonitwę i dzięki problemom innych i dobremu tempu powoli awansuje w stawce. Pod koniec wyścigu życie ułatwia mi Nervus , popełnia błąd dzięki czemu awansuje na p3 i zaczynam gonić Mattamana. Na przed ostatnim okrążeniu atakuje po raz pierwszy. Wyprzedzam w drafcie ale zbyt wcześnie hamuję i Matta odzyskuje pozycję:) Kolejne , ostatnie w wyścigu, kółko walki. Nie ma miejsca na błąd i rozkojarzenie . Na najdłuższej prostej atakuje po raz kolejny i tym razem pamiętam aby jak najbardziej opoznić hamowanie. Tylko perfekcyjne wejście w szybki prawy łuk gwarantuje mi sukces. Udało się , w ostatniej chwili awansuje na p2 i kończe wyścig spocony jak świnia. Dodam też że po końcowej akcji z Mattamanem cały się trząsłem z emocji i nie mogłem nabić .... dla uspokojenia:) Świetny wyścig , autka wyglądają zajebiście. Każde ma swoję specyfikę i trzeba nad nimi trochę popracować by wydobyć ich potencjał:) 

Graty Ziemniak za zwyciestwo.

Dzieki wszystkim za fajne ściganko i do zobaczenia na treningach.

 

Szacun Jaski , i Piotras za wybór auta , mogliście wybrać lepiej ale wybraliście bardzo ambitnie:) Fajnie że dzięki temu słabsi kierowcy mogą powalczyć o najwyższe laury, dzięki Panowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cienglasz, nie było żadnych problemów z autem.

Po bardzo ciekawym początku i atakowaniu przez kilka okr.  Plebanna po moich dwóch małych stuknięciach nagle zwolnił i jakoś niepewnie jechał. Odpuściłem myśląc, że coś się stało z mojej winy(jakiś lag) i być może jest uszkodzony. Przez to straciliśmy mega przewagę nad 4-tym Tomkiem. Po jakimś czasie Plabann się rozwalił o Bandę i spadł na koniec. Te sytuacje tak mnie rozkojarzyły, że przez cały wyścig miałem zero skupienia, myśląc czy to nie prze zemnie i co chwile wypadałem z toru. Na kilka okr. przed końcem miałem już dość i po prostu latałem bokiem. Sorry za to, mogłem zjechać do pitu a nie się wygłupiać.

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dzisiaj planuje zrobić trochę kółek po Motegi? Pewnie będę jak zwykle w okolicach 22. Jeszcze nic nie jeździłem, a ochota na wyścig jest ogromna :D Liczę też na komplet po majówce ;)

Na zachętę wrzucam fotostory z Brands Hatch ==> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.253623284825345.1073741891.141213779399630&type=3&uploaded=23

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle fajne fotki Nervus:) Strat o 6 rano tez był dobrym pomysłem , strasznie fajnie wyglądał tor wtedy:)  

 

Co do wieczora to będę na pewno:) Wczoraj miałem schize na smutno bo myślałem że nie będę mógł pojechać w wyścigu. Planowany wyjazd służbowy pon-wt:( Dziś się jednak okazało że przełożyli na czw-piąt. więc będę jutro na .....bank:) Tez się nie mogę doczekać:) Tor jest prosty ale przez to mega miodny , prosta-hamowanie, prosta-hamowanie:) Świetne warunki do licznych pojedynków i super walki na torze:) Do wieczornego treningu Panowie:)

 

 

Jaski , zawsze sie zastanawiałem do jakiego auta można założyć te Babcine fele:) Teraz juz wiem:) Świetnie się prezentuje ta furka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy dam rade bo dzis sie dowiedzialem ze mam pracowac na wieczornej zmianie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jestem, pewnie już w okolicach 21. Tor wydaje mi się nudny, nie czuć prędkości i mam wrażenie, że jestem najwolniejszy na świecie ale może dodatek w postaci innych aut pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej w poniedziałek nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial zlozyć podanie o zmiane samochodu z rufa 3400 na callaway c12 jesli jest taka mozliwosc:) super szybszy to on nie jest, ale nie tanczy jak pijany po calym torze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to że dołączyłeś właściwie dzień przed rozpoczęciem eventu i czasu na wybieranie nie miałeś w ogóle , jestem za taką mozliwością:) Decyzje podejmuje Nervus ale może zrobi wyjątek dla ''syna marnotrawnego'' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pojeździłem dziś chwilkę, setup wstępnie ustawiony. Czasy to niskie 2:10. Jak to się ma do was ?

W tym evencie mam zamiar nie zejść z frekwencją poniżej 50%.

 

Jaski, Twoja vette rzeczywiście tak kiepsko się prowadzi ? Testowałem ją tylko na prostej i miałem opad szczęki jak zobaczyłem że jest tylko ciut wolniejsza od RUFa RGT.

Edytowane przez medmaxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeździ bardzo dobrze, ale problem jest z prędkością w zakrętach i na wyjściach z zakrętów, mam poprostu za dużo momentu ( chyba 675 max.) na dodatek nie mam żadnego docisku. Pewnie da się jeszcze poprawić mój set ale to musiało by mi się chcieć posiedzieć przy tym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med, to mamy identyczne czasy. U mnie też niskie 2:10, ale większym problemem jest paliwo, którego może nie starczyć na 9 okr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wlasnie wrocilem z roboty od 6pm do 6am za to dzis wolne wiec na wyscigu raczej sie pojawie chyba ze nie dotrwam narazie odnawiam znajomosc z moim bongiem i nie chce mi sie lulu :D przydalby sie jakis trening ale w tym stanie rownie dobrze moglbym jechac pod prad :) pozdro i do wieczorka

Ja bym chcial zlozyć podanie o zmiane samochodu z rufa 3400 na callaway c12 jesli jest taka mozliwosc

podanie na pismie i chyba zaswiadczenie notarialne jest wymagane ale jak jestes z Warszawy to pewnie masz znajomosci (np.wujka donalda) a jak nie to yogi za drobna oplata +vat chetnie ci pomoze. Edytowane przez laker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dziś chwilkę, setup wstępnie ustawiony. Czasy to niskie 2:10. Jak to się ma do was ?

Ja też coś koło tego. Co do innych to nie wiem czy nie widziałem Yogiego z czasem w okolicach 2:06:XXX, do tego poziomu schodził też chyba Ziemniak. Trzeba przygotować tyłki, byłem wstępnie ugadany z bandami na wyeliminowanie kilku szybkich zawodników ale ostatecznie na wyścigu się nie pojawią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×