Skocz do zawartości
Emir

God of War III

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dajmy na to zaczniesz grę na Normal'u, to będziesz musiał później przejść grę na Hard'dzie by zdobyć trofeum, co za tym idzie czas się podwoi - To już będzie jakieś 15 godzin, większość trofeów da się wbić właśnie w tym czasie, ale później jeszcze dochodzą wyzwania olimpu które dla niektórych mogą zająć nawet dodatkowe 2 godziny :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się zdecydować na gre , ale po tym co napisałeś chyba jej nie kupuje... oczekuje gry na minimum 30 godzin , takiej jak Red Dead Redemption :) Single za pierwszym razem 20 godzin około + poboczne zadania (polowania itp., itd.) , a jeszcze wszystkie trofea to ze 100 godzin.Jeszcze warto dodać , ze trofea bardzo przyjemne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, no cóż. Może gra i faktycznie długa jakoś nie jest ale nadrabia to swoim klimatem i fabułą. Przechodzę ją właśnie już 3 raz by zdobyć ostatnie trofea do platyny i tak jak chęci do powtarzania rozgrywki nie mam, tak tutaj to czysta przyjemność. No ale to taka moja osobista opinia z którą się zgadzać nie musisz :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, no cóż. Może gra i faktycznie długa jakoś nie jest ale nadrabia to swoim klimatem i fabułą. Przechodzę ją właśnie już 3 raz by zdobyć ostatnie trofea do platyny i tak jak chęci do powtarzania rozgrywki nie mam, tak tutaj to czysta przyjemność. No ale to taka moja osobista opinia z którą się zgadzać nie musisz :thumbsup:

No, pod tym względem bardzo ciężko się z Tobą zgodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pod tym względem bardzo ciężko się z Tobą zgodzić ;)

No, cóż. Dla mnie seria GoW ma jedną z najbardziej wciągających fabuł ogólnie i faktycznie, może trójka odstaje od niektórych części jednak nadal jest na wysokim poziomie (Tak przy okazji, chyba Cię kojarzę z forum SHP :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, cóż. Dla mnie seria GoW ma jedną z najbardziej wciągających fabuł ogólnie i faktycznie, może trójka odstaje od niektórych części jednak nadal jest na wysokim poziomie (Tak przy okazji, chyba Cię kojarzę z forum SHP :wink: )

Dla mnie natomiast fabuła jest schematyczna, pozbawiona mocniejszych zwrotów akcji (jedynie wątek z rodziną Kratosa w pierwszej części potrafił zrobić wrażenie), a przez to nudna - główny bohater w obrębie serii w ogóle się nie rozwija, a cała przygoda polega wyłącznie na zabijaniu kolejnych, coraz to potężniejszych oponentów, w dodatku niektóre motywy powtarzają się do znudzenia (ile razy Kratos lądował w Hadesie?). IMO jeden ze słabszych elementów God of War.

A na SHP czasem się udzielam, więc słusznie kojarzysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale fabuła to rzeczywiście nie zachwyca. Natomiast zarzynanie kilkuset przeciwników daję tą radochę, w końcu o to w tej grze chodzi. Ninja Gaiden też wyśmienitej fabuły nie miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale fabuła to rzeczywiście nie zachwyca. Natomiast zarzynanie kilkuset przeciwników daję tą radochę, w końcu o to w tej grze chodzi. Ninja Gaiden też wyśmienitej fabuły nie miał...

Slasherów z dobrą fabułą można policzyć na palcach jednej ręki i seria GoW również nie posiada wspaniałej fabuły. A jeśli miałbym wskazać cześć która najbardziej zapamiętałem, to na pewno powiedziałbym ze jedynka, niektóre sekrety i filmiki naprawdę pozostawiały wiele do myślenia, ale jak sam napisałeś nie oto chodzi i z tym się zgadzam bo GoW pod względem koszenia przeciwników i ubijaniu mega-bossów jest bezkonkurencyjny :thumbsup:

Edytowane przez UroborosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grę kupuję pod koniec wakacji, razem z GoW Collection, żeby odpowiednio poznać fabułę. ok 28-29 powinienem mieć! BRING IT ON KRATOS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grę kupuję pod koniec wakacji, razem z GoW Collection, żeby odpowiednio poznać fabułę ...

Dobre posunięcie :thumbsup: Osobiście też łyknąłem trylogię chronologicznie i teraz bardzo miło to wspominam ...

Miałem się zdecydować na gre , ale po tym co napisałeś chyba jej nie kupuje... oczekuje gry na minimum 30 godzin ...

GOW3 i platyna w 9h? Nie wiem kto w tyle to ogarnął ale podejrzewam że jechał grę z 3 poradnikami i youtube'm na kolanach. Mnie osobiście udało się zrobić 100% w jednym podejściu do gry i całość trwała łącznie koło 16 godzin. Jeśli to za mało dla Ciebie to Kup sobie Darksiders, to równie dobry tytuł w którym samo przejście fabuły zajmie Ci około 20h, do tego trofea z kolekcjonowaniem, wyzwaniami itp na kolejne 10h zabawy.

Slasherów z dobrą fabułą można policzyć na palcach jednej ręki ...

Wypowiem się o tym co znam;

W GOW nie sposób nie odczuć pewnej powtarzalności; Kratos jest wielki, Kratos zostaje zdradzony, Kratos traci moce, Kratos odbudowuje siłę, Kratos się mści ... i tak mniej więcej trzy razy. Wszystko fajnie, jednak jeśli ktoś nie polubi gościa ze szramą na ryju to po prostu się znudzi. Takie moje zdanie podparte wieloma opiniami które miałem okazję czytać na forum.

W Darksiders (wspomnianym powyżej) fajna wizja apokalipsy, historia pomimo iż mocno oklepana (zdradzony bohater szuka sprawiedliwości) to jednak nie powodowała u mnie objawów znużenia,

W Dante's Inferno urzekły mnie wybory moralne; zabić czy rozgrzeszyć, potępić czy okazać łaskę. Pomimo wielu słabszych momentów jakie miała ta gra uważam że jest to również bardzo godna alternatywa dla przygód Kratosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sposob sie zgodzic z Tomo, ja do GoW-a trojki zbieram sie od prawie roku? Wszystkim w kolo pozyczam a sam nie moge, bo wczesniej pod rzad skatowalem dwie czesci z gow collection i jakos teraz w ogole nie moge sie zebrac..Dodatkowo sobie obiecalem ze przejde ja na najtrudniejszym co mi w ogole nie ulatwia rozpoczecia gry heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zostałem cytowany przez Tomo :whistling: (pierwszy cytat)

Przeanalizuj filmiki na YT, jest kilka sposobów chociaż i normalną walką "na żywioł" też można to spokojnie przejść ... w tym temacie też kilkakrotnie poruszano ten wątek więc cofnij się i przejrzyj lub użyj wyszukiwarki :thumbsup:

Pewnie zaszokuje to wielu użytkowników ale wyobraźcie sobie że mamy tu wyszukiwarkę, na górze po prawej ;) o to co wyszło po wpisaniu w nią hasła "cerber" :unsure:

uff nareszcie cerber i satyry pokonane, zastosowałem metodę na szpony Hadesa i gorgonę - zamianę satyra w kamień - ale też nie było lekko, wielokrotnie satyr nie chciał skamienieć, poza tym wydaje się to takie niehonorowe ale cóż trudno. W części I - głównie w ostatnim wyzwaniu jedyną dobrą taktyką na satyry było wyrzucanie ich w powietrze i tam naparzanie - idealnie się do tego nadawał atak L1+O - tam był to blok połączony z wyrzucaniem przeciwnika w powietrze, tak więc było się chronionym blokiem a jednoczesnie po naciśnięciu O nastepował wyrzut wroga w powietrze. W III nie ma tego ataku (notabene nie również innego powerful ataku L1+O z jedynki spadnięcie z góry z falą uderzeniową). Na youtube gostek wyrzuca czasem satyra w górę chyba atakiem "z buta Hermesa" ale u mnie to nie działało, pewnie jest tylko krótko jakiś dogodny moment. W III piszą że atak L1+O przyciąga wroga i wyrzuca w powietrze - nieprawda na satyry to nie działa. A może macie jakiś inny sposób na aerial combo na satyry w III.
Ja na tytanie zrobilem to za pierwszym podejsciem takim oto sposobem. Na poczatku gdy jest sam cerber lejesz go rekawicami nemejskimi do pierwszego QTE. Gdy odetniesz mu pierwsza glowe i pojawi sie satyr zmien bron na bicz nemezis, uzyj magii tak zeby i cerber i satyr obrywali, i w czasie gdy obaj są rażeni prądem, wyrzuć satyra w góre (L1+kwadrat lub combo trójkątem) i bij go w powietrzu jak najdłuzej sie da. Od razu gdy działanie magii sie skonczy, rzucaj nową tak zeby raziło ich non-stop - wtedy satyr bedzie "sparaliżowany" ;P Do wyczerpania calego paska many powinienes uciąc druga glowe cerberowi i pozbyc sie satyrów (mi sie udalo) pozniej dobij co zostało i ewentualnie jesli bedziesz pod koniec na niskim poziomie zdrowia, pizgaj łukiem apolla lub włacz szał sparty na tak dlugo na ile ci pozwala - bedziesz przez chwile nietykalny. Powinno sie udac, powodzenia ;P
Udało mi się pokonać cerbera i satyry więc pochwalę się swoim sposobem, może ktoś skorzysta:

Na początku walimy cały czas z łuku do cerbera, kiedy wysyła na nas 3 pieski, 2 rozwalamy z łuku, 3 kopiemy. Tak aż do pojawienia się QTE. Następnie wybieramy z możliwych nam dusz meduzę i zamieniamy satyrę w kamień i szybko ją niszczymy. Po rozwalonej satyrze robimy to samo z cerberem co w pierwszym zdaniu ale tym razem atakują nas tylko 2 psy. Następnie po wykonanej kombinacji pojawią się 2 kolejne satyry. Zużywamy resztę magii na wrogów, bierzemy szał sparty i niszczymy szybko cerbera. Gdy go już załatwimy cały czas uderzamy obojętnie jaką satyrę ciosem L1 + O ale należy też uważać żeby nie zginąć. Jak zostanie nam już tylko jedna to podbiegamy, klikamy O i się siłujemy aż to skutku.

PS. Jeżeli do walki przystąpicie bez szału sparty jak ja to po pewnym czasie wam się ona zregeneruje. Może nie cała ale wystarczająca.

Ok, teraz mój problem...Zeus :-(

A teraz poproszę o add.png :ok:

Edytowane przez Tomo
Dodano spoiler, poprawiono cytat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się czytać całego topicu bo pewnie to pytanie pojawiło się już kilka razy ale czy trofea jak np:podpalenie 100 przeciwnikow mozna zdobyc na arenie ? czy tylko w scenariuszu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się czytać całego topicu bo pewnie to pytanie pojawiło się już kilka razy ale czy trofea jak np:podpalenie 100 przeciwnikow mozna zdobyc na arenie ? czy tylko w scenariuszu ?

Tylko podczas przechodzenia fabuły.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby wziąść się za III musze ukończyć dwie pozostałe części ? Ogólnie to w dorobku mam ducha sparty (PSP) i prawie całą skończoną jedynke.(zrezygnowałem bo za dużo nerwów traciłem na mashowaniu i niektórych momentach,a powiedzmy że należe do osób które potrafią rzucać padem o ściane ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby wziąść się za III musze ukończyć dwie pozostałe części ? Ogólnie to w dorobku mam ducha sparty (PSP) i prawie całą skończoną jedynke.(zrezygnowałem bo za dużo nerwów traciłem na mashowaniu i niektórych momentach,a powiedzmy że należe do osób które potrafią rzucać padem o ściane ;P)

A czy żeby obejrzeć 3-cią część "Powrotu do przyszłości" musisz obejrzeć 2 poprzednie ? - absolutnie nie, ale ominie Cię mnóstwo smaczków / wątków fabularnych itp. oglądając wszystko chronologicznie :) Twoja wola, ja osobiście preferuję granie po kolei od pierwszej części, czy to GoW, Uncharted itp, Tobie też tak polecam.

Edytowane przez Link396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczniesz grę od III to będziesz miał strasznie dużą dziurę fabularną i w niektórych momentach będziesz się zastanawiał. O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem GoW Collection razem z 3ójką, powinno przyjść jutro, ale pogram sobie gdzieś pod koniec tygodnia, gdyż mam jeszcze do przejścia inFamous 2(nawiasem mówiąć,świetna gra).

Pytanko: Czy platyna w całej trylogii GoW (szczególnie w trójce), jest trudna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trójce jest dosyć łatwa może poza kilkoma momentami. Do jedynki i dwójki jeszcze się nie zebrałem bo obie ukończyłem już kiedyś na PS2. Momenty które mogą Ci sprawić to pewnie Hades , Cerber , Zeus. Mi największy problem sprawiły Cerber a także wszelkie momenty latania gdzie na tytanie wystarczy uderzyć bodaj 3 razy i zgon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stracisz możliwość rytualnego zerwania folii z pudełka oraz pierwszego powąchania płyty i książeczki ;)

Edytowane przez SzczurekPB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wczoraj God of War 3, pograłem sobi trochę jakieś 6 godzinek na wieczór. Rano włączam GoW'a - czarny ekran i nic, zresetowałem konsole to samo. Resetuje kasuje wszystkie sejwy z GoW'a, zaczynam od nowa zapisuje wyłączam, teraz sprawdzam i znowu czarny ekran. Miał ktoś podobny problem? To wina konsoli/gry? - reszta gier działa okej. Gre podkreślam kupiłem wczoraj, niema ani jednej ryski ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkujący potrzebuje pomocy. Uruchomiłem grę i już przy intrze gra się zacina. Przeskakuje obraz i głos jakby było puszczane z płyty winylowej. Płyta nie jest porysowana, a inna gra działa poprawnie. Co zrobić aby gra chodziła płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal z dysku dane gry (data) i zapisany postęp w fabule (save'y) ... odpal ponownie grę, ściagnij patche, zainstaluj i spróbuj uruchomić ...

Powinno pomóc :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×