Skocz do zawartości
Tomo

Infamous 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie mam pytanie odnośnie trofka Z wielką mocą... Na początku gry grałem dobrym ale nie odblokowałem tej mocy z odbiciem rakiety śmigłowca a po przejściu już nic takiego nie lata czy jeżeli rozpocznę 3 raz to mi zaliczy ???<_<

Może ktoś rozwinąć ten wątek? O co chodzi? Gram dobrym, jestem przy 22 misji, z tego co pamiętam to również nie odbijałem rakiet z heli. Gram 1szy raz jako "niebieski". Mogę odbić rakietę i zaliczyć coś tam jako zły? Ktoś może mi wytłumaczyć post kolegi powyżej ciut łopatologiczniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez odbicie rakiety to sie robi chyba ta podstawowa moca alfa, mi wpadlo w pierwszej misji ze smiglowcem. ta moc jest chyba po obu stronach, dobra i zla. Dlaczego mialoby Ci nie wpasc jak bedziesz od poczatku grac?

Mnie czeka teraz podejscie na hardzie, ciezko sie gra po ciemnej stronie mocy :P?

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, te posty o konieczności przechodzenia gry trzeci raz to jakiś bullshit, dzisiaj zrobiłem trofeum z Heli w jednej z misji pobocznych, jest więc kilka alternatywnych sposobów na ten pucharek.

Raczej nie celuje w platynę, ale gdyby mnie jednak naszło to nie chciałbym lecieć całości dla np: jednego osiągnięcia. Stąd było moje zmartwienie opisami na wcześniejszych dwóch stronach, jak widać niepotrzebne ... :whistling:

EDIT

Jestem już po fabule i dobijam dobrą ścieżkę, mam jakieś 40 misji pobocznych wykonane i maksymalną pozytywną karmę, nadal jednak nie mogę wykupić części mocy ze sklepiku; poziom mocy trzy. Kiedy się odblokują? Muszę mieć więcej odłamków czy co bo już skończyły mi się pomysły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mnie pamięć nie myli to powinieneś zrobić 60 misji. Nie powinno być napisane przy danej mocy co masz zrobić?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odpowiadacie na zadane przeze mnie pytanie;

Moce o których mówicie to umiejętności takie jak szósty zmysł, szybsze wysysanie mocy czy możliwość kumulowania do trzech ogniw pozwalających odpalić burzę, tornado i inne tego typu ataki. Te konkretnie odblokowują się w miarę przechodzenia misji pobocznych (10,20,30 ... 60).

Są jednak pod różnymi innymi przyciskami ataki które są opisane jako trzeci poziom mocy i na nich mam kłódkę pomimo dość dużego postępu w samej grze. Nie napinam się na to jeszcze delektując się misjami pobocznymi i zbieraniem shardów. Może coś tam jest opisane czego nie doczytałem jeszcze ale z uwagi na sentyment do forum chciałem mieć okazję komuś oplusować podpowiedź ...

:whistling:

BTW Bicz rulezz, dzięki temu ustrojstwu można oszczędzić sporo czasu w trakcie zbieractwa, widzisz odłamek, strzelasz w niego i Cole sam leci w jego kierunku. Pamiętam jak irytowało mnie klepanie w X'a podczas wspinaczek za odłamkami w jedynce ...

@Up&Down

No więc; wszyscy tutaj grali chyba w inną grę :P

Niektóre moce jak np: rakieta przyczepna wymagają kilkukrotnego wykonania jakiegoś tam stuntu, w przypadku rakiety jest to "sokole oko" musimy w nim trafić rakietą idealnie w przeciwnika nie większego niż człowiek. Powtórzenie tego 3x daje nam możliwość wykupienia dalszych upgrade'ów.

O to mi konkretnie chodziło, tak jak pisałem nie skupiałem się na opisach bo miałem inne rzeczy na głowie jeszcze, po przyjrzeniu się sprawie, wszystko stało się oczywiste :P

BTW Pozostało mi tylko przejście złej ścieżki na hard i platyna gotowa :) Jupi :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jednak pod różnymi innymi przyciskami ataki które są opisane jako trzeci poziom mocy i na nich mam kłódkę pomimo dość dużego postępu w samej grze. Nie napinam się na to jeszcze delektując się misjami pobocznymi i zbieraniem shardów. Może coś tam jest opisane czego nie doczytałem jeszcze ale z uwagi na sentyment do forum chciałem mieć okazję komuś oplusować podpowiedź ...

Wszystkie moce na których po ukończeniu fabuły masz kłódeczkę są zablokowane przez wybory jakie podjąłeś podczas gry.

Transfer Device w Fort St. Philippe, końcówka pierwszej wyspy.

Możliwość kupienia absolutnie wszystkich mocy dla jednego Cole'a dostajesz w nagrodę po ukończeniu gry dwa razy, ale ciężko to wtedy wykupić bo nie ma już gdzie zdobywać XP, poza tym, na co to komu kiedy gra już wymaksowana.

Także jeżeli masz na zablokowanej mocy komunikat Undiscovered Power albo Karma-locked to wszystko jest w porządku ;)

Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji wbicia bardzo przyjemnej platyny postanowiłem skrobnąć na świeżo poradnik do nieSławnego 2 ;) Znajdziecie go w pierwszym poście tematu. Pomimo iż trofea należą raczej do tych prostych to może jednak ktoś zechce skorzystać z zawartych tam wskazówek ...

Pamiętajcie nagrodzić ciężką pracę plusikiem ... Powodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie Tomo, tak trzymać! :ok:

Swoją drogą muszę się w końcu za jedynkę wziąć bo leży na dysku i bajty się starzeją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trofeum "z wielką mocą wiąże się wielka władza" odblokowałem wszystkie moce jak i te dobre tak i złe a gram jako zły i nie wiem co mam jeszcze zrobić dodatkowo a wszystkie złe moce już mam wykupione misje poboczne również zrobione???POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno przeczytać poradnik? Trzeba kupić moce odpowidające danej karmie + wszystkie neutralne.

Spoko bez paniki!!! O pomoc nie można poprosić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna w tej grze jest strasznie łatwa ... Mój 10letni brat wykonał wszystkie trofea oprócz zakupienia wszystkich mocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna w tej grze jest strasznie łatwa ... Mój 10letni brat wykonał wszystkie trofea oprócz zakupienia wszystkich mocy ...

To pogratuluj bratu!!! Człowiek zapytać o nic nie może. Mam 9 lat

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że dziś (a w sumie wczorajszego wieczora) wbiłem platynkę w InFamous 2. Specjalnie łatwa nie była- i nie chodzi o poziom trudności ale o to, że większość filmików dla obu scenariuszy to to samo. Troszkę było to nużące. Ale za to zakończenia powalają. Polecam wbicie platyny, a jak nie, to chociaż zobaczenie 2ch zakończeń.

PS Tomo plusik za poradnik (już jakiś czas temu poszedł :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ubolewałem że New Game+ nie daje opcji Skip :(

Aby uniknąć znużenia zrobiłem tak;

- ograłem dobry scenariusz (normal),

- dobiłem wszystkie trofea związane ze zbieraniem, misjami pobocznymi i osiągnięciami,

- zagrałem drugi raz zły scenariusz (hard)

Dobijanie wszystkich pucharków i kolekcjonowanie przedmiotów trwało na tyle długo że filmiki umknęły mi z głowy i miałem je niemal jakby na świeżo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może się mylę, ale funkcja pomiń film jest dostepna w w menu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam banalne pytanie, czy podobnie jak w pierwszej części, można porobić brakujące trofea po zakończeniu wątku głównego? bo wolałbym się skupić najpierw na zaliczeniu misji, a potem zabrać się np za zbieranie brakujących odłamków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam banalne pytanie, czy podobnie jak w pierwszej części, można porobić brakujące trofea po zakończeniu wątku głównego? bo wolałbym się skupić najpierw na zaliczeniu misji, a potem zabrać się np za zbieranie brakujących odłamków.

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam banalne pytanie ...

A ja banalne rozwiązanie; w pierwszym poście masz poradnik, w nim info co można pominąć, a co gdzie najłatwiej podobijać. Zerknij i daj plusika przy poradniku ;) :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem wszystkie moce dla swojej karmy + te neutralne. Trofeum nie wypadło. Nie wiem już, o co chodzi. Może ktoś dać listę tych umiejek które trzeba wykupić? Bo już sam nie wiem, może czegoś nie kupiłem co było potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem przeszedłem grę po stronie dobra , i ominełem wykonanie trofeów zamrożone środki i trofea po stronie zła . zacząłem przechodzić grę po stronie zła i robiłem wszystkie złe misje i wpadło mi trofeum czyściciel ,jednak zostały mi 2 misje po stronie zła jak na obrazku . Chce żeby ukazały mi sie misje po stronie dobra wtedy wpadnie mi trofeum zamrożone środki co mam zrobić żeby mi się ujawniły misje dodatkowe po stronie dobra .

post-43655-0-68618400-1326720073_thumb.j

Edytowane przez mchdnp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Na gorze obrazka i na dole jest zła misja zawsze się wyświetlały dobra i zła czemu tak jest.

Masz dwa równoległe scenariusze, na misjach pobocznych masz dostępne dodatkowe dobre i złe; przejście jednej blokuje drugą, w miarę przechodzenia kolejnych złych lub dobrych (w zależności od aktualnie ogrywanego scenariusza) odsłaniają się kolejne misje poboczne (kolorowe). W sumie jest ich chyba 15, przejście chociaż jednej odmiennej do aktualnie ogrywanego scenariusza uniemożliwi zebranie wszystkich z danej karmy ...

Pisałem o tym z trylion razy, niedawno nawet w tamacie dot. jedynki;

... Przejście dobrej misji pobocznej blokuje przeciwległą złą i odwrotnie. Jeżeli idziesz na platynę to musisz się trzymać planu; raz jesteś zawsze zły, raz jesteś zawsze dobry. Możesz jedynie coś kombinować z misjami w fabule z wyborami moralnymi, tu też jednak ostrożnie bo za każdy z wyborów jest pucharek. Jak coś pomylisz to też będzie trzeba grać trzeci raz.

Mieszanie = kolejne przechodzenie całej fabuły (prawie zawsze) ...

Zresztą przy misjach pobocznych trudno zakombinować bo odpalać można tylko te które pasują do naszego aktualnego poziomu karmy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×