Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj także byłem na tej stronce, co prawda opis misji jest dobrze zrobiony ale jest tylko podana lokacja ale gdzie ona się znajduje na mapie dokładnie już nie ma i w tym cały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT są bardzo dobrze zrobione poradniki. Pokazują kamień, od którego zaczynasz łowy, a następnie drogę do potworka i efektywny sposób ubicia owego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także byłem na tej stronce, co prawda opis misji jest dobrze zrobiony ale jest tylko podana lokacja ale gdzie ona się znajduje na mapie dokładnie już nie ma i w tym cały problem.

Patrykos (mój imienniku), nie żebym coś miał do tego, ale skoro masz podane miejsce i wszystko gdzie masz iść, to chyba tyle co sam poszukać to już możesz?

Przecież takie przechodzenie gry z laptopem na kolanach jest troszkę nie halo, bo gdzie tu ta przyjemność ze zrobienia czegoś samemu?

Trochę ględzę...

Co do poradników, to polskich nigdy nie spotkałem i chyba raczej nie ma co na takowe liczyć. Jeśli koniecznie potrzebujesz krok po kroku co i jak robić, to YouTube jest Twoją jedyną nadzieją.

Wszystko tam masz co i jak, jakiej taktyki używać, postaci, paradigmów, itd. Wystarczy wpisać numer misji do szukajki i zaraz będziesz miał masę filmików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tam masz co i jak, jakiej taktyki używać, postaci, paradigmów, itd. Wystarczy wpisać numer misji do szukajki i zaraz będziesz miał masę filmików.

Co do postaci i ustawień to nie ma problemu aczkolwiek czasami mam pokazaną gwiazdkę na mapie i do niej się kieruje ale czasami jej nie ma i szukanie stwora to jak szukanie igły w stogu siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zapewne zamiast stwora ta gwiazdka pokazuje Ci drogę, która musisz iść.

Też tak parę razy zdzikłem i szukałem po krzakach stwora, a okazało się, że trzeba po prostu iść dalej cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy dał się na to nabrać. :D Poza 3, czy 4 potworami w, cała reszta jest dość prosta do odnalezienia. Warto korzystać z YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to w Gran Pulse maksymalnie mogę wbić 4 lvl w crystarium? Czy to prawda, że po przejściu ostatnich chapterów mogę wrócić do Gran Pulse( gdzieś to usłyszałem ale nie jestem tego pewny :tongue:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po przejsciu gry zaczynasz od miejsca przed ostatnim bosem, mozesz sie wrocic na Gran Pulse.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli mogę wrócić to o Treasure Hunter nie muszę się martwić i mogę zrobić to torphy później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej czasochłonne i upierdliwe trofeum. Potrzeba na nie kupę kasy i składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku na 2 piętrze w wieży trzeba wykonać 3 misje by można iść dalej więc zrobiłem te misje aczkolwiek nie na 5 gwiazdek i tutaj mam mały problem bo nie mogę ponownie ruszyć tych misji. Czy w późniejszej fazie gry będę mieć jeszcze raz dostęp do tych misji czy muszę je zrobić na 5 gwiazdek za pierwszym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do każdej misji potem będziesz miał dostęp ile tylko razy będziesz chciał.

Pamiętaj tylko o tym, że im masz wyższy level i lepszy sprzęt tym wymagania na 5 gwiazdek rosną, chodzi głównie o szybkość ubicia bossa.

Ja wszystko na 5 gwiazdek robiłem dopiero jak już byłem dopakowany prawie na maksa.

Fajnie jest też jakbyś sobie skołował "Growth Egg" jak najszybciej. Dzięki niemu masz 2x CP za każdego stworka.

Tutaj masz poradnik: http://www.gamefaqs.com/boards/950899-final-fantasy-xiii/54005509

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie(z góry przepraszam za moje natręctwo :teehee:), mianowicie tak jak mówiłem wcześniej jestem w wieży jednak chce zmierzyć się z Barthandelusem i problem polega na tym, że nie wiem gdzie on się znajduje. Wiem tylko tyle, że muszę wrócić na główną wyspę i z niej którymś przejściem dostać się do tego bossa jednak tych ścieżek trochę jest i dokładnie nie wiem gdzie on jest. Cały świat Gran Pulse nie jest mały i takie szukanie na oślep przypuszczam, że zajmie mi sporo czasu :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barthandelus to ostatni boss, tzn. prawie ostatni. Nie chcę Ci psuć zabawy, ale zobaczysz o co chodzi.

W każdym razie na dachu wierzy walczysz z bossem (tą głową latającą). Jest on dość trudny i musisz się dość konkretnie dopakować na Gran Pulse, żeby go ubić.

Potem jak go ubijesz to wychodzisz z wierzy i trafisz do tego opustoszałego miasteczka, za nim będziesz walczył z Barthandelusem.

Tutaj masz najszybszy sposób na nabijanie CP:

http://www.youtube.com/watch?v=gO_xAPbLtQo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on robi dopiero pierwsze podejście i jeszcze nawet nie jest przy ostatnim bossie...

Poza tym jak celuje w platynę to żółwi się jeszcze nabija do znudzenia, także niech się skupi na fabule póki co.

A co do metody z Death Spamem to nigdy w sumie jej nie używałem.

Robiąc misje na 5 gwiazdek dostajemy już masę CP, a potem jeszcze dofarmić trochę na Gran Pulse i można bić żółwie już normalnym sposobem.

Wymaga to trochę zachodu, ale przynajmniej pada Ci żółw za każdym razem, a nie za co 10-tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy sposób na nabijanie CP to spamowanie Death na żółwiach na Gran Pulse ;)

Bzdura. Patrciko podał najefektywniejszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Patrciko podał najefektywniejszy sposób.

Najefektywniejszy, jeżeli drużyna jest za słaba na zabijanie adamantoisów. Ale jeśli już ma się możliwości do ubijania żółwi, najlepiej z Growth Egg to jest to szybsze.

Zrobiłem platynę w tej grze i expowałem na wiele różnych sposobów, nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najefektywniejszy, jeżeli drużyna jest za słaba na zabijanie adamantoisów. Ale jeśli już ma się możliwości do ubijania żółwi, najlepiej z Growth Egg to jest to szybsze.

Zrobiłem platynę w tej grze i expowałem na wiele różnych sposobów, nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Ale to tylko moje zdanie ;)

Polecasz ten sposób osobie, która jeszcze jest na to za słaba. Co więcej, metoda z "żółwiami" wcale nie musi być efektywniejsza, bo skubańce łatwo nie padają, a walcząca dwójeczka jest "na strzał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie się od razu kłócić :teehee: Naoglądałem się filmików na yt, poczytałem na angielskich stronach i jedna jak i druga opcja jest efektowna, w momencie kiedy drużyna się wyexpi to zabicie żółwia z tego co widziałem to kwestia kilku sekund. W tym momencie mam zrobione Crystarium na 4 lvl w 3 podstawowych klasach i lekko zaczęte dodatkowe klasy dlatego chce pokonać Barthandelusa by odblokować wyższy poziom jednak jestem tego świadom, że wbijanie 5 lvl jest strasznie czasochłonne :wacko:

Tak trochę odbiegając od tematu expienia szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ludzie tak naskakują na XIII, fakt faktem nie jest to gra dla wszystkich( w końcu to jrpg) ale według mnie to naprawdę dobry tytuł a przede mną jeszcze daleka droga.

Edytowane przez Patrykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wbijanie 5 levelu w głównych gałęziach idzie dość szybko, to w tych dodatkowych jest masakra.

Tam potrzeba znacznie więcej CP do zrobienia levelu niż w głównych. Także nie nastawiaj się, że tamte pójdą szybciutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekają na FFXIII bo jest okropnie liniowy. Sama gra to multum korytarzy bez rozgałęzień na końcu których jest cut-scenka i walka ;) Dlatego imo dobrze jest do tej gry podchodzić bardziej jak do interaktywnego filmu.

Co do wbijania poziomów... Fakt, po jakimś czasie jest już mocno nużące, ale i tak to pikuś w porównaniu do farmienia kasy do upgradowania broni i akcesoriów :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekają, bo skleroza ich dopada i nie pamiętają, że tak właśnie jest w większości jRPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×