Skocz do zawartości
Emir

Assassin's Creed

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie.. wszędzie słychać jakie AC jest monotonne/nudne etc. Wychodząc z założenia ze misje są skonstruowane w podobny sposób no to sorry nie ale najnudniejsza seria świata to chyba GTA cała wygląda mniej więcej tak: przejedz z punktu A do punktu B. Zresztą na upartego to każda gra wygląda właśnie w ten sposób, więc nie rozumiem o co kaman tym wszystkim malkontentom.

tak, ale jedziesz z tych punktów i jednak robisz różne zadania, a tutaj robisz to samo. Tak jakby co misja w GTA było "zabij gangstera na ulicy" strzelając ze snajperki z drugiego rogu ulicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. GTA to właśnie jest 'zabij gangstera na ulicy' albo 'dojedź z A do B'. Podobnie AC - 'przesłuchaj', 'zabij', itd. To co dla jednych jest monotonne dla innych wcale nie musi. Gadałem kiedyś z kolesiem który AC zrobił na 100% i nie raziło go, że w zamian nie dostaje nic więcej niż własną satysfakcje. Natomiast GTA IV nie ukończył nawet w 40%. Wogule (tak wiem, że z błędem napisałem) w pracy jestem chyba jedyny, który ukończył wątek fabularny w najnowszym GTA. Cała reszta placków dość szybko wymiękała chociaż poprzednie części robili na stówke lub w granicach 90%. Moim zdaniem to też o czymś świadczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz.. GTA to właśnie jest 'zabij gangstera na ulicy' albo 'dojedź z A do B'.

A jednak nie masz racji, bo w GTA wlaczysz z różnymi wrogami, masz różne ciekawe akcje (co prawda oskryptowane jak nowe Call of Duty). Po prostu różne zadania. I co z tego, że musisz dojechać? Jak cię nudzi to taksówkę bierz i max minutę ci zleci jedna podwózka. Na razie nic więcej nei napiszę, ale jak za niedługo zaopatrzę się w AC to porównam jej liniowość do pół-liniowości GTAIV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje argumenty są trochę na wyrost. Mówisz, że w GTA walczysz z różnymi przeciwnikami. Jeśli nie chce mi się jechać mogę wezwać taksówkę itd. W Asasynie tłuczesz różnych pajaców.. od podrzędnych oprychów po największe szychy w hierarchii templariuszy. Możesz z miasta do miasta szorować konikiem, z buta lub opcją 'fast travell' (jeśli masz lenia) ;) W GTA wszystko sprowadza się do tylko kilku rodzajów misji: dojedź z A do B (i tu przeważnie nie możesz wezwać taksiarza ale nie w tym rzecz), zabij wskazany cel, pogadaj z kimś, zniszcz coś. To samo AC: zabij, przesłuchaj, podsłuchaj, dostań się gdzieś tam. Pół-liniowość GTA istnieje też w AC. Są zadania poboczne, które wykonujesz sobie w dowolnej kolejności. Fabułę pchasz do przodu wykonując tylko te określone. Jak je wykonasz to też Twoja sprawa. Oczywiście niektóre mają z góry narzucone, że mają być zrobione 'po cichu' ale to samo jest w GTA (np. misje ze snajperką).

Podsumowując: wachlarz zadań w obu tytułach jest tak naprawdę niewielki. Można je policzyć na paluchach jednej ręki. W Grand Theft Auto nie czuć tego aż tak bardzo bo jest dobrze wkomponowane w fabulę, ładnie oskryptowane itd. za co panom z R* należą się słowa uznania.. ale jak znasz tę serię od samego początku to schematyczność misji aż bije po oczach. Ubisoft tworząc gry nie zadaje sobie tyle trudu. Powiem nawet, że oni to już wogule idą na łatwiznę. AC jeśli się uprzeć da się przejść w jeden dzień. Spróbuj zrobić to samo z GTA :) Poza tym placki z Ubi za wiele świeżego w swoich tytułach nie zamieszczają. Choćby nowy Prince.. ale o tym gdzie indziej.. bo za duży offtop bym zrobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje argumenty są trochę na wyrost.

Tylko, że w tym problem, że nie zauważasz, iż nie porównuje obu gier, a piszę tylko o jednej (tu: GTAIV), a ty to niestety mieszasz.

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja patrzę na poruszony temat z szerszej perspektywy. Poza tym grałem w oba tytuły, nie wiem czy Ty też skoro dopiero planujesz zakup AC. Także mam punkt wyjścia do dowolnego porównywania ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz ja patrzę na poruszony temat z szerszej perspektywy. Poza tym grałem w oba tytuły, nie wiem czy Ty też skoro dopiero planujesz zakup AC. Także mam punkt wyjścia do dowolnego porównywania ich.

Ale ja nie porównywałem GTA do AC, więc nie możesz mi sugerować, że w AC jest tak samo. Nie grałem w ten drugi tytuł, więc bronię GTA, bo dla mnie nie jest to nudna gra.

Tak, dalej planuję kupno tej gry, choć nie jest to tytuł, który wywołuje u mnie ''szał'', o ile wiesz o co mi chodzi.

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne o różnicę pomiędzy AC na PC-ta, a na PS3. Mam wersję PC-tową - jest super. Czytałem, że na PS3 jest mniej rodzajów questów - nie ma ratowania mieszkańców i gonitw po dachach. Przez to podobno gra jest bardziej monotonna.

To jest prawda? Czy może to poprawili w jakiejś aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największ bzdura jaką słyszałem, masz to wszystko, ratowanie, flagi, krzyżowców itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super, bo myślę, że na PS3 będzie tam więcej zabawy - w końcu pad jest stworzony do takiej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w końcu pad jest stworzony do takiej gry.

Chyba gra jest stworzona pod pad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie porównywałem GTA do AC, więc nie możesz mi sugerować, że w AC jest tak samo. Nie grałem w ten drugi tytuł, więc bronię GTA, bo dla mnie nie jest to nudna gra.

Tak, dalej planuję kupno tej gry, choć nie jest to tytuł, który wywołuje u mnie ''szał'', o ile wiesz o co mi chodzi.

Ten cały hype związany z Assassin'em mnie ominął, bo swoją konsol kupiłem jakiś czas po premierze i zapomniałem, ze taki tytuł miał się ukazać :)

Żebyśmy mieli jasność. Ja na Ciebie nie naskakuje w żaden sposób bo bronisz GTA. Chcę tylko pokazać, że zarzucanie jednej grze schematyczności i monotonii w misjach działa też w drugą stronę. Bo schematyczność i monotonię można w zasadzie udowodnić każdej grze. Ponieważ, jak do tej pory każda opiera się o jakiś schemat działań i pewną, z góry narzuconą filozofię rozgrywki.

Dla mnie dwa tytuły, o których tu wspominam nie są nudne. Przeciwnie zaczepiście mi się podobają. GTA ze względu na fajna fabułę z przesłaniem jakimś. AC ze względu na możliwość wycinania placków w realiach wypraw krzyżowych. Takich gier coś ostatnio brakuje. Same futurystyczne wypakowane pako koszą przerośnięte kraby, larwy itp. (tu trochę generalizuję ale ta tendencja jest zauważalna).

Dlaczego nikt nie zrobi jakiegoś porządnego tytułu osadzonego w realiach dzikiego zachodu w klimacie np 'dobry zły i brzydki' lub innych filmów Sergio Leone? Albo gra o policjancie co się nie p!erdoli z przestępcami, zupełnie jak Harry Calahan. To by było coś. Dlatego pozytywnie przyjmuje newsa, ze AC2 ma się dziać w XVII-wiecznej Francji. Ponieważ intryga będzie się rozwijać i jestem ciekawy zakończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo schematyczność i monotonię można w zasadzie udowodnić każdej grze.

I taką puentą zakończmy naszą kontrowersje :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ogolna ocene prosze polecacie te gre czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ogolna ocene prosze polecacie te gre czy nie??

Assassin's Creed PS3 81.0%

~~gamerankings.com~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ogolna ocene prosze polecacie te gre czy nie??

Ja grałem tylko na komputerze, ponieważ bez sensu jest dla mnie kupić ją jeszcze raz na PS3, ale do rzeczy - Ja polecam ją z całego serca, jeśli cenisz sobie świetną i wciągającą fabułę, to spodoba Ci się tak jak mi, więc możesz brać w ciemno. Jest jednak trochę minusów, a największy z nich to powtarzalność i monotonność zadań i misji do wykonania. Mi jednak to nie przeszkadzało, a skoki wiary rekompensowały wszystko. Piękne miasta, które oglądamy skacząc po dachach, ja osobiście bardzo lubię ganiać się po mieście ze strażnikami, świetna zabawa. Dla mnie pozycja obowiązkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem narazie ok 30min i naprawde fajna gierka fajny klimat zobacyzmy jak bedzie z ta monotonia ktora tak wszyscy krytykuja

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo monotonna bo w kazdym miescie musisz robic to samo x_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra jest bardzo monotonna bo w kazdym miescie musisz robic to samo x_x

jak grasz non-stop kilka godzin to się nudzi. Ale jak grasz godzinkę wieczorem to nie odczuwa się powtarzalności zadań za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra jest bardzo monotonna bo w kazdym miescie musisz robic to samo x_x

Ja tak tego nie odczułem. Owszem zadania poboczne są takie same, ale główne cele to już inna działka. Z nimi za każdym razem inaczej się postępuje. Do gry ciągnie też ciekawa fabuła i klimat. Czyli podsumowując- ja monotonii nie odczułem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. pewnie mnie wysmiejecie ale musze spytac-jestem na poczatku gry i ucze sie walczyc i co mam tam zrobic?? wale tego goscia kwadratem i nic kurde?? moze ktos pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko. pewnie mnie wysmiejecie ale musze spytac-jestem na poczatku gry i ucze sie walczyc i co mam tam zrobic?? wale tego goscia kwadratem i nic kurde?? moze ktos pomoc??

Uczysz takiego jakby "pierwszego kombosu". Musisz go uderzyć kwadratem i dokładnie w momencie kiedy twoje ostrze zetknie się z jego ostrzem wciśnij kwadrat ponownie. Kiedy już naprwadę będzie walczył z przeciwnikiem, taka kombinacja w 85% kończy się śmiercią przeciwnika. Natomiast w samouczku zrób to na gościu 3 albo 4 razy dopóki Altair sam nie schowa miecza.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie techniczne o różnicę pomiędzy AC na PC-ta, a na PS3. Mam wersję PC-tową - jest super. Czytałem, że na PS3 jest mniej rodzajów questów - nie ma ratowania mieszkańców i gonitw po dachach. Przez to podobno gra jest bardziej monotonna.

To jest prawda? Czy może to poprawili w jakiejś aktualizacji.

przykro mi ale dokladnie tak jest, nei jestem ewien czy dokladnei tych "subquestow?" brakuje ale misji pobocznych jest mniej rodzajow napewno. chyab ze doszedl patch poprawiajacy to na ps3, tego nie wiem. ale taki jest stan z premiery PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×