Skocz do zawartości
zdun

Okami Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

podoba mi się to że gra trafiła do plusa i tyle osób się nia zainteresowalo i nawet pokonczylo i do tego prawie same nowe mordy ;) i takowi mawet pomagaja innym jak cos tam przejsc.. jako "okamiowy" nerd czuje szczęście ;) i japa mi sie cieszy ze temat urusl do tylu stron chociaz ja jako wielki fan trofealny nie do konca czuje 10000 postow jak ktos narzeka ze nie umie ryby zlowic aby wbic "trofik"ale coz chyba czas aby stary czlowiek sie nauczył że te pikisele stały się dla większości głównym motorem do grania ... ale i tak szacun za ogrzewanie i jaranie się jednym z największych dzieł (dla mnie największym) w historii gier...

adams gra dopiero z czasem się naprawdę rozkręca fundujac wspaniała przygodę na 10ki godzin (ale w szoku jestem że nigdy wcześniej z gra do czynienia nie miałeś gdyż patrząc na tytuły w jakie grasz myślałem że okami juzmdawno za tobą...)

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zacząłem, oprawa graficzna jeszcze teraz robi wrażenie. Na razie 4 godziny grałem, jeśli gra będzie przynajmniej trzymać taki poziom jak na początku, to będzie zajebiście, bo ani trochę się jeszcze nie nudziłem. Te pipanie przy dialogach mnie na razie nie wkurza, jeszcze muszę przetestować na rodzeństwie :P.  

 

Jak złożyć ofiarę przy tych statuach na polach za pierwszą wioską? Wiąże się to ze zdobyciem umiejętności narysowania czegoś czy jakiegoś itemu? Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy ten quest w którym od kolesia dostajemy listę 5 potwórów do zabicia blokuje się po pierwszej nocy? Bo nie udało mi się za pierwszym razem wszystkich znaleźć, a podczas następnej nocy nie spotkałem już żadnego potworka z listy.

 

Na ofiarę składają się wazoniki, które otrzymujesz po pewnym czasie (chyba jeden w ciągu dnia) od gostka w przy wejściu do doliny, w ktorej uzdrawiasz pierwsze drzewo.

 

@ Zdun, tak jak nie lubię pucharków i platyn, tak wiem, że do tej gry wrócę jeszcze nie raz, i kto wie, może się na nią skuszę, ale tylko dla przyjemności płynącej z przechodzenia tej produkcji a nie dla wirtualnej statuetki. A gra, jak widać w tym temacie, stała się miłą niespodzianką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grałem wcześniej na PS2 jakieś 2 godziny, ale coś się stało z płytą i nie miałem jak zdobyć nowej kopii :P. Już mnie mania na Okami złapała, mimo że grałem parę godzin dopiero, to sobie tapetę zmieniłem i soundtracku słucham z YouTube'a. Gra mi się teraz bardzo podoba, a jak mówisz że po 10h się rozkręca to się już nie mogę doczekać. Cały czas jestem pod wrażeniem tego jak płynnie Okami chodzi i jak zajebiście wygląda. Żal mi trochę że nie posiadam wersji pudełkowej.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez adams1001
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double posta, myślałem że od P4 Golden do premiery tych wielkich hitów (TLoU, GTA V i Beyond) nic mnie tak strasznie nie wciągnie - cieszę się że się myliłem.

 

Ukończyłem Okami po 35 godzinach i żałuję że pod koniec zapomniałem o questach pobocznych i podążałem tylko głównym wątkiem. Końcówka była wspaniała, biorąc pod uwagę długość gry myślałem że pod koniec będę czuć tylko satysfakcję i ulgę, a nie chęć na więcej. Na razie muszę się zadowolić czytaniem o japońskiej mitologii na wiki :P Ani razu nie czułem że robię coś bez sensownego celu, nie było żadnego sztucznego przedłużania. Nie nudziłem się wogóle, od samego początku byłem zaczarowany tym światem, klimatem, grafiką i muzyką. Walka, o której słyszałem że jest najgorszym elementem tej produkcji cały czas była ciekawa, nawet sam się pchałem w randomowe starcia. Jestem wdzięczny Sony że dali tą grę do Plusa, gdyby tego nie zrobili to pewnie bym zapomniał o Okami. Po ograniu tylu next-genowych tytułów zapomniałem o tym jakie skarby jeszcze mi zostały do przejścia na PS2 - laser idzie do wymiany i zaraz szukam jeszcze jakichś niedocenionych klasyków. Jeśli ktoś ma subskrypcję PS+, nie ma mdłości na widok japońszczyzny i załapał się na Okami to niech jak najszybciej ściąga i odpala - nie pożałujecie. Jedna z najlepszych gier jakie grałem,10/10. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to Okami, to okami !! :D tytuł który się albo z miejsca pokocha z chęcią wracania i wracania do niego albo całkowicie zleje (nawet nie znienawidzi) bo "klimat mi nie odpowiada"... Ale to piszę ja "okamiowy fetyszysta" któremu na dźwięk dziwnych odgłosów podchodzi ciśnienie ze szczęścia  ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capcom zawsze mi się kojarzył z jakimiś napierdzielankami, a tu proszę coś ambitnego wydali. Szkoda że studio zamknęli i ogólnie że gra nie odniosła sukcesu komercyjnego. Nie ma raczej co liczyć na sequel czy spin-off, chyba że warto kupić DS-a dla Okamiden i Pokemonów :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można ... są jakies przecieki na temat okami 2 . Póki co nic pewnego ale jakiś czas temu ploty sie niosły... Sam nie wiem gdyż jest to tytuł z cyklu historia od a do z opowiedziana w 100% i jakos poza prequelem (czasy panoszenia sie orochiego lata przed okami) nie wyobrażam sobię kontynuacji...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie mi jedną rzecz proszę. Ogrywałem Okami na PS2 dawno temu i już nie pamiętam dokładnie. Techniki w Dojo pojawią ją się w miarę postępów w grze? Nauczyłem Amaterasu techniki 4 winds i byłem pewny, że od razu pojawi się możliwość zaliczenia 5 Winds, ale cały czas nie ma tej zdolności na liście technik dziadka. Czyli muszę poczekać, aż zajdę dalej i wrócić do Dojo? (doszedłem do momentu, w którym odbywa się Kamiki  Festival).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest.... techniki odblokowują się w miarę postępów w fabule...

A konkretnie wraz z dostępem do nowych lokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zabrałem się porządnie za Okami, i jak dla mnie 10/10 co tu pisać, zdun wyczerpał temat :P Dodam tylko, że pewien jegomość usilnie próbujący wmówić wszystkim, że ta gra nudzi się po kilku godzinach, powinien zmienić dilera. Większość gier obecnie wszystkie najlepsze karty odkrywa w ciągu pierwszej godziny gry, a potem robimy w kółko to samo, tyle, że w innych lokacjach, a takie Okami po kilkunastu godzinach gry cały czas zaskakuje, to nowe moce, to nowinki gameplayowe, to kompletna zmiana klimatu, nowy przeciwnik, sposób wykorzystania pędzla itp. za każdym rogiem coś nowego, twórcy wykonali tytaniczną pracę przy tej grze.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze się czyta opinie graczy, którzy po raz pierwszy ugryźli Wilka. Normalnie ryj się cieszy, że wśród grającej braci nie brakuje osób, którym zależy na czymś więcej niż na wypompowaniu jak największej ilości krwi z przeciwników za pomocą M16 oraz na "mega/super/wkur..stym K/D. Fajno, że są ludzie których rusza ta magia, ten styl artystyczny, ten baśniowy klimat. Nie tylko tu, ale w Journey, SotC, ICO... Z drugiej strony to smutne, bo czuć tą nostalgię za klimatem, za grami z tożsamością. Kto wie, może jak będzie nas więcej, to następna generacji nie będzie tylko "next-genem" ale może też "better-genem". Okami 2, Okami Reborn, Okami Origins, Okami Whatever? Zapraszam, zapraszam...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz chyba napisałem o grze wszystko co się dało więc nic nowego nie dodam... dla niewtajemniczonych zapraszam do pierwszych stron temu i w dziale recenzji odpowiedni temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejściu tej gry jakiś czas temu, grając w każdą inną grę mam niedosyt...Okami to naprawdę miażdżący tytuł, po nim nic już nie smakuje tak samo, wokół same przeciętniaki...może kiedyś coś jeszcze zachwyci mnie w podobny sposób - oby...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zabrałem za Okami. Trochę mnie odstraszało "dziwactwo", ale się zmusiłem.

Póki co nie żałuję, już kilka godzin na liczniku, ze dwie godziny spędziłem biegając w kółko i tłukąc wrogów na tym pierwszym polu.

Bardzo podoba mi się język w tej grze, no i zajebisty humor. Może na głos się nie śmiałem, ale uśmieszek pojawił się już kilkanaście razy.

Grafika jest bardzo fajna, z japońską kulturą nie jestem za pan brat, ale motywy znane z Yattamana czy Pokemonów są niezłe (gil z nosa śpiącego niedźwiedzia:D).

 

Fajnie odpocząć do strzelania w TR czy Hitmanie. Okami to coś dla mnie zupełnie nowego i świeżego, jeszcze w nic podobnego nie grałem. Jedyna gra, która jako tako kojarzy mi się z Okami, to nie wiem czemu, ale Pokemony z GameBoya. Już się zainteresowałem NNK i jeśli Okami w dalszym ciągu będzie takie dobre jak te pierwsze kilka godzin to pewnie sięgnę jeszcze po jakąś japońszczyznę.

 

Jeszcze nie jestem w stanie stwierdzić czy jestem nią oczarowany, ale póki co podoba mi się bardzo, pewnie okaże się z czasem. Boję się, że może mi się znudzić zanim ją skończę, ale z tego co czytałem w tym temacie, to nie tylko ja się o to boję, ale wszyscy pisali, że jeszcze im mało było.

 

Z tych mniej wesołych rzeczy, to irytuje mnie niemożliwość przewijania wszystkich tekstów. Początkowo denerwowały mnie piski podczas mówienia, ale już się do tego przyzwyczaiłem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zabrałem za Okami. Trochę mnie odstraszało "dziwactwo", ale się zmusiłem.

 

Wszystko fajnie, wszystko fajnie, ale za to i tak spłoniesz na stosie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, wszystko fajnie, ale za to i tak spłoniesz na stosie... ;)

:D

No nie ma co się oszukiwać i ukrywać, ale Okami jest grą wyjątkową, inną od produkcji, w które do tej pory grałem. Stąd cudzysłów przy dziwactwie.

 

Mam teraz do was pytanie dotyczące już samej rozgrywki.

 

Uzbierałem już jednego pełnego Astral Poucha. Mogę za 300 praisu kupić Astral Poucha - i tu moje pytanie. Czy kupujemy kolejnego Astral Poucha (wówczas możemy mieć dwa), czy jedynie jego zawartość (tego 1.)? W skrócie: można mieć więcej niż jednego AP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. O ile dobrze pamiętam max. można mieć trzy astral pouch'e.

Edytowane przez Dilerus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną kolejne godziny gry, na liczniku już ich w sumie jest naście.

Fabuła jakoś tak straszliwie nie wciąga, 3-4 godziny gry dziennie i mam dość, ale w żadnym wypadku nie znaczy, że mi się ona nudzi.

 

Jestem za Sasa Sanctuary (królestwo wróblowego Jabby the Huta:D), patrząc po zbieranych koralikach wychodzi, że jestem mniej więcej w 1/3 gry. Prawda to, czy koraliki po prostu nie są równomiernie rozłożone?

 

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie rozgrywki.

1. Tutorial z łowieniem ryb robiłem. Mogę jakoś sam te ryby łowić, czy muszę mieć wędkę, albo cuś?

2. Przedmioty, które w menu sprzedaży widnieją pod zakładką Treasures (jakieś strugane niedźwiedzie, wazy i inne cuda na kiju) do czegoś się przydają, czy mogę je spokojnie sprzedawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agata Forest - spotykamy tu Kokariego któremu pomagamy złowić Whoopera. Będziemy mogli łowić tu ryby aż do festiwalu w Kamiki. 

 

Sei-an City ( Ar. Quarter ) - tutaj natomiast poznajemy Benkeia, po opuszczeniu mostu samuraj przeniesie się w okolice Mermaind Spring.

 

North Ryoshima Coast - najpierw musimy kupić "Marlin Rod" od okolicznego sprzedawcy. Dalej przy pomocy Orki lub Water Tablet ( do kupienia u Cesarza w Sei-an za 100 Demon Fangs ) udajemy się na wysepkę na zachodzie gdzie spotykamy Fishermana. Wręczamy mu Marlin Rod i pomagamy w złowieniu Marlina. Teraz możemy udać się do restauracji na głównym terenie i gadamy z kucharzem. Będziemy mogli już łowić ryby bez przeszkód.

 

Kamui - przeniesie się tu Kokari po festiwalu w Kamiki, znajdziecie go przy dojo Onigiri Senseia.

 

1. River Crab - mała, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
2. Crawfish - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
3. Black Bass - średnia, 1 cięcie - Sei-an - dzień lub noc
4. Killifish - mała, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
5. Smelt - mała, 1 cięcie - Sei-an - dzień lub noc
6. Goby - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
7. Sweetfish - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
8. Trout - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
9. Catfish - duża, 2 cięcia - Agata, Sei-an - tylko w nocy
10. Loach - mała, 1 cięcie - Sei-an - tylko w nocy
11. Freshwater Eel - średnia, 1 cięcie - Sei-an - tylko w nocy
12. Huchen - duża, 3 cięcia - Agata, Sei-an - dzień lub noc
13. Robalo - średnia, 2 cięcia - Sei-an - tylko w nocy 
14. Koi - średnia, 2 cięcia - Sei-an - dzień lub noc
15. Salmon - duża, 2 cięcia - Agata, Sei-an - tylko w dzień
16. Sturgeon - duża, 3 cięcia - Sei-an - tylko w dzień
17. Giant Catfish - duża, 3 cięcia - Sei-an - tylko w nocy
18. Mountain Trout - duża, 3 cięcia - Agata, Sei-an - tylko w dzień
19. Cutlass Fish - duża, 3 cięcia - Sei-an - dzień lub noc
20. Giant Salmon - duża, 1 cięcie - Agata - dzień lub noc
21. Whopper - duża, 2 cięcia - Agata - dzień lub noc
22. Starfish - mała, 1 cięcie - N. Ryoshima - dzień lub noc
23. Moray - średnia, 2 cięcia - N. Ryoshima - dzień lub noc
24. Loggerhead Tutle - duża, 2 cięcia - N. Ryoshima - tylko w dzień
25. Sunfish - duża, 3 cięcia - N. Ryoshima - dzień lub noc
26. Nautilus - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima, Kamui - tylko w nocy
27. Clownfish - mała, 1 cięcie - N. Ryoshima - dzień lub noc
28. Scallop - mała, 1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
29. Sea Horse - mała, 1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
30. Blowfish - mała, 1 cięcie - N. Ryoshima, Kamui - dzień lub noc
31. Monkfish - średnia, 2 cięcia - Kamui - tylko w nocy
32. Octopus - średnia,1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
33. Yellowtail - średnia, 2 cięcia - Kamui - dzień lub noc
34. Flying Fish - mała,1 cięcie - Kamui - tylko w nocy
35. Squid - średnia, 1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
36. Bonito - średnia, 2 cięcia - N. Ryoshima - tylko w nocy
37. Red Snapper - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima - dzień lub noc
38. Lobster - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima - tylko w nocy
39. Striped Snapper - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima - tylko w dzień
40. Supreme Tuna - duża, 3 cięcia - Kamui - tylko w dzień
41. Manta - duża, 3 cięcia - N. Ryoshima - tylko w dzień
42. Oarfish - duża, 3 cięcia - Kamui - dzień lub noc
43. Marlin - duża, 3 cięcia - N. Ryoshima, Kamui - tylko w nocy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Przedmioty, które w menu sprzedaży widnieją pod zakładką Treasures (jakieś strugane niedźwiedzie, wazy i inne cuda na kiju) do czegoś się przydają, czy mogę je spokojnie sprzedawać?

Możesz spokojnie sprzedawać, jeśli chcesz więcej zarobić to zarówno ryby jak i skarby sprzedawaj w Saian City (u tamtejszych handlarzy dostaje się więcej kasy za sprzedaż tych przedmiotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U którego handlarza mogę dostać Gold Dust? Wydawało mi się, że widziałem u jednego w stolicy, ale albo mi się pomyliło, albo zniknęło. Czy to jest losowo do kupienia?

 

Edit: Odpowiem sam sobie: poszukaj w google, u handlarza bronią w Sen-ai, Kusa i Agata Forest.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F*ck this!

 

 

Pamietam, ze na PS2 przez ten syf zostawilem Okami na miesiac. Mam ochote zrobic to samo z wersja HD. Nienawidze tych yebanych minigier. Nienawidze.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×