Skocz do zawartości
zdun

Okami Hd

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno pytanie - czy po mapie do końca gry można się swobodnie przemieszczać? Chciałbym mieć pewność, że dam radę wrócić po jakąś znajdźkę. :P

Można bez problemu, aż do pewnego momentu - Ale gra da ci wyraźnie znać o tym, że "nie będzie dało się już wrócić", więc nie przeoczysz nic

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w sumie bez spoilera powiedzieć, że gdy Twoim oczom ukaże się tęcza, to nie podążaj tą drogą, bo już z niej nie zawrócisz :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedna prośba odnośnie zadań dodatkowych:

a mianowicie jak przegonić upiora spod drzewa z błyskawicą w głowie?

Zauważyłem też, że ostatnią "moc pędzla" dostałem poniekąd w zadaniu pobocznym w sumie - wzniecenie ognia pod kociołkiem. Czy pozostałe 2 czy 3 też można przypadkiem ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi, ale wydaje mi się, że nie da się go "przegonić" - jest on zresztą przydatny przy innym zadaniu pobocznym, o które już wcześniej pytałeś.

Upgrade'y można pominąć (np. Power Slash lvl 2 i 30, Cherry Bomb lvl 2 i 3), co do samych mocy, których jest łącznie 13 to nie da się żadnej ominąć.

PS. Spoiler nie potrzebny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie napisz proszę jeszcze gdzie zdobędę upgrady do power slasha i cherry bomb, bo chyba je przeoczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zajrzeć np. tutaj, w opisie trofeum Have Guides Will Travel :braz: zawarłem lokalizację wszystkich sekretnych technik pędzla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam po dwa ukończone wyścigi z tymi bliżniakami pędziwiatrami, jednak spławiają mnie ilekrość próbuję zagadać o kolejny (pora dnia się zmieniła). Czekam na rozwój fabuły, czy coś knocę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, konkretnie to chodzi mi o poradę bo utknalem i nie wiem co robić a gra mnie tak wciagnela ze nie chce jej odpuścić. Co mam zrobić kiedy odnajde dwoch z trzech psich wojowników? Wiem ze ten trzeci siedzi sobie w tej pierwszej wiosce ale nie chce ze mną rozmawiac. Wspomina cos o "hole digging record". Jakieś propozycje?

Wysłane z mojego HTC za pomocą Tapatalk Pro II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oi ile pamiętam, to mnie kazał przyjść pogadać w nocy. Po drugie, musisz chyba ukończyć zadanie polegające na wykopaniu warzyw z ogródka obok (10 bez zostania złapanym), pilnowanego przez matkę chłopca. Poprawcie mnie, jeśli to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, mam po dwa ukończone wyścigi z tymi bliżniakami pędziwiatrami, jednak spławiają mnie ilekrość próbuję zagadać o kolejny (pora dnia się zmieniła). Czekam na rozwój fabuły, czy coś knocę?

Dokładnie, wpadnij do nich po prostu później - leć dalej fabułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich broni najlepiej używać na main, a jakich na sub? Na razie mam 2x reflector i 1x rosary.

Jestem po pojedynku ze Spider Queen.

Swoją drogą wielbię Sony za to, że w ramach PS+ przypomniało mi jak wspaniałą grą jest Okami. Mam oryginał z PS2 na półce, ale nie miałem okazji nigdy go ukończyć. Tym razem będzie inaczej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od tego co wolisz. Reflectory są silniejsze na jednego przeciwnika, z kolei rosary zadaje mniejsze obrażenia, ale może ranić większą liczbę przeciwników i ich staggerować. Osobiście ja w dalszej części gry używałem dwóch reflectorów, jeden do ataku, drugi do obrony i kontr.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym zestawem są 2 x Glaive (po wykupieniu techniki w Dojo). Ale zanim zdobędziesz 2 x Glaive + wzmocnienie siły ataku z Dojo to polecam Rosary na main'a i Reflector'a na sub'a.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tytuł jest tak prosty że nawet białą wilczycą da się wygrać ;P lub samymi cieciami tuszem ;)

Znów sobie robię smaka na grę - chyba dziś czas zacząć aby po raz około 10 skończyć grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie problemy z wykonywaniem Floral Finisher'ów na innych wrogach niż Imp'ach? Jak to zrobić np. na Dead Fish albo Bud Ogre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej idziesz z fabułką tym pojawiają się nowe moce i nowi wrogowie, wiadomo. Nie wszystkich da się załatwić finisherem w ten sam sposób, czasem trzeba użyć innego ruchu lub innego stylu.

W tym linku jest lista jakie ruchy na jakie potwory działają ;)

http://okamiworld.co...Floral_Finisher

Edytowane przez vonde
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ale nawet jak używam odpowiedniego ruchu to nic mi to nie daje. :< Impy widocznie podskakują do góry, inne stwory już nie.

Mimo wszystko gram dalej... Cudowna produkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie wszystkie stwory podskakują tak wyraźnie jak impy, ale zawsze widoczne jest spowolnienie czasu (pomijając widok paska hp) :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to robią się też wtedy lekko brązowe, ale na pewno już wyglądają jakby były ugłuszone.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się wycisnąć Demon Fanga z tej cholernej ryby. Także wszystko w porządku, dzięki za rady. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ukończyłem: 57 wspaniale spędzonych godzin. Świetnie opowiedziana historia i bardzo dobrze zbalansowana rozgrywka. W moim prywatnym rankingu, jedna z najlepszych gier, w które grałem - i choć sięgnąłem po nią dopiero w plusie (mea culpa), to wiem, że na pewno ją zakupię.

P.S. Przeglądając koncepty gry, szkoda, że nie wprowadzili w życie niektórych pomysłów, np. żółwich łodzi podwodnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakąś sprawdzoną technikę na łowienie ryb ?? Wczoraj męczyłem się z 2 godziny, by złowić rybę w Kamui i nie chciała się złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkim ułatwieniem jest trzymanie cały czas gałki analoga w dół i lekkie odchylanie prawo-lewo w zależności od sytuacji. Daje to troche szybszą reakcje na zachowanie ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to już coś. Myślałem że te bramy będą trudne, a one poszły za pierwszym razem. A te ryby chyba mnie nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×