Skocz do zawartości
Patricko

Project C.A.R.S.

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Jak tak to ma wyglądać to będę musiał odpuścić sobie ścigałki zupełnie na PS4. Nawet Driveclub nie kupię bez wsparcia, a na ten tytuł nie mogłem się doczekać. Logitech zrezygnowało z produkcji akcesoriów do konsol i obawiam się ze na kierownicach tej firmy na PS4 nie programy. G27 to był nie mały wydatek i nie uśmiecha mi się kupno kolejnego kółka za 1000zł.

 

Jeszcze gorzej, że z tych kółek które będą wspierane jedyną która jest równa/lepsza G27 jest model T500 czyli wydatek 1400-1600zł. Mam nadzieje, że bardzo się mylę i będę mile zaskoczony :)

http://www.simdriving.net/news/all-ps3-compatible-wheels-to-work-on-ps4

 

@down: działa normalnie - odśwież stronę jak nie chce wskoczyć...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir

Nie mogą dodać supportu do odtwarzania chociażby MP3, więc na to pewnie poczekamy do 2017 :P

Petycja podpisana.

 

@kloose

Link nie działa.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrico.

Nie dadza wsparcia dla dfgt to nie zobacza moich $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czy siak wygląda na to że to nie jest ich decyzja tylko PS4 ich nie obsługuje. więc Thrustmaster jeśli komukolwiek za cokolwiek zapłacił to Sony i to tu jest problem bo to by oznaczało że Driveclub też ich nie obsłuży. ale skoro dev z driveclub twierdzi że wszystkie kiery z PS3 będą działać to może się okazać że cały krzyk o nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shemaforash - poczekamy moze cos dodadza....

 

@shemaforash, @kakaroto -  jak napisalem wczesiej rozumiem wszystkich rozgoryczonych. Sam nie jestem zachwycony sytuacja. Rozgraniczmy 2 rzeczy - chlodna ocene sytuacji ktora mi sie nie podoba od tego ze jaram sie jak dziecko na mysl ze zmienie sobie kierownice.... To drugie nie przyslania mi rozumu bo wiem ze jesli nie planowalbym zmiany to bylbym tak samo rozczarowany jak inni. 

 

@cwir - pozostaje miec nadzieje ze Logitech wyda sterowniki.... 

 

@kloose - spojrzales na date tego newsa? Jesli mnie pamiec nie myli to jeszcze przed tym zanim Sony napisalo ze wpieranie lezy w gestii devsow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko developera, po pierwsze musi pojawić się sterownik od producenta dla danej platformy.

Jak pisałem wcześniej Logitech skończył z konsolami i sterownik do PS4/XONE na 99% nie pojawi się.

Potwierdzenie: https://twitter.com/Rushy33/status/418561219998777344

Może jakiś developer first party od Sony lub samo Sony podejmie się zadania i sami sklecą taki sterownik.

Na ten moment nie wygląda to zbyt kolorowo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem twitter Logitecha i ludzie regularnie o to pytają a odpowiedzi są zawsze w ten sam deseń:
 

Hi there. No news on that compatibility yet. Keep an eye on social channels to stay updated!


Czyli nie definitywnie nie. Wdawało by się to bez sensu, nadal sprzedają te kiery więc jest to kwestia drivera i jego supportu. Nie muszą robić nowych skoro rezygnują z konsol, wystarczy zwiększyć zasięg starych. Ja cały czas wierzę że jednak nasze stare kiery będą działać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zasmuciłem, że jeszcze nie ma na liscie G27. Wciąż liczę, że znajdzie się grupa która będzie chciała wesprzeć Logitecha+PS4. W przeciwnym razie spora część ( w tym ja ) odpuści szybki zakup gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zasmuciłem, że jeszcze nie ma na liscie G27. Wciąż liczę, że znajdzie się grupa która będzie chciała wesprzeć Logitecha+PS4. W przeciwnym razie spora część ( w tym ja ) odpuści szybki zakup gry.

 

zdaje się że tą "grupą" musi być Logitech osobiście. więc czekamy na newsy od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose - spojrzales na date tego newsa? Jesli mnie pamiec nie myli to jeszcze przed tym zanim Sony napisalo ze wpieranie lezy w gestii devsow...

Tak - teraz spojrzałem dokładnie :( przepraszam, ślepy jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko developera, po pierwsze musi pojawić się sterownik od producenta dla danej platformy.

Jak pisałem wcześniej Logitech skończył z konsolami i sterownik do PS4/XONE na 99% nie pojawi się.

Potwierdzenie: https://twitter.com/Rushy33/status/418561219998777344

Może jakiś developer first party od Sony lub samo Sony podejmie się zadania i sami sklecą taki sterownik.

Na ten moment nie wygląda to zbyt kolorowo.

Nie wycofali się z rynku konsol a w ogóle zrezygnowali z produkcji kierownic (nie wiem czy już zakończyli czy jeszcze kończą produkcje ostatnich egzemplarzy) . Ludzi pracujących w dziale za to odpowiedzialnym przerzucili do produkcji akcesoriów dla smartphonów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Ja trzymam ps4 w nadziei, że znów będzie mała liga, ale jak widzę po Waszych wpisach to nie wygląda to ciekawie.

SONY mogłoby wreszcie ruszyć 4 litery i wziąć się za ten system i samemu napisać sterowniki, jak i naprawić pozostałe bolączki jak np. Share które które po każdym wyjściu do menu konsoli przestaje nagrywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY mogłoby wreszcie ruszyć 4 litery i wziąć się za ten system i samemu napisać sterowniki, jak i naprawić pozostałe bolączki jak np. Share które które po każdym wyjściu do menu konsoli przestaje nagrywać...

 

Oto moja teoria:

Sony gdzies ma wsparcie dla kierownic ktore nie sa juz produkowane - w poprzedniej generacji gracz mial wybor Logitech, Thrustmaster obie firmy mialy kola dla PS3. Jedna firma sie wycofala, druga umacnia swa pozycje konkurencji brak. Sony skupia sie na innych rzeczach (projekt Morfeusz, PS Now) i najpewniej nie widzi potrzeby spedzania czasu jak i pieniedzy na wsparciu dla produktow Logitecha. Samo o tym mowilo zostawiajac to w gestii devsow. To jest decyzja biznesowa podyktowana tym gdzie spedzac kase majac nadzieje na wiekszy zysk. A to ze rzesza graczy majacych (DFP, DFGT, G2x) bedzie niezadowolona? who cares??

 

Programisci tez wola skupic sie na tym co mozna szybko dostosowac lub dziala 'out of the box' nizli pisac sterowniki pod starsze sprzety (koszta). To dosc dobrze widac po liscie ktora byla wklejona wczesniej. 

 

Ale jak mawiaja puty dzban wode nosi.... predzej czy pozniej takie decyzje moga uderzyc w firme... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam na razie żadnej kierownicy i czekam z decyzją co kupić, aż będą gry, ale inni co by tą małą ligę tworzyli mają kupione już swoje kierownice i mogą strzelić focha i liga będzie nie taka jak kiedyś :-(

Co do czasu i pieniędzy potrzebnych na napisanie sterowników to nie wydaje mi się, żeby to był wielki koszt... A na pewno niewielki w porównaniu do zadowolenia klientów.

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz... sterowniki leżą w gestii Logitecha a że nie ma kto się tym u nich zająć bo cały dział został zamknięty więc o co wam się rozchodzi? Dlaczego Sony ma się zajmować nie swoim sprzętem?

Ja liczę że chociaż Fanateca dodadzą (była by motywacja zeby nowy sprzęt kupić) ale nie wiem czy oni nie mają umowy na wyłączność z M$...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie w praniu w przypadku sprzętu od Sony. Miałem okazję testowania Oculusa 720p, pierwsza wersja developerska i strasznie się zawiodłem. Nie miało właściwie znaczenia, czy to był iRacing, rFactor, czy Assetto Corsa. Efekt był ten sam. Wyraźna pikseloza i smużenie obrazu, powodowały duży dyskomfort podczas jazdy po torze. W dodatku goggle były niewygodne dla osoby, która nosi okulary korekcyjne. Będzie to miało sens, jak zrobią wersję 4K i wyeliminują smużenie. Bo samo wrażenie bycia w świecie 3D jest zajebiste. Aż masz ochotę wyjść z samochodu i przejść się po całym torze, dotykając każdej tarki/krawężnika!

 

Jeśli biblioteka gier wspierająca goggle Sony będzie duża, i nie będę odczuwał dyskomfortu podczas grania, to okulary od Sony zagoszczą u mnie na dłużej.

Edytowane przez DAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te całe oculusy i inne morfeusze to Virtual Boye XXI wieku :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem temat o kierownicach do PS4 na neogafie, i z tego co tam wyczytałem to problem jest torche bardziej złożony niż wam sie wydaje.

Problemem jest to że kierownice Logitecha korzystają w swoich sterownikach z patentów jakiejś tam firmy, i za licencję na daną konsolę trzeba zapłacić gruby hajs. Zapłaciłi przy okazji PS3, to i można śmigać, ale oni nie mają najmniejszego powodu żeby zapłacić za obsługę PS4, bo wycofali się z rynku kierownic i tylko na tym stracą. Z Fanateciem taka sama sytuacja. Więc ktoś by musiał za to zapłacić, ale chętnych brak. 

 

 

All Logitech wheels are using licensed FFB software called TouchSense, licensed by Immersion Company.

 

Immersion grants licenses for usage of the software based on the platform where the device is used.

 

So, who is going to pay the PS4 licensing to Immersion Company now when Logitech is out of the wheels production business?

 

Logitech? Why? They do not manufacture wheels anymore, why would they pay for licenses/royalties for the discontinued products for the platform they do not support? Also, they would need to pay double: once to Immersion to use their patents and second to Sony to become their licensed partner again (as they were from 2001 to 2012). Why would they do that?

 

Sony? Why? They are the party that licenses their platform to interested hardware partners - such as the Thrustmaster for instance. Why would Sony pay to Immersion for the royalties in order to have discontinued hardware supported on their new platform? Also, what would Thrustmaster say on that, since Thrustmaster has signed a PS4 Hardware Partner license with Sony? And Sony had already stepped into the game before for the Logitech, when they payed 200 million $ of royalties to Immersion in the infamous PS2/PS3 "dualshock" case. They certainly don't want to pay another bag of money just to have discontinued products supported on their platform and with new hardware partner in the business.

 

Who else, then?

 

Developers? Well, they could. However, I think there is no developer such strong who will be willing to pay to both Immersion and Sony to license TouchSense in their game and on the PS4 platform just to allow usage of discontinued wheels.

 

I AM NOT SAYING SOME SOLUTION WILL NOT BE FOUND IN THE FORESEEABLE FUTURE. However, the situation is complex as hell.

 

Zainteresowanych odsyłam tutaj, mam nadzieje że warna za to nie dostane :P

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=658933&page=12

Edytowane przez RandyOrtonRKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłacić by mogła firma wydająca grę jak to przełożyło by się na wzrost sprzedaży pokrywający wydane pieniądze i zysk ze sprzedanych gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RandyOrtonRKO - jakbys byl tak mily i edytowal swojego posta - i poprawil formatowanie w cytowanym tekscie ja ale pewnie i inni byli by wdzieczni.

 

 

Zapłacić by mogła firma wydająca grę jak to przełożyło by się na wzrost sprzedaży pokrywający wydane pieniądze i zysk ze sprzedanych gier

 

Mogla by... ale to musi byc uzasadnione myslisz ze firmy nie robia takich szacunkow? W przypadku pCARS na PC masz wsparcie dla bardzo wielu kierownic - to uzytkownicy konsol beda "poszkodowani". Oplaty licencyjne moga byc dosc wysokie co moze jeszcze sie oplacac producentom sprzetu ktorzy nieco w cenie sobie to odbija,  ale firmie produkujacej gre juz niekoniecznie bez  zwiekszenia ceny. Wydaje mi sie ze firma zazwyczaj  szacuje czy dodatkowy korsz moze przelozyc sie na dodatkowy zysk. Jesli zeby im sie to oplacalo musieli by sprzedac XX mln kopii to pewnie wola nie podejmowac ryzyka.

 

Jak pisalem wczesniej w pelni rozumiem rozgoryczonych zaistniala sytuacja - ale jednak po tym jak logitech sie wycofal - mozna bylo sie tego spodziewac. Sony sprytnie umylo rece i zostalismy bez konkurencji i bez wyboru. Bo wybor kierownica vs. pad do gier takich jak pCARS czy GT to zaden wybor. A wybierajac kierownice skazani jestesmy na drogie produkty Thrustmastera (bo te tansze to jakas pomylka - T80).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by chociaż z Fanateciem się dogadać... Był by jakiś wybór, ale dalej ograniczało by to mocno bazę graczy na PS4 (brak budżetowego sprzętu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×