Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jest to na razie spory wydatek ale nie az tak duzy aby z niego rezygnowac. Jako posiadacz zarowno vity i psp moge jedynie powiedziec ze nie ma nawtlet co porownywac vita razem z abonamentem na pkusa oraz karta przynajmniej 16gb to taka moc jakiej na rynku nie ma zadna przenosna konsola nie miala takiego zaplecza mowie tu wlasnie o plusie ani takiej mocy uncharted wyglada prze prze cudnie moze np. Mortala skopali ale to juz tworcy nie vita. Minusem jest to ze nie ma na razie duzego wyboru co do gier ale konsola dopiero sie rozwija mysle a nawet jestem pewny ze 2013 bedzie obfitowal w wiele tytulow ja vite. Dlatego nie zastanawiaj sie i jak masz wolne ok 900zl (mowa oczywicie o jowej konsoli jak chcesz uzywano to mniej) to lec do sklepu i biez moze zdążysz jeszcze ściągnąć gierki z grudniowego plusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupic czy nie kupic? Oto jest pytanie..wyjazd na okolo 2 miesiace = odciecie od ps3 na tenze wlasnie okres..tutaj pytanie do uzytkownikow..jak to z ta vita jest..fajne to to? Zastapi po czesci chociaz rozrywke jaka daje starsza stacjonarna siostra? No i chetnie ogralbym w koncu takie tytuly jak resistance burning skies + retribution z psp, uncharted, unit 13, jakies starsze gow'y z psp

Z gory thx za wszelkie rady i porady.

Edit1. Nigdy nie mialem handhelda stad moje niezdecydowanie

Mnie do zakupu konsoli przekonała oferta PS+. Nigdy nie miałeś handhelda ... podobnie jak ja. Mnie interesuje także trochę gier z PSP, dlatego też gdybym już kiedyś miał PSP to bym się zastanowił nad zakupem Vity, a tak - myślę, że warto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, także nie mialem nigdy konsoli przenośnej i najprawdopodobniej po nowym roku zakupie PS Vite. Tylko jeszcze niech beda jakies okazje w sklepach typu Saturn czy Media Markt i bedzie cud, miód malina :)

P.S Przy okazji mam pytanie. Lepiej kupić MGS HD Collection na Vite czy PS3? Będzie to moja pierwsza styczność z tą serią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz dużo w domu to lepiej kupić edycję na PS3. W zestawie masz tam też Peace Walker'a, a sama gra chyba wygląda ładniej. Sam posiadam MGS: HD Collection na PS3, ale nie oznacza to, że nie poluję na jakąś promocję w edycji na Vite. :D Tak delikatnie odbiegając od tematu. Skoro pierwsza styczność z serią, to zmuś się i kup MGS1 z PSX na PS Store. Nie powinieneś żałować, a warto rozpocząć zgodnie z numeracją serii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, także nie mialem nigdy konsoli przenośnej i najprawdopodobniej po nowym roku zakupie PS Vite. Tylko jeszcze niech beda jakies okazje w sklepach typu Saturn czy Media Markt i bedzie cud, miód malina :)

P.S Przy okazji mam pytanie. Lepiej kupić MGS HD Collection na Vite czy PS3? Będzie to moja pierwsza styczność z tą serią.

oferty to były niedawno fajnie- 799zł za vitę z grą + 4GB karta za free. Na coś w tym stylu trzeba sobie poczekać trochę teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mgs -a na vite, bo gry się trochę zestarzały (zwłaszcza 2-ka) i mają teraz handheldowy feeling i nie będzie tak widać ,że graficznie się zestarzały . Plus jest tam tyle zawartości , że nadje się idealnie do podróży . jedyna wada , to to że nie ma porta z psp , więc tylko 2 gry, a nie 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PW można na pewno kupić na PS Store. Nie będzie miał trofeów i ulepszonej grafiki, ale nie powinno to w niczym przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myśle że warto kupić Vite....ale chyba pod jednym warunkiem...trzeba mieć wykupione PS+ :happy:

Mając sam PS3 i PS+ (z bratem na dwie konsole czyli koszt około 90zł na osobe/rok) zdecydowałem się kupić Vite (zestaw z kartą 4GB i grą LBP) w Saturnie za 849zł....ale żeby nie obciążać za bardzo budżetu i nie denerwować żonki kupiłem go na raty 10 x 84,90zł :biggrin:

I powiem tak...nigdy nie myślałem że kupie PSP albo Vite...a teraz nie żałuje ani trochę...tym bardziej że szykuje mi się wyjazd zagranice na jakiś czas.

Podsumowując...gdyby nie PS+ nie kupiłbym na pewno Vity :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę chyba przepłaciłeś...lepiej by wyszło jakbyś po prostu kupił witę wifi za to 500zł ( nówki po tyle chodzą na allegro ), do tego kartę 16gb ( w media za około 140zł była ostatnio )...i stać by Cię było jeszcze na rok plusika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nówka z otwartym pudełkiem to nówka tylko w/g co niektórych allegrowiczów- takie chodzą po ok 500zł i więcej

Poza tym kupując w saturnie ma 2 lata spokoju w postaci niezgodności towaru z umową k/s a Sony daje tylko rok gwarancji.

Do tego sklepy grupy saturn media (saturn i media markt) jako nieliczne zwykle bez jakiś utrudnień naprawiają/ wymieniają konsole w razie awarii- po prostu wrzucają sobie to w koszta a spróbuj to samo uzyskać od allegrowicza- podpowiem- powodzenia :)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz jest jego ryzyko chce nowa tylko otwarta w celu sprawdzenia to taka kupuje jak chce gwarancje to idzie do saturna i tam kupuje ale oczywiscie za wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Trace

Trochę chyba przesadziłeś z tą ceną, bo ja od około 2 tygodni monituruje allegro i nówki rzadko co schodzą ponizej 700 zł. Może po Nowym roku sie coś ruszy w tej kwestii na lepsze. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja zapakowana oryginalnie nie tam jakas tylko sprawdzona czy dziala kupilem za 700zl razem z karta 16gb i gra czyli sama konsole za nieco ponad 500zl bo sama karta k gra sa warte 200 ale poszczes il mi sie gosc potrzebowal kasy i tak sie dogadalem a ze byl ze szczecina to zobaczylem jak to naprawde wyglada i bylo jak mowil nowa wiec bez zastanowiena wzialem ale jak mowie takich okazji jest malo i trzeba czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę chyba przepłaciłeś...lepiej by wyszło jakbyś po prostu kupił witę wifi za to 500zł ( nówki po tyle chodzą na allegro ), do tego kartę 16gb ( w media za około 140zł była ostatnio )...i stać by Cię było jeszcze na rok plusika...

Chłopie wytrzeźwiej ,nowe Vity za 500 pln heh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem w podobnej sytuacji, także nie mialem nigdy konsoli przenośnej i najprawdopodobniej po nowym roku zakupie PS Vite. Tylko jeszcze niech beda jakies okazje w sklepach typu Saturn czy Media Markt i bedzie cud, miód malina :)

P.S Przy okazji mam pytanie. Lepiej kupić MGS HD Collection na Vite czy PS3? Będzie to moja pierwsza styczność z tą serią.

A czy ten mgs HD nie jest czasem w opcji cross buy? Coś kiedys czytałem ze ma tak byc... Ale czy jest?

Sent from my HTC with TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie miało być dużo rzeczy w crossbuy...ale jak do tej pory tylko chyba ASBR jest tak dostępny i gry z psx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę chyba przepłaciłeś...lepiej by wyszło jakbyś po prostu kupił witę wifi za to 500zł ( nówki po tyle chodzą na allegro ), do tego kartę 16gb ( w media za około 140zł była ostatnio )...i stać by Cię było jeszcze na rok plusika...

Na dzień dzisiejszy (sprawdzałem własnie na allegro) nówki to chodzą po 750zł (bez karty i gry)...za te tańsze "nówki" na zasadzie..."tylko otworzyłem raz odpaliłem" to ja dziękuje :biggrin:

może ktoś znajdzie kiedyś tańszą,może z odbiorem blisko domu....lubisz czekać i szukać i zaoszczędzić kilka złotych?...Twój wybór...poczekasz z rok i Vita jeszcze tańsza będzie :biggrin:

więc mi nie mów że jak zapłaciłem 850zł z grą i kartą (wartość dodatków dobre 150zł) i z gwarancją na 2 lata to przepłaciłem :biggrin:

od razu mowie że często robię zakupy w sieci...nie jest to dla mnie nowość...wiec wiem na czym można realnie zaoszczędzić a na czym nie....

a jeszcze jak mam ją na raty....nawet tego nie odczuje miesięcznie na budżecie.... i o to chodziło :happy:

pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia nie odpaliłem PS3. Nic tylko Vita. Cholernie podoba mi się ten sprzęt. Jedynie bateria to jakaś kpina. Zamiast droższej wersji z 3G powinna być z lepszą bateria. Wydaje mi się że nie tylko ja dopłacił bym do konsoli z baterią która działa by nie 2-3 ale 4-6 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia nie odpaliłem PS3. Nic tylko Vita. Cholernie podoba mi się ten sprzęt. Jedynie bateria to jakaś kpina. Zamiast droższej wersji z 3G powinna być z lepszą bateria. Wydaje mi się że nie tylko ja dopłacił bym do konsoli z baterią która działa by nie 2-3 ale 4-6 godzin.

Konsola czerpie duuużo prądu poprzez swoje parametry więc się nie dziw że tak krótko trzyma. Największa głupota to jest to że bateria jest zabudowana i nie da się jej wyjąć jak w przypadku PSP.

Do PSP miałem 2 baterie i jak jedna padła to zmieniałem ją na drugą. W Vicie tak nie zrobie bo musiał bym rozebrać konsole przez co trace gwarancje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też popieram że z batrią przesadzili nie wiem jak wy ale dla mnie ten tylni panel dotykowy jest zbędny i zamiast niego co wpłynęło na możliwość wyciągania baterii wolał bym aby go nie było i wówczas mógł bym tę baterię sobie wymieniać według potrzeb. Niby jest ta przenośna ładowarka ale jakoś to wydaje mi się mniej wygodne od zmiany baterii ( tu trzeba podłaczyć i ładować a tak zmieniamy baterię i już ale to tylko dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tygodnia nie odpaliłem PS3. Nic tylko Vita. Cholernie podoba mi się ten sprzęt. Jedynie bateria to jakaś kpina. Zamiast droższej wersji z 3G powinna być z lepszą bateria. Wydaje mi się że nie tylko ja dopłacił bym do konsoli z baterią która działa by nie 2-3 ale 4-6 godzin.

Upewnij sie ze wi-fi/bluetooth/3G sa wylaczone podczas gry. Ja swoja Vite pogonilem w sierpniu po uzytkowaniu jej od dnia premiery ze wzgledu na brak gier w tamtym okresie, jednak dobrze pamietam iz nieraz mialem sesje od 4 do ponad 5h przy w pelni naladowanej baterii.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterię zabudowali nie chcą powtórzyć błędu z baterią w PSP. Swoją drogą nie pomyślałem o wyłączeniu wi-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie podpiac jakos vite do ps3 jako pada? zbliza sie sylwester i chcialem troche ponapierdalac z znajomymi w fifke albo mortala ; d ale nie mam 2 pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie podpiac jakos vite do ps3 jako pada? zbliza sie sylwester i chcialem troche ponapierdalac z znajomymi w fifke albo mortala ; d ale nie mam 2 pada.

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×