Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

3G nie jest wart zachodu...płacisz za coś czego możesz nigdy nie użyć poza tym musiał byś mieć internet na kartę jeszcze żeby używać tego 3g, wiec dojdzie dodatkowe płacenie co miecha.

Polecam poczekać chwilę i zobaczyć czy na święta PsV nie okaże się jakimś nietrafionym prezenetnem dla gimbusa albo coś, wtedy możesz tanio wyrwać praktycznie nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje z tym 3g. Płacę za pakiet w komórce więc ewentualnie na wczasach będę z niej udostępniać internet.

A co sądzicie o ofercie 980 zł PS VITE 3G, 4GB karta, Motorstorm + LBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał...ale to dlatego że pewnie Motorstorm i LBP mnie nie interesują na psv...no i znowu 3g, gdyby dawali wersje WiFi to opewnie za ten zestaw zapłaciłbyś 780zł...poza tym ja chyba jednak na Twoim miejscu brałbym gołe PsV Wifi + 8gb karte ( 69zł ostatnio dałem za to cudo ) i dokupił Ps+ jak nie masz...dzięki czemu masz i gry i konsolke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten GPS w wersji 3G sie na coś przydaje?Można go jakoś wykorzystać w podrózy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GPS nie wiedzieć czemu przestawił się jakieś 50 metrów na wschód. Wcześniej bez problemu podawał dokładnie miejsce gdzie jestem. Teraz siedzę w domu na kanapie a wg. niego stoję na środku ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodzi zamówić PS Vitę z Amazon.de - wychodzi około 710 zł. Oczywiście chodzi mi o nową sztukę, nie chce ryzykować z Allegro. Ma ktoś z was doświadczenie z takimi zakupami? Gwarancja jest europejska? Język polski będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vita w opcjach ma wiele języków do wyboru, więc o to nie ma raczej co się martwić - polski powinien być dostępny niezależnie od miejsca zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja jest europejska więc nie powinno być problemów. Zawsze masz też możliwość do amazonu odesłać wrazie czego - oni słyną z bdb traktowania klientów i zwykle naprawiają sprzęt/ wymieniają bez problemu

jak wyliczyłeś te 710zł? jeśłi brałeś kurs z google/ NBP to możesz się potem zdziwić ile ci ściągnie z karty. Nawet jak brałeś z kursu swojego banku to i tak możesz zapłacić więcej zależy

1) kiedy bank ci przewalutuje wpłatę - niektóre banki lubią trzymać kasę nawet kilka dni...

2) czy twój bank ma przewalutowanie PLN-€ bezpośrednie czy np PLN-$-€ - tedy może wyjść dużo drożej....

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie licz takim przelicznikiem (bo to to samo praktycznie co Google) tylko wpisujesz w google nazwa banku kursy walut i tam masz stronę banku swojego z kursem po jakim bank Ci przeliczy zakup- bierzesz oczywiście pod uwagę tabelę sprzedaż:

dla przykładu mój bank (deutsche bank; kurs z piątku): 4,3733 zł za 1 euro

czyli zaokrąglając 4.37* 190euro = 830.3zł

ale pamiętaj, że bank może wziąć sobie kurs np z wtorku, który będzie teraz albo może być drożej gdy twój bank przelicza tylko tak: PLN->US$-> EURO.

Najlepiej zadzwoń do swojego banku i zapytaj o to jak przeliczają transakcje euro płacone kartą przez internet.

sprawdzałeś ceny vity na uk amazon?bo oni tam wysyłają za friko ale dojdzie najpewniej podwójne przewalutowanie (z PLN na euro lub $ i dopiero na funty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walutą rozliczeniową VISA jest już raczej w każdym banku EUR, więc nie ma potrójnego przewalutowania. Tylko nie patrz na kurs sprzedaży EUR z dnia transakcji, bo to będzie tylko kwota blokady, tzn. szacunkowa -ważny jest kurs sprzedaży EUR z dnia rozliczenia transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walutą rozliczeniową VISA jest już raczej w każdym banku EUR, więc nie ma potrójnego przewalutowania. Tylko nie patrz na kurs sprzedaży EUR z dnia transakcji, bo to będzie tylko kwota blokady, tzn. szacunkowa -ważny jest kurs sprzedaży EUR z dnia rozliczenia transakcji.

Dodatkowo płacąc PayPalem, masz możliwość zablokowania konkretnej kwoty już w chwili dokonywania płatności, która nie ulegnie zmianie w chwili zaksięgowania i zdjęcia blokady, ale jak dla mnie opcja nieopłacalna (bo to bezpieczeństwo trochę kosztuje), zwłaszcza, że wahania walut nie są drastyczne. Dla przykładu ostatnio płaciłem 225€ i faktycznie zabrało mi nieco więcej niż wstępnie zablokowało, ale gdybym skorzystał z "kwoty gwarantowanej" zaraz przy płatności to straciłbym kilkanaście złotych, w porównaniu do kursu po jakim mnie faktycznie rozliczyło, no ale czasami są wahnięcia w drugą stronę i można by parę złotych zyskać. IMO przy drobnych płatnościach różnice między wstępna blokadą, a kursem księgowania są na tyle nieistotne, że nie warto sobie tym zaprzątać głowy.

Edytowane przez Vulcan_Genom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitę kupiłem jednak w Polsce. Z Amazona zamówiłem pokrowiec (kosztował mnie 29,5 zł, taki sam w MediaMarkt 60 zł) oraz Virtual Tennis 4 (niecałe 35 zł). Przesyłka darmowa bo dobrałem płyty z muzyką. Miałem szczęście, bo kurs GBP przeliczyło mi nawet lepiej niż Google ;) Za jednego funta wyszło: 4,89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak tą porysowaną sztukę o której wspominałem wcześniej - 620 zł w normalnym sklepie sieciówce. Rysy w ogóle nie widać w czasie gry, a mam normalną gwarancje. Towar był wystawiony w gablocie za szybą. Poza rysą wygląda idealnie, nie ma śladów użytkowania, brudu za przyciskami, etc. Wszystko śmiga bez problemu, bateria też trzyma tyle ile powinna. Wiec na razie jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 620 to się opłaciło :)

tak w ogóle to zauważyłem ostatnio dziwny trend- ceny vity zamiast spadać- utrzymywać się wzrosły w sieciówkach do chorych cen - ok1000zł za wifi i i 1100 za 3G... czyli premierowych - kogoś mocno porąbało....

miałem zamiar kupić PSV ale liczyłem, że uda się to zrobić za 600-700zł w jakimś normalnym sklepie a nie z allegro "otwartą do sprawdzenia czy działa ale nieużywaną". Aż tak mnie jednak nie ciągnie do vity by dać za nią te 1000 czy nawet 800zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie wcześniej nie myślałem, że ją kupie. Ale ta cena sprawiła, że zacząłem o niej myśleć. Niestety ceny nadal się trzymają na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem lekko uzywana za 520zl z karta :D mam taka ryske z przodu jak mowi Madnessr, z tylu jakies rysy od odkladania sprzetu, ktos tu szurnal 3-4 razy.. ale na spod nie patrze wiec mnie nie boli.. generalnie odkad mam vite nie odpalam ps3 :P dla mnie sprzet ekstra, takze jak ktos sie zastanawia to brac!

btw, jaki pokrowiec kupiles?

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można taniej też wyrwać. Do tych 789zł musisz doliczyć jeszcze 69zł na kartę 8gb ponieważ do tej Vity nie dostajesz nic wiecej poza podstawowym zestawem.

Jeżeli nie pali Ci się to możesz poczekać z kupnem do ogłoszenia drugiej wersji konsolki, wtedy pierwsza stanieje i sobie kupisz.

No chyba że już sie napaliłeś to wtedy weź sobie już teraz i za miecha jest premiera Soul Sacrifice to bedziesz miał czas nieźle wyjęty z kalendarza :)

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie podali dokładnie ale jedyne różnice między obecną Vitą a nową to:

PS Vita wyposażona zostanie w wyjście HDMI, dzięki czemu podłączyć będziemy ją mogli pod TV.

Flagowym modelem będzie PS Vita 4G, która zastąpi aktualny - 3G. Skorzystanie z nowej technologii pozwolić ma na sprawniejsze korzystanie z sieci i jej zasobów.

Pojawi się nowy port USB, który jednak nie został na ten moment sprecyzowany

Ale jak Ci sie nie spieszy to poczekaj i patrz na allegro i sklepy, może znajdziesz gdzieś taniej albo w jakiejś promocji razem z grą i kartą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na zakupach w Carrefourze i zobaczyłem ps vite z wifi za 729 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×