Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale nie gram dla samej fabuły, a aby grę ukończyć (główne misje) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chapter 2 to ciąg dalszy wydarzeń, ale w pewnym momencie zostaje także wyjaśniony pewien istotny "Twist", który zmienia nasze postrzeganie całego Phantom Pain'a, a nawet i serii MGS. Ja dzisiaj po ukończeniu Phantom Pain'a przez 3 godziny czytałem biografie poszczególnych postaci i streszczenia całej historii MGS od Snake Eater'a do wydarzeń z 2014 roku i zwieńczenia sagi, żeby już wszystko ostatecznie sobie w głowie poukładać i jak dla mnie pod względem fabuły jest to najlepsza seria gier jaka kiedykolwiek powstała. Przewyższa nawet większość serii kinowych. Ogromnie cieszę się, że jestem pokoleniem, które wychowało się na MGS1 na PSX.

 

Ale przyznam również, że bardzo brakowało mi w tej części tej typowej dla serii MGS "filmowości". TPP zdecydowanie zawodzi pod względem ilości przerywników filmowych a także ich jakości, a to dzięki temu seria zdobyła tak wielu fanów. Szkoda, bo mógł być super gameplay i super "gra-film", a tak mamy tylko gameplay. Ani razu nie miałem ciar z zachwytu, jak podczas ostatniej walki Old Snake'a z Ocelotem w MGS4, albo pojedynku z The Boss w MGS3. Szkoda

Edytowane przez Nóżka
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem Nóżki rękoma i nogami.

 

Fakt, że misje w 2ch trochę sztucznie wydłużają rozgrywkę, ale dla samej misji 46 warto się trochę pomęczyć. Jako fan MGS od czasów PSX'a mogę tylko szczerze polecić ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wyśmienita zreszta jak cala seria (nawet MGS2 chociaz jest u mnie na dole listy). Jak dla mnie jedynym małym minusem jest powtarzalnosc (jedna misje musisz zrobic 3 razy (fabula, zadania, rank)). Co do fabuły nie wypowiadam się, nie jestem nawet w polowie,  jak narazie  na tym poziomie brakuje mi epickosci znanej chocby z 4 ktora przechodzilem 2 razy + yt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś zrobić, ale otworzyć te drzwi w medical platform? Pierwsze się otwierają normalnie (niebieski neon), ale w środku są drugie już z czerwonym neonem?

edit. trzeba zrobić 51 side opsa...

Edytowane przez senor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z czasem misji?? MGS sumuje wszystkie podejścia??

 

Pytam bo odpaliłem misję: C2W z 5-6 raz bo wcześniej robiłem "z doskoku" pozostałe cele :P

 

I teraz myk myk, do bazy, na 3 anteny C4 zamontowałem, 1 headshot z usypiającego pistoletu i wracam a tam RANK B ( WTF??) no i czas jakiś dziwny z 44 minuty czy jak :P

 

To co ja to RANK S mam za 1 podejściem robić (WTF?) skoro teraz zrobiłem z 3 - 5 minutek bez wykrycia i rank b :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie wszystko z czasem jest ok. Aby rangę S zdobyć to wystarczy robić misje w czasie nie dłuższym niż 3-5min (nie muszą być wszystkie questy wykonane tylko te podstawowe).

Swoja drogą misja 43 - mistrz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie wszystko z czasem jest ok. Aby rangę S zdobyć to wystarczy robić misje w czasie nie dłuższym niż 3-5min (nie muszą być wszystkie questy wykonane tylko te podstawowe).

Swoja drogą misja 43 - mistrz. 

 

W sumie już powtarzałem jakieś tam misje i było ok, ale ch... upewnijmy się ;)

 

Odpalam I-Droid wchodzę w zakładkę Misji wybieram która mnie interesuje akceptuję :x: i jazda zaczynam misję... Lecę szybko robię cel główny i spadam (i TAK ZAWSZE robiłem aby wpadło Rank-S) a tu dupa :(

 

Ale to prawidłowe działanie tak??  A Cygaro użyte na misji ma wpływ na wynik (tzn. wlicza się czas który tam upłynął do wyniku misji??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za bardzo przeciągniesz cygaro to nie dostaniesz S.

 

Serio ma to wpływ? Bo chciałem zmienić porę dnia i zleciało tak z 1,5 dzionka przez przypadek :P

 

(jak tak to dziś po robocie spróbuję ponownie ale już zacznę od razu o odpowiedniej porze dnia ;) a raczej  nocy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skończyłem grę, moim zdaniem fabuła dobra gdyby nie była rozciągnięta pomiędzy te misje (idź tam, wracaj tu itd) było by bardzo dobrze, jak ktoś przypadkiem naczytał się informacji lub przypadkiem obczaił jakiś spoiler to osąd ma bardzo zachwiany, ja tam skosztowałem fabuły tylko i wyłącznie z gry i było bardzo dobrze coś jak w filmie PREDESTINATION u nas chyba PRZEZNACZENIE bardzo fajny film, fakt idzie się połapać kto jest kim ale film fajny, wracając do fabuły to to że nasza postać

jest medykiem jednym z oddziału BB dowiedziałem się dopiero w ostatnim chapterze

znowu to że BB

to nie BB wiedziałem już po ratowaniu Hueya

co tam jeszcze, no że Man of Fire

to Volgin skapłem się po rozmowie ze Skul Face jak powiedział że MoF jest naszym demonem bo to wkońcu BB zabił Volgina

tak że gdyby fabuła nie była rozbita i byłoby jej ciut więcej wtedy uznałbym ją za bardzo dobrą, teraz buduję

atomówkę

ale to jest czasochłonne szkoda że

mały Liquid zajumał nam robota mieli wtedy powiesić emmericha za jajca jak chciał Kaz

no ale trudno, no nic trzeba bawić się dalej, panowie mam pytanko odnośnie bombki jak już mi się zrobi to czy jest jakiś bonus za rozbrojenie czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko odnośnie bombki jak już mi się zrobi to czy jest jakiś bonus za rozbrojenie czy nie ?

Trofeum. Oprócz tego jak grasz inwazje FOB to jak masz atomówkę to tylko inni ludzie z atomówkami i ci, którzy mają ponad 150k heroizmu mogą Cię atakować. Ale atomówkę mogą ukraść z FOB jak zwykły kontener, więc i tak lepiej rozbrajać.

Edytowane przez Trzebiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem tego "mesjasza". Z zaciśniętymi zębami, ale skończyłem. Świetny gameplay. Bardzo dobry poziom techniczny. Jak zawsze doskonały soundtrack. Powtarzalność. Sztuczny, martwy, nudny świat. Bezsensowna, dziurawa, absurdalna fabuła. Właściwie brak walk z bossami. Zmuszanie graczy do nabijania godzin, w celu odblokowania "true ending". Wycięta przez Konami zawartość. Jakie 10/10? Serio... 

Edytowane przez Grabeq
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś mi wytłumaczy zasadę działania tych "ośrodków badawczych" / zarządzania zasobami ludzkimi ??

 

Przydzielam ludzi w/g skilla czyli R&D wędrują osoby które mają największą rangę w skillu tam wykorzystywanym (ikonka klucza) i analogicznie w każdym innym "dziale" tak samo... 

 

Ale co wpływa na awans ??(w celu wynalezienia lepszych broni/upgrejdów itp.), Przy niektórych mam kłodki np. Hideo czy Ocelot??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 Mozecie mi powiedziec jak sie pozbyc much z nad głowy Big bossa . Jest gdzies jakis prysznic ?. Ten dziwiek much tak mnie irytuje ze odechciewa mi sie grac :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten growy mesjash to największe rozczarowanie w tym roku wg. mnie .

Ani bloodborn ani wiedzmin nie były idealne ale liczyłem że MGS rozwali system i będzie GOTY .

Niestety 100% zgadzam się z tym co napisał grabeq i dla mnie to max 8.

Zresztą sporo ludzi nawet tu w temacie narzeka na tego mgs .

A spójrzmy np. na takie until dawn, kto nie przejdzie to pieje z zachwytu .

Pewnie konami będzie dalej klepać tą telenowelę ale ja na ten moment jestem bardzo zniesmaczony i napewno do tej gry nigdy nie wrócę .

EDIT

Krzysztofie w bazie masz kilka pryszniców(nawet masz je zaznaczone na mapie)

Edytowane przez schranz
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne . Juz wykompany :)

 

 


Krzysztofie w bazie masz kilka pryszniców(nawet masz je zaznaczone na mapie)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don't get mad at Metal Gear Solid V: The Phantom Pain just because you don't understand it. In a couple years you'll think it's genius anyway.

EOT ( ͡°╭͜ʖ╮͡° )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EOT ( ͡°╭͜ʖ╮͡° )

 

Tak jakby w fabuła MGS była trudna do zrozumienia. Owszem, jest pokręcona i zagmatwana, ale nie przesadzajmy. Nie wiem go zacytowałeś, ale nie jest to chyba zbyt rozgarnięta osoba. Kojima to nie David Lynch ani Guillermo del Toro i nie posługuje się żadnymi wyszukanymi instrumentami przekazu. To trochę tak, jakby napisać, że komuś nie podoba się MGS V, tylko dlatego, że jest idiotą. Tymczasem te osoby, które ośmielają się krytykować ten tytuł, wymieniają dokładnie, jakie aspekty gry im się nie podobały. Jednocześnie potrafią dostrzec wielkie zalety ostatniego produktu Konami. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabeq i Schranz zgadzam się z wami w 100% , dla mnie 7+.

MGS wystawiony a ja dziś odpalam Until Dawn wg zalecen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zażartowałem z tym cytatem. Oczywiście, że nowy MGS jest niedorobiony i fabularnie głupawy.

Mówimy o pasożycie, który atakuje struny głosowe ludzi posługujących się konkretnym językiem. No nie ma we wsi, aby ktoś to wymyślił na trzeźwo. Ogólnie fabuła pod względem złożoności to poziom Peace Walkera, czyli prosta opowiasta bez większego wpływu na całą sagę. Grze zaszkodziły trailery, zapowiedzi i sami fani, którzy oczekiwali historii wywracającej kanon do góry nogami, która zniszczy, wypluje i zgwałci wszystko i wszystkich. Sam nastawiłem się na większy epizod z życia BIg Bossa. Może Grey Fox, może starcie z Zero.... tymczasem liiiiiipaaaaaaaa. Ale...

 

Sam końcowy twist z podmianą długo za mną chodził. Nie był mi obojętny, co idzie na plus. Początkowo złość i rozczarowanie, że gramy sobą. Randomowym żołnierzem uformowanym na kształt swojego dowódcy. Tragedia. Z czasem jednak doszedłem do wniosku, że jest w tym coś genialnego. Poruszyło mnie to na swój sposób. Tylko niestety tu nie powinien być koniec. Misja jako świadomy fantom, który w przypływie złości/rozpaczy postanawia zemścić się na wszystkich, łącznie z Big Bossem. Grę kończy scena w Outer Heaven, gdy za jego plecami pojawia się tajemnicza postać w cieniu, która głosem Haytera mówi "kept you waiting, huh? I wtedy napisy końcowe.... Wówczas każdy fan spuściłby się na monitor cztery razy. Przecież coś tak prostego Japończyk na bank rozważał. Nie wiem, nie rozumiem.

 

Kojima grafoman, megaloman i ogólnie wykręt. Niech idzie wpizdu, gdzie mu się podoba. Jeszcze miesiąc temu było to nie do pomyślenia, ale aktualnie z chęcią zobaczyłbym MGS bez Hideo Kojima by Hideo Kojima from Kojima Production in Hideo World. The man who sold Hideo. Kojima. by Kojima. 

 

Żeby była jasność. Dawno przywykłem do tego, że fabuła w grach schodzi aktualnie na dalszy plan. Liczyłem, że MGS będzie ostatnim bastionem filmowości, ale niestety nie. Trudno. Gameplayowo to jednak dla mnie GOTY, a to jest dla mnie najważniejsze. 

Edytowane przez DamianGrecky
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś mi wytłumaczy zasadę działania tych "ośrodków badawczych" / zarządzania zasobami ludzkimi ??

 

Przydzielam ludzi w/g skilla czyli R&D wędrują osoby które mają największą rangę w skillu tam wykorzystywanym (ikonka klucza) i analogicznie w każdym innym "dziale" tak samo... 

 

Ale co wpływa na awans ??(w celu wynalezienia lepszych broni/upgrejdów itp.), Przy niektórych mam kłodki np. Hideo czy Ocelot??

 

Ktoś coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej ludzi -> awans

Więcej ludzi z wyższymi rangami -> szybszy awans

 

Proste jak budowa cepa.

 

Kłódki są przy tych osobach, których nie możesz wyrzucić z bazy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×