Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj chciałem z ciekawości chwilę pograć, bo miałem inne rzeczy do zrobienia... Odpaliłem o 19 wersję cyfrową (region US dostał także PL wersję - co mnie niezmiernie cieszy), a skończyłem o 3:50 rano, rozpoznanie... LOL.

Klimat, klimat i klimat...

Ścieżka dźwiękowa i sam dźwięk to klasa sama w sobie, grafika też rewelacyjna, w zasadzie rozgrywka jest tak miodna, że gdyby nawet świat był jak z minecrafta, to by mi to nie przeszkadzało. Te soczyste dialogi i nawiązania do naszej pop kultury - "motyla noga" , no wciąga Wiesiek do swego świata i zamyka drzwi do reala. 

Podjąłem wczoraj już jedną decyzję, której żałowałem po 3 minutach... Walka (pierwszy XL potwór), rewelacyjna, intuicyjna ale z taktycznym podejściem i przygotowaniem o wiele lepsza moim zdaniem niż w W2. Co do zadań pobocznych - zrobiłem wczoraj 4 i póki co są rewelacyjne, od luźnych i śmiesznych, po takie rodem z horrorów... 

Jedyne mankamenty póki co, to znane z Assasinów blokowanie się czasem o jakieś przedmioty i schodzenie z wysokości... Można ładnie fiknąć niechcący oraz za małe podpisy/napisy choćby przedmiotów, na 55" musiałem czasem podchodzić do TV, bo nie widziałem dokładnie co jest napisane... Ale to w zasadzie pierdoły, choć małe napisy w menu męczą.

Świat jest przepiękny, pełen życia i ma to co powoduje, że chce się skręcić gdzieś w lewo, bo może coś jest ciekawego za rogiem...

REWELACJA

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dostałem powiadomienie przed 9:00 rano że paczkę z Wieśkiem dostarczono do Empika. Póki co leży zafoliowany (wraz z AC 3 które kupiłem na X360 przy okazji) i poczeka aż wrócę do domu. Zacznę grać tak o 2:00 w nocy ale zacznę karwa fa! :biggrin:

 

Staram się dzisiaj omijać wszelkie growe strony i nawet telewizję. W radiu też słyszałem o Wiesławie więc też wyłączyłem :P

Edytowane przez Talerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę tych stron w temacie jest a ja mam pytanie o te 16 DLC, już można pobrac pierwsze dwa ? bo czytałem że mają być dodawane po dwa w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zmiany kosmetyczne, jakaś zbroja, nowy fryz, rynsztunek itp. Nie spodziewaj się wielu misji, w samej podstawce jest ich od zaje*****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały być dostępne dwa w co drugi weekend, czyli 4 w miesiącu. Niestety też nie wiem jak uruchomić dwa pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry czy Wy też macie niebieskie konary i drzewa z daleka? Po zbliżeniu jest ok? Que pasa?

Edit. Ok okazało się że ta łatka coś pomieszała..

W gwinta dało się grać bez zwiechy . Ale drzewa były niebieskie :o

Wystarczył restart.

Edytowane przez dragen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem z ciekawości chwilę pograć, bo miałem inne rzeczy do zrobienia... Odpaliłem o 19 wersję cyfrową (region US dostał także PL wersję - co mnie niezmiernie cieszy), a skończyłem o 3:50 rano, rozpoznanie... LOL.

Klimat, klimat i klimat...

Ścieżka dźwiękowa i sam dźwięk to klasa sama w sobie, grafika też rewelacyjna, w zasadzie rozgrywka jest tak miodna, że gdyby nawet świat był jak z minecrafta, to by mi to nie przeszkadzało. Te soczyste dialogi i nawiązania do naszej pop kultury - "motyla noga" , no wciąga Wiesiek do swego świata i zamyka drzwi do reala.

Podjąłem wczoraj już jedną decyzję, której żałowałem po 3 minutach... Walka (pierwszy XL potwór), rewelacyjna, intuicyjna ale z taktycznym podejściem i przygotowaniem o wiele lepsza moim zdaniem niż w W2. Co do zadań pobocznych - zrobiłem wczoraj 4 i póki co są rewelacyjne, od luźnych i śmiesznych, po takie rodem z horrorów...

Jedyne mankamenty póki co, to znane z Assasinów blokowanie się czasem o jakieś przedmioty i schodzenie z wysokości... Można ładnie fiknąć niechcący oraz za małe podpisy/napisy choćby przedmiotów, na 55" musiałem czasem podchodzić do TV, bo nie widziałem dokładnie co jest napisane... Ale to w zasadzie pierdoły, choć małe napisy w menu męczą.

Świat jest przepiękny, pełen życia i ma to co powoduje, że chce się skręcić gdzieś w lewo, bo może coś jest ciekawego za rogiem...

REWELACJA

Kupiłeś na amerykańskim koncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc samodzielnie określić wydarzenia z W2 "symulację wyborów" trzeba włączyć czy wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam... Raczej włączyć, ale z drugiej strony "symulowanie wyborów" powinno oznaczać, że gra zasymuluje je bez naszej pomocy. Ktoś wie na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: http://www.engadget.com/2015/01/27/the-witcher-3-on-consoles-can-simulate-world-states-cant-impor/

Z tego wynika, że jesli chcemy samodzielnie ustalić przebieg wydarzeń z "dwójki" powinniśmy włączyć opcję "symulowania wyborów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory z W2 będziecie podejmować po dotarciu do Wyzimy, nie panikujcie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem symulację i [Nie chcę spoilerować] dopiero po jakimś czasie, mam zadawane pytania na które muszę odpowiedzieć... Czyli sam dokonuje wyboru co (domniemanie) zrobiłem w W2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie mieć możliwość ustalenie przebiegu wydarzeń z przeszłości, stanowiącego bazę dla rozgrywki, musicie włączyć możliwość symulacji. Wyłączenie symulacji sprawia, że gra toczy się na domyślnych ustawieniach w tym zakresie...tylko mnie nie pytajcie, jakie są te domyślne ustawienia, bo tego chyba jeszcze nikt nie wie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny grania za mną, wiec zapewne to tyle co nic. Pierwsze wrażenia takie: grafika bardzo ładna, fabuła może być wciągająca, system walki mi odpowiada ale sterowanie jest po prostu fatalne. Jest tak czułe, że Geralt zachowuje się jakby miał ad/hd. Zdecydowanie zbyt szybko się chłop porusza, co zepsuło ten wstępny obraz gry idealnej. Gdyby czułość przy sterowaniu byłą tutaj jak w Skyrim to zapewne z miejsca zakochałbym się w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem i nie wiem gdzie on leży. Po oglądaniu wszystkich filmów, screenów itp z gry, myślałem, że grafika na PS4 będzie rewelacyjna, niestety u mnie taka nie jest. Trawa to jakieś strzępki, podobnie jest z drzewami, u Gralta widać kwadraciki. Widziałem screen u mojego kolegi i u niego wszystko jest jakby zaokrąglone, postacie wyraźniejsze, otoczenie również. Możecie mi powiedzieć czemu tak jest? Czy może to wina telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jaki masz ten telewizor?

Rubin UHD :)

 

Ja chyba jestem jednak stary, bo dla mnie grafika w W3 to prawdziwy majsterszyk, ale fakt faktem, nie jestem graczem który ogląda pod lupą kore na drzewach.

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u Was też tak wolno nabija się doświadczenie? Za potwora mam po 1-2 punkty. Jestem już:

Po audiencji u cesarza i dotarłem do Velen

 

a mam dopiero 4 poziom. Wydaje mi się, że wykonałem i odkryłem wszystko co się dało. U Was też to tak wolno idzie? Czy zależnie od poziomu trudności EXP za potwory spada? Gram na trudnym (3/4), ale z możliwością loadowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pograłem trochę i gra idzie do żyda. Generalnie po ograniu Bloodborne, nie mogę za cholerę znieść tej drętwej animacji. Podejrzewam  że to wszystko jest kosztem tego że gra jest obszerna i rozbudowana, ale ja nie chcę się męczyć. Grafika też nie jest szczytem moich marzeń, mimo że wszyscy są zachwyceni.

System walki mimo że jest dość dobry, nie daje mi na dłuższą metę przyjemności.

Podsumowując, przepraszam że mi się Wiedźmin nie podoba ;). Pamiętajmy że każdy ma swoje zdanie i trzeba je uszanować :).

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poziom nabija się strasznie powoli, też zrobiłem wszystko w 1 lokacji i również na Twoim etapie mam 4 poziom, to dobrze, gra jest wymagająca, gram na poziomie 2/4 a co do samej gry to mega wciąga, faktycznie póki co każda misja poboczna jest całkiem inna, gra wygląda moim zdaniem ślicznie, owszem są spadki np podczas burzy, w trakcie galopu ale co najważniejsze, nie czuje się dyskomfortu bo to są tylko krótkie momenty natomiast walka jest całkiem wymagająca szczególnie, że przez większość czasu spotyka się potwory/ ludzi z większym poziomem, to takie moje krótkie przemyślenia po ok 10h gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też mam trochę problemów z systemem walki nie jest on tak dobrze zrobiony jak w grach From Software, bardziej czuć tutaj Asasyna, ale bez przesady, można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy u Was też tak wolno nabija się doświadczenie? Za potwora mam po 1-2 punkty. Jestem już:

Po audiencji u cesarza i dotarłem do Velen

 

a mam dopiero 4 poziom. Wydaje mi się, że wykonałem i odkryłem wszystko co się dało. U Was też to tak wolno idzie? Czy zależnie od poziomu trudności EXP za potwory spada? Gram na trudnym (3/4), ale z możliwością loadowania.

 

 

Chyba normalnie, ja mam 3, a wykonałem...

 

 

 

 

-Znalazłem podpalacza

-Znalazłem patelnię he he

-Dałem eliksir ciężko rannej

-Pokonałem Gryfa

-Pokonałem upiora ze studni

 

+Kilka innych walk

 

Jestem już u cesarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też mam trochę problemów z systemem walki nie jest on tak dobrze zrobiony jak w grach From Software, bardziej czuć tutaj Asasyna, ale bez przesady, można się przyzwyczaić.

Nie masz wrażenia że postać reaguje z lekkim opóźnieniem na ruchy drążków. No chyba że mam spieprzonego pada :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×