Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ponad 13 godzin pograłem. Oczy bolą od grania, ale na pewno nie od grafiki, bo jest pięknie :3

Jako, że plusów mógłbym tu z tysiąc wyliczyć to napiszę o minusach:
- dziwne sterowanie, chyba faktycznie zbył czułe (nie chodzi o walkę tylko chodzenie). Geralt musi mieć kawałek, żeby wyhamować i czasami kończyło się to w dole jakiegoś rowu z pustym paskiem życia :)
- gra wywaliła się raz podczas gry w gwinta (mieszczanin nilfgaardzki w zamku) - wersja z EU PSN
- czasami chrupie w filmikach i bywają doczyty detali (spadków na razie albo nie uświadczyłem albo nie zauważyłem - po "cinematic experience" przy AC:U oko mniej czujne :D )
- trochę dziwna detekcja upadków/wysokości - raz się ślizgnę i full hp a zaraz gdzieś wdepniesz nieostrożnie i już "wczytaj zapis"
- jeszcze dziwniejszy system zapisów. Niby po misjach jest autosave. Wczoraj zrobiłem 3 w krótkim odstępie czasu i poleciałem robić jakieś gniazdo. A tam lekki zdziw, eliksirów 0 i po ryju zebrał Wiesław. Wczytuję a tam jestem przed pierwszą z tych 3 misji...

Wyskoczyłem od razu na najwyższy poziom trudności (niedawno Bloodborne ograłem a poprzednie Wieśki też pyknięte, więc czułem się na siłach). Szybko dostałem gonga i przemyślałem decyzję. Pot i łzy teraz.
Brak skalowania do naszego poziomu trochę stopuje zapędy z eksploracją (mowa o m.in. Velen). Dla mnie na plus, że nikt nie pada na "strzała" i czasami walka z 4 strażnikami to jest 5 minut podchodów :).

Z innej beczki:
Nie wiem czy to kwestia postępów czy, nie daj Bóg, jakiś błąd, ale przy miejscówka z ludźmi zamkniętymi w klatkach (Velen) nie mogę znaleźć klucza - ani przy zwłokach strażników, skrzyniach w pobliżu itd. Czy ktoś jest dalej w akcji i miał podobnie lub wie skąd te klucze wytrzasnąć?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, pisząc o minusach zapomniałem o dziwnym systemie save'ów - lepiej zapisać manualnie po wykonaniu zadania. Generalnie w dzisiejszych czasach człowiek jest przyzwyczajony do auto save co chwile, trzeba się pozbyć tego przyzwyczajenia krótko mówiąc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do save'ów - grę rozpoczynamy zawsze tam, gdzie ją wcześniej zapisaliśmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na to wygląda, ale nie zawsze możemy zapisu grę. Jak mnie to zdenerwowalo na poczatku, gdy jeszcze do konca nie rozkminilem systemu a oni nie dali autozapisu po cutscence :(

Edytowane przez Nath_147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Gdzie zdobyć niedźwiedzie sadło potrzebne do oleju na upiory?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabij niedźwiedzia ;).
Jeden jest przy Miejscu Mocy w Białym Sadzie (na północy jeśli dobrze pamiętam). Musiałbym na mapę zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie! Gdzie zdobyć niedźwiedzie sadło potrzebne do oleju na upiory?

 

Pewnie z Niedzwiedzia cool.gif

 

Jeden w bialym sadzie latal kolo ktoregos punktu mocy, mozesz tez sprobowac kupic u zielarki lub w gospodzie.

Edytowane przez (͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie! Gdzie zdobyć niedźwiedzie sadło potrzebne do oleju na upiory?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Tak na szybko, to ja raz kupiłem je u jednego z kupców (nie pamiętam który), i raz dostałem za zabicie wielkiego niedźwiedzia, który był pod jednym z "?"  Lakoniczna odpowiedź, bo jeszcze śpię. Przy okazji, jeśli Admin wspomniał, żeby się nie krępować z opiniami, to po 10 godzinach gry MOJA ocena 8/10.  Ktoś wspomniał o małej czcionce, potwierdzam, tv 60", obraz kosa, z 3 metrów w menu czasem słabo, wołałem żonę, żeby spytać czy to ja potrzebuję momentami okularów.

 

p.s. oooo już koledzy wyżej byli szybsi i dokładniejsi ;)

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wskazówek do grania na najwyższym poziomie trudności:

- w walce ciągłe uniki i znak Quen będą naszymi najlepszymi przyjaciółmi

- zamiast kupować lepsze zbroje i broń lepiej rozkładać przedmioty na składniki u kowala i samemu tworzyć elementy oręża

- nie sprzedawajcie pierwszej zbroi, można ją znacznie ulepszyć u pierwszego kowala

- jak najszybciej zróbcie miksturę leczącą za pomocą alchemii, po użyciu medytacji jeśli macie mocny alkohol w ekwipunku mistury zostaną napełnione

- pierwszym skillem w który warto zainwestować jest Sun and Stars, poza walką (tylko w czasie dnia) odnawia HP

- przed questami głównymi warto wykonać wszystkie questy poboczne i odkryć wszystkie punktu POI na mapie (niektóre dają chociażby skille)

- przy walce z dużymi grupami przeciwników po zabiciu 1-2 delikwentów, można odejść od wrogów zapisać grę i wrócić przeciwnicy nie odnowią się :)

- złota jest jak na lekarstwo więc najlepiej wstrzymać się z jego wydawaniem i zostawić je tylko na potrzeby naprawy ekwipunku i tworzenia sprzętu

Co do tej zbroi, sprzedałem ja właśnie. Będzie można jeszcze ja gdzieś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej zbroi, sprzedałem ja właśnie. Będzie można jeszcze ja gdzieś kupić?

Chyba jest u tego samego Kupca gdzie sprzedałeś, można odkupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Mam maly problem z uruchomieniem tej gry. Po wybraniu nowej gry i obejrzeniu pierwszego filmiku nastepuje ekran ladowania. Od 20 min pasek ladowania zatrzymal sie gdzies kolo 10 % i stoi w miejscu. To chyba nie normalne? Jakies porady co zrobic w tej sytuacji. Probowalem od nowa, ale to samo.

Edytowane przez uSki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej zbroi, sprzedałem ja właśnie. Będzie można jeszcze ja gdzieś kupić?

Nie wiem, ale w początkowej lokacji nigdzie jej nie znalazłem, tez prawie ją sprzedałem ale na szczęście sprawdziłem najpierw co kowal ma do zrobienia.

Posiadanie tej zbroi nie jest niezbędne do przeżycia, nie przejmuj się tym aż tak bardzo zbroja zwiększa obronę dosłownie o kilka punktów procentowych.

Na Death March większość potworów ściąga naszego bohatera na 3-4 uderzenia więc przy kilku procentach ważniejszy jest skill.

 

 

Witam. Mam maly problem z uruchomieniem tej gry. Po wybraniu nowej gry i obejrzeniu pierwszego filmiku nastepuje ekran ladowania. Od 20 min pasek ladowania zatrzymal sie gdzies kolo 10 % i stoi w miejscu. To chyba nie normalne? Jakies porady co zrobic w tej sytuacji. Probowalem od nowa, ale to samo.

Zresetuj konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanko ;)

Gdzie znajde kurde Arenarie w okolicach Białego Sadu? :P

Edytowane przez 5eba88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są znów jakieś fajne, polskie dialogi w grze, jak w dwójce? Cytaty mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanko ;)

Gdzie znajde kurde Arenarie w okolicach Białego Sadu? :P

Do zebrania to nie spotkałem nigdzie, ale można kupić u Zielarki (Tomira czy coś takiego) - ma domek niedaleko wioski (na pewno tam trafisz podczas kluczowe questa w Białej Wsi).

@up

Dialogi oczywiście klasa :). Na razie mój ulubiony był w Velen przy moście na temat potwora z lasu. Trzeba zapytać strażnika czy mają problem. Niestety nie zacytuję z pamięci.

@Lamekrs

a wczoraj to rozkminiałem, bo pamiętałem, że na filmiku z PS Polska CDPR potwierdzało, że touchpad będzie przystosowany do użycia. Mapkę wiedziałem jak odpalić a potem we wszystkie kierunki palcem machałem :)

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować grę jeśli nie miało się styczności z poprzednimi częściami ? W sumie tylko poslki serial widziałem jeśli chodzi o Wiedźmina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opłaca to się kupić taniej a sprzedać drożej ;)
A na serio - na pewno warto. Z poprzednich części są bohaterowie, ale na spokojnie da się grać i rozumieć o co chodzi bez znajomości poprzednich części. Zwłaszcza, że jest krótkie info. Dużo opisów i wyjaśnień co, kto i skąd. New user friendly na pewno.

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli lubisz rpgi to warto, to warto, znajomość poprzednich części nie jest konieczna.

 

Dzięki za info o ekwipunku, o mapie akurat wiedziałem :)

 

Co do cytatów:

- To pewne jak to, że masz dziurę w dupie.

- (...)tak to się kłaniać co najwyżej kurwie możesz (...) - nie dokładnie tak to szło, ale jakoś podobnie :P

 

Te zapamiętałem :)

Edytowane przez Turin
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są znów jakieś fajne, polskie dialogi w grze, jak w dwójce? Cytaty mile widziane :)

 

O panie... Nie opłaca się cytować bo czasem bez zobaczenia miny Geralta wiele one tracą :D

 

Mam pytanie: właśnie 

zatłukłem gryfa

ale na początku przed grą podjąłem decyzję o zasymulowaniu wyborów z W2. Czy to oznacza że mam "domyślne ustawienia sytuacji na świecie", czy może jednak potem będę miał ten dialog w którym wybiorę co i jak zrobiłem wcześniej. Nie chcę wynosić się z Białego Sadu a potem żałować że oglądam nieswoją historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opłaca się kupować grę jeśli nie miało się styczności z poprzednimi częściami ? W sumie tylko poslki serial widziałem jeśli chodzi o Wiedźmina ;)

 

Czyli poznales sage od najgorszej strony xD

Oplaca, gra jest super i nawet ktos kto nie jest obcykany w lore bedzie bez problemu swietnie sie bawil.

Edytowane przez (͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak się ma symulacja wyborów? Czy jak się zasymuluje to gra wali domyslne ustawienia, a bez zasymulowania mamy jakiś wybór czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdy wybierzecie symulację, to w pewnym momencie gry* (nie zaraz na początku) będzie możliwość wybrania wydarzeń jakie miały miejsce w dwójce.

 

 

*

podczas wizyty na zamku cesarza nilfgardzkiego[

Edytowane przez Turin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym pokonaliście Południcę? Mam gotowy płyn dający +10% do walki z nią, do tego jakiś eliksir wypić wzmacniający zdrowie? Może petardy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak się ma symulacja wyborów? Czy jak się zasymuluje to gra wali domyslne ustawienia, a bez zasymulowania mamy jakiś wybór czy jak?

 

Wyjaśnijmy to raz a dobrze/

Tak jeżeli wybierzecie opcję, zasymulowania ustawień z wiedźmina, będzie taka opcja po dotarciu z yennefer do pałacu. Nie miałoby sensu asymulowanie wyborów w białym sadzie, bo to tylko i wyłącznie prolog. Coś co ma się każdemu pomóc wprawić w mechanikę gry itp. Nie ma tam nawet żadnej fabuły, to taka popierdółka i tyle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×