Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czym pokonaliście Południcę? Mam gotowy płyn dający +10% do walki z nią, do tego jakiś eliksir wypić wzmacniający zdrowie? Może petardy? :)

 

Pokonałem jej bez eliksirów (miałem 2 poziom Geralta) najważniejsze jest użycie odpowiedniego znaku, nie pamiętam teraz nazwy, ale chodzi, o ten który tworzy krąg na ziemi, zacznij ją pacyfikować dopiero jak wejdzie do kręgu - padnie szybciutko :)

Generalnie zawsze zaglądaj do bestiariusza, jest tam dużo przydatnych informacji ;)

Edytowane przez Lamkers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulacja wyborów jest domyślnie włączona czy wyłączona?

Zacząłem wczoraj grać ale tej opcji nie przestawiałem, a chciałbym mieć wpływ (minimalny ale zawsze) na świat gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym pokonaliście Południcę? Mam gotowy płyn dający +10% do walki z nią, do tego jakiś eliksir wypić wzmacniający zdrowie? Może petardy? :)

Za pierwszym razem podszedłem bez przygotowania i dostałem po dupie. Za drugim razem, znak Yrden, jaskółka i olej przeciw upiorą, padła bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OK, dzięki, mam 2 lvl, właśnie w bestariuszu jest info o tym płynie, dodatkowo przed walką Wiesiek wspomniał coś o piciu, pewnie wódy ;) Ten znak na Y coś tam :biggrin:

 

p.s w trakcie NaLandy dokładnie wyjaśnił, obu Wam dzięki.

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanko ;)

Gdzie znajde kurde Arenarie w okolicach Białego Sadu? :P

Arenarie to te kwiaty potrzebne do zrobienia oleju na upiory?

Naszukałem się tego jak głupi podczas questu ze studnią, a potem się okazało, że najwięcej rośnie wokół domu zleceniodawcy tego zadania :D

Jak coś pokręciłem, to wybaczcie, bo miałem wczoraj pograć chwilę, a skończyło się o 6 nad ranem i jeszcze jestem nieprzytomny :P

Generalnie jak ktoś się jeszcze zastanawia nad kupnem, to powiem tak - nie czytajcie malkontentów. Jak lubicie dobre rpg z rozbudowanym światem, klimatycznymi dialogami i zróżnicowanymi questami, to bierzcie bez zająknięcia. Gra jest genialna. Grałem tyle godzin, a prawie nie tknąłem głównego wątku. Za każdym razem gdy jechałem do celu coś innego przykuwało moją uwagę i koniecznie musiałem pozwiedzać, zebrać, zabić itd... :)

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arenarie to te kwiaty potrzebne do zrobienia oleju na upiory?

Naszukałem się tego jak głupi podczas questu ze studnią, a potem się okazało, że najwięcej rośnie wokół domu zleceniodawcy tego zadania :biggrin:

Jak coś pokręciłem, to wybaczcie, bo miałem wczoraj pograć chwilę, a skończyło się o 6 nad ranem i jeszcze jestem nieprzytomny :P

Generalnie jak ktoś się jeszcze zastanawia nad kupnem, to powiem tak - nie czytajcie malkontentów. Jak lubicie dobre rpg z rozbudowanym światem, klimatycznymi dialogami i zróżnicowanymi questami, to bierzcie bez zająknięcia. Gra jest genialna. Grałem tyle godzin, a prawie nie tknąłem głównego wątku. Za każdym razem gdy jechałem do celu coś innego przykuwało moją uwagę i koniecznie musiałem pozwiedzać, zebrać, zabić itd... :)

 

 

Tak, chodzi o olej ;)

Właśnie wczoraj biegałem po świecie i nie mogłem znależć :P

Wrócę z pracy i sprawdzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o olej ;)

Właśnie wczoraj biegałem po świecie i nie mogłem znależć :P

Wrócę z pracy i sprawdzę :biggrin:

Tak jak pisze Sithman jest ich sporo przy domku zleceniodawcy. Generalnie jeśli jeszcze dobrze pamiętam to arenarie to białe kwiaty nisko rosnące nad ziemią więc szukaj czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjaśnijcie mi proszę, zbieranie kwiatów ma sens tylko do pierwszego stworzenia eliksiru? Potem już wystarczy mieć w ekwipunku alkohol, a kwiatki nie są do niczego potrzebne, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjaśnijcie mi proszę, zbieranie kwiatów ma sens tylko do pierwszego stworzenia eliksiru? Potem już wystarczy mieć w ekwipunku alkohol, a kwiatki nie są do niczego potrzebne, tak?

 

 

Kwiatki są potrzebne cały czas. Do wykonania każdego z eliksirów potrzebujesz składników a wykonanie każdej sztuki pochłania określoną ilość tego i owego.

 

A ja z tą Południcą poradziłem sobie tylko i wyłącznie przy pomocy Yrden, nie miałem siły szukać składników do eliksiru po tym jak polowałem na mózg utopca żeby wykonać potrzebną do questu Jaskółkę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak wykonasz raz eliksir to nie musisz, a nawet nie możesz zrobić go ponownie, możesz go tylko uzupełnić a do tego kwiatki już nie są potrzebne.

Sam nie znalazłem jeszcze innego zastosowania dla chwastów, nie grałem jeszcze dużo więc na razie swoje zasoby magazynuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatki są potrzebne cały czas. Do wykonania każdego z eliksirów potrzebujesz składników a wykonanie każdej sztuki pochłania określoną ilość tego i owego.

 

A ja z tą Południcą poradziłem sobie tylko i wyłącznie przy pomocy Yrden, nie miałem siły szukać składników do eliksiru po tym jak polowałem na mózg utopca żeby wykonać potrzebną do questu Jaskółkę. 

Mózg utopca, to następna rzecz, której szukałem i szukałem :D

Zabiłem kilku, a z każdego wypadał język, albo inne duperele.

Mózg znalazłem po zabiciu utopców w okolicach początku gry, tam gdzie jedziemy konno obok trzech wisielców. Nad samą wodą jest kilku utopców, a przy okazji jeszcze skarb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra mnie coraz bardziej wciąga, ale jeżeli mam być szczery to wolałbym 900p i lepszy frame rate. No ale społeczność zawsze wybierze rozdzielczość nawet kosztem płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

panowie gdzie moge dostac petardy ?

Alchemia, zapomniałem jak nazywa się ta kategoria ale masz tam na początku samun na pewno i chyba kartacz. Możesz tam sprawdzić jakie składniki będą Ci potrzebne do zrobienia petardy.

A propos odnawiania mikstur czy nawet petard to medytacja (chyba godzinna co najmniej) i uzupełniają się wszystkie mikstury i petardy jeśli mamy składniki. W przypadku mikstur potrzebny jest tylko alkohol, u mnie wykorzystuje alkahest, nie wiem dlaczego akurat to bo do samego wytworzenia np jaskółki wykorzystujemy chyba krasnoludzki spirytus. Ale roślin z tego co zauważyłem to chyba już nie pobiera do uzupełnienia, zresztą nawet nie mam tyle a za każdym razem medytacja mi uzupełnia zasoby, więc jest to wyraźne uproszczenie względem poprzednich gier.

Nie wiem tylko co zabiera do uzupełnienia petard w sumie.

A mam takie pytanie, szczególnie do tych z was którzy grają na poziomie krew, pot i łzy. Sprzęt sprzedajecie żeby mieć kasę czy staracie się przede wszystkim rozbierać go na części? Bo powiem szczerze że nie do końca mogę znaleźć balans, a też jestem w miarę na początku i póki co za dużo nie tworzę przedmiotów więc nie mam jakiegoś porównania jak często się przydają części z rupieci.

I jeszcze jedno pytanie ode mnie, czy ktoś się orientuje gdzie można znaleźć szmaragdowy pył? Na razie widziałem tylko u sprzedawców ale ceny są konkretne więc wolałbym to gdzieś znaleźć :)

 

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Maaasakra jaka ta gra jest olbrzymia , brak słów a nawet

nie zrobiłem 1/3 robocizny w velen , ciekawy jestem coraz bardziej novigradu :)

... Questy poboczne genialnie wyreżyserowane ech cały wątek z

kairą metrz

prześwietny , na takie story i zadania w rpg długo czekali fani chyba od czasów Kotora , a nie fedex jak w Dragonie czy innych dziadostwach :) masa uzbrojenia i sprzętu , crafting i wszystko cały czas się rozwija nie dając odetchnąć , grafika przepiękna , muzyka obłędna , gore , przyroda ... 10 jak nic ode mnie na ten moment , lekko przestarzała animacja ( choć ona taka "rzutna" była już w 2 heh ) nie są w stanie skazić tej rozkoszy dla każdego miłośnika dobrej fabuły i fantasy , bugów odpukać nie miałem (wersja digital) jednyne do czego mógłbym się doczepić to że pośród tylu opcji customizacji hud-a brak mi poziomu przezroczystości , gram na plazmie a świeci tego trochę na ekranie i muszę robić przerwy . Poza tym cud miód i już widzę że po tym tytule małą przerwe będzie trzeba zrobić od grania bo najzwyczajniej w świecie nie będe miał w co grać na tym poziomie ( batman pewnie bedzie spoko no ale to kolejny raz to samo przynajmniej dla mnie )

P.s Wróciłem dziś do mapki z białego sadui został mi tam jeden marker , ten na południowym zachodzie koło niedźwiedzia , wybiłem wszystkich i podpaliłem kapliczkę ale mieszkańcy nie wrócili na ten moment , bug ?

P.s cover kawałka z trailera ktory wyskakuje podczas walk w Velen to na dobrym sprzęcie CIAARY

W skrocie:

cb7df31e_op9PWrr.gif

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisali tu co niektórzy o Południcy tak?? To ch... a JAK GRYF dał mi się we znaki (poziom: Pot, krew i łzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzecz chce podkreslic: rewelacyjnie krótki czas uruchamiania, dogrywania zapisów i praktycznie zadnego doczytywania i przerw w grze podczas eksploracji . brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos odnawiania mikstur czy nawet petard to medytacja (chyba godzinna co najmniej) i uzupełniają się wszystkie mikstury i petardy jeśli mamy składniki. W przypadku mikstur potrzebny jest tylko alkohol, u mnie wykorzystuje alkahest, nie wiem dlaczego akurat to bo do samego wytworzenia np jaskółki wykorzystujemy chyba krasnoludzki spirytus. Ale roślin z tego co zauważyłem to chyba już nie pobiera do uzupełnienia, zresztą nawet nie mam tyle a za każdym razem medytacja mi uzupełnia zasoby, więc jest to wyraźne uproszczenie względem poprzednich gier.

 

 

Kurde, mam nadzieję, że z tymi miksturami to jednak bug, a nie feature - mogliby przynajmniej na wyższych poziomach trudności zostawić to po staremu, może to dziwne, ale zbieranie kwiatków w pierwszej części (w drugą nie grałem) pozwalało mi mocniej wczuć się w grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, wie ktoś może czy przy zakupie gry w UK będzie w niej język polski?

 

EDIT: Nieważne, już dostałem odpowiedź.

 

Zaraz lecę do sklepu, żona nie będzie zadowolona :P

Edytowane przez sadurx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam nadzieję, że z tymi miksturami to jednak bug, a nie feature - mogliby przynajmniej na wyższych poziomach trudności zostawić to po staremu, może to dziwne, ale zbieranie kwiatków w pierwszej części (w drugą nie grałem) pozwalało mi mocniej wczuć się w grę.

Nie jest to blad, tylko opcja, ktora byla przedstawiona w grze. Pt. "Jak odnawiac mikstury". Ja tam nie wyobrazam sobie biegania za kwiatkami xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde, mam nadzieję, że z tymi miksturami to jednak bug, a nie feature - mogliby przynajmniej na wyższych poziomach trudności zostawić to po staremu, może to dziwne, ale zbieranie kwiatków w pierwszej części (w drugą nie grałem) pozwalało mi mocniej wczuć się w grę. 

To jest wbudowane. Chyba Marcin Momot pisał na forum, że ludzie bardzo rzadko korzystali z mikstur i zostawiali je często na grande finale a i tak nie używali. Więc teraz można pić ile się chce przy nowym systemie uzupełniania.

@up - parę razy już to pytanie padło. Tak, będzie PL w wersji z UK.

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pamiętam, że w jedynce na hardzie podobał mi się fakt, że do każdej bardziej wymagającej walki trzeba się było przygotować - w sumie to te wszystkie krzaczki, których z tego co widzę jest na mapie multum, okazują się niepotrzebne (chyba, że jest jakieś inne wykorzystanie roślin oczywiście). Mogli to jakoś bardziej elegancko rozwiązać, no ale niech tam, oby tylko takie pierdoły mi w tej grze przeszkadzały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd brać jedzenie? Co chwile brakuje mi jadła aby podreperować moc? Co mam przed potyczką uganiać się po lesie w celu zabicia jakiegoś zwierza. Ktos mówił o jakiś miksturach co moc odnawiają. Gdzie to zrobić bo na za dużą wodę mnie ta gra rzuca swym ogromem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×