Skocz do zawartości
kubaork

Assassin's Creed IV: Black Flag

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno krótkie pytanie. Jaki jest w waszej ocenie najlepszy sposób na robienie hajsu w AC4? Jestem na 20% gry i cały czas brakuje mi reali. Obecnie najwydajniejsze jest plądrowanie statków. Kasa i materiały są mi potrzebne na upgrade'y Jackdaw, bo już wpadam na fregaty na 29 levelu (oznaczone na czerwono), z którymi mam nikłe szanse. Trochę się w związku z tym zablokowałem, więc pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta:

Im bardziej na południe tym mocniejsze statki.

 

Wróć na północ i plądruj statki.

Później z kasą nie będziesz miał co robić ale za to będzie brakowało ci materiałów więc tak czy siak będziesz je plądrował dla materiałów.

Lunetą sprawdzasz ile statek ma towaru i ewentualnie kasy.

Abordaż - 100% łupów. Zniszczenie statku i zebranie skrzynki - 50% łupów.

Cukier i rum sprzedawaj od razu. Drewna, płótna i metalu oblicz sobie ile potrzebujesz i nadwyżki też sprzedawaj.

Zainwestuj we flotę Kenway'a (zarządzanie splądrowanym statkiem) i mając androida czy iOS możesz zarządzać statkami z poza konsoli. ;) - zawsze to dodatkowa kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Flota Kenwaya + apka do AC4

2. Plądrowanie

3. Skarby, misje poboczne, morderstwa

 

Ja jak grałem to co nowa lokalizacja to robiłem od razu wszystkie znajdźki, misje itp żeby ją ozłocić. Nie są to jakieś wielkie kwoty jednorazowo ale kasa rośnie. Tysiąc tu, dwa tysiące tam i się zbiera. Poza tym w knajpach płacisz barmanowi za lokalizacje konwojów a to też jest trochę siana (oczywiście musisz być w stanie je zniszczyć, mortar is your friend). Ale najwięcej kasy miałem zawsze z handlu. Jak będziesz nią zarządzał z apki na telefonie czy tablecie to pod pokład będziesz wbijał tylko zgarniać kasę. Plądrując statki które mają jakieś surowce zawsze kończ abordażem bo wtedy zgarniasz wszystko. Sprzedawaj je potem i też jest kasa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...i zainwestuj w burdel na swojej wysepce. 

Darmowa ochrona dziewczynek które często się przydają we wszelkich skradankowych misjach w miastach.

 

...i nie wydawaj na pierdoły w sklepie. 

Ekwipunek sobie sam skrafcisz.

Za punkty Uplay ostrza z Toledo na początku kupiłem i z nimi chodziłem przez większość gry. Pistolet sobie jedynie lepszy kup.

Jedyne na co wydawałem kasę to wszelkiego rodzaju amunicja.

 

...i jeżeli myślisz że jesteś cwany bo powtórzysz sobie misje i naklepiesz kaskę to się grubo mylisz. Stan portfela resetuje się do stanu sprzed wykonania misji. ;)

 

Jest jeszcze bug z okradaniem templariuszy ale to byś musiał cofnąć grę do stanu przed ukończeniem "tutorialu".

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jak kupię wersję na ps3 angielską to będę mógł potem migrować do ps4 polskojęzycznej?
 

 

Edytowane przez api

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Muszę przyznać, że Ubisoft cały czas fatalnie podchodzi do elementu skradania w tej serii. AC4 to naprawdę kawał dobrego kodu, ale na misji "Nothing Is True" mam ochotę wywalić płytę za okno. Już dawno nie trafiłem na tak głupią i frustrującą misję, w jakiejkolwiek grze. Tak samo o kant d..py można rozbić misje z podsłuchiwaniem. Jak w grze o asasynach można tak schrzanić skradanie? Cały czas jest to dla mnie wielka tajemnica.Wystarczy pocztać komentarze pod filmem załączonym poniżej, żeby się przekonać, że nie tylko ja widzę tu problem.

 

 

 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Od AC3 gra jest bardziej w trybie Rambo niż asasyna.

Skradanie się jest albo banalnie proste albo wymaga konkretnych patternów.

AC4 jest jak do tej pory najłatwiejszą częścią serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o trudności gry. Właśnie schematy doprowadzają mnie do szału. Konkretną sekwencję musisz przejść, dokładnie w taki sposób jak wymyślili sobie to twórcy gry. Zero wolności, zero miejsca na kreatywność. W misji, o której pisałem nie wpadłem na to, że trzeba wskoczyć na to pieprzone drzewo. I nie dało się jej w inny sposób przejść, dlatego spędziłem z nią 1,5h, aż przypadkiem przeskoczyłem na gałąź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do kolegów którzy grają jeszcze w Black Flag na ps4 proszę o dodanie do znajomych w celu wypróbowania "eventów" społecznościowych. Mój id psn paczek79 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodawanie nic nie daje.

Właśnie nie za bardzo kumam na jakiej zasadzie to działa, od tygodnia gram na ps4. Wcześniej przeszedłem około 30% gry na ps3 i pamiętam, że tam znalazłem niebieską skrzynie oraz jakiś statek niebieski gdzieś na mapie też spotkałem. Wczoraj podczas używania lunety, wyskoczyła informacja o tym, że odnalazłem  event związany z białym żarłaczem bodajże i że od teraz moi znajomi mogą uczestniczyć w trym evencie czy coś w ten deseń.

 A propos SephiroT wysłałem Tobie zapro. ,jeśli nie masz za dużo znajomych to możesz mnie zaakceptować ;)

Edytowane przez paczek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znajomi nie mają tutaj na nic wpływu.

Jak komuś podasz współrzędne które jeszcze działają (zawsze masz podany pozostały czas do końca eventu) to nie ważne czy masz go w znajomych o tej mu wyskoczy event.

Jak się wbić na serwer z działającymi eventami to poszukaj w tym temacie. Nie będę tego ponownie opisywał.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytałem w tym temacie , że na ps4 są z tym problemy i trzeba się przelogowywac i takie tam... nic może wyjdzie samo w praniu, dzięki za szybką podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum playstationtrophies.org w temacie odnośnie AC4 gracze podają współrzędne eventów oraz czas do ich zakończenia. Co prawda odnośnie PS3, ale w moim przypadku dane były identyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Bierzesz współrzędne, płyniesz w to miejsce i zmieniasz serwery aż trafisz na właściwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytałem w tym temacie , że na ps4 są z tym problemy i trzeba się przelogowywac i takie tam... nic może wyjdzie samo w praniu, dzięki za szybką podpowiedź.

 

Na to nie ma reguły. Mnie się to udało zrobić w trakcie normalnej gry. Oczywiście może być tak, że przejdziesz wszystkie sekwencje i nic - wówczas zostaje przelogowywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze dobrze jest miec na liscie znajomych, ktorzy aktualnie w to graja - co chwila wpadam na jakies niebieskie eventy bo duzo spedzam czasu na wodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M0rph, napisze jeszcze raz.

To czy kogoś masz w znajomych nie ma na nic wpływu - chyba że znajomy będzie tak miły i wyśle ci wiadomość z lokacją.

Albo działanie eventów jest źle zrobione (powinna nam się pojawić ikona gdy znajomy znajdzie event a tak nie jest) albo są źle opisane. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie za 100 pkt. Do zakończenia main story konieczne jest zupgrejdowanie "dżekdoła" na maksa, czy mogę sobie odpuścić elitarne ulepszenia i szukać schematów po zakończeniu kampanii? Nie wiem czy mi się chce przekopywać wysepki, tylko po to żeby ganiać za legendarnymi statkami, a po tej przeklętej misji "Nothing Is True" wkręciłem się w główny wątek fabularny. Z drugiej strony jeśli podczas wątku głównego ma mi wyskoczyć mi jakiś Man'O'War na 60 lvl to wolałbym nie zwlekać z dopakowaniem statku. Oj kusi, kusi odblokowanie elitarnych ulepszeń za te marne 7,50 zeta...tyle zaoszczędzonego czasu...nigdy nie bawiłem się w mikropłatności, ale aż mnie palce świerzbią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz.

Ja fabułę szybko skończyłem i miałem jeszcze pełno upgrade do zrobienia w statku.

Man o War lev 60 to są legendarne statki i są one rozmieszczone po jednym w każdym rogu mapy .Jest to ostateczne opcjonalne wyzwanie i polecam na prawdę mieć statek na maxa zupgradowany. 

Przeczytaj ile materiałów dostajesz za 7,50zł. To jest splądrowanie dosłownie kilku liniowców więc nie warto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy 4 poziomie "sciganego" 

 

M0rph, napisze jeszcze raz.

To czy kogoś masz w znajomych nie ma na nic wpływu - chyba że znajomy będzie tak miły i wyśle ci wiadomość z lokacją.

Albo działanie eventów jest źle zrobione (powinna nam się pojawić ikona gdy znajomy znajdzie event a tak nie jest) albo są źle opisane. ;)

SephiroT - ja dokladnie dzieki temu, ze moi znajomi w to grali - znalazlem 2 z 3 eventow - lacznie z zaznaczeniem na mapie. Ani razu nie korzystalem z jakis podawanych wspolrzednych. 

 

edit: a co do level 60 - nie tylko legendy - przy maksymalnym wanted level takie sie zdazaja.

 

http://www.ign.com/wikis/assassins-creed-4-black-flag/Kenway%27s_Fleet

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ile materiałów dostajesz za 7,50zł. To jest splądrowanie dosłownie kilku liniowców więc nie warto.

 

Ten dodatek za 7,50 z tego co wyczytałem nie daje Ci żadnych materiałów, tylko odblokowuje elitarne ulepszenia. Po prostu nie musisz szukać schematów i odkopywać skrzynek, natomiast wszystkie surowce musisz zgromadzić sam i oczywiście płacisz za upgrade'y realami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aaa tobie chodzi o ten inny dodatek ze schematami.

Spoko. Jak tam uważasz. Ja wolałem odpuścić to 7.50 i znaleźć wszystko sam, a ten od surowców jest nie opłacalny. 

Gdzieś w tym temacie jest mój post z linkiem do dokumentu z wymienionymi wszystkimi schematami i jak je znaleźć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man o War lev 60 to są legendarne statki i są one rozmieszczone po jednym w każdym rogu mapy .Jest to ostateczne opcjonalne wyzwanie i polecam na prawdę mieć statek na maxa zupgradowany. 

 

legendarne są level 75. 60 to "zwykłe" manowary, pływają na dole mapy jak masz duży wanted level. raz miałem chyba z 7 takich na raz, załatwiłem wszystkie i przy przejmowaniu ostatniego, próbując odciąć jego flagę, spadłem na dół i się zabiłem... 

 

tak czy siak warto kilka takich ucapić do floty kenwaya, mają cargo chyba z 90.

 

EDIT: aha, jeszcze jedna strona tematu była... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to dziwne bo ja Man O Wary miałem 39 ~50.

Dopiero Legende miałem lev 60 ...chyba że legendy maja różne levele bo tylko na jednym sprawdzałem. 

...zresztą nie ważne jaki miało level, ważne że zdechło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×