Skocz do zawartości
kubaork

Assassin's Creed IV: Black Flag

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: @up Tak, wszystkie społecznościowe na niebiesko.

Dzieki serdeczne, po raz pierwszy od czasow RE5 mam ochote na platyne i jeszcze jedno pytanie. Jest pucharek za podzielenie sie z przyjacielem jakims odkryciem, jak to zdobyc(poprostu trzeba miec ludzi na fliscie ktorzy graja w assa i samo wpadnie jak cos tam znajdizemy?) i czy ktos chcialby pomoc? Jesli tak i gra ktos jeszcze to prosze dodawac psn id kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra sama podzieli się odkryciami jak je znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne, po raz pierwszy od czasow RE5 mam ochote na platyne i jeszcze jedno pytanie. Jest pucharek za podzielenie sie z przyjacielem jakims odkryciem, jak to zdobyc(poprostu trzeba miec ludzi na fliscie ktorzy graja w assa i samo wpadnie jak cos tam znajdizemy?) i czy ktos chcialby pomoc? Jesli tak i gra ktos jeszcze to prosze dodawac psn id kosciarz

Z tym jest problem. Teoretycznie działa to automatycznie i jeśli nie masz w opcjach "sieciowych" wyłączonych wydarzeń sieciowych i udostępniania to pucharek powinien wpaść podczas gry, kiedy spotkasz/zobaczysz skrzynię, wieloryba i konwój - nie musisz nic z tym robić.

W praktyce jest tak, że serwery UBI na PS4 nie działają poprawnie i trzeba się nagimnastykować czasem, żeby cokolwiek spotkać na mapie.

Poczytaj 2-3 strony poprzednie i tam dokładnie problem i rozwiązanie są opisane.

Posiadanie znajomych grających w AC IV nie jest wymagane.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update co do Multi.

Podwójny exp jest wszędzie - nie tylko w trybie Wataha, ale za to kasa leci normalnie. Level wbity, brakuje jeszcze kasy na skile. :( Trzeba coś wykombinować żeby szybko teraz kaskę zebrać bo użycie każdego skilla to ostatnie co mi zostało do zrobienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ze skillem kopiowanie umiejętności - mi pomogło i przed 48 lvl (tam są strzałki trujące albo bomba dymna dostępne) miałem trophy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update co do Multi.

Podwójny exp jest wszędzie - nie tylko w trybie Wataha, ale za to kasa leci normalnie. Level wbity, brakuje jeszcze kasy na skile. :sad: Trzeba coś wykombinować żeby szybko teraz kaskę zebrać bo użycie każdego skilla to ostatnie co mi zostało do zrobienia :biggrin:

Ile zajęło CI zmęczenie 55 lvl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jestem tu na szybko i nie wiem czy był ten temat poruszany i nie mam czasu zbytnio wertować stron na forum, czy ktoś może mi powiedzieć czy jest jakaś możliwość zamiany "Kawki" na jakiś inny statek? Czy przez całą grę męczymy się brygiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wataha solo zajmuje około 20 minut i za rozgrywkę dostaję około 6K expa zwykłego + 4~6K expa z bonusa (bug - leci podwójny exp) + exp za wykonane wyzwania Abstergo.

Do 50 poziomu zwykle było 1 sesja Watahy = przynajmniej 1 poziom ;)

Solo grałem od 22 levelu i naklepałem to spokojnie po parę godzin w nocy w kilka dni ;)

 

Jeżeli komuś zależy na szybkim expie i ćwiczeniu opanowania to polecam:

Tryb Wataha

Gra Prywatna

Poziom Standardowy

 

Mój sposób - pobieżny i bez dokładnych nazw bo nie mam czasu teraz odpalać gry żeby sprawdzać co jak się nazywa. Po kilku sesjach Watahy to co piszę będzie jasne i przejrzyste:

 

Polecam nauczyć się lockować celownik na celu (L2) od razu jak o zobaczymy - unikniemy przypadkowych zabójstw przechodniów.

Wbrew pozorom na wszystko jest dużo czasu.

Wyciągamy po kolei i na spokojnie każdego NPC. NIE BIEGAMY NA NIEBIESKIM RADARZE!! 

Ciche zabójstwo za 450 + 2x za ukrycie + 150 za skupienie = 1050 za każdego NPC

Staramy się wszystko zrobić szybko ale wszystko po cichu i nie na siłę. Za pozostały czas dostajemy bonus. Mi standardowo zostaje między 2 a 5 minut więc na wszystko jest spokojnie czas.

Skrzynie: Są blisko siebie więc spokojnie, do póki poziom skrzyń nie spadnie do 0% jest OK. Jeżeli mamy skrzynie przy ludziach to staramy się ściągnąć NPC z ukrycia. Staramy się nie biegać a jak musimy to podbiegujemy żeby nie spadł nam licznik - staramy się utrzymać 450. Obserwujemy rycerzy i zdejmujemy ich od raz - nie koniecznie przy skrzyniach. Lubią czasem nas zauważyć i sie przebrać za przechodnia - ale bardzo łatwo to wyłapać bo zaczynają do nas biec.

Infekcja: Zazwyczaj w tym samym miejscu - staramy się załatwić sprawę jak najszybciej, najlepiej na jednym zebranym pakiecie bo dostajemy bonus 900 punktów zmniejszany o 300 za każdy następny zużyty pakiet - TUTAJ BIEGAMY :D

Zabójstwo synchroniczne - zawsze w tych samych miejscach - czekamy aż nam licznik skoczy na 450 - nie staramy się ukryć bo to nie daje dodatkowych punktów.

Zaawansowani NPC - ci co robią swoje klony i nas szybciej wyczuwają - tutaj można albo kierować się kompasem który często pozwala nam odróżnić NPC od klona - ale tutaj potrzeba trochę praktyki, albo używamy jakiegoś skilla typu rzucanie pieniędzy albo coś innego. Ta część jest "najtrudniejsza" a raczej "denerwująca" ;)

 

Bonusy za zadania opcjonalne nie działają - więc można spokojnie je olać. Tylko pierwsze 3 wpada, a już na zadaniu "wykonaj zabójstwo z powietrza lub akrobatyczne" system bonusów za dodatki się wiesza - a szkoda bo można by solować w 20 minut na spokojnie poziom trudny ;)


Mam pytanko, jestem tu na szybko i nie wiem czy był ten temat poruszany i nie mam czasu zbytnio wertować stron na forum, czy ktoś może mi powiedzieć czy jest jakaś możliwość zamiany "Kawki" na jakiś inny statek? Czy przez całą grę męczymy się brygiem? :)

 

Kawka "rośnie" razem z upgrade'ami statku.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kawka "rośnie" razem z upgrade'ami statku.

 

W sensie że jedynie uzbrojenie, opancerzenie itp? Ale to nadal jest tylko bryg? A jeśli już wykupie do niej wszystko co jest możliwe, dorównuje np. takiemu linniowcowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz wszystko to możesz śmiało iść na 4 legendarne statki do rozwalenia - Liniowce poziom 60 ;)

 

Zwykłe liniowce po kilka na raz z obstawą się łyka ;) Kwestia wprawy i rozplanowania naprawy statku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolega Qurdel, a wcześniejsze wersje nie traktowały o faktycznych momentach w historii? Spało się na lekcjach, co? Ponadto motyw z Desmondem był ciekawy, o wiele lepszy niż ten nieznany jegomość a'la Gordon Freeman, który nie wypowiada ani słowa przez całą grę. To jest 2014 rok, chcę interakcji...

Trochę odkopię ale cóż, nie wiem gdzie Ty tam wyczytałeś, że uważam starsze odsłony AC za niezgodne z historią czy o niej nie traktujące. Wydaje mi się, że wspomnienie Da Vinci jako argumentu za AC2 powinno logicznie myślącemu człowiekowi wystarczyć, najwidoczniej byłem w błędzie. Poza tym, w starszych odsłonach przeszkadzało mi mieszanie dobrej historii Ezia z jakimiś wstawkami pokroju złotych jabłek, tajemniczych świątyń rodem z Star Treka czy hologramów wyświetlających się głównemu bohaterowi. Jaki to ma związek z 15 i 16 wieczną Italią?

AC4 przynajmniej nie udaje, że jest czymś czym nigdy nie będzie. Mamy historyjkę piracką a animus jest jedynie 'narzędziem' jej odtwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej hej, ludzie spokojnie.

Przypomnijcie sobie co w Każdym jednym Asasynie się pojawia na początku:

 

“Inspired by historical events and characters, this work of fiction was designed, developed and produced by a multicultural team of various religious faiths and beliefs.” 

 

Gra jest fikcją, oparta na wydarzeniach bądź postaciach historycznych i tworzona przez wielokulturowy i wielowyznaniowy zespół, tak?

Punktem zaczepienia są prawdziwe wydarzenia i postacie a reszta to z założenia bajeczka tak? Przykład - Indiana Jones? Sherlock Holmes? Książki Dan'a Brown'a? Czy choćby idąc tym tropem nasz Wiedźmin oparty na naszych własnych kultach, podaniach czy legendach?

 

...przecież chyba tutaj właśnie chodzi o taki historyczny kompot ze "Złotych Jabłek"? Mnie akurat właśnie to najbardziej urzekło (mnie - moje zdanie) i w historii o Edku bardzo mi tego brakowało. 

Bez tego (rozumiem że nie którym to przeszkadza) jak i tych wszystkich ukrytych filmików czy łamigłówek z teoriami spiskowymi, uważam że dla mnie gra była by trochę nudna.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy gra instaluje się w 100% na dysku? Bo mi cały czas mieli płytę, tzn słychać jak chodzi napęd czego w przypadku NBA czy też Fify nie ma? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to miało 100% lecieć na dysk ale mogę się mylić. 

To co gra robi w tym czasie z płytą zależy od gry. Mi co jakiś czas mieli. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się długo co wybrać - AC czy NFS'a i wybór padł na AC... Pograłem wczoraj chwilę i to co mnie uderzyło to świetne barwy:) uwielbiam gierki gdzie wszystko jest idealnie widoczne a same barwy napawają optymizmem...

 

Pierwsze części AC mnie cholernie nudziły aż do Brotherhood'a z którym tez pod koniec się męczyłem... Po godzinie gry z ACIV widzę że w tym przypadku może byc inaczej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wziąłem zlecenie zabójstwa "niewierny brat" czy jakoś tak, koleś jest w forcie i mam go zabić. Problem polega na tym, że przeceniłem swoje możliwości i pomimo kilku prób nie udało mi się zdobyć fortu. Czy da się jakoś zrezygnować z tej misji pobocznej ?, bo cały czas mi wyświetla że mam zbliżyć się do celu i nawet jak robię inne misje, to dodatkowo mi to wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wziąłem zlecenie zabójstwa "niewierny brat" czy jakoś tak, koleś jest w forcie i mam go zabić. Problem polega na tym, że przeceniłem swoje możliwości i pomimo kilku prób nie udało mi się zdobyć fortu. Czy da się jakoś zrezygnować z tej misji pobocznej ?, bo cały czas mi wyświetla że mam zbliżyć się do celu i nawet jak robię inne misje, to dodatkowo mi to wyświetla.

Ok Fiaam pomylilem z inna misja=] Moj blad. Idz w upgrade mozdziezy i nie powinienes miec problemu.

Ja mam pytanie co do multi. Czy w watache moge grac sam i nabijac lvl?

@down dzieki serdeczne, czytalem wczesniej Twojego posta z tymi poradami, ale przeoczylem ze mozna grac solo i normalnie wbijac lvl;p

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oddalisz sie od miejsca misji to powinna nie zaliczyc i tyle . Jesli nie to poplyn na inna wyspe i wroc. Generalnie taki maly tip wejsc do fortu mozna na 3 sposoby. Jesli masz problem idz moze tak aby nie wdawac sie w walke w ogole, a jak odszukasz cel to z dmuchawki go i po zawodach;p

Nawet jak wybiorę inną misję zabójstwa to cały czas mi wyświetla tamtą misię... Jakie są inne sposoby na zdobycie fortu oprócz ataku ze statku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego sposobu. Odpuść na razie, polepsz statek i wróć później.

Ja przez całą grę biegałem z misjami pobocznymi których nie chciało mi się robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się długo co wybrać - AC czy NFS'a i wybór padł na AC... Pograłem wczoraj chwilę i to co mnie uderzyło to świetne barwy:) uwielbiam gierki gdzie wszystko jest idealnie widoczne a same barwy napawają optymizmem...

 

Pierwsze części AC mnie cholernie nudziły aż do Brotherhood'a z którym tez pod koniec się męczyłem... Po godzinie gry z ACIV widzę że w tym przypadku może byc inaczej:P

Mi osobiscie najbardziej podobał sie AC II ze względu na fabułe i aurę tajemniczosci.AC IV jest tego niestety pozbawione i mogłoby to byc zupełnie nowe IP,chociaz oczywiscie cały czas jest to bardzo dobra i fajnie rozbudowana pozycja.Zresztą nie ma to jak pobiegac po karaibach kiedy snieg za oknem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Kupilem AC 4 wczoraj. dla tych ktorzy chca zaoszczedzic na assassinie powiem ze nie trzeba miec nowej gry.mozna kupic uzywana.w pudelku niema uplay passport. w tej edycji assassyna daja go za free, nalezy sciagnac aktualizacje i multi dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gdzie jeszcze można zdobyć schematy do ulepszenia kawki oprócz nurkowania? Bo wydaje mi się że już wszędzie nurkowałem wszystko wyłowiłem a jeszcze paru schematów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapy skarbów - skrzynie oraz flota Kenway'a.

Poszukaj w temacie a znajdziesz mojego posta z linkiem do pliku gdzie co jest i która mapa jest do tego potrzebna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×