Skocz do zawartości
cwir

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy, od pierwszego uruchomienia mam problemy z grafika w gta, uruchamia gre na 576p zamiast 1080, przez co litery w menu są nie czytelne. Jak rozwiązać problem?

Włącz konsolę przytrzymując przycisk POWER. Konsola się sama dostosuje do TV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam, czy mniejszej kropki od celownika broni zrobić nie mogli? Dobrze, że namierza przeciwnika automatycznie, bo gdyby nie to, nie można byłoby grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maaaziu

 

Zmień HUD w opcjach na krzyżyk.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę mała jest, do tego czcionki niekiedy też wydają się mikroskopijne. Szkoda, że w opcjach nie ma możliwości szerszej customizacji huda, bo czasem aż mrużę oczy, żeby doczytać co się wyświetla w niektórych tutorialach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie odnośnie napisów, ale zupełnie z innej strony. Czy da się włączyć napisy (oraz menu) po angielsku? Nie znalazłem nigdzie tej opcji, a z przyzwyczajenia wygodniej mi jest grać jak mam wszystko po angielsku.
Pzdr

Edytowane przez mdrn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przegralem obecnie 2,30h w Gta przy czym przeszedlem dopuero 6% gry powiedzcie mi co tu proponujecie mi pozwiedzac itp. ? ;) Sugerowac sie duzo mapka ktora byla w pudelku czy wszystkich atrakcji tqm nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z temperaturą podczas gry? Bo u mnie po 2 godzinach już jest mocno gorąca. SLIM 2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z temperaturą podczas gry? Bo u mnie po 2 godzinach już jest mocno gorąca. SLIM 2K

U mnie po 5h z rzędu cisza jak makiem zasiał, stopień wyżej miałem podczas TLoU.  Slim.

Patricko - znajdziesz stację dla siebie. Kilka razy trafiłem na hity lat 80 i 90''

 

Czy ktoś wie jak zmienić wielkość napisów? Na 46'' literki są tak małe, że podczas jazdy samochodem ciężko się skupić na czytaniu. Mam też wrażenie, że TV podczas gry odpala mi się na jakimś niższym odświeżaniu :/

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej standard, nie zauważyłem by konsola wskakiwała na wyższe obroty, niż w wypadku innych gier. Zresztą już wspominałem, że chociażby przy TLoU nagrzewała się szybciej. Poza tym nawet jeśli będzie się grzać, to nie dziwota ;) Grunt, żeby wiatraki dobrze pracowały. Fat 80GB.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebie. Ludzie , czytajcie pierwszy post tematu bo znowu będzie wielki napis CLOSED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Grając na celowniku tzw. "prosty" mam tą małą kropkę masakra... MEGA dyskomfort grania jak dla mnie, a jak wasze odczucia??

 

Dlatego zmieniłem na ten drugi celowniki jest lepiej... Ale fakt mało opcji jest co do HUD-a...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przegralem obecnie 2,30h w Gta przy czym przeszedlem dopuero 6% gry powiedzcie mi co tu proponujecie mi pozwiedzac itp. ? ;) Sugerowac sie duzo mapka ktora byla w pudelku czy wszystkich atrakcji tqm nie ma ?

Polecam kolejkę górską jeżeli nie byłeś, mega jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem poruszyć kwestię spolszczenia - nie uważacię ze wersja PL jest jakaś super-mega wulgarna? Nigdy mi to nie przeszkadzało ale np teksty tylu - asshole to pokurwieniec a scumbag to np. popierdolec. Mam wrazenie, ze jest na sile wulgaryzowane momentami.
Jeszcze chcialem dodać jeszcze, ze teksty mnie bardzo smiesza - po prostu. Nie wiem skąd taka inwencja tłumaczy bo możnaby dużo tekstów "normalnie" przetłumaczyć (zwłaszcza mowa o slangowych wrzutach etc) a tu mamy takie perełki jak - "FBI zabolcuje nas w nasze czarne dupska" czy "Sciśnij pizdę i przyssij się do siedzenia bo bede zapierdalać". I takich tekstów jest o wiele więcej... Troche to prymitywnę ale czasami mam taką pompę ze cieżko sie jedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem poruszyć kwestię spolszczenia - nie uważacię ze wersja PL jest jakaś super-mega wulgarna? Nigdy mi to nie przeszkadzało ale np teksty tylu - asshole to pokurwieniec a scumbag to np. popierdolec. Mam wrazenie, ze jest na sile wulgaryzowane momentami.

Jeszcze chcialem dodać jeszcze, ze teksty mnie bardzo smiesza - po prostu. Nie wiem skąd taka inwencja tłumaczy bo możnaby dużo tekstów "normalnie" przetłumaczyć (zwłaszcza mowa o slangowych wrzutach etc) a tu mamy takie perełki jak - "FBI zabolcuje nas w nasze czarne dupska" czy "Sciśnij pizdę i przyssij się do siedzenia bo bede zapierdalać". I takich tekstów jest o wiele więcej... Troche to prymitywnę ale czasami mam taką pompę ze cieżko sie jedzie...

Albo "Jedyne gładkie cipsko na tej ulicy to Twoje" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega, wcześniej. Polecam na rowerku wjechać na Mount Chilad i zjechać kolejką górską. Do tego polecam wizyte w kinie i film o robotach a także wesołe miasteczko. A najlepiej to samemu zwiedziać i odkrywać co gra ma do zaoferowania :)

Nie wiem co Wy macie z tymi napisami, jak dla mnie są idealne. W Sleeping Dogs przecież były dużo mniejsze. Z celowanikiem się zgadzam, malutki, tutaj mogli by trochę go powiększyć, ale i tak nie wyobrażam sobie gry na wspomaganym celowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że jeden teks który padł był dobry to:

 

"Brałbym ją, jak rolnik dotację" lol... Takie nawiązania do realiów PL ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do polonizacji to stoi na przyzwoitym poziomie. Jest momentami przesadzona (jak w Mafii 2), ale nie jest źle ;-) Niektóre rzeczy nie zostały przetłumaczone (nie ma napisów), tak samo niektóre strony. Warto zaznaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was dźwięki aut też są tak cicho? To jedyna rzecz która mi przeszkadza. Jedziesz muscle carem i praktycznie nic nie słychać. Może skopałem ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was dźwięki aut też są tak cicho? To jedyna rzecz która mi przeszkadza. Jedziesz muscle carem i praktycznie nic nie słychać. Może skopałem ustawienia.

Mam dokładnie to samo, wyciszałem radio i tak gówno słysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszę parę wątków:

 

1. Fizyka prowadzenia pojazdów:

Cholera, Rockstar zbyt mocno uderzył w filmowy klimat i filmowe patenty (spowolnienie czasu? ocb?). Nie mam nic przeciwko, nawet w takiej serii gier jak GTA. Szkoda tylko, że kosztem spektakularnych przejazdów przez zatłoczone skrzyżowanie na spowalniaczu czasu, autem kieruje się jak lekkim plastikowym klockiem. Z początku, podczas ruszania, auto elegancko traci przyczepność, tył lekko ucieka ale co jest dalej? Moim zdaniem padaka, za nic nie mogę tego przeboleć. Tym bardziej, że w porównaniu z IV to naprawdę WIELKI krok w tył pod względem modelu jazdy. Zero przyjemności z prowadzenia jak dla mnie. Czasem w IV wsiadałem do czarnego Cavalcade (od Armando i Henrique), kamera na maskę i dalej po mieści zgodnie z reszta pojazdów. Teraz taka zabawa traci sens, autobus włączający się do ruchu z przystanku, przyśpiesza jak Ferrari. Nie wspominając o starcie aut spod świateł, rodzinne 7 miejscowe kombiaki z bagażem na dachu niemal się katapultują i nim ruszę, zjeżdżają już ze skrzyżowania. Kto grał w poprzednią część i zna się trochę na motoryzacji, wie o czym mówię. Ktoś tam pisał, że w końcu auto sportowe prowadzi się jak trzeba. Dobre naprawdę :) Auto sportowe nie oszuka praw fizyki i nie zawróci o 180 stopni na dwu pasmowej drodze choćby miało szerokie slicki i monstrualne skrzydło na klapie bagażnika. Już wolałem te bujające się auta z GTA IV. Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, nawet do tego modelu jazdy, niesmak jednak pozostanie, podobnie było w przypadku aut wprost z Play Station 2 na PS3 za sprawą Gran Turismo 5

 

...

 

bardzo przykre z tym modelem jazdy :/ Uwielbiałem GTA 4 za ich trudny, bardziej realistyczny model jazdy, zabrali to co było dla mnie najlepsze. W poprzednim temacie pisałem obszerną wypowiedź na temat fizyki w nowej odsłonie. Ocena bardzo negatywna. * Chcemy sprzedać grę wszystkim ? wywalmy realizm który przytłaczał większość w GTA 4 (przynajmniej gra zbliżała się do realizmu)*.

Mam nadzieję, że się przyzwyczaję do tego arcade modelu jazdy, choć na razie bardzo ciężko idzie. 

 

tutaj kod na bardziej śliskie auto (błędnie początkowo uznano za kod który zmienia fizykę na tą z 4):

http://gtaforums.com/topic/593072-gta-4-driving-physics-option-found/

 

na owym "niby" oficjalnym forum jest bardo dużo o modelu fizyki prowadzenia aut:

Wiele osób walczy o patcha, aby GTA wróciło do ustawień z GTA4, wiele też bardzo chcę aby pozostał aktualny:

http://gtaforums.com/topic/593072-gta-4-driving-physics-option-found/

także i tutaj sporo o tym:

http://gtaforums.com/topic/594333-gta-v-is-a-let-down/

http://gtaforums.com/topic/593555-will-they-patch-the-driving-physics/

 

Parę wypowiedzi z forum:

""zastanawialiście się co przez 80 % czasu gry robimy ? Tak, jeździmy samochodami. Jeżeli model jazdy jest do bani to 80% gameplay'u jest do bani."

 

oraz reszta (wybrałem te kontrowersyjne. które negatywnie oceniają styl jazdy, całość w linkach powyżej):

 

opinia którą popieram:

Sorry, but...  I was optimistic that the driving wouldn't be all to bad. When I fired up the game upon release though, I hate to say that I was disappointed.

I can live with it, but it has been pushed too far into the opposite side of the "realistic vs arcade-y" driving spectrum...

I welcome any possible patches from Rockstar in the future, and hope they might loosen up the driving a bit.

 

a także:

It's all about vehicles. Did you wonder what are you doing at 80% of the time in GTA? Yes, driving. If driving sucks, then 80% of the gameplay sucks. As simple as that.

The driving sucks. Honestly i'm loving the game so far but fanboys need to stop acting as though nothing can be wrong with the game. The driving is not good.

if you say IV driving was unrealistic, then V is 100x times more unrealistic than IV.

Handling and damage SUCKS.

 

 I can actually drive without using brakes which ruins the fun of driving because it's too easy plus they're way too strong.
But it's to cater to the masses of noobs so they get into it straight away with no effort. 

 

The damage though? Man it's like I have godmode on.

 

LOL. The driving is absolute dog sh*t and every real fan knows it. Every other kid that bought GTA5 without playing 4 seems to love it because they cant compare it to sh*t. ITS A COMPLETE DOWNGRADE. Games are meant to get better and be compared to their previous one. And when you go from realistic physics with responsive damage to every vehicle hits 200 and cant be dented it seriously changes the feel of the entire game. Also starting the game with amazing supercars isn't exactly satisfying either. Everyone remembers earning the lambo at the end of vicecity and how dope it looked. Now you start off in the hood but get a white ferrari off in your little shack garage?? Game just feels unbalanced.

 

 

People saying V driving is realistic clearly have never driven a real vehicle.

 

You are all more than welcome to drive a rear wheel drive vehicle at 50 mph in a straight line and pull a hard turn whilst holding down the accelerator, but please do it off the roads because you may be surprised to see what happens IE you don't just turn perfectly without losing grip.

 

R* is a company. Companies need to make money. How can you make good money with so many years of development?

  1. you develop for next gen and pc
  2. you dumb down the graphics and release it for current gen
  3. once the buzz goes down you sell it for next gen
  4. and you will sell it again to EVERYONE for PC as you can install mods there to bring back the 'realistic' car handling.

And all you lovely people who say there is no problem with car controls: have you ever tried to drive a car? Have you tried driving it fast? GTA IV was much much closer to reality than V.

 

I love to see you idiots complain about the driving in IV, and claim that you couldn't do anything with the "terrible" handling.

 

But then if you join a race in IV's multiplayer, you can see people driving perfectly fine and doing amazing turns and stunts.

 

You're the problem, not the game, you peasant.

 

V is driving for dummies

 

 

 

Smutna, ale prawdziwa opinia:

http://gtaforums.com/topic/593897-is-anyone-else-shockingly-disappointed/

 

Ok so I got the game a few hours ago and have been playing it for 3-4 hours, and I'm extremely shocked that I've already grown bored of it. Immediately during the first mission the car handling seemed okay. But once we got into the main world and started trying different cars, I realized this was it. I tried accepting it for what it is but it doesnt make sense. How  can rockstar go from a game like GTA IV to this. Here are some things that greatly disappointed me. (One thing that might have led to more disappointment for me only is that the graphics on my tv are jagged and the edges of things are pixelated, I think its a problem with my resolution and I have to adjust via the ps3.)

 

-The city doesn't seem that packed, though this isn't THAT much of a problem.

-The shooting in this game doesnt feel as "crunchy"...It feels less intense & more "fluid" when shooting a pistol in this game than gta iv.

-The CAR handling is pretty bad. The only good handling are with those large suburban looking SUVs- That really feels like a tightened GTA IV handling. But the normal cars and the super cars feel wayyy too light like an arcade game. There is no sense of mass when driving those vehicles. The cars turn too sharply and unrealistically  and drifting isnt possible for more than 2-3 seconds. You go by things soooo fast in this game that the world actually feels pretty small. I have no idea what the reviews were talking about honestly. If it had gta iv physics the world wouldve felt more real and big aka hard to travel in which would have been euphorically challenging.I also noticed that the damage over time is somewhat as good as GTA IV... BUT the immediate damage isn't as good as GTA IV... like when hoods fall off it looks like how it did in san andreas rather than a realistic gta IV animation.

 

-Physics aren't even close to gta iv. When I was driving and going over bumps, the cars would fly like an airplane, and when landing it had an unrealistic feel and sound to it.... Everything was just so shocking in its presentation because its not that good. GTA IV was so realistic that you can expect what would happen in a crash or a jump while driving. Here it is so arcade and game-like that you have no idea what your car will do in any situation, and you have less control because it is further away from reality and  you expect different outcomes. Its hard to describe.

 

-The planes/helicopters have horrible arcade controls. Again, no one had a complaint about helicopters in gta iv. They were perfect. In this game however, oh boy, the camera feels so stiff and the helicopter feels so unrealistic. It doesnt have any sense of mass either but acts as if it one of those dragonfly remote control planes, it can stop at any point in middle air in a fraction of a section, and it cant push its nose down realistically like if you want to shoot something, the arcade controls only allow the nose down for a few seconds...

 

2. Wielkość mapy

 

Mapa jest duża, ale niestety nie tak duża jak Rockstar czy też youtube opisywało. Nie jest większa od San Andreas, GTA 4, RDR razem wziętych. Wielkość mapy dla mnie jak i pewnie znacznej większości z nas tutaj jest w pełni wystarczająca i na prawdę duża, ale nie tak jak obiecywali.

 

3. Prezent dla wytrwałych,

 

przebrnąć przez tego posta to jakby przejechać z północy na południe w grze, a więc mała nagroda:

 

mapy GTA 5 w bardzo dobrych jakościach:

http://www.gta-modding.com/area/index.php?act=view&id=1235

http://www.gta-modding.com/area/index.php?act=view&id=1237

http://www.gta-modding.com/area/index.php?act=view&id=1236

 

EDIT:

youtube: już jest zalew krytyki nad fizyką w GTA 5:

 

 

 

  • Tee Jay 1 minutę temu

    Man these messed up driving physics are ruining the game for me. Need this sick ass game but with the GTA IV handling. Once again all the cluessless kiddy's bitchin N whining about the realistic handling have ruined it for us all. FUCK the forums full of divs. Now the driving is soo arcade and off that all the real control, handbreaking, burnouts and drifting are now impossible... we're left with half arsed driving mechanics that don't even make sense... what's with the 3 foot brake distance!

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gifphoto.jpg 

    USER01237 14 minut temu

    Also i hate that stupid overdone wheel spin they've put in when you move off. On the whole after playing it cars feel cheap :( even the sounds not to mention the physics

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gifphoto.jpg 

    USER01237 17 minut temu

    The only way we can get better physics is if we complain to R* directly

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gif1.jpg 

    lafurnace3 38 minut temu

    Bring back gta4 driving physics and add a clutch that can but doesn't have to be used. Just think of the burnouts and drifts you could do. :)

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gif1.jpg 

    MrFuckyourselfbitch 57 minut temu

    Gta 5 driving Sucksssssss

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gifphoto.jpg 

    Versa Benzyl 1 godzinę temu

    I hope that was sarcasm

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif w odpowiedzi do: Shaquon Kelley (Pokaż komentarz)
  • pixel-vfl3z5WfW.gif1.jpg 

    manudriver666 1 godzinę temu

    GTA = Grand Trash Arcade... Driving physics SUCKS. Rockstar give my money back

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gifphoto.jpg 

    Elizabeth Adams 2 godziny temu

    Driving in gta5 sucks

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gifphoto.jpg 

    Don Pelayo 3 godziny temu

    GTA 5 Car Acceleration with the R2 button is so shit on PS3. You can't change it to the X button anymore.

    Odpowiedz · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gif1.jpg 

    gearsman01 3 godziny temu

    And how do you use it??

 

 

**W związku z ilością postów: od rana 5 stron, może założyć główny wątek GTA a następnie wątki poboczne tak jak w linkowanym forum przeze mnie

Edytowane przez zxcvb
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#zxcvb Tylko zauważ, że to miały być wszystkie miejsca na mapie, które można odwiedzić, czyli zarówno te powietrzu, w budynkach jak i pod wodą. Łącząc to mapa pewnie rzeczywiście jest większa niż tamte 3 razem wzięte.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Social Club ostro zamula, trzeba czekać po pare minut aż się załaduje stronka, a w grze jest jeszcze gorzej bo nawet nie wyświetla listy znajomych, czy zrobionych zdjęć. Chyba za dużo osób się rzuciło na gre.

Mam dokładnie to samo, wyciszałem radio i tak gówno słysze

Szkoda. Może kiedyś załatają, jeśli w ogóle jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Robotyk, wielkość mapy nie brana jest jako sama mapa od punktu X do punktu Y, tylko CAŁA powierzchnia użytkowa czyli mapa standardowa + budynki wewnątrz (które można zwiedzać), oraz powierzchnia podwodna...

 

Było już TYLE razy wałkowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie model jazdy jak najbardziej ok. W GTA IV też był spoko, ten jest inny, ale nie znaczy, że gorszy, bliżej mu do San Andreas właśnie, ale nikt nie mówił, że to ma być symulator gangstera. To samo z kolizjami - mniej realistyczne, trudniej rozwalić samochód, ale w końcu jego rozwalanie jakos wpływa na jazdę nim, zależnie od tego z której strony go obijemy - jeśli będzie bardziej uszkodzony to jedziemy wolno, jeśli walniemy w coś bokiem to ściąga nas na jedna stronę. 

 

No i najważniejsze - w końcu misje są ciekawe i urozmaicone. Nie polegają tylko na jechaniu, tylko na strzelaniu itp. Ciągle coś się dzieje, na to czekałem po słabym pod tym względem GTA IV. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×