Skocz do zawartości
cwir

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie znaleźć sprzęt do nurkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może tak, że garaż w domu Michaela się nie otwiera? Garaż jest pusty, ponad 25% gry za sobą, a jakiś czas temu przestał się otwierać i nie wiem jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na 100% jestem przekonany że ta gra jest epicka. Jeba.. średnią płynność gry.... ta fabuła wyrywa z butów ! a przygotowanie do pierwszego napadu jest przejebanie kozackie !

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najlepszy sandobox jaki kiedykolwiek grałem, grą z najlepszą fabułą i grafiką dla mnie jest The Last of Us ale to ile rzeczy. ile kontentu zostało włożone do GTA V jest niesamowite, na każdym kroku jest coś do roboty, jestem na początku fabuły, nie mogę się zabrać za robienie misji jednej za drugą bo cały czas coś chce zobaczyć, coś porobić. Same misje są niesamowite, przeszedłem kilka pierwszych i każda diametralnie różni się od następnej, grafika jest niesamowita. Nie wiem, dlaczego ludzie narzekalki na mały ruch na ulicach, na brak zniszczeń, na spadki fps, ja takich rzeczy nie zauważyłem, miasto żyje, samochodów masa, gra nie zacina się w ogole. Nie pozostajae nic innego jak grać! Do zobaczenia online :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.Jak robicie sobie zdj to zawsze wam sie zaladuje do social clubu czy czasem macie problem z polaczeniem? I jesli juz sie ono wczyta to jak je zobaczyc? Da sie wogóle gdzies kupic auto?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.Jak robicie sobie zdj to zawsze wam sie zaladuje do social clubu czy czasem macie problem z polaczeniem? I jesli juz sie ono wczyta to jak je zobaczyc? Da sie wogóle gdzies kupic auto? :biggrin:

na necie w smartfonie widzialem kilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram w grę.... Wypowiem sie jak skończę. (specjalnie gram offline aby mi dupy nie truli :p ) . Nie zajaralem sie, nie wypalilo mi galek ocznych pieknem oprawy, historia wydaje sie ok., gamplay ok, misje troche typowe gta aka z czasem nuddda .. to tak po pierwszych 3 godzinach, za pare dni jak skończę napisze więcej, póki co przehajp przerekalmowany gdyż nie czuje rewolucji w gameingu :( ... ot stjuningowana wersjagta 4 . rozumiem podjaranie fanów poprzednika ale spodziewałem sie po waszych postach w 1000% petarde a jest bardzo dobrze z akcentem na "wszystko juz widzieliśmy na przestrzeni generacji...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wstawić zdjęcie na forum tutaj gdy zrobiłem zdj. za pomocą kamerki w laptopie  i chce je na szybko tutaj zamieścić ,bo odkryłem taki błąd ,że może to wiele osób zaciekawić

 

 

 

 

EDIT: Gdy wstawiam swoje zdjecie wlasnie z komputera pokazuje mi ,ze nie moge wstawić obrazka o takim rozszerzeniu ,cos w tym stylu

Edytowane przez Daniol_02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.Jak robicie sobie zdj to zawsze wam sie zaladuje do social clubu czy czasem macie problem z polaczeniem? I jesli juz sie ono wczyta to jak je zobaczyc? Da sie wogóle gdzies kupic auto? :biggrin:

Czasem jest problem. Żeby zobaczyć zdjęcia, wchodzisz na zakładkę GAMES -> wybierasz GTA 5 -> zakładka SNAPMATIC -> My Photos.

 

Auta można kupić przez neta, innych sposobów (jeśli są) jeszcze nie znam :).

Edytowane przez Ksawery_GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 Jeśli ktoś uważa że to był realistyczny model jazdy to chyba nigdy nie siedział za kółkiem albo siedział tylko w monstertrucku.

 

Faktycznie, w życiu także bez najmniejszej konsekwencji mogę:

-skręcać w prawo i lewo bez poślizgu.

-w powietrzu kontroluję swoje auto.

-moje auto nie posiada amortyzatorów,

-mogę hamować w zakręcie bez utraty przyczepności

-zahaczenie o krawężnik nic nie wpływa na tor jazdy (tak przyhaczyłem na KJS'sie raz starym fordem więc na żywo wiem co się dziej :)),

-po stłuczce nic nie widać, po wypadku jest zadrapanie

-nie istnieje podsterowność, nadsterowność jest tylko jeden płaski prostokąt z auta, w którym masa jest rozłożona zawsze tak samo bez wpływu przeciążeń

-jestem pewien, że moje auto po dachowaniu automatycznie się obróci

 

Ale zapomnijmy już o modelu jazdy. Z gry został wywalony także interfejs z otoczeniem, znacznie zmniejszony uproszczony silnik symulacji. (UWAGA MAŁY SPOILER - wzmianka o jednej z pierwszych misji)

 

W sklepie Simona próbowałem rozwalać szyby autem, po wielu próbach z dużą prędkością nie dało się. Co zabawniej robiłem to tuż przed misją gdzie mamy wjechać w szybę SUV'em. Niestety z niewiedzy o misji, w miejsce gdzie jest oskryptowana szyba pozostawiłem auto którym wykonywałem owe próby. Innej szyby nie mogłem rozbić, więc podjeżdżam wolno odsuwając inne auto. Jadąc niezwykle powoli szyba pęka...

 

Niektórzy piszą, że przez duży hype marudzą, w tym ja. Marudzimy bo elementy zachowania. symulacji zostały zlikwidowane. Postęp jaki był w poprzedniej części usunięto. Otoczenie zostało zmienione na bardziej sterylne. Nie polecisz w powietrze na nierówności, nie przeskoczysz barierki autem po sporym wypadku, nie ma fizyki nad która pracowano w poprzedniej wersji.

 

Dlaczego takie zmiany wprowadził Rockstar ? Dlatego aby graficznie gra wyrabiała na 7 letnim sprzęcie (na konsolach). Symulacja niestety ma sporo obliczeń. Sporo linijek kodu. Kiedyś była słynna symulacja spadania ze schodów człowieka, kto sprawdzał ile procent procka zżera ten proces ten wie. To nie jest tak, że Rockstar opanował swój silnik, pisanie pod konsolę. Po prostu okroił znacznie zachowanie gry kosztem grafiki, wielkości mapy. Jakbyśmy przejeżdżali z dużą prędkością wśród szyb które można zniszczyć, wśród elementów podlegającej lepszej fizyce to byłyby spadki fps (tak jak to było z GTA4) i nie ma tutaj czego skracać, programiści tych obliczeń nie skrócą. Tworzenie silnika symulacji, a tworzenie gry to dwie różne rzeczy, 

 

Silnik symulacji w GTA 4:

http://www.youtube.com/watch?v=hWwuinv4MEQ

http://www.youtube.com/watch?v=q0yvs6RJVVY

 

Rockstar zadał sobie pytanie czy naprawdę musimy walczyć z czymś tak bardzo skomplikowanym jak dopracowanie silnika fizyki, czy musimy naprawić masę glitchy,czy nie lepiej dać ludziom to co chcą, frajdy, arcade, brak symulacji, i masę skryptów, hermetycznego środowiska. 

 

Przypomnijmy sobie czego ludzie oczekiwali (nie zmniejszenia fizyki a jej ulepszenia):

http://www.youtube.com/watch?v=hWwuinv4MEQ

http://www.youtube.com/watch?v=og-uAIfPeGM (tutaj sporo o tym)

http://www.youtube.com/watch?v=2mreWabl2W0

http://www.youtube.com/watch?v=CX_TB0SU9bg

 

Rockstar dlatego nie chciał pokazać gameplay'ów, przed premierą, bo bał się tak wielu osób, którzy oczekiwali progresu w silniku symulacji nie regresu.

 

Niestety czasy w których ludzie walczyli o postęp w silnikach symulacji, umarły. Teraz chcemy fajerwerków, a nie symulacji. Przykre :sad:

 

EDIT: dzięki temu zabiegowi także czasy loading'u zostały skrócone.

Edytowane przez zxcvb
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale oczekiwanie od GTA bycia symulatorem jest wręcz niepoprawne politycznie. A dorabianie do tego ideologii jakimi to przesłankami kierował się Rockstar tak naprawdę jest śmieszne. Ta dyskusja na temat modelu jazdy jest nudna, części graczy się podoba, części z kolei się nie podoba - czyli normalna kolei rzeczy - w myśl zasady, że wszystkim dogodzić się po prostu nie da.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś ubezpieczyć samochód, żeby go nie tracić? Właśnie straciłem tuningowanego Skyline'a i nie mam go w żadnym z garaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na necie w smartfonie widzialem kilka ;)

No dokładnie, ekskluzywne samochody (Ferrari, Bentley itp) są do kupienia w necie. Również czołg za 3 mln $ plus helikoptery, odrzutowce itp.

Da się kupić sam garaż, albo powiększyć Majkela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale oczekiwanie od GTA bycia symulatorem jest wręcz niepoprawne politycznie. A dorabianie do tego ideologii jakimi to przesłankami kierował się Rockstar tak naprawdę jest śmieszne. Ta dyskusja na temat modelu jazdy jest nudna, części graczy się podoba, części z kolei się nie podoba - czyli normalna kolei rzeczy - w myśl zasady, że wszystkim dogodzić się po prostu nie da.

 

Oczywiście, że rockstar zmienił grupę odbiorców, z tych którzy pasjonowali się tym aby dopracowywać silnik symulacji na tych którzy chcą prostoty. Ta druga grupa jest znacznie większa. Ale szkoda, że pierwszą grupę najzwyczajniej nabrał. (patrz filmiki o ulepszeniu fizyki w GTA 5).

 

Proszę tutaj obiecanki Rockstara:

http://www.examiner.com/article/gta-5-ps3-and-xbox-360-driving-physics-concerns-discussed-by-rockstar-games

 

"clarified that the driving controls won’t be arcade-like"

 

a także tutaj:

http://n4g.com/news/1308768/rumor-gta-5-vehicle-physics-will-vary-from-car-to-car-will-depend-on-custom-parts

 

 

Czuję, że tutaj nie wygram dyskusji i nie przekonam nikogo :) Mogę się tylko cieszyć, że wielu się spodobało przejście na tryb Arcade.

 

EDIT: ciekawe info w grze właśnie mi się pojawiło, o czytaniu w gazetach o San Andreas :) nie Los Sontos :)

Edytowane przez zxcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardzo szybko zabezpieczyłem przed takimi sytuacjami: ;)

 

Mnie cos rozjechalo na chodniku....  Nie wiem jak wam, ale dalej mi sie wydaje, ze troche za malo sie dzieje na chodniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W misji, kiedy...

...musimy ukraść jeden z furgonów (jedna z opcji przed napadem na jubilera)...

...spędziłem jakieś 20 minut na samym tylko oglądaniu panoramy miasta od strony portów. Los Santos wygląda niesamowicie o każdej porze doby, nie mogę chyba zdecydować o jakiej najbardziej, a przecież już w RDR R* stworzyli niesamowite widoki.

 

Swoją drogą, to chyba pierwsze gra, gdzie można trzaskać samojebki i daje to taką frajdę :biggrin: Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, to dostęp do swoich zdjęć mamy z poziomu strony www Social Clubu, pod zakładką SNAPMATIC musimy wybrać z listy "Nasze zdjęcia".

5xo4et.jpg

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że rockstar zmienił grupę odbiorców, z tych którzy pasjonowali się tym aby dopracowywać silnik symulacji na tych którzy chcą prostoty ...

Rozumiem że jesteś prezesem R* lub kimś z nim zaprzyjaźnionym skoro karmiasz nas tymi rewelacjami niemal jak faktami z PWN'u? Jeśli nie to sugeruję odstawić leki, nie działają :(

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proste rozwiązanie dla marudów. Sprzedaj grę jak Ci się nie podoba. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że rockstar zmienił grupę odbiorców, z tych którzy pasjonowali się tym aby dopracowywać silnik symulacji na tych którzy chcą prostoty. Ta druga grupa jest znacznie większa. Ale szkoda, że pierwszą grupę najzwyczajniej nabrał. (patrz filmiki o ulepszeniu fizyki w GTA 5).

Nie do końca, bo ja należę do grona odbiorców, którym podobał się zarówno model jazdy z GTA IV, jak i podoba się ten z GTA V (z tym, że żaden z nich nie traktuje jako symulację) i jedyny model jaki mi się do tej pory nie podobał w całej serii GTA, był model jazdy karetką w GTA III. Myślę, że takich graczy jak ja, którzy czerpią frajdę z obu modeli jazdy zaprezentowanych w dwóch ostatnich odsłonach cyklu jest wielu. Spróbuj jeszcze raz przekonać się do nowego modelu jazdy, może stwierdzisz, że tak naprawdę nie jest taki zły jak go malują, bo na to że zostanie on zmieniony raczej nie ma szans.

Edytowane przez Dilerus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy ostatnio masowałeś cioci stopy? Przecież one nie gryzą "  :whistling:

Znalazłem błąd ortograficzny w tłumaczeniu, zamiast wziąć mamy "wziąść"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? Jest tyle zajebistych rzeczy w grze, a Wy się uparliście na model jazdy? IMHO model jazdy jest nareszcie znośny, o wiele rzadziej rozwalam furę niż w poprzednich częściach :D Jak ktoś chce realistyczny model jazdy, to niech kupi sobie samochód i nim jeździ zamiast siedzieć przed telewizorem i grać :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile jest misji w grze? niektórzy mówią że 69, gdzieś widziałem ze 273... to jak to jest? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×