Skocz do zawartości
ONE

BioShock

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium dla prawdziwy fanów serii Bioshock.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeszcze grywa w ten tytuł? ;) 

 

Gdzieś wyczytalem informację, że fabula starcza na 10h - hmm.. ja przy kilku posiedzeniach przy grze i ukończeniu Fortu Frolic (Sander Cohen to prawdziwy psychol co sprawiło, że ubiłem go juz teraz - trudno) mam niecałe własnie te 10h a przede mną jeszcze sporo contentu. 

Ogólnie gra epicka - jak na 8 lat swojego istnienia pierwsze uruchomienie oczywiście trochę odrzuciło ale była to kwestia 30 minut aby się przyzwyczaić i zacząć rozwalać psycholi. Klimat epicki, gameplay również, walki z Big Daddy mimo że gram na normalu potrafią napsuć trochę krwi. Jak na taką cenę jaka jest do jutra w PSS ten kto nie grał i teraz nie kupi ten trąba! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione i mam zamiar ograć jak tylko uporam się z Bioshock Infinite. (ostatnie podejście w trybie 1999).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Gdzieś wyczytalem informację, że fabula starcza na 10h 

Chyba w Infinite ;). Pierwszy Bio to spokojnie 20h gry, zależnie jeszcze od tego czy się sprawdza każdy kąt. W każdym bądź razie przed Tobą jeszcze spooooro gry. BioShock to jedna z tych gier, które wiedzą kiedy się skończyć i nie urywają się w najgorszym momencie :).

 

Nawet BioShock 2 to kilkanaście godzin gry przy pierwszym posiedzeniu.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu no to w tym tygodniu jej jeszcze nie skoncze :) właśnie mam tak, że włażę wszędzie ale wczoraj doskwierał mi brak amunicji i kasy i trzeba było od Sandera szybko uciekać :P

Bio 2 zamówiony i już jedzie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wszystkie Bioshocki i jeśli chodzi o długość i trudność,to Bio 1 jest na 1 pozycji.

W najtrudniejszym trybie, walka 1 vs 1 bez pistoletów nie macie szans :D

Trzeba stosować zasadę "doskocz,przypieprz,odskocz" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem, ale córa nie pozwala mi na dłuższą sesję. Jest klimat, tak jak się spodziewałem. Tylko pozostają nawyki z Dishonored - gdzie tu do licha jest jakiś blok (o ile jest)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu do licha jest jakiś blok (o ile jest)?

Nie ma :P Stosuj mieszankę plazmidów i broni to jest kwintesencja tej gry :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak przesiadka z dks z tarczą na bloodborne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurcze mam mały niedosyt po skończeniu Bioshocka - chyba musiałem przeoczyć moment gdy okazało się, że

Atlas to Frank Fontaine

 

Liczyłem jeszcze na kilka godzin gry po

zdobyciu stroju Big Daddy'ego

a tu nagle finałowa walka, która okazała się niezbyt wymagająca - plus taki że miałem EVE i Apteczki wykupione na maxa. 

Kilka strzałów w tych różnych żywiołaków z shotguna w wersji elektrycznej i koniec :sad:

 

Tak czy inaczej - gra mega! Mimo, że tytuł ma już na liczniku 8 lat to był warty ogrania. Polecam każdemu kto jeszcze nie grał. Druga część już stoi dzielnie na półce i czeka na odpalenie jednak tak jak z innymi kontynuacjami w moim przypadku (czyli Assassiny, Bordery, Batmany) trzeba odpocząć trochę od danego uniwersum - w tym przypadku Rapture - a za jakiś miesiąc znowu wrócić do tego niesamowicie zrealizowanego świata ;)

 

I apropo trofeum Little Sister Savior - różne źródła podają różne wersje, jedna że trzeba ocalić każdą siostrzyczkę a druga że po prostu można kilka przeoczyć pod warunkiem, że zadnej nie poświęcimy. Prawidłowa jest ta druga gdyż przegapiłem chyba dwie lub jedną siostrzyczkę a trofeum wskoczyło :)

Edytowane przez majkelx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam mały niedosyt po skończeniu Bioshocka - chyba musiałem przeoczyć moment gdy okazało się, że

Atlas to Frank Fontaine

 

 

Oj, to musiałeś w czasie gry przytomność stracić na dłuższą chwilę ;) 

 

Atlas ujawnił swoją tożsamość zaraz po tym, gdy zabiliśmy Ryana. Inna sprawa, że cały ten fragment gry to kilka twistów, więc w pierwszej chwili można było się zamotać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przerwę od Bioshocka z 2 tygodnie więc mogłem się zamotać :P 

 

Ale dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie grałem w żadnego Bioshocka choć mam 2 i Infinite z Plusa. Pytanie moje - czy te części są za sobą jakoś fabularnie połączone? Widzę, że teraz w sklepie pierwsza część jest do kupienia za śmieszne pieniądze i się zastanawiam czy ogrywać całą trylogię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są połączone. Jak nie grałeś w pierwszą część, to koniecznie kup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet wzmocnię mojego przedmówcę i powiem, że akurat w przypadku tej serii wielkim błędem jest nie rozpoczęcie od jedynki. Połączenie fabularne jest krytycznie ważne, tu jest po prostu zbyt gęsta fabuła, żeby ją zrozumieć bez ogrania pierwszej gry, która ma do tego najwięcej treści w treści i jest ogólnie najlepszą częścią z całej trylogii. Ta gra nie zestarzała się ani trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy ja pytałem z rok temu, czy mogę ograć najpierw Infinite z PS+, to zapewniano mnie, że nic z fabuły nie stracę. :whistling:

 

Jedynka i dwójka nadal zalega u mnie na płytach i ogram dopiero jak oderwę się w końcu od PS4. Jedyne co mogę dodać, to że konieczne jest ogranie jedynki i dwójki przed ograniem dodatków do Infinite. Ja ograłem Infinite wraz z dodatkami i niewiele z tych dodatków zrozumiałem, właśnie przez nieznajomość linii fabularnej dwóch pierwszych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy ja pytałem z rok temu, czy mogę ograć najpierw Infinite z PS+, to zapewniano mnie, że nic z fabuły nie stracę. :whistling:

No i nie straciłeś - podstawka Infinite to jest odrębna historia, która nawiązuje w pewnych aspektach do podwodnego świata - ktoś kto grał (w jedynkę, dwójka nie ma znaczenia w stosunku do Infinite) i wyłapał powiązania (co i tak nie było łatwe poza oczywistością w zakończeniu) miał po prostu szerszy kontekst. Frost Prime posiada jednak również drugą część - tej bez jedynki nie ma sensu ogrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż tyle pocieszenia. :)

 

Ciekawi mnie jak jest z udźwiękowieniem jedynki i dwójki, bo gdy po raz pierwszy usłyszałem Big Daddy'ego na Pulsach (z DLC do Infinite), to mało co z fotela nie wypadłem. Mega efekt, że aż włosy na klacie stają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie tez czeka 1 i 2. 

zaczalem 2ke z plusa ale mimo iz realu nie mam klaustrofobii w tej grze czulem sie autentycznie zaszczuty, klimatem, korytarzami (choc wielkie brawa za plan map, bo sa fajne a nie z punktu A do B cutscenka i dalej). 

 

potem w promocji za nascie pln kupoilem BioShock1 i tak czekaja na swoja kolejke. 

 

Po ograniu Infinite tylko utwierdzilem sie w przekonaniu ze nie moge pominac 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ograniu Infinite tylko utwierdzilem sie w przekonaniu ze nie moge pominac 1 i 2.

Tu nawet nie chodzi o fabułę - pierwsza część jest po prostu lepszą grą we wszystkim, w czym tylko może być. Atmosfera, dialogi, bohaterowie, opowieść, rozbudowanie rozgrywki, długość gry. Dwójka już nie tak dobra co prawda, ale nadal świetna. BioShock >>>>>> Infinite > BioShock 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock 1 > Burial at Sea > Infinite > Bioshock 2 >>>>>Bioshock 2 Multi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Bioshock będzie teraz na tapecie. (kupiłem w promocji na store, bo za takie pieniądze grzech było nie skorzystać).

Niestety 2 już ograłem, więc mam trochę chronologię pomieszaną :-)

(Infinite również mam, ograny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×