Skocz do zawartości
ONE

BioShock

Rekomendowane odpowiedzi

cze,

wiem ze do premiery Bioshocka 3 ( infinite ) jeszcze kawal czasu ale moze warto zapoznac sie z seria zanim odlecimy w "trójce" co ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest w PS Store za 27zł

Podejrzewam , że to część promocji z All-Star Battle Royale, ale zapomnieli ją oficjalnie ogłosić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła cena - dzięki za info :)

Chyba się skuszę, chociaż do nowego Bioshocka, mają dodawać pierwszą część...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chyba zakupię. 27 zł za taką grę to ćwierćdarmo.

Jakoś mnie ta seria ominęła w przeszłości, a w końcu to gra która ma 94% na metacritic

Kiedyś nie lubiłem takich nierealistycznych gier, ale chyba z wiekiem gust mi się zmienia.

Że dadzą to do nowego Bioshocka to mnie nie martwi, bo i tak bym kupował go dopiero jak spadnie cena czyli za rok lub półtora.

Tylko znając moje szczęście gra w grudniu trafi do plusa.

Jeszcze sprawdzę sobie demko, czy klimat mi odpowiada, bo o jakość jestem spokojny.

Demko jest tylko na US Store. Wygląda na to że ta cena utrzyma się tylko do przyszłej środy, więc trzeba się decydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto. Zastanawiając się, co może wpaść tu czy tam w gratisie, to by człowiek chyba niczego nie kupił i popadł w obłęd ;)

Ja osobiście tak miałem z Darksiders - kupiłem za dwadzieścia parę złotych a później niby był za darmo w plusie - ale do tego czasu dawno zdążyłem go ograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już kupi może się podzielić informacją ile gra waży

Z góry dzięki.

Edit: Z tego co znalazłem w US Store waży 12,2 GB

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo szukam info do wbicia platyny

1.Czy potrzebny jest dodatek challenge rooms do jej wbicia? bo widzę że mam je do odblokowania w trofeach ( chyba że wersja którą kupiłem w psstore ją posiada)

2.Fully Researched Bouncer- gdzie można go sfotografować, nie wiem o co dokładnie tu chodzi, jest w momencie zakładania stroju tatusia i dalej nie rozumie co mam sfotografować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo szukam info do wbicia platyny

1.Czy potrzebny jest dodatek challenge rooms do jej wbicia? bo widzę że mam je do odblokowania w trofeach ( chyba że wersja którą kupiłem w psstore ją posiada)

2.Fully Researched Bouncer- gdzie można go sfotografować, nie wiem o co dokładnie tu chodzi, jest w momencie zakładania stroju tatusia i dalej nie rozumie co mam sfotografować.

ad 1 nie potrzeba ad 2 bouncer to jeden z big dadych nie pamietam który jak masz mozliwosc to cofnij sie do batyskafu i spr. którego brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo kończę gre na poziomie normal za

niedługo zabieram się za Survival bez Vita Chamberow. Jakieś przydatne rady? Nie ukrywam celuje w platyne w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ukończyłem Survivora, nie było tak ciężko, najgorzej jest na początku. Jeśli nie będziesz mógł sobie poradzić z Big Daddies na pierwszych 2-3 poziomach to po prostu ich zostaw i przyjdź później, gdy będziesz lepiej zaopatrzony. Jeśli będziesz zaglądać w każdy kąt to problemów z gotówką, apteczkami itp. w ogóle nie będzie, szczególnie od Hefajstosa będziesz miał już wszystkiego aż zbyt wiele. Przez pierwsze pół gry na splicerów najlepsze będzie kombo electro bolt+klucz francuski, a gdy w fort frolic dostaniesz kuszę to gra stanie się o wiele prostsza, wszystko pada od strzału w głowę (prócz BD oczywiście). Samych big daddies polecam załatwiać granatnikiem i kuszą z bełtami pułapkami, ewentualnie stworzyć w U-invent kilka butli żelu elektrycznego i załatwić BD bez zadyszki.

Inne przydatne rady: -plazmidy: oprócz wspomnianego wcześniej electro bolt obowiązkowa jest też telekineza, skuteczna w odbijaniu pocisków nitro splicerów; rzut np.wybuchową beczką w big daddiego ładnie go uszkadza; możesz nią zbierać potencjalnie nieosiągalne zasoby,

-toniki: wrench jockey, photographer's eye, eve saver, clever inventor,,,reszty nie pamiętam,

-ulepszenia broni: gdy tylko dostaniesz kuszę dodaj jej od razu 2 ulepszenia, poza tym polecam ulepszyć (w tej kolejności) shotguna, machine guna, granade launchera. flamethrowera,

-cykaj splicerom jak najwięcej fotek,

-miej przy sobie kilka automatic hack tools, ręczne hakowanie na survivorze w późniejszej fazie gry jest bardzo trudne.

Na razie tyle mi do głowy przychodzi. Powodzenia i baw się dobrze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie odnośnie trofeum za zdobywanie informacji na temat przeciwników poprzez cykanie im zdjęć. Kompletnie zapomniałem o Tatuśkach i Siostrach robiąc zdjęcia pozostałym potworom. Przed chwilą ubiłem ostatniego Tatuśka w 3 poziomie. Będzie możliwość zdobycia maksymalnego poziomu zdjęć na tej dwójce przeciwników przed końcem gry? Dopakuje się jakieś speciale do aparatu + będzie cykało zdjęcia dopóki nie przestaną wpadać punkty. O ile Big Daddy chyba jakoś randomowo się pojawia, tak Siostrzyczki chyba nie. 
Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w trzecim poziomie, to się nie martw - poszczególne typy Big Daddy'ego będą się pojawiać do końca gry. I tak jak piszesz, respią się randomowo. Siostrzyczki już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ogrywam tryb Survival i jestem pod koniec Arcadii. Chciałbym znać Wasze opinie na temat kupowania ulepszeń, co by grało się jak najłatwiej.
Warto dodać, że dopiero niedawno ubiłem pierwszych 3 Tatuśków, gdyż pierwsi sprawiali mi sporo problemów. W chwili obecnej mam 500 Adama i nie kupione nic z plazmidów. Ogólnie gra się w miarę na luzie, ponieważ miałem niezłą nauczkę odnośnie zapisywania i teraz robię save dosłownie co 5 minut, albo i częściej, przez co zaczynam powoli zostawiać za sobą apteczki i hajs, ponieważ wszystko łącznie z amunicją mam wymaksowane.
Z góry dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci,bo dawno w to grałem.

Mogę pocieszyć Cię jedynie,że Bio 2 i Infinity są o wiele prostsze niż Bio 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam rozwiązałem problem. Hipnoza Tatuśków. Po skończeniu Arcadii wróciłem do wcześniejszych poziomów, gdzie odnajdywałem jakiegoś Big Daddy, rzucałem na niego hipnozę i szukałem drugiego - koniecznie z Siostrzyczką. Jeden strzał i rozpoczyna się świetna walka. Swoją drogą, z racji, że to gra FPS nie widzimy wszystkich ruchów BD podczas walki, kiedy natomiast walczy ze sobą dwóch Tatuśków - jeden z zielonym światłem w hełmie, drugi z czerwonym - wygląda to fenomenalnie, dodając jeszcze krzyczącą Little Sister. Warto oczywiście pomóc Naszemu BD, ponieważ w pojedynku 1 na 1, kiedy stoimy biernie, może dojść do sytuacji, że Nasz pomocnik polegnie. Skaczemy dookoła i ładujemy non stop serie z shotgun'a, czego efektem jest uratowana Siostrzyczki i ponad połowa HP pomagiera, którego wykorzystujemy do kolejnej walki.
Efekt? Do 4 poziomu wyczyszczone wszystkie Little Sisters, ponad 1k Adama, który poszedł na upgrade slotów pod wszystko, niemal zawsze 500$ i max dosłownie wszystkiego poza elementami do tworzenia nowych przedmiotów. 
Początki na Survivalu są dosyć trudne, no ale wydaje mi się, że teraz robiąc regularne zapisy platyna to kwestia dni.
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś niezłe strategie na BD poza hipnozą, czy zlurowaniem go w miejsce, gdzie jest sporo wybuchających beczek - chętnie poczytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim sposobem było strzelanie ze specjalnych naboi,które przyczepiają się do ściany.

Robiło się ścieżkę(nie pamiętam już z ilu tych naboi) i jak BD przez to przebiegł,to albo ginął przy ostatnim,albo był prawie padnięty i 2 strzały załatwiały go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz na myśli elektryczne bełty do kuszy. Fajna sprawa, ale dostępna dopiero od Fortu Frolic.

 

Btw, nie wiem skąd to ciśnienie na zrobienie platyny w czasie pierwszego posiedzenia. Ja BS1 przeszedłem kilka razy, za każdym razem z niekłamaną przyjemnością.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja BS1 przeszedłem kilka razy, za każdym razem z niekłamaną przyjemnością.

Co nie?

Ja Ci powiem, skąd to ciśnienie. Otóż ludzie tacy jak ExVit i Zygo nie znają takiego uczucia, jak niekłamana przyjemność z jakiejkolwiek gry. Najważniejsza jest platyna, zrobić jak najszybciej z poradnikiem pod ręką, zapomnieć, przejść do następnej gry, punkciki na koncie podstawą. Ich życie, ich sprawa :P

/OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem skąd takie błędne antycypacje. Nawet nie było podstaw, żeby wysnuć tak błędne wnioski.
Tak się składa - Panie "Niekłamana przyjemność", że Survival to było moje 3 podejście w Bioshock'u. Przed chwilą przeleciały napisy końcowe i dalej mi mało. Pierwszy raz stricte pod fabułę, drugie przejście na Easy pod zbierajki i trzecie pod Survivala. Robię tak z dosłownie każdą platyną, wydłużając czas "platynowania" kilkukrotnie względem tego, co piszą w poradnikach. No ale co ja będę się rozpisywał, pora wyciągnąć Bioshock'a z konsoli, włożyć do pudełka (tfu! sprzedać na allegro!) i odpalić kolejną grę na Easy pod platynę. Oby miała opcję Skip Cutscene! 

Bleh... 

PS. Wracając do zabijania BD - wypróbowałem pod koniec masę sposobów i naprawdę walka dwóch Tatuśków to najbardziej widowiskowy i opłacalny pod każdym względem sposób na zabijanie ich. Kosztem jednego Eve Hypo zabijamy na perfekcie BD, zdobywamy fanty, Siostrzyczkę i otrzymujemy kolejnego Tatuśka z HP takim, jakie sobie zażyczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście wychodziło na to, że grasz po raz pierwszy - w kolejnym pytałeś o porady związane z Survivalem, więc wydawało mi się, że odpaliłeś grę po raz pierwszy w tym trybie.

 

Nie wiem po co od razu sarkazm - pytałem serio (mimo że byłem w błędzie najwidoczniej), bo ja najwięcej przyjemności z Bio czerpałem właśnie w trakcie kolejnych podejść, bawiąc się zestawami plazmidów i toników oraz szukając nowych technik i możliwości. Dlatego też BioShock to najlepsza gra minionej generacji w moim małym rankingu. Nie doszukujcie się złośliwości tam, gdzie jej nie ma.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem o tym nigdzie dosłownie, no ale w pierwszym poście pytałem o zdjęcia, które de facto robiłem na Easy, no a później o Survivala. 
W moim przypadku największy fun był z Survivala właśnie. Jak to bywa w większości gier (książek, czy filmów) za każdym razem kiedy kończymy daną pozycję dowiadujemy się zawsze czegoś nowego, podobnie było w Bioshock'u. Lekko dał w kość na początku, ale jeśli w miarę rozsądnie robiliśmy zapisy i zaglądaliśmy w dosłownie każdy kąt, ostatnie poziomy nie pozwalały nawet na podnoszenie przedmiotów, bo wszystko było wymaksowane. Jestem z tych, którzy jeśli mają maks kasy, a stracą trochę HP, to polecą się uleczyć, a następnie wrócą pół poziomu do tyłu, bo zostawili tam zwłoki z niepodniesioną gotówką. Na najwyższym poziomie trudności dopiero zacząłem się bawić plazmidami (wstyd się przyznać, ale na Normalu leciałem tylko na elektryczności i podpalaniu). Wykorzystywanie rozlanego oleju, przyczepianie min do butli + telekineza, czy niezastąpiony klon. Kiedy wpadł calak to ze sporą nostalgią wbiłem w Extrasy i oglądałem tamte filmiki po czym stwierdzam, że sposobów na wykorzystanie plazmidów jest kopnięta ósemka. Przyczepienie miny do sufitu + tornado, użycie telekinezy na tych porozwieszanych drutach elektrycznych (jak mogłem na to nie wpaść...) i masa innych. 
Bardzo żałuję, że jakiś rok temu kupiłem Bioshock'a z racji, że nie można przejść obojętnie obok GotY i wymiękłem po pierwszej godzinie. Po roku wielki powrót i 3 przejścia jedno za drugim mając coraz to więcej funu. No i ta muzyka...

Edytowane przez Zygo89
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×