Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O 23.07.2016 o 15:34, Frost Prime napisał:

No...to teraz już będzie tylko trudniej :3_grin:

Daj znać jak poszło z Logariusem i Ebrietas.

 

Czyli mamy podobne doświadczenia. Do Logariusa dotarłem późno w nocy, więc jak ubił mnie dwa razy, to poszedłem spać, rano poszedł za pierwszym razem. Ebrietas to IMO najtrudniejszy boss w grze. W DLC natomiast jeden jedyny raz odłożyłem Ludwiga (nie licząc palnika do usmażenia Roma), dla sieroty z Kos, bo nie mogłem go ogarnąć Ludwigiem, zmieniłem na Saw Cleaver i poszedł za pierwszym razem. Zakładam, że każdy ma nieco inne problemy z bossami. Maria z DLC, owszem była szybka, ale nie stanowiła dla mnie żadnego problemu, tak samo jak Pająk Rom z podstawki i z lochów. Jak mu boczki przypaliłem palnikiem to małe pajączki widziałem raptem raz, w lochu był chyba mocniejszy, bo usmażyłem go dopiero, jak drugi raz wyrzucił małe pajączki. Gra ma jak dla mnie normalny poziom trudności, ale ja zaczynałem grać 30 lat temu, gdy Hard, oznaczało Hard, teraz większość gier robi się tak, aby nawet laik nie miał problemów (np. Uncharted 4 to jakiś śmieszny żart jeśli chodzi o poziom trudności). Chwała dla From Software, że nie robią łatwych gier "pod publiczkę", tylko coś co daje satysfakcję z przejścia i nawet jeżeli coś jest uznane przez ogół za trudne to tak jak ktoś wyżej napisał "uczciwie trudne", a nie, że giniemy przez niedoróbki w grze (np. poziom trudności  FUBAR w grze Spec Ops The Line i spierniczony system osłon). Jak giniesz w BB, to wiesz, gdzie zawiniłeś, wiesz co poprawić i że jest to do przejścia.

Edytowane przez Vulcan_Genom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko. Zapomniałem całkiem o Yahargul tej wcześniejszej gdzie przenosi nas ziom z plecaczkiem. Teraz jestem po bossie pajączku i niedostępne jest już podziemne więzienie a co za tym idzie, niedostępny będzie budynek auli i niedostępna granica koszmaru ? Dobrze myślę ?  Czy jednak jestem w błędzie i jeszcze nie wszystko stracone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Grassek napisał:

Witam, pytanko. Zapomniałem całkiem o Yahargul tej wcześniejszej gdzie przenosi nas ziom z plecaczkiem. Teraz jestem po bossie pajączku i niedostępne jest już podziemne więzienie a co za tym idzie, niedostępny będzie budynek auli i niedostępna granica koszmaru ? Dobrze myślę ?  Czy jednak jestem w błędzie i jeszcze nie wszystko stracone ?

Budynek auli i granica koszmaru będą normalnie dostępne, bez obaw. Budynek auli to obowiązkowa, fabularna lokacja :)

Jedyne co straciłeś, to po prostu możliwość wcześniejszego zwiedzenia części yahar'gul. Jedyne co, to po wejściu tam później nie ma już lampy w więzieniu i chyba nie można uratować Adelli (ale już nie jestem pewien na 100%). Także graj dalej bez obawień.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ! to super, że za dużo nie straciłem. Wprowadził mnie w błąd jeden gameplay który oglądałem już po pokonaniu pająka, mianowicie youtuber po pokonaniu bosa pająka miał właśnie w czwartym grobowcu odblokowany budynek auli czego ja nie mam. Nie wiem dlaczego, ale rozumiem, że też z czasem odblokuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grassek napisał:

Dzięki wielkie ! to super, że za dużo nie straciłem. Wprowadził mnie w błąd jeden gameplay który oglądałem już po pokonaniu pająka, mianowicie youtuber po pokonaniu bosa pająka miał właśnie w czwartym grobowcu odblokowany budynek auli czego ja nie mam. Nie wiem dlaczego, ale rozumiem, że też z czasem odblokuje :)

Pierwsze piętro budynku auli jest dostępne już po pokonaniu Amelii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa piętra auli. Z tego co pamietam, parter auli przenosi do jednego koszmaru a pierwsze piętro auli do drugiego koszmaru.

Teraz pytanie, ułatwiające Piotrowi dostanie się do parteru auli, skąd tam idziemy? Bo zapomniałem...

Wiem, że pierwsze piętro auli będzie dostępne po pokonaniu bossa w Yahargul, czyli lampa z placu nadejścia, schodami do góry...

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kolos28 napisał:

 

Są dwa piętra auli. Z tego co pamietam, parter auli przenosi do jednego koszmaru a pierwsze piętro auli do drugiego koszmaru.

Teraz pytanie, ułatwiające Piotrowi dostanie się do parteru auli, skąd tam idziemy? Bo zapomniałem...

Wiem, że pierwsze piętro auli będzie dostępne po pokonaniu bossa w Yahargul, czyli lampa z placu nadejścia, schodami do góry...

Z pierwszego piętra można iść do amygdali, z drugiego do mensisa.

Pierwsze piętro jest dostępne po pokonaniu Amelii i zebraniu kamyka (wg wiki po ubiciu roma trudniej go zdobyć, a sam już nie pamiętam), z którym idziemy na prawo od katedry, w której była amelia (patrząc na wejście).

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, harran-smith napisał:

kolesie z workami pojawiaja sie po zabiciu bestii zadnej krwi. od tego momentu mozna dac sie im zabic i przeniesc sie do wczesniejszej formy yahar'gul i zabic tam opcjonalnego bossa paarla, elektryczna bestie. po zabiciu roma yahar'gul staje sie fabularnie dostepne a znika paarl. wtedy tez w yahar'gul zabija sie bossa odrodzonego, wielka makabryczna zmutowana mase ludzi i organow. po zabiciu go odblokowuje sie budynek auli a w nim dwa koszmary. wiem bo gram w blooda ostatnio.

Po odrodzonym odblokowujesz drugie piętro, ale na pierwsze można się z niego dostać. Samo pierwsze piętro jest dostępne wcześniej.

Paarl jest dostępny też po pokonaniu Roma. Jedynie pobliska lampa jest niedostępna i tyle, trzeba kawałek dalej pobiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, harran-smith napisał:

chcesz mi powiedziec, ze aula z ktorej dostaje sie dostaje sie do obu koszmarow jest dostepna przed zabiciem odrodzonego? przeciez to niemozliwe.

co do paarla to tez dziwnie mi sie czyta to co piszesz. kiedy zabije sie roma yahar'gul sie zmienia i paarla juz wtedy nie ma. kiedy grales ostatnio w blooda? moze piszesz z pamieci i ci sie pomylilo.

Nie do obu koszmarów. Napisałem przecież, że tylko pierwsze piętro.

Co do Paarl podtrzymuję to co napisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, harran-smith napisał:

zalozmy, ze tak jest. wyjasnij mi jak sie tam dostac.

spoko, jak bedziesz kiedys znowu gral w blooda, sprawdz sobie to.

Napisałem 2 posty wcześniej.

Jeśli mi nie wierzysz to zobacz w internetach - http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Lecture+Building

https://www.reddit.com/r/bloodborne/comments/30p7xp/psa_you_can_still_get_to_darkbeast_paarl_after_rom/

I raczej już do bb nie wrócę, bo nie lubię grać w coś po zrobieniu platyny, kiedy czeka 500 innych tytułów.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą na pierwszym piętrze jest dobra miejscówka do farmienia z tego co pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dilerus napisał:

Tak swoją drogą na pierwszym piętrze jest dobra miejscówka do farmienia z tego co pamiętam :)

Z tych przemienionych studentów wypada sporo kul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja dopiero początek gry i już pytania. Jak wezwać fatra gascoine co by pomógł przy cleric besti? Mam śjakiś dzwonek, niby ide na miejsce lokacji takie jak wskazują na yt i niewychodzą mi te szkielety z pod ziemi na wskazanym miejscu. Zadzwoniłem raz i nic sie nie stało.... Ke pasa?

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Frost Prime napisał:

Z tych przemienionych studentów wypada sporo kul.

Kule kulami, te są wszędzie. Ale z nich wypadały bardzo przydatne w niektórych miejscach środki uspokajające :) Poza tym leci z nich tyle krwi, że można uzupełnić wszystko inne na maxa przy minimalnym wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo lepszą miejscówką  do farmienia są 3 świnie w koszmarze mensisa.  :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, gdzie polecacie pofarmić fiolki ? Jestem po bossie Pająku Rom. Jeśli chodzi o tętnienia polecam zdecydowanie Zakazany Las. Jak do tej pory to właśnie tam zebrałem najwięcej tętnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kule na studentach w auli, fiolki i tetnienia na świniach, po drodze do świń od lampy są 3 czy 4 cienie.

A tak w ogóle najlepsze na farmienie to są lochy, na niższych poziomach exp leci jak oszalały :wink:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi jakos najlepiej farmilo sie przy wejsciu do sali badan, na tych robakach, gdzie bylo ich z 10 a kazdy dawal ok 1tys tetnien.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grassek napisał:

Właśnie, gdzie polecacie pofarmić fiolki ? Jestem po bossie Pająku Rom. Jeśli chodzi o tętnienia polecam zdecydowanie Zakazany Las. Jak do tej pory to właśnie tam zebrałem najwięcej tętnień.

Jeżeli chodzi Ci tylko i wyłącznie o fiolki to najlepszy jest sam początek gry. Pierwsza lampa i lecisz w lewo przez brame. Na małym obszarze masz 3 gości z cegłami, 2 wilkołaki i paru zwykłych cieci. Moim zdaniem dla samych fiolek to jest najlepsze miejsce, bo przelatujesz błyskawicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Frost Prime napisał:

 

No robie tak do 2minuty i przy 2:09 nie mam tych wychodzacych z ziemi zombiaków :38_worried: Mam dzwonek i mam wglad 1.. Pisze mi tylko SZUKANIE DZWIEKU MALEGO DONOSNEGO DZWONU czy jakos tak jak sobie nim zadzwonie...Gdzies wyczytalem ze po ktoryms updacie zmienilo sie miejsce do wezwania gascoina kolo fontanny ale tam tez bylem i nie mam tych zombiakow spod ziemi :38_worried: Moze przez to ze gram OFFLINE ???

Tu ta druga miejscowka 

 

Edytowane przez Frog__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, xavris napisał:

Jeżeli chodzi Ci tylko i wyłącznie o fiolki to najlepszy jest sam początek gry. Pierwsza lampa i lecisz w lewo przez brame. Na małym obszarze masz 3 gości z cegłami, 2 wilkołaki i paru zwykłych cieci. Moim zdaniem dla samych fiolek to jest najlepsze miejsce, bo przelatujesz błyskawicznie.

Dokładnie też mi się tak wydaję. Po drugie przypomniałem sobie, że kawałek dalej jest dwóch grubasów z młotami, są prości a z każdego wypadają chyba 3 fiolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Frog__PL napisał:

Panowie ja dopiero początek gry i już pytania. Jak wezwać fatra gascoine co by pomógł przy cleric besti? Mam śjakiś dzwonek, niby ide na miejsce lokacji takie jak wskazują na yt i niewychodzą mi te szkielety z pod ziemi na wskazanym miejscu. Zadzwoniłem raz i nic sie nie stało.... Ke pasa?

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>

 

Ja kręcąc się po Centralnym Yharnam właśnie przy fontannie tam za drzwiami, w które napierdziela ogr, znalazłem miejsce w którym można było przywołać Ojca Gascoigne do pomocy, aż sam się zdziwiłem, że coś takiego jest. 

 

Bestię Kleryka ubiłem sam, za to przy Gascoigne musiałem sobie przywołać pomoc. Radziłem sobie z nim świetnie do momentu przemiany, po tym umierałem błyskawicznie.

 

Mam pytanie. Da radę grać do końca gry z początkowym toporem? Gra mi się nim fajnie i nie wiem czy zmieniać, bo opanowanie nowej broni zapewne zajmie mi trochę czasu.  W sklepiku pojawiło mi się Święte Ostrze Ludwiga. Czytałem, że to niezła broń, ale kosztuje aż 20 tysięcy i musiałbym dwa levele umiejętności podbić, żeby jej używać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lisandro napisał:

Mam pytanie. Da radę grać do końca gry z początkowym toporem? Gra mi się nim fajnie i nie wiem czy zmieniać, bo opanowanie nowej broni zapewne zajmie mi trochę czasu.  W sklepiku pojawiło mi się Święte Ostrze Ludwiga. Czytałem, że to niezła broń, ale kosztuje aż 20 tysięcy i musiałbym dwa levele umiejętności podbić, żeby jej używać. 

Pewnie,że da. Ja zdecydowaną większość gry przeszedłem saw cleaverem. Baw się nim śmiało i ulepszaj. Niedługo 20k krwi to będziesz wydawał u posłańców na byle co, żeby czasami przy następnej okazji głupio nie stracić, więc bez obaw :) Kupisz jak Cię będzie stać i sprawdzisz, czy warto się tym  bawić dalej.

Najlepsza broń to tak, którą Ci się najlepiej walczy.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xavris napisał:

Pewnie,że da. Ja zdecydowaną większość gry przeszedłem saw cleaverem. Baw się nim śmiało i ulepszaj. Niedługo 20k krwi to będziesz wydawał u posłańców na byle co, żeby czasami przy następnej okazji głupio nie stracić, więc bez obaw :) Kupisz jak Cię będzie stać i sprawdzisz, czy warto się tym  bawić dalej.

Najlepsza broń to tak, którą Ci się najlepiej walczy.

 

W takim razie ładuję w topór co się da ;) Większość punktów pakuje w siłę i witalność, z tego co widzę, to umiejętności mi nic nie dają przy tej broni.  Na początku wybrałem Rozpruwacz, ale to nie było to, testowałem też Mieczomłot i mi nie podszedł. Toporem mi się walczy fajnie bo ma duży zasięg i ataki na sporą rozpiętość, którymi łatwiej mi trafiać w przeciwników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×