Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Super, daj znać jakie Twoje odczucia podczas grania.

Na razie mam problem z ustawieniem aby była prosto (ten niebieski ślad). Dokręcam mocno ile się da ale i tak jest przechylona w lewą stronę kilka cm.

Druga sprawa to pedały są za lekkie, znaczy ta podstawka bo jak mocniej nacisnę to się podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie mam problem z ustawieniem aby była prosto (ten niebieski ślad). Dokręcam mocno ile się da ale i tak jest przechylona w lewą stronę kilka cm.

Druga sprawa to pedały są za lekkie, znaczy ta podstawka bo jak mocniej nacisnę to się podnosi.

 

Hej.

Przykręcanie nie ma moim zdaniem nic z wspólnego z kalibrację ... choć może się myle .. :)

Próbowałeś już tego rozumiem i nie działa?

http://ts.thrustmaster.com/eng/index.php?pg=view_files&gid=1&fid=2&pid=374&cid=6

a konkretnie to tego:

http://ts.thrustmaster.com/faqs/eng/thr_eng_00158.pdf

??

Co do pedałów to chyba nie pomogę :)

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytem ten wątek i też powoli nabieram ochoty na kiere. Tylko ja mam inny problem a mianowicie dwie konsole. Na X1 Forza 5 i Horizon 2 + na jesień Forza 6. Na Ps4 Driveclub i ewentualnie Project cars w zależności na którą konsolę kupię. Najgorsze jest to że na X nie ma fajnej kierownicy. Mad catz to ponoć śmiech na sali a TX Thrumastera strasznie awaryjna. Wolałbym Rs 300 lub 500 ale ona by praktycznie była tylko dla Project Cars bo w tym roku nic więcej nie będzie na Ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytem ten wątek i też powoli nabieram ochoty na kiere. Tylko ja mam inny problem a mianowicie dwie konsole. Na X1 Forza 5 i Horizon 2 + na jesień Forza 6. Na Ps4 Driveclub i ewentualnie Project cars w zależności na którą konsolę kupię. Najgorsze jest to że na X nie ma fajnej kierownicy. Mad catz to ponoć śmiech na sali a TX Thrumastera strasznie awaryjna. Wolałbym Rs 300 lub 500 ale ona by praktycznie była tylko dla Project Cars bo w tym roku nic więcej nie będzie na Ps4.

 

Na ile ja czytałem wątek to baza od TX to jest to samo co baza od T300 wiec nie wiem dlaczego miało być takie awaryjne. To raz. Dwa to jak kupisz nową to z 2 letnią gwarancją, wiec jak dla mnie to niech się psuje, byle przed upływam dwóch lat :)

Co do kierownicy na XOne i Ps4 to rzeczywiście jakaś padaka. Na ten moment chyba nie ma nic... Może fanatec się jakoś spręży i ich CSR Forza Wheel zacznie pracować z XOne (no bo jeszcze nie dawno nie pracowała z PS4 a teraz i owszem, a konkretniej to pracuje z Project Cars na PS4)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej.

Przykręcanie nie ma moim zdaniem nic z wspólnego z kalibrację ... choć może się myle .. :)

Nie mylisz się :P

Kalibracja na PC już ok. Teraz na PS4 zobaczę.

Na razie to jestem zły na siebie że tyle wydałem na to, średnio jestem zadowolony i na razie nie umiem na tym grać :biggrin:

 

1 edit:

Wszystko działa super. Ustawiłem 720 stopni. Kalibracja na PC ustawia również PS4.

Grałem w driveclub, project cars i euro truck simulator 2. Pierwsze 2 nie ogarniam :P a euro truck mistrzostwo świata.

Trochę mam lipne ustawienie bo muszę patrzeć na monitor który mam z prawej strony biurka a kierownice bliżej lewej i plecy napier.alaja :P

Ciągle myślę czy ją sprzedać czy zostawić :biggrin:

 

2 edit:

zajebista sprawa kierownica :P

Niezłą radochę daje jazda, dałem dziewczynie euro truck i project cars i ma takie samo zdanie że fajnie się gra.

Duży minus kierownicy to głośność jak się nagrzeje.

Edytowane przez helganin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się

Kalibracja na PC już ok. Teraz na PS4 zobaczę.

Na razie to jestem zły na siebie że tyle wydałem na to, średnio jestem zadowolony i na razie nie umiem na tym grać

1 edit:

Wszystko działa super. Ustawiłem 720 stopni. Kalibracja na PC ustawia również PS4.

Grałem w driveclub, project cars i euro truck simulator 2. Pierwsze 2 nie ogarniam a euro truck mistrzostwo świata.

Trochę mam lipne ustawienie bo muszę patrzeć na monitor który mam z prawej strony biurka a kierownice bliżej lewej i plecy napier.alaja

Ciągle myślę czy ją sprzedać czy zostawić

2 edit:

zajebista sprawa kierownica

Niezłą radochę daje jazda, dałem dziewczynie euro truck i project cars i ma takie samo zdanie że fajnie się gra.

Duży minus kierownicy to głośność jak się nagrzeje.

Ćwiczyć, ćwiczyć :)

Sam jestem jeszcze na ps3 i gt6 ale co do project cars to poczytaj o ustawieniach ff. Z tego co widziałem to kluczowe są ustawienia dla konkretnego auta jakiś tam Fx, Fy, Fz etc... Dopiero wtedy będziesz prawidłowo czuł wyboje i prowadzenie auta w tej grze...dużo informacji znajdziesz w wątku Project Cars na tym forum

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyć, ćwiczyć :)

Sam jestem jeszcze na ps3 i gt6 ale co do project cars to poczytaj o ustawieniach ff. Z tego co widziałem to kluczowe są ustawienia dla konkretnego auta jakiś tam Fx, Fy, Fz etc... Dopiero wtedy będziesz prawidłowo czuł wyboje i prowadzenie auta w tej grze...dużo informacji znajdziesz w wątku Project Cars na tym forum

To moja pierwsza kierownica tak więc nie wiedziałem czego się spodziewać :P

Teraz gram cały czas w euro track bo to mistrzostwo świata :D

Zabawa jest przednia na tym :) cała noga do tyłka mi drętwieje od wciskania gazu :D

 

Pisałem że 3 pedały było by fajnie i manualna skrzynia biegów ale całkowicie na początek to nie potrzebne. O zmianie biegów nie ma nawet teraz mowy :D Ledwo co ogarniam skręcanie i jazdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza kierownica tak więc nie wiedziałem czego się spodziewać :P

Teraz gram cały czas w euro track bo to mistrzostwo świata :biggrin:

Zabawa jest przednia na tym :) cała noga do tyłka mi drętwieje od wciskania gazu :biggrin:

 

Pisałem że 3 pedały było by fajnie i manualna skrzynia biegów ale całkowicie na początek to nie potrzebne. O zmianie biegów nie ma nawet teraz mowy :biggrin: Ledwo co ogarniam skręcanie i jazdę.

 

Powiem tak jak dawno dawno temu kupoilem DFP to bylem zalamany przez pierwsze 2h bo nie umialem tym sterowac.

Pozniej jak juz ogarnalem ustawienia sterownikow (wtedy gralem na PC), a potem zaczalem ogarniac ustawienia w grach, to zaczynalem od dosc malego FF (50%) i po prostu jezdzilem. Jak juz zalapalem to fun byl przedni do tego stopnia ze wolalem  ja trzymac nizli sprzedawac i jak kupilem PS3 byla jak znalazl.

 

DC powinno byc ciut prosciej bo nie jest SIM. Z tego co czytalem to w pCARS trzeba dlugo bawic sie ustawieniami zeby je pod siebie ustawic i czuc woz tak chcemy go czuc. (ustawienia sa dla kazdego wozu i toru).

Wiec tutaj pewnie troche zabawy Ciebie czeka.

 

Niemniej, jak juz zauwazyles - jazda z kolem to inny poziom zabawy :) milego jezdzenia :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Byłem w posiadaniu DFGT za czasów posiadania ps3. Czy pomiędzy DFGT a T100 jest olbrzymia różnica?

Chciałbym kupic kiere bo na padzie gra w Project Cars mija sie z celem a wydać 1500zl na t300rs chciałbym w tylko ostateczności.

Edytowane przez kamayeye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie do obeznanych w temacie. Nie wiem czy było, jeśli tak to przepraszam.

Czy obydwa stojaki z linków poniżej będą pasować pod T300?

 

http://allegro.pl/wheel-stand-gt-stojak-do-logitech-thrustmaster-fv-i5327650452.html

http://allegro.pl/stojak-driving-force-gt-pc-ps3-wheel-stand-pro-v2-i5085431603.html

 

Niby w opisie pisze że nie, ale wiadomo jak to z tym czasem bywa.

Poproszę o jakieś sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak trochę offtopu: na Xboxie też jest taka tragedia z kierownicami i to ogólna przypadłość next-genów czy to tylko u Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dokupić przejściówkę Titan One i idzie podłączyć każdą kierownicę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak trochę offtopu: na Xboxie też jest taka tragedia z kierownicami i to ogólna przypadłość next-genów czy to tylko u Sony?

 

Jeśli chodzi o XBONE to chyba jest jeszcze gorzej niż na PS4 ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu DFGT za czasów posiadania ps3. Czy pomiędzy DFGT a T100 jest olbrzymia różnica?

Chciałbym kupic kiere bo na padzie gra w Project Cars mija sie z celem a wydać 1500zl na t300rs chciałbym w tylko ostateczności.

 

Przegladnij pare stron wstecz - naprawde te pytania powtarzaja sie co 2 strony... watek ma tylko 16 stron. 

Pamietaj ze roznice sa subiektywne - nie ma tutaj nikogo kto by sie pochwalil ze posiada T100 (jesli dobrze pamietam). Moja rada idz do marketu ktory moze miec ta kiere i pomacaj. Z moich macanek wyszlo ze jakosc to blizej do 'logitech formula force ex' i nawet moje stare DFP wypadalo lepiej. 

 

 

Panowie, tak trochę offtopu: na Xboxie też jest taka tragedia z kierownicami i to ogólna przypadłość next-genów czy to tylko u Sony?

 

Z tego co sie orientuje rowniez nie jest dobrze. Przez te pierniczone magiczne chipy - kola thrustmasta mimo tej samej bazy dzialaja albo na PS4 albo na xbone - co za debil to tak zaprojektowal?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toreso, bierz ten drugi. Będziesz tylko musiał zakupić dwie śruby M6, do przykręcenia kierownicy (dł. ok 15mm) bo w tym zestawie ich nie ma.

Panowie, tak trochę offtopu: na Xboxie też jest taka tragedia z kierownicami i to ogólna przypadłość next-genów czy to tylko u Sony?

Jest jakiś zabawkowy Madcatz i Thrustmaster TX (odpowiednik T300RS). O wszelakich przejściówkach zapomnij, strata kasy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie kochać next-genów. ;)

 

Przez ten pieprzony PCars powoli zaczynam się zastanawiać nad zakupem kółka, ale wydawanie 2000 złotych póki co nie wchodzi w rachubę, więc przyłączę się do pytania o T100 - wiem, że ktoś już ttu wspominał, że plastik, ale opinie w internetach wydają się umiarkowanie pozytywne więc może znajdzie się ktoś, kto posiada(ł) ten model i może co nieco o nim opowiedzieć - jakoś przeżyję, że nie wygląda to jak rasowe koło wyciągnięte z prawdziwego auta, przeżyję te plastikowe pedały (które, gdybym kupił, i tak jakoś wzmocnię), przeżyję nawet te 270 stopni. Pytanie jak ta zabawka wypada w pozostałych aspektach, czy da się na tym grać bez bólu zębów i czy ewentualnie jest to dobry sprzęt na początek przygody z symulatorami, bo w T300 to najwcześniej zainwestuję po paru miesiącach, jeśli okaże się, że faktycznie będę dużo z koła korzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toreso, bierz ten drugi. Będziesz tylko musiał zakupić dwie śruby M6, do przykręcenia kierownicy (dł. ok 15mm) bo w tym zestawie ich nie ma.

 

 

Nie chce zawracać dupy dalej, ale mam ofertę na Wheel Pro V2 za 150, używkę, nowy stoi coś koło 300.

Można brać śmiało używany egzemplarz? Coś tam się eksploatuje? Jakieś słabe punkty?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest właściwie sprzęt nie do zdarcia, więc śmiało możesz brać używkę. Ważne tylko aby faktycznie to było V2 (ma grubsze rury w podstawie i jest stabilniejszy).

Edytowane przez mataman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja jeszcze dodam od siebie na koniec ze nie ma co się użalac nad wysoka cena t300, bo to nic nie zmieni ;) co prawda nie jest to łatwe (tym bardziej w Polsce) ale skoro działają kierownicę Fanatec to na PS4 można szukać używanego sprzętu. Ja kupiłem w irlandii csr Forza + pedały elite + dwa shiftery za 200 eur.(za namową mattaman'a hehe) To jest ok 850 PLN...a w gorszej konfiguracji (pedały csr zwykle i bez shifter) widziałem jak ktoś sprzedawał za 100 eur)... No ale to trzeba trochę szperac... ;) powodzenia. Ja moja csr Forza sprzedałem dalej ale powiem ze zaj...te kółko. Dużo lepsze niż g25, trochę gorsze niż T300

Edytowane przez pela222
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mało sensownych odpowiedzi posiadaczy T100, pojechałem poprostu do sklepu i kupiłem. Zapłaciłem dokładnie 300zl za egzemplarz ze zwrotu.

Opinie ze lepiej dalej grać na padzie niż kupić budżetową t100 są śmieszne. Jeżeli ktoś nie ma na T300 a planuje Project Cars, może śmiało kupic T100 bo gra na padzie to męczarnia. cca1f4e2c8fed50425a51d65046c1e8d.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to czekałem:D

 

Mam prośbę - jak pograsz to napisz jak się kierownica sprawuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mało sensownych odpowiedzi posiadaczy T100, pojechałem poprostu do sklepu i kupiłem. Zapłaciłem dokładnie 300zl za egzemplarz ze zwrotu.

 

W takim razie - zycze aby kierownica dobrze sie sprawowala. 

Jak juz wiecej pograsz, to jakas opinia/recka na pewno przyda sie dla innych graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jako ze mało sensownych odpowiedzi posiadaczy T100, pojechałem poprostu do sklepu i kupiłem. Zapłaciłem dokładnie 300zl za egzemplarz ze zwrotu.

Opinie ze lepiej dalej grać na padzie niż kupić budżetową t100 są śmieszne. Jeżeli ktoś nie ma na T300 a planuje Project Cars, może śmiało kupic T100 bo gra na padzie to męczarnia.

Myślę że podjales dobra decyzję. Tak byś czytał, pytał, szukał, zastanawiał się.. A tak jest decyzja. Jest zabawa. A jak uznasz że albo kierownica jako sterownik nie jest dla ciebie, albo uznasz ze t100 nie spełnia twoich oczekiwań to będziesz robił zmiany. (np zakup t300). ;)

Edytowane przez pela222
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kierka nie wyglada zle jak to niektorzy pisali mysle ze cena jest fajna na kolko i za rozadna cene tez bedzie spoko

Edytowane przez OLIMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że podjales dobra decyzję. Tak byś czytał, pytał, szukał, zastanawiał się.. A tak jest decyzja. Jest zabawa. A jak uznasz że albo kierownica jako sterownik nie jest dla ciebie, albo uznasz ze t100 nie spełnia twoich oczekiwań to będziesz robił zmiany. (np zakup t300). ;)

Tak tez podszedłem do zakupu. Wiedziałem ze w tym miesiącu nie moge sobie pozwolić na wydanie 2000zl na kiere i stojak wiec póki co mam budżetówkę na której sie swietnie bawię a czasy w grze mam lepsze niż na padzie.

Jak złapie bakcyla i stwierdza za miesiąc ze t100 mi nie wystarcza to kupie t300. Póki co zabawa jest przednia.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×