Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem  się  bawić troszkę w konfiguracje FF w Project Cars i nadal jest kicha. Sprężenia zwrotnego praktycznie nie ma, ale jest słabo wyczuwalne. 

Na moim starym wysłużonym Logitechu DF była poezja a na T100 jest dramat. Zawsze to lepsze niż pad , ale nie tego się spodziewałem...

Może ja czegoś ustawić nie umie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pisało, że to słaba kierownica nie warta nawet połowy tej kwoty, to nikt nie słuchał i jeszcze twierdził, że się nie znamy. To koło to dziad, a porównywanie go do DFGT, które bebechy ma praktycznie takie same jak G25 to trochę nie halo...

To, że Thrustermaster wali na łeb z cenami, to nie znaczy, że od razu koła z najniższych półek są świetnej jakości.

Ja osobiście czekam na nowe koło od Logitecha i w końcu oficjalne wsparcie. Jeśli to nastąpi to kupuje to niby G29 (czy jak się ono nazywać ma). Byle tylko pedały były ok, a nie jakieś kolejne plastiki.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem  się  bawić troszkę w konfiguracje FF w Project Cars i nadal jest kicha. Sprężenia zwrotnego praktycznie nie ma, ale jest słabo wyczuwalne. 

Na moim starym wysłużonym Logitechu DF była poezja a na T100 jest dramat. Zawsze to lepsze niż pad , ale nie tego się spodziewałem...

Może ja czegoś ustawić nie umie ?

 

Pamietaj pierwsza zasada supportu mowi - to wina uzytkownika. :P ;)

Podlacz do PC -> nie odpalaj zadnych gier - odpal oprogramowanie sterownika tam gdzie masz konfiguracje pobaw sie ustawieniami, powinny byc tez testy roznych funkcji kola, zrob je zobacz czy FF dziala jak powinnien. 

 

Dodatkowy test - jesli masz PS3 i jakakolwiek gre ktora wspiera ta kiere - podlacz i porownaj wrazenia.

 

Odpal jakas gre na PC zobacz czy kolo dziala lepiej niz w pCARS. 

Jesli tak, to obstawiam ze w 55% procentach czegos nie ustawiles w pCARS -> ustawienia mozesz poszukac w watku gry, ew googlaj. 

Jesli pomimo zabawy z ustawieniami w pCARS (co moze i powinno zajac Tobie troche czasu) dalej jest lipa to widze pare mozliwosci:

- jesli na PC/PS3 dziala ok a w pCARS nie - obsluga tego kola jest jakas koslawa. (lub za malo bawiles sie ustawieniami :P)

- jesli na PC/PS3 i w pCARS wrazenia sa podobne odnosnie mocy FF -> to wiecej nie zrobisz takie kolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Próbowałem  się  bawić troszkę w konfiguracje FF w Project Cars i nadal jest kicha. Sprężenia zwrotnego praktycznie nie ma, ale jest słabo wyczuwalne. 

Na moim starym wysłużonym Logitechu DF była poezja a na T100 jest dramat. Zawsze to lepsze niż pad , ale nie tego się spodziewałem...

Może ja czegoś ustawić nie umie ?

 

Podejrzewam że raczej to wina kierownicy i z pewnego tworzywa wiadomo czego nie ukręcisz, ale możesz spróbować jedną rzecz o której wyżej pisał Mag.

Przede wszystkim sprawdź jakie ustawienia FFB masz w grze, powinieneś mieć Force Feedback przynajmniej na 100, opór opon również.

Reszta rzeczy ma mniejsze znaczenie ale również warto się temu przyjrzeć.

 

Druga sprawa, pobierz ze strony Thrustmastera aplikacje do kierownicy, odpal, podłącz koło i sprawdź jakie masz tam domyślne ustawienia i daj znać.

Jeśli w/w nic nie da, no to przykro mi, ale po prostu ten typ tak ma i nic nie zrobisz.

 

Co do porównywania ustawień FFB z innymi grami to możesz dostać błędne wrażenie bo ten aspekt w Project Cars jest dość zaawansowany i szczegółowy w porównaniu do innych pozycji. W takim Driveclubie FFB praktycznie nie istnieje, pomimo tego że gram na T300.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja też mam złotą myśl oddaj to t100 i dozbieraj do t300 czy t500 to co masz to jest dziad do potęgi chyba Manta za tą cenę robi lepsze kółka do pecteów

Edytowane przez Gustaw
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj mu jeszcze nadziei, ona umiera ostatnia przecież ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż ok 300zł za kierownice nie dam. 

FF mam w P Cars na 100 i też bawiłem się ustawieniami z oporem opon. Widocznie ten typ tak ma. Przetestuje ją jeszcze jakimś programem z Thrustmaster, ale wątpię, że to coś pomoże. 

Logitech miałem stara kierownicę nie pamiętam modelu, ale miała tylko 180 st kręt, ale bajka się na niej w GT czy F1 jeździło - Dla samych tych gier i niej powróciłbym do PS3, ale musiałem niestety sprzedać, by mieć na zakup PS4 

Ehh co za czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż ok 300zł za kierownice nie dam. 

FF mam w P Cars na 100 i też bawiłem się ustawieniami z oporem opon. Widocznie ten typ tak ma.

 

No to już sobie odpowiedziałeś na swoją zagwozdkę, a i przyszłości też nie wróże za dobrej bo za tą kwotę możesz zapomnieć o czymkolwiek sensownym.

Chyba że Logitech się kiedyś zlituje i wyrwiesz używaną DFGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż ok 300zł za kierownice nie dam. 

 

Pad kosztuje ile 200pln? 250pln?

No niestety zakladam ze za DFGT jesli nie kupowales uzywanej to jednak dales wiecej niz te 300pln. 

Moje DFP w 2006 albo 2007 kosztowalo 379pln. 

Niestety rynek jak widac sie zmienil. 

 

I naprawde jednocze sie w bolu z tymi ktorzy chcieli by mid-edu w przedziale 400-600pln na miare DFGT, ale watpie zebysmy szybko cos takiego uswiadczyli... moze przy premierze GT7? moze dopiero w kolejnej generacji jak Sony i producenci sprzetu zobacza ze srednia polka (ale dobrze wykonana - lub chociaz dobrze jesli chodzi o kolo i mechanizm FF) moga wiecej zyskac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arbos może podkręć sobie w skalę główna FF już w danym samochodzie w opcjach tuningu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że kierownica jest sprawna? Nie chcę snuć teorii, ale na allegro widziałem sporo tych kierownic opisywanych jako po zwrotach, wiec może na taki egzemplarz trafiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie arboos. Czy włączyłeś mocniejszy FF z poziomu kierownicy przez przycisk? Czerwone światełko ma migać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak czy miga czerwone światełko czy świeci stale, nie ma żadnej praktycznie różnicy. Kurcze nie mam czasu akurat teraz grać. Przejechałem dzisiaj dosłownie jeden wyścig online i kilka treningów. Szkoda, że  nie mam z kimś porównania, chyba , że ktoś ma T100 i opisze jak działa u niego w PC. W Driveclubie też szału nie ma. 

Ja nie wymagam za wiele jako amator, ale póki co lekki zawód jest. Ja 10 lat temu za swoją Logitech DF dałem 300zł i był mega wypas. Do dzisiaj jest :) 

 

A czy kierownica jest sprawna to ciężko powiedzieć. Już jedną zwróciłem bo walnięte były pedały. Teraz od innego dostawcy mam drugą. Niby FF coś tam wyczuwalny jest , ale bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze, to czy dobrze skalibrowałeś kierownicę w ustawieniach pcars? Z tego co widziałem na jakiejś grafice, to t500 ustawia się na 1080*, t300 na 900* a t100 chyba na 240*(na 99% bo dokładnie nie pamiętam, ale wiem, że nie na 270)

Po drugie czy w globalnych ustawieniach dałeś FF na 100? jak nic nie ruszałeś, to powinno być 75.
 
Po trzecie deafaultowe ustawienia są takie sobie i w jednym aucie może być fajnie czuć a znowu w innym gówno, więc trzeba w każdym aucie ustawić FF. Za siłę odpowiada skala główna, ale nie tylko bo jest tylko do przedniej osi. 

 

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak czy miga czerwone światełko czy świeci stale, nie ma żadnej praktycznie różnicy. Kurcze nie mam czasu akurat teraz grać. Przejechałem dzisiaj dosłownie jeden wyścig online i kilka treningów. Szkoda, że nie mam z kimś porównania, chyba , że ktoś ma T100 i opisze jak działa u niego w PC. W Driveclubie też szału nie ma.

Ja nie wymagam za wiele jako amator, ale póki co lekki zawód jest. Ja 10 lat temu za swoją Logitech DF dałem 300zł i był mega wypas. Do dzisiaj jest :)

A czy kierownica jest sprawna to ciężko powiedzieć. Już jedną zwróciłem bo walnięte były pedały. Teraz od innego dostawcy mam drugą. Niby FF coś tam wyczuwalny jest , ale bardzo słabo.

To na bank musi być wada kierownicy, ja gdy włączę migającą diodę to jest dla mnie aż za ciężko, jak bym prowadził auto z lat 80' bez wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pedał ma swoją zębatkę, przestawiłeś coś poprostu. Podłącz pod pc i reguluj położenie samego pedału, względem zębatki potencjometru.

Lecą do mnie nowe pedały z zagranicy :) ale pomyślałem że przysiądę dzisiaj do tych. Gaz udało mi się zrobić idealnie, jest zakres 0-100% a hamulec to jakaś kpina :/ albo pokazuje 100% albo 0%

Uda się go ustawić na zakres 0-70% potem przesuwam o milimetr i znowu jest 0 albo 100. Poddaje się na dzisiaj. Nie wiem czy nie wysłać tego de serwisu w PL tam gdzie kupowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radoneon14 w takim razie u mnie to nie działa wcale. Nie mam kiedy przetestować, a Ty bawiłeś się w dodatkowe ustawienia FF w PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lecą do mnie nowe pedały z zagranicy...

A nowe pedały znaczy zareklamowales w thrustmaster? I wysłali nowe tak jak mi? Edytowane przez pela222
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nowe pedały znaczy zareklamowales w thrustmaster? I wysłali nowe tak jak mi?

Tak, dzięki Tobie :P

Wysłałem zmienioną wiadomość którą mi podałeś na PW + filmik z uszkodzeniem i dzisiaj dostałem info aby się spodziewać do 05.06 kuriera

 

Ale te co mam też bym chętnie zrobił czy w ostateczności zareklamował w sklepie gdzie kupowałem :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecą do mnie nowe pedały z zagranicy :) ale pomyślałem że przysiądę dzisiaj do tych. Gaz udało mi się zrobić idealnie, jest zakres 0-100% a hamulec to jakaś kpina :/ albo pokazuje 100% albo 0%

Uda się go ustawić na zakres 0-70% potem przesuwam o milimetr i znowu jest 0 albo 100. Poddaje się na dzisiaj. Nie wiem czy nie wysłać tego de serwisu w PL tam gdzie kupowałem :)

Ja po zmianie sprężyny myślałem, że popsułem coś z gazem bo w ogóle przestał działać. Ale rozebrałem i domyśliłem się, że przeskoczyła ta zębatka na potencjometrze. Jednak ponownie było  coś nie tak i po skręceniu musiałem znowu się z tym bawić bo ustawiło mi tak, że po kalibracji połowa wychylenia pedału gazu to było już 100% w grze. Pamiętaj, że nie ustawisz tych potencjometrów idealnie na oko bo później jeszcze musi się skalibrować. Ja ustawiałem to w odpalonym GT6 i po skręceniu obudowy na wykresie gaz i hamulec pokazywało jakby był lekko wciśnięty, ale po odpięciu i podpięciu usb skalibrowały się dobrze i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radoneon14 w takim razie u mnie to nie działa wcale. Nie mam kiedy przetestować, a Ty bawiłeś się w dodatkowe ustawienia FF w PC ?

Zrobiłem tylko podstawową kalibracje w grze Project Cars i jeździ się bardzo dobrze, precyzyjnie wchodzi się w zakręty, FF działa też zależnie od auta jakim jedziemy, przy słabszych autach kierownica działa lżej, ale już np przy takich bolidach jest zdecydowanie większy opór : https://youtu.be/sAplAjmO_uU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z was grających na Thrustmaster T100 miał jakieś przemyślenia co do ustawień kierownicy w Project Cars to dajcie znać, sam kierownicę mam od niedawna więc jestem mocno zielony, do tego liczba ustawień w samej grze troszkę mnie przytłacza. Z tego co widzę w necie sporo tam można pozmieniać ale też większość ustawień jest chyba pod T300 i T500?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem dokładnie swoją T100 i niestety FF nie działa wcale. To już druga kierownica którą muszę zwrócić. Ehh wcześniej był wciśnięty pedał hamulca. 

Zamówię trzeci i ostatni raz.. Masakra jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe niepotwierdzone info na temat G29: 

- w zestawie pedały i kierownica (skrzynia do dokupienia osobno),
- kompatybilna z PS3 i PS4 pomijając PC,

- cena 189 Euro (po dzisiejszym kursie daje nam niecałe 800 zł co by było świetną wiadomością)

- zaprezentowana ma być jeszcze w tym miesiącu, prawdopodobnie na E3.

 

I na deser zdjęcie opakowania:

flereinformationerlogitechs_1461534_650x

 

Źródło: https://www.gtplanet.net/more-leaked-logitech-g29-driving-force-wheel-details/

Edytowane przez Gacek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No plotki jak plotki choc te o braku shiftera sie powtarzaja. Dziwi brak wsparcia dla PC... jednak to co cenilem sobie w mojej starenkiej DFP to fakt ze dzialala na wielu platformach.

 

Na plus pedaly ktore po zdjeciach wnoszac wygladaja lepiej od tych dolaczanych do T300 maja tez pedal sprzegla oraz sugerowana przez plotke cena.

 

Na minus brak wsparcia dla PC, jak dla mnie troche layout kola i naciapane tam (wizualnie bardziej mi t300 pasuje).

 

No ale jesli Logi z  ta kiera uderzy w klase wyzsza-srednia z polka cenowa to szykuje sie sukcess, alternatywnie Thrustmasta bedzie musial nieco spuscic z ceny... jesli jeszcze shifter do L. bedzie w dobrej cenie...

 

Czekam do E3 a potem sie zobaczy bo przyznam ze jakos we wrzesniu chcialem kolo zmieniac, a tu moze pojawic sie game changer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×