Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tylko nas w Polsce tak traktują to może warto zainteresować Sony jak ich Polski przedstawiciel się zachowuje. Chyba że naprawdę mają nas za 3 świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam, że na gwarancję raczej wysyłać plejki nie będę. Wolę oddać do znajomego serwisu, który jest sprawdzony i wiem co mi odda. Zapłacę, ale sprawę załatwią mi w 2-3 dni.

Wielka łacha, że Sony mi odeślę zepsutą konsolę potraktowaną opalarką :D

W życiu nie spotkałem się z czymś takim, że producent nie wymienia sprzętu na nowy. Dla mnie jest to nie do pomyślenia.

Ktoś powinien to nagłośnić i pokazać jakie praktyki stosuje Sony.

Przeginacie. Który producent wymienia coś w ramach gwarancji na nowe? Poza zippo niespecjalnie kojarzę :-D

Wymiana na nowy jak najbardziej przysługuje w ramach niezgodności towaru z umową, ale tą rozpatruje sklep, a nie Sony. Saturn może chcieć ekspertyzy z serwisu Sony, ale to tylko i wyłącznie jego zła wola. Poza tym ma 14 dni na odpowiedź, jeśli nie zdążą wysłać do Francji w tym czasie to ich strata, reklamacja jest wtedy automatycznie rozpatrywana pozytywnie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł... napiszę do centrali w UK.
Spróbować nie zaszkodzi, wysłanie maila nic nie kosztuje, a może ktoś zwróci uwagę na to co się wyprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeginacie. Który producent wymienia coś w ramach gwarancji na nowe? Poza zippo niespecjalnie kojarzę :-D

Wymiana na nowy jak najbardziej przysługuje w ramach niezgodności towaru z umową, ale tą rozpatruje sklep, a nie Sony. Saturn może chcieć ekspertyzy z serwisu Sony, ale to tylko i wyłącznie jego zła wola. Poza tym ma 14 dni na odpowiedź, jeśli nie zdążą wysłać do Francji w tym czasie to ich strata, reklamacja jest wtedy automatycznie rozpatrywana pozytywnie.

 

A który wymienia sprzęt na odnowiony uzywany?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeginacie. Który producent wymienia coś w ramach gwarancji na nowe? Poza zippo niespecjalnie kojarzę :-D

 

bardzo wielu wymienia. w UK wymieniano mi prawie każdy zepsuty sprzęt na nowy jeśli jeszcze trwał okres gwarancji. słuchawki, ipody, telefony, toster, kamerę. nawet buty :). tylko to była wszystko ich dobra wola i szanowanie klienta. według umowy wcale nie musieli tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cMonry, poczytaj jak załatwiane są sprawy reklamacji PS na zachodzie. Wysyłasz zdjęcia i dostajesz nowy sprzęt. To się tyczy telewizorów i konsol. Sporo sie naczytałem, bo swojego czasu miałem megaproblemy z tv.

cwir, dokładnie. Zwłaszcza jak czytałem brytyjskie fora. Ludziom potrafili po 4-5 tivików wymieniać, bo tam zależy im na kliencie. Telewizor jest znacznie droższą rzeczą od PS.

Z konsolą już nic nie zrobię, płakać nie będę. Ale godzić się na takie traktowanie nie zamierzam. Płacę tak jak każdy inny klient.

 

ps. nawet jeden z konsultantów na infolinii PS powiedział, że saturn mogłby bez problemu wymienić, w ramach dobrej woli. A że kierownik serwisu dawno "nie spuścił z krzyża", to już inna kwestia.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że PS4 pod względem wykonania będzie bliżej do podróbek pegasua niż do PS3 Fat, można było wywnioskować na długo przed premierą. Takie cuda przechodzą od czasów super slima a dokładniej od czasów ostatniego modelu Slim gdzie też troszkę zaoszczędzono m.in na głupiej diodzie czy znaczku PS. Kolejny model PS3 - Super Slim śmierdzi tandetą na kilometr. Nawet jeśli w większości przypadków działa dobrze to warto poczytać w temacie "Serwis Konsol" co sądzi na temat wykonania osoba która naprawą konsol zajmuje się zawodowo. Później przyszedł "odchudzony" model Vity w tej samej cenie z gorszym ekranem. Gorszej jakości plastik na najnowszych modelach Dualshock3. Teraz PS4 które ma więcej problemów niż PS,PS2, PS3 i PSVita razem. Brak nóżki ( idiotyczna sprawa ), pasty tyle co kot napłakał, zawieszający się napęd na premierę, gumy na analogach pochodzące chyba z recyclingu kondomów z Etiopii, odbarwiający się plastik i cholera wie co jeszcze. Do tego ten komiczny serwis dla krajów trzeciego świata gdzie wysyłasz uszanowaną konsolę z malutką usterką a dostajesz przechodzoną, porysowaną z dwoma usterkami. Co prawda swojego egzemplarza nie posiadam ( i póki co nie planuję ) ale miałem okazję porównać PS4 z XOne u znajomego i ten magnetowid jest faktycznie ogromny ale pod względem wykonania niszczy. Zarówno sama konsola jak i pad. Choć ten od PS4 dla mnie jest wygodniejszy.

Ja akurat jestem typem osoby która woli dopłacić do sprzętu nawet i 500 zł ale mieć pewność że nie oszczędzało się na materiałach gdzie tylko się dało. Szkoda że Sony idzie tą drogą bo zawsze kojarzyli mi się z firmą która robi sprzęty dobrej jakości a tu konsola jakby wykonana przez Mediona, Sencora czy inną Mantę.

Edytowane przez Firo.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cMonry, poczytaj jak załatwiane są sprawy reklamacji PS na zachodzie. Wysyłasz zdjęcia i dostajesz nowy sprzęt. To się tyczy telewizorów i konsol. Sporo sie naczytałem, bo swojego czasu miałem megaproblemy z tv.

 

Zalezy od kraju - W Szwecji czesto dostajesz inny egzemplarz bez wady ktora miales, wyglad zewnetrzny moze byc gorszy bo to nie jest usterka (przylad reklamowalem ipada - dostalem innego bez usterki ale plecy podrapane mial). Wiec zalezy od kraju, dlatego tez nie przesadzaj z mitami o wysylasz zdjecia dostajesz nowy sprzet. (moze gdzies tak bywa ale to nie znaczy ze to jest norma)

 

 

cMonry, Ksawery. pytałem użytkownika Serwis Konsol i to defekt czysto kosmetyczny. Tandetny plastik, uległ utlenieniu (czy jakoś tak) i stracił kolor.

Po upływie gwarancji oddam ją na SPA i wymienię panel.

 

 

Mysle ze na tym powinnies zakonczyc swoja dyskusje doszedles do wnioskow:

- defekt kosmetyczny

- winna jakosc plastiku (znajdziesz tez potwierdzenia tej tezy na anglojezycznych forach)

 

PS4 dziala, mozna jej uzywac zgodnie z przeznaczeniem? Mozna - wiec zamiast tutaj sam sie nakrecac moze pograj w cos i ciesz sie graniem zamiast skupiac sie na ogladaniu konsoli. 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który wymienia sprzęt na odnowiony uzywany?

 

Wielu, powiedziałbym nawet, że to bardzo popularny sposób serwisowania z racji jego szybkości. Gdy klient przysyła konsolę i stwierdza się wadę, sprawna i w pełni zgodna ze specyfikacją już czeka na wysyłkę. Przecież to tylko konsola, co za różnica jaki ma S/N?

 

bardzo wielu wymienia. w UK wymieniano mi prawie każdy zepsuty sprzęt na nowy jeśli jeszcze trwał okres gwarancji. słuchawki, ipody, telefony, toster, kamerę. nawet buty :). tylko to była wszystko ich dobra wola i szanowanie klienta. według umowy wcale nie musieli tego robić.

 

No tak, ale mówisz o wymianie przez producenta, czy sklep? Może w UK jest inaczej, wiem że w USA mają takie prawo i sklepy go przestrzegają, że gdy stwierdzisz chociażby wg Ciebie zbyt głośną pracę konsoli to idziesz do sklepu i od ręki Ci wymieniają. Jest to jednak w dalszym ciągu odpowiedzialność sprzedawcy-sklepu, a nie producenta. Takie też posty czytuję na zagranicznych forach "moja PS4 zawiesiła się/za głośno pracuje/nie podoba mi się (niepotrzebne skreślić), jutro idę do Gamestopu/Wallmarta/itd wymienić na inną". I faktycznie tak to u nich działa. Bardzo rzadko jednak spotykałem się z tym, żeby producent coś wymieniał, pierwsze co mi przychodzi do głowy to Dualshock 4 :D

 

ps. nawet jeden z konsultantów na infolinii PS powiedział, że saturn mogłby bez problemu wymienić, w ramach dobrej woli. A że kierownik serwisu dawno "nie spuścił z krzyża", to już inna kwestia.

 

Do tego właśnie dążę, problem u nas jest z brakiem szacunku sklepów do klientów, bo to odpowiedzialność sprzedawcy daje nam największe prawa. Gwarancja producenta najczęściej brzmi jednako dla większości krajów i traktuję ją jako ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam spory problem z konsolą, który jak czytałem jest dosyć powszechny..

Mianowicie konsola sama wyrzuca płytę z napędu dotychczas miało to miejsce przy podbycie w menu bądź po wylączeniu gry.

Miałem zamiar jakoś przeboleć ten fakt biorąc pod uwagę, że konsole mam cale 3tyg(biała z destiny kupiona w euro rtv agd)

Jednak wczoraj żal przelał szalę na reklamację, gdyż wywaliło mi płytę podczas gry po sieci w fifie UT. Od razu spadła ochota na dalsze granie.

Tutaj chciałem zapytać co zrobić krok po kroku, żeby prawidłowo zareklamować konsolę.

Mam nadzieję, że w przypadku takiej wady nie dostanę konsoli używanej? tylko podmienią na nówkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową z żądaniem wymiany na nową i z tym pismem i konsolą udajesz się do euro. Na odpowiedź mają 14dni.

Nie daj się zbyć wysyłka na gwarancję do Sony gdyby próbowali.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową z żądaniem wymiany na nową i z tym pismem i konsolą udajesz się do euro. Na odpowiedź mają 14dni.

Nie daj się zbyć wysyłka na gwarancję do Sony gdyby próbowali.

 

Z tytułu niezgodności z jaką umową? (gdzie moge takową znaleźć i sobie wydrukować) to pójde do sklepu od razu z nią w razie gdyby protestowali.

 

Taką reklamację rozumiem mam napisać normalnie na kompie podpisać się i to pokazać?

 

Konsole biorę ze sobą do sklepu plus wszystko co było w środku okablowanie itp itd? pad?

 

Rozumiem że wszystkie gry które mam na konsoli ściągnięte będę musiał pobierać od nowa? (co z grami z PS+ z innych miesiecy już nie będę mógł pobrać przecież)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z umową kupna-sprzedaży. Paragon/faktura jest jej potwierdzeniem. Najlepiej wpisz sobie w Google i poczytaj o tym, sporo informacji jest i dowiesz się co w piśmie zawrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszystkie gry które mam na konsoli ściągnięte będę musiał pobierać od nowa? (co z grami z PS+ z innych miesiecy już nie będę mógł pobrać przecież)

Jak to nie?

Przecież są przypisane do Twojego konta.

Stare gry działają do póki masz PS+ a nowe możesz aktywować z poziomu PC w przypadku braku konsoli. 

Zanim oddasz konsolę dezaktywuj konto które masz na pewno ustawione jako podstawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tytułu niezgodności z jaką umową? (gdzie moge takową znaleźć i sobie wydrukować) to pójde do sklepu od razu z nią w razie gdyby protestowali.

 

Taką reklamację rozumiem mam napisać normalnie na kompie podpisać się i to pokazać?

 

Konsole biorę ze sobą do sklepu plus wszystko co było w środku okablowanie itp itd? pad?

 

Rozumiem że wszystkie gry które mam na konsoli ściągnięte będę musiał pobierać od nowa? (co z grami z PS+ z innych miesiecy już nie będę mógł pobrać przecież)

 

Chłopie ile Ty masz lat? Ogarnij się.

Otwórz się trochę na ogrom informacji jakie posiada Internet.

Nikt nie napiszę, nie pójdzie i nie załatwi tego za Ciebie. Wysil się trochę, bo będziesz mieć ciężko w życiu.

Wszystko dostałeś już jak na tacy, piszesz reklamację, dowód zakupu, pakujesz pudło i do sklepu.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli jest już coś na ten temat to proszę mnie przekierować i przepraszam, ale nie mogę takowego znaleźć.

 

Chodzi o samoczynne wysuwanie się płyt z PS4. Przez długie miesiące wszystko było ok, a nagle od jakiegoś czasu konsola zaczęła sama wysuwać płyty będąc na czuwaniu. Nie miałem problemu - jak niektórzy - aby wypluwała je w trakcie grania, tylko i wyłącznie kiedy jest na czuwaniu. Za pierwszym razem włączyła się sama i wypluła płytę kiedy włączałem wzmacniacz (nie chciałem jej nawet uruchomić tego dnia). Oczywiście po wysunięciu płyty, zaczyna warczeć co kilka sekund jakby chciała wysunąć coś jeszcze z napędu.

Szukałem w internecie (głównie na YT) i znalazłem 3 sposoby:

 

1. Wyłączenie jej całkowicie, odłączenie od prądu, przeczekanie 3 min. i podłączenie znowu.

 

Robiłem to już 3 razy, za każdym razem konsola przestawała "wysuwać" powietrze i wszystko było ok, ale tylko czasowo, bo każde następne zostawienie jej na czuwaniu z płytą w środku dawało znowu efekt wypluwania płyty.

 

2. Postawienie konsoli wyżej niż bez podstawek na płaskiej powierzchni.

 

Myślałem, że to może być to, ponieważ od dołu PS4 ma małą gumkę która jest ozdobą. Kiedy się ją ledwo dotknie palcem to rzeczywiście konsola odbiera to jak wciśnięcie przycisku wysuwania płyt. Postawiłem więc kilka dni temu konsolę na 4 podwyższeniach zmontowanych z kartonu tak, aby gumka od spodu nie dotykała przycisku. Mimo to dzisiaj po włączeniu TV konsola znów sama się uruchomiła i wysunęła płytę.

3. Otwarcie pokrywy i dokręcenie małej, czarnej śrubki nad napędem/przyciskiem wysuwania płyty.

 

Nie próbowałem tego bo boję się że otworzę konsolę na marne, a to nic nie da.

Nie chcę oddawać jej do serwisu bo konsola jest z Plusa. Wiem jak to będzie wyglądało, mam z nimi doświadczenie: po bardzo długim czasie wyślą ją do Sony, zanim Sony się za nią zabierze to minie kupa czasu, stwierdzą że mają to gdzieś i suma sumarum wyślą mi całkowicie nowy egzemplarz (i szlag trafia save'y, instalacje i ustawienia) albo napiszą że to moja wina i umyją ręce. Jak zepsuło mi się PSP to wysłano mi po pół roku nowy egzemplarz który też się zepsuł w ten sam sposób.

Ma ktoś lepszy pomysł? A może ta metoda ze śrubką rzeczywiście działa? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo moja konsola ma/miała ten sam problem. Nie ma płyty w środku, a cały czas nośnik chce ją wyjąć i słychać go co 10 sekund. Pomógł u mnie pewien myk. Na jak długo się to się okaże. I tak-

 

- wyłączamy konsolę

- włączamy ją przycickiem zasilania bezpośrednio na konsoli i trzymamy przez 7 sekund. Słyszymy jedno beep na początku i po 7 sekundach drugie. Po drugim beep puszczamy przycisk

- podłączamy pada pod PS4 kablem i włączamy nim konsolę

- wybieramy 3 punkt i robimy aktualizację systemu przez internet

 

Po przeprowadzonej aktualizacji problem znika, ale wiem z obcojęzycznych for, że może powrócić z uwagi na wadliwy napęd więc jest to tylko chwilowe wyjście z całej sytuacji i najlepiej oddać kosolę do serwisu.

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymże moje PS4 jest prawie cały czas podłączone do internetu i mam wszystkie aktualizacje. Czy to, że zaktualizuję ją przez Safe Mode coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło choć miałem tez zrobione wszystkie aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

Jak to jest z gwarancją konsoli z ameryki w Polsce, wie ktoś może ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło choć miałem tez zrobione wszystkie aktualizacje.

Dzwoniłem do Sony, facet powiedział żeby pobawić się tą śrubką w środku. Pobawiłem się trochę i teraz czekam. Na razie wszystko w porządku nic nie wypluwa, więc zobaczymy. Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.

Chodzi o DualShock 4 i jego wytarte gumki.

Usterkę zgłosiłem telefonicznie 1 października, 3 października paczkę odebrał ode mnie kurier.

Patrząc na tracking DPD, paczka zawitała Kąty Wrocławskie w poniedziałek, 5 października.

 

Po telefonicznym zgłoszeniu dostałem maila z potwierdzeniem, w którym poinformowano mnie, że gdy tylko produkt PlayStation zawita w serwisie, dostanę maila z dalszymi instrukcjami. Przez kilka dni po odebraniu paczki przez kogoś w Kątach Wrocławskich była głucha cisza. Żadnego sygnału ze strony Sony. Wydało mi się to dziwne, więc zadzwoniłem do COK. Tam okazało się, że mojej paczuszki nie ma. Po prostu. Na stronie DPD mam status "Doręczono", ale w ich serwisie nikt jej na oczy nie widział.

Kilka dni miałem po prostu czekać, w końcu za którymś telefonem zostałem poproszony o mailowe wysłanie skanu nadania przesyłki. Uczyniłem to też.

 

Dostałem automatyczną wiadomość zwrotną, informującą, że konsultant odpowie w przeciągu maksymalnie 24h. Odpowiedź dostałem po tygodniu. Skan nadania został dołączony do mojego zgłoszenia. No super, eureka.

Światełko w tunelu pojawiło się w sobotę, 15 października, kiedy to ok. godziny 15.00 zadzwonił do mnie ktoś, jak to podał, "z serwisu Sony". Przeprosił mnie za problem z kontrolerem i jego zwrotem i poprosił o przesłanie na maila skanu nadania przesyłki, oni sobie już między Sony a DPD rozwiążą tę sprawę, a do mnie zostanie wysłany fabrycznie nowy kontroler, najpóźniej do końca tygodnia (mam na myśli tydzień 20 - 26 października). Gdy tylko paczka zostanie nadana, dostanę mailowe potwierdzenie. Będę mógł zadzwonić do COK Sony i poprosić o numer trackingowy.

 

W czwartek zadzwoniłem do Sony, jednak nie po to, by zapytać o numer przesyłki, tylko by zapytać kiedy mogę spodziewać się jej wysyłki. Niestety, ich serwis informatyczny uległ awarii, więc nie było możliwe podejrzenie statusu naprawy. Zostałem poproszony o kontakt w godzinach wieczornych lub następnego dnia. W piątek, czyli tego "następnego dnia" system dalej był niesprawny. Dziś system się naprawił (hurra), ale chcąc poznać, na jakim etapie zwrotu stoimy, dowiedziałem się, że wciąż "czekamy na informację z serwisu".

 

Gdy zgłaszałem zwrot, dostałem maila, w którym zawarte było m.in. to:

Gdy dotrze do nas Twój produkt PlayStation, wyślemy do Ciebie kolejną wiadomość e-mail z powiadomieniem. Postaramy się odesłać Twój produkt PlayStation najszybciej, jak to możliwe. Pamiętaj, że odesłanie może zająć maksymalnie 21 od momentu zwrotu produktu.

 

 

21 minęło wczoraj, a do tej pory nie wiadomo co z moim padem. Dzwonię do nich i katuję ich swoim "ja" prawie codziennie, nic to jednak nie pomaga. Ciągłe olewanie i brak jakiejkolwiek organizacji. Jedno zadane pytanie to 4 różne wersje odpowiedzi, sprzeczne ze sobą. No burdel, normalnie burdel.

Ja tej całej obsłudze Sony'ego to nie dałbym nawet wiejskich dożynek zorganizować.

 

Czy mogę coś zrobić oprócz płakania do poduszki, że nie mam pada, nie mam jak grać, a moje konto PS+ się marnuje?

 

@edit

Oczywiście już nawet nie wspominałem o tym, że po wysłaniu mailem tego skanu nadania, ba, nawet po ich odpowiedzi, że ten skan dołączyli do mojego zgłoszenia, podczas każdej rozmowy z nimi byłem proszony o wysłanie tego potwierdzenia.

"- ALE JA JUŻ GO PONAD TYDZIEŃ TEMU WYSŁAŁEM!

- Ach, faktycznie."

I tak za każdym razem. No, jak już pisałem, burdel.

Edytowane przez Dami107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×