Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

...nie dostałeś maila z etykietami do wydrukowania lub zamówienia pocztą?

Powinieneś dostać maila z wygenerowanymi etykieta, list rpzewozowy itp. itd.

 

Kurier odbiera i jak przesyłka dotrze do Wrocławia to reszta cię już dalej nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem etykietę na paczkę i formularz odbioru paczki ale nie ma na nim nr dla dpd, na chacie kazali mi podać nr odbioru paczki,który posiada nadawca.

 

Tak naprawdę mi to na rękę bo akurat pracuję na poczcie,jakby od razu powiedzieli,że tak można nie czekałbym na kuriera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest przecież wszystko wygenerowane automatycznie i numer w postaci cyfr i w postaci QR Code/Barcode?? ...jakiś niedorozwinięty ten kurier albo system im wysiadł?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani na chacie poprosiła o nr powiedziałem jej,że mam etykietę na paczkę i protokół odbioru i spytałem się,który to nr powiedziała,że tam tego nie ma,że nadawca powinien mieć.Kurier nie dotarł a konsultant z ps nie może mi podać bo to z automatu w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przy rozmowie powinieneś dostać maila z numerem zgłoszenia.

Później powinieneś dostać wygenerowane etykiety i list przewozowy / samemu wydrukować i kurier powinien tylko zeskanować/przepisać, dodać dane od listu przewozowego i poprosić o Twój podpis.

Ten który był u mnie jeszcze mnie po rękach całował że nie musi tego wszystkiego ręcznie pisać. 

...niektórym to się cholera wszystko komplikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem dla mnie to nawet lepiej,że poczta polska więc daje sobie spokój z tym kurierem.Nie na moje nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo. Zenada za gruba kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szobkę kręcimy dalej

7ab8f419f5fd5a85m.jpg

Po 10 dniach w serwisie konsola cudownie znów pojawia się w serwisie takie rzeczy tylko w Sonym :)

To przez 10 dni była w pod serwisie ?

Edytowane przez Anginsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. Ile dni ma serwis na rozpatrzenie? 30? Wiem, że jeśli przekroczą ten termin to Twoje roszczenia automatycznie zostają uznane.

A ja z innej beczki - zna ktoś jakiś preparat do polerki plastiku? Chodzi o to glossy wykończenie w PS4.

Nie wiem czy PlastX do polerki plastików przeźroczystych da radę? Czytałem też o paście do zębów , ale tego bym się bał użyć :/

Co za debila używają tego materiały przy projektowaniu sprzętu. Dla mnie niedoścignionym ideałem jest PS3 slim, cała matowa - skromna, praktyczna. Po 5 latach nadal wygląda jak z pudełka wyjęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr. Naucz się korzystać z jakiegoś przycinania obrazków, bo więcej na tym screenie widać o tobie niż o reklamacji ;)

Dzięki racja w nerwach tak jest jak się robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja zadzwoniłem i zamówiłem kuriera lecz odbiór w poniedziałek. COK ok zero problemów dane już mieli. Pad na reklamacje z powodu  pęknięcia gumy na analogu. Poinformowano mnie że dostanę nowy. Jedyne co to czas reklamacji bliżej nieokreślony ze względu na kolor magma red.

W padzie wytarł się numer i to konsultanta nie zdziwiło wręcz zapewnił że "kolorowe" tak mają. Żadnych dowodów zakupów nie żądali.

Edytowane przez Angelus528

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Angelus, licz 2 tygodnie samą przesyłkę (w obie strony) - ciekawe ile będą szukać czerwonego pada :D

Maile od nich dostaniesz jak pad wejdzie i wyjdzie z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 konsola trafiła do serwisu e-mail dostałem 27, ale konsultant się wygadał, że 26 już była. Mamy 5 listopada i nic ;) (10 DNI W SERWISIE)

 

No co za niefart. U mnie mija właśnie 35 DNI (!) od momentu WYSŁANIA DualSchock4 (nie od zgłoszenia). Nadal nic nie wiadomo. Wzajemne odbijanie piłeczki.

 

Co do serwisu ...był PRAM ale już nie robią PlayStation. Taki to wielki problem że przesyła idzie parę dni dużej?

 

Dla mnie to jest problem, że przesyłka tyle już idzie. Nikt do tej pory jej nie zarejestrował :)

 

 

25.10 oficjalnie stwierdzili zaginięcie przesyłki

06.11 pytają się o możliwość oficjalnego stwierdzenia zaginięcia przesyłki

 

 

Czy jest jakiś urząd ochrony konsumentów czy coś, gdzie to mogę zgłosić?

Ja już nie mam sił i wątpię w to, czy ujrzę nowy kontroler przez wpuszczeniem inFAMOUS do oferty PS+.

 

Dzwonię codziennie, raz podobno rozmawiałem nawet z superviserem. Zero postępu.

Edytowane przez Dami107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzwonię codziennie, raz podobno rozmawiałem nawet z superviserem. Zero postępu.

 

...taaa rozmawiałeś, a znasz francuski? ;) przepraszam, przeczytałem "serwisantem".

 

Przepraszam, ale jeżeli dajesz sobie wcisnąć takie rzeczy to nie dziwie się że jeszcze tego nie załatwiłeś.

Nie wiem jak z nimi rozmawiasz.

Dzwoń, krzycz, żądaj przełożonego za każdym razem (zapisuj nazwiska), eskaluj, o kontakcie z serwisem zapomnij bo jest we Francji i jest to firma zewnętrzna do której kontaktu nie dostaniesz. Tak działa outsourcing. 

Pytaj o nazwiska, dane, bądź "wrzodem na ich dupie". Musisz ich zagadać, postraszyć, domagać się "swojego".

 

Gdzie poza Sony to możesz zgłosić to nie wiem. :sad:

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co da, że na nich nakrzyczę? Czytają to, co mają zapisane w systemie i im to wisi.

Rozmawiałem też telefonicznie z przełożonym, on właśnie dnia 3 listopada wysłał do serwisu żądanie wysłania niebieskiego kontrolera bez oczekiwania na poprzedni.

I nadał temu zgłoszeniu status ekspresowy. Co ja mogę więcej robić niż dzwonić codziennie?

 

No chyba nie chcesz powiedzieć, że żeby coś załatwić w Sony to trzeba wulgaryzmami rzucać w konsultantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób dokładnie tak jak Ci Sephi napisał.

Nikt nie mówi o rzucaniu mięsem, tylko jak trochę dyplomatycznie wejdziesz im na odcisk, podważysz ich markę i reputację, całkiem możliwe że się ogarną trochę.

Niestety musisz zawalczyć o swoje, dzwoń aż im zbrzydnie twój głoś w ich słuchawkach, innego wyboru nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agentowi pierwszej linii zwisa to wszystko bo za mało zarabia żeby się przejmować. 

Zapisuj nazwiska agentów oraz co ważniejsze przełożonych i zawsze proś o przełożonego oraz pytaj o drogę eskalacji. Trzeba się kłócić i domagać swojego. Wytknąć dziurę w procesach i domagać się jej poprawy.  

...tylko że mi się łatwo pisze bo mam lata doświadczenia będąc "z drugiej strony" słuchawki (nie, nie mam nic wspólnego z Sony - po prostu pracuję w outsourcingu od lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po głosie ich rozpoznaje. Tu Marek, tam Barbara, Patrycja. Raz rozmawiałem z Marcinem. I raz z Mateuszem, superviserem. Oni mówią dzień dobry i zanim zdążą się przedstawić to ja już wiem z kim mam przyjemność.

 

Przed chwilą znów się kontaktowałem, znowu sprawa poszła do serwisu. Przełożony (p. Mateusz) został poproszony o skontaktowanie się ze mną, podobno pracuje dopiero we wtorek - wtedy mogę się spodziewać kontaktu z jego strony.

 

Zwiększyłem również częstotliwość wykonywania telefonów z jednego dziennie na trzy dziennie.

 

Edycja 1:

Nikt nie mówi o rzucaniu mięsem, tylko jak trochę dyplomatycznie wejdziesz im na odcisk, podważysz ich markę i reputację, całkiem możliwe że się ogarną trochę.

 

Piszesz bardzo ogólnikowo. Podważ ich markę, zaneguj wartości moralne. Poddaj dyspucie otaczający ich ustrój. Wyśmiej procedury.

Oni mają gdzieś, czy im podważam markę czy nie. Co mam konkretnie powiedzieć?

 

Edycja 2:

Tak się teraz zastanawiam, że całe to telefoniczne centrum to taka mała patologiczna rodzina. Na 35+ połączeń najczęściej rozmawiałem z dwoma, trzema konsultantami. P. Marek zdecydowanie na prowadzeniu.

 

I nadal udają, że nie wiedzą o co chodzi. :)

Edytowane przez Dami107
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek? W święto?

Servicedesk pewnie jest gdzieś albo "u nas" w jakiejś firmie zewnętrznej lub gdzieś jedynie "polski oddział" głównego ServiceDesku w innym kraju (kilka "native speakers" obsługujących dany język + angielski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek? W święto?

 

:shok: Faktycznie. Już do nich dzwonię.

Drugi raz Marcin.

 

Pech, zerwało połączenie w jego trakcie.

Zadzwoniłem ponownie, odebrała ponownie p. Patrycja.

Potwierdziła, że COK jest czynny dnia 11 listopada w normalnych godzinach, nie jest jednak pewna, czy linie telefonicznie będą otwarte.

Ale fizycznie pracownicy tam będą.

Edytowane przez Dami107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto drążyć temat. Dzisiaj pierwszy raz trafiłem na kogoś, kto albo chciał albo naprawdę bardzo dobrze udawał, że chce mi pomóc. Dowiedziałem się ciekawych rzeczy, że mamy zwykłych konsultantów oraz tak zwanych Starszych, i to oni mogą cokolwiek, żądać, decydować zwykły konsultant może sobie pogadać, i napisać wiadomość do serwisu. Rozmawiałem prawie codziennie z konsultantem, którzy mi obiecywali, że do końca tygodnia konsola będzie wysłana. Miła, konkretna pani powiedziała, że nie jest w stanie mi niczego obiecać, bo rozmowy są nagrywane i nie chce potem za to odpowiadać. Ale wczoraj dzwoniać pytając dlaczego, mam dwa razy wpływ do serwisu nie dowiedziałem się niczego oprócz tego, że wysłano e-mail zlewka i do widzenia. Dzisiaj miłej pani (nie będę podawać imienia) chciało się zaglądnąć głębiej i jak pierwsza odkryła, że są dwa listy przewozowe. Z czego w pierwszym 3kg w drugim 30 kg. Dowiedziałem, się, że jakiś czas temu mieli awarie systemu i całkiem możliwe, ze moja konsola fizycznie naprawdę wpłynęła na serwis 6 listopada wraz z kilkami innymi sadząc po wadzę paczki. A pierwszy e-mail był związany z całkowitym chaosem panującym na serwisie. Na moje szczęście mam e-mail a serwis ma 21 dni po tym czasie sprawa idzie wyżej i mają pociągnąć się konkretne działania. Dzisiaj mija 21 dzień ;) Zobaczymy co się wydarzy. Zostałem zapewniony, że spraw leci z automatu do Starszego Konsultanta, oraz serwis dostaje zrypę i pytanie coś odpierdziela. Trzeba było przyznać, że miła pani pisała dość pokaźnych rozmiarów list słyszałem stukanie klawiatury.

 

Obawiam się jednego scenariusza, serwis zobaczy, że jest w plecy, paczka, kurier karteczka coś tam naprawiliśmy spadówa odhaczone ;)

Jednak i tutaj zostałem zapewniony, że jak coś takiego się stanie to z automatu, jak konsola taka wróci, leci wymiana na nową.

 

Podsumowując, jestem nastawiony dość pozytywnie po ostatniej rozmowie, zobaczymy ile z tego to była gadka na odhaczenie a na ile realna chęć pomocy przez konsultanta. Co by nie było 35 minut rozmawialiśmy,

A jak się okaże, że naprawdę działanie miłej pani poskutkują to, publicznie deklaruję, że napiszę wszędzie gdzie się da i do kogo się da z podziękowaniami dla tej pani. Ale okażę się.

 

Dzwońcie walczcie, nagrywajcie informujcie i bądźcie natrętni, ale też normalni ludzcy nie wydzierajcie się, nie wyzywajcie bo z doświadczenia wiem, że jak przychodzi złamany klient, który prosi mnie o pomoc, to jemu 3 razy szybciej pomogę niż wydzierającemu się prostakowi.

Edytowane przez Anginsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza linia (konsultant) < Druga Linia (starszy konsultant/Supervisor/Shift Manager/kierownik zmiany czy jak jeszcze go tam sobie nazwą ) (< lub =) Incydent Manager < Team Leader < Operations Manager/ Service Delivery Manager

Tak to powinno mniej więcej wyglądać (przynajmniej według wszelkich utartych prawideł).

Jak IM'a mogą nie mieć tak na pewno reszta podziału w jakiś sposób tam musi funkcjonować i trzeba się pytać zawsze o drogę eskalacji własnego zgłoszenia.

 

@Dami107, może to co napisaliśmy z @Anginsan ci trochę pomoże się przebić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam pytanie:

Czy faktura vat jest przez sony rozpatrywana jako dowód zakupu,jeżeli będę chciał oddać konsolę do serwisu po listopadzie?

Kupowałem na raty dostałem fakturę i podbitą gwarancję sony(tą z pudełka z konsolą) do 23 kwietnia 2k15.

Sieć w której kupowałem ps4 upadła całkowicie i nie mam co liczyć na rękojmię,ani 2 lata z tytulu ochrony konsumenta,czy jak to tam się nazywa...

Więc wiecie jak to wygląda u sony,ktoś miał/ma podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , przecież faktura jest dowodem zakupu...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×