Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie będę ryzykował i wyśle teraz na tygodniu, gta zawsze można kupić na XO (jak nie wytrzymam) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie przepraszam jeśli zadaję to pytanie w złym temacie. Mam jednak nadzieję, że nie robię offtopu.
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia ps4, teraz jest to prawdopodobnie kwestia dni. Miałem już pytać o to wcześniej, a teraz robię to tym bardziej widząc wasze problemy i usterki: czy w obliczu ewentualnej usterki pierwsze co to udaję/kontaktuję się ze sklepem, w którym kupiłem towar? Czy oni mi to próbują naprawić i jeśli tak to na podstawie jakiej umowy. Czy może zamiast tego sprawa od razu kierowana jest do Sony i to z nimi muszę się użerać? Ostatnia kwestia to dodatkowe gwarancje oferowane m.in przez MediaMarkt za opłatą około 200zł. Czy jest to pic na wodę i w przypadku usterki i tak praktycznie wszystko będzie załatwiane w ten sam sposób, czy może są oni wtedy faktycznie zobowiązani do naprawienia konsoli/pada. Pozdrawiam.
 

@cMonry, dzięki wielkie za odpowiedź :)

Edytowane przez Mariusz1501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę myślicie że "sklep" będzie sam naprawiał konsole czy akcesoria? W każdym sklepie jest własny lokalny serwis każdej firmy której maja produkty? ... myślcie logicznie ludzie.

Kontaktujesz się z Sony przez pierwszy rok, później ze sklepem (i jak oni sobie to załatwią cię nie interesuje - zwykle powołujesz się na niezgodność towaru z umową chyba że masz przedłużoną "gwarancję").

Przy dodatkowych ubezpieczeniach/gwarancjach czytaj dokładnie umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlatego pytam, wybacz że widocznie głupio i nielogicznie. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem liczy sie data zgloszenia na infolinii Playstation.

Wyslalbym na zas i moja premierowke... ale nic si zlego nie dzieje. Patrzac na historie niektorych i jakie konsole otrzymali to strach ryzykowac... no chyba ze rzeczywiscie padla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie przepraszam jeśli zadaję to pytanie w złym temacie. Mam jednak nadzieję, że nie robię offtopu.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia ps4, teraz jest to prawdopodobnie kwestia dni. Miałem już pytać o to wcześniej, a teraz robię to tym bardziej widząc wasze problemy i usterki: czy w obliczu ewentualnej usterki pierwsze co to udaję/kontaktuję się ze sklepem, w którym kupiłem towar? Czy oni mi to próbują naprawić i jeśli tak to na podstawie jakiej umowy. Czy może zamiast tego sprawa od razu kierowana jest do Sony i to z nimi muszę się użerać? Ostatnia kwestia to dodatkowe gwarancje oferowane m.in przez MediaMarkt za opłatą około 200zł. Czy jest to pic na wodę i w przypadku usterki i tak praktycznie wszystko będzie załatwiane w ten sam sposób, czy może są oni wtedy faktycznie zobowiązani do naprawienia konsoli/pada. Pozdrawiam.

Najlepiej zgłaszać się do sklepu z reklamacją z tytułu niezgodności towaru z umową. Główne zalety takiego postępowania to przede wszystkim możliwość żądania wymiany na nową oraz termin 14dni, w których sklep musi dać Ci odpowiedź. Zgłaszając się do Sony możesz czekać i miesiąc, dostaniesz też jakąś naprawianą konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej :) orientuje się ktoś ile kosztuje napęd lub mechanizm wysuwania płyty i jaki jest koszt naprawy go?

Nie za bardzo chce wysłać konsole bo mam zadbaną i wszystko oprócz tego wyżej działa idealnie.

Nie wiadomo jaką konsole mi przyślą (porysowaną?) i po jakiej naprawie.

 

Pierdo.e nie wysyłam, tylko pada. Konsola wiem że jest moja i sprawna oprócz tego mechanizmu który jak się rozrusza chodzi normalnie :P

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie czy oddajac konsole do sklepu z tytulu niezgodnosci z umowa musze miec killzona z bundla ktory byl dodawany do konsoli ? Czy wystarczy sama konsola ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nakładki założone po miesiącu używania pada i gry w fifę ale dziś w padzie kupionym z konsolą,na którego został mi miesiąc gwarancji jest problem z bieganiem w grach,coś z lewym analogiem się popsuło.

 

Zadzwoniłem na infolinię w czwartek ma być kurier, nie musiałem nawet mieć dowodu zakupu wystarczy nr seryjny pada.Zobaczymy co z tego wyniknie bo w  drugim padzie nie licząc gumek zacina mi się r2 więc mam zamiar go wysłać jak wróci ten pierwszy.

 

Na infolinii ostrzegł tylko,że może to potrwać do 3 tyg ale nie naprawiają tylko wymieniają na nowe.Mam nadzieję,że pierwszy pad jakoś wróci szybko bo na drugi nie mam paragonu i nie wiem kiedy dokładnie kupiłem ale z 1-2 miesięcy mam chyba zapasu więc muszę szybko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, podsumuję mój kontakt z servicedeskiem Sony i przebieg reklamacji pada.

W brew temu co dużo osób pisze - wszystko było OK.

Na początku miałem małe przejścia z ServiceDeskiem ale wniknęły z mojej winy, z idiotyzmu agenta, mojego pośpiechu i problemu z etykietami dla kuriera. ...ale bardziej z mojej winy i tymczasowego braku dostępu do drukarki.

Sam sobie stworzyłem problem, znalazłem jego rozwiązanie i musiałem wtłuc to do głowy agentowi pierwszej linii któremu nie płacą za myślenie tylko za odebranie telefonu i podążanie za skryptem. Pretensje mogę mieć tylko do siebie :D Taka sytuacja.

Tak FYI:

Przy zamówieniu etykiet pocztą - idą około 3 dni robocze.

23/10/2014 - pad odebrany przez kuriera (DPD).

30/10/2014 - mail od Sony o otrzymaniu pada na serwisie we Francji

31/10/2014 - mail o wysyłce (UPS).

05/11/2014 - otrzymałem pada.

Do Francji idzie dłużej ponieważ przechodzi jeszcze przez jakieś nasze Polskie centrum - przesyłka DPD docelowo idzie do (okolic) Wrocławia i dopiero stamtąd jest wysyłana dalej.

Trzeba liczyć średnio:

~ 6 dni roboczych do Francji

~ 3 robocze do Polski

~1 dnień wymiana pada

Pady wymieniane są z automatu. Przy konsoli dołożyć trzeba czas naprawy - nie wiem ile.

Dodając weekendy i ewentualne święta państwowe - trzeba liczyć 2 tygodnie na sam transport w obie strony.

Podsumowując:

Samo załatwienie sprawy przez SD - bez problemów. Jasny i przejrzysty przekaz gdzie pad idzie, jak idzie, co z nim będą robić, itp.

Jasna informacja o tym jakim kurierem będzie wysyłany w obie strony - DPD i UPS.

Informacja z serwisu o otrzymaniu pada oraz jego wysyłce.

Od razu przedstawiona możliwość zadzwonienia na wsparcie techniczne i otrzymania listów przewozowych w obie strony (powrotny dopiero po otrzymaniu maila od Sony o wysyłce).

Pad - nowy.

Seria 221

Kolor o wiele bardziej matowy

Gumki są bardziej hmm "śliskie"? , czuć zupełnie inny, twardszy materiał w dotyku bardzo podobny do tego z DS3.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam bo dla mnie to wazne. Czy oddajac do sklepu powolujac sie na towar niezgodny z umowa musze spakowac caly komplet lacznie z killzonem z bundla ? Jak jest z dyskiem, mozna dac konsole bez dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie po co się powtarzasz? Dwa posty wyżej zadałeś to samo pytanie...

Jak Ci zależy na czasie to dzwoń do sprzedawcy i zapytaj czego sobie życzy.

Konsole bez dysku? Jaja sobie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam bo dla mnie to wazne. Czy oddajac do sklepu powolujac sie na towar niezgodny z umowa musze spakowac caly komplet lacznie z killzonem z bundla ? Jak jest z dyskiem, mozna dac konsole bez dysku ?

 

Gwarancja to osobna sprawa a niezgodność towaru z umową osobna.

Tak jak Toreso napisał - dzwoń i się dowiaduj ale myślę że sklep sobie zażyczy (licząc na niekompletność) wszystko co było z konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 konsola trafiła do serwisu e-mail dostałem 27, ale konsultant się wygadał, że 26 już była. Mamy 5 listopada i nic ;) (10 DNI W SERWISIE)

Konsola, która drugi raz poszła na naprawę z powodu jej głośnej pracy za pierwszym razem ją tak naprawili, że guzik to dało. Podejrzewam takie rozwiązanie w piątek ją wyślą wraz z informacją, że nie znaleźli usterki wtedy mnie coś trafi i konsola ląduje na allegro może ktoś chętny ;).

Cwaniaczki pewnie zobaczyli, że drugi raz wysłałem to wyszli z założenie ze sobie poleży żebym się nauczył więcej nie wysyłać ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam sie dlatego ze niendostalem wczesniej konkretnej odpowiedzi. Mialem reklamowac z powodu glosnej pracy np prz cod:aw. Ale z tego co napisal przedmowca to chyba nie ma sensu skoro tak postepuja. Przynajmniej wszystko inne dziala ok - jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnom - niezgodność z umową nie ma nic wspólnego z serwisem ani naprawą.

Poczytaj sobie o tym w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam sie dlatego ze niendostalem wczesniej konkretnej odpowiedzi. Mialem reklamowac z powodu glosnej pracy np prz cod:aw. Ale z tego co napisal przedmowca to chyba nie ma sensu skoro tak postepuja. Przynajmniej wszystko inne dziala ok - jeszcze

 

Nigdy!! albo ci naprawię, że nie naprawią, albo wyślą porysowaną i guzik zrobią !!

 

Napisałem na ich Facebooku będę wdzięczny za podbijanie posta  i udostępnianie może tą drogą coś wywalczę...

 

I Hit Sezonu żałuje, że nie nagrywałem Konsultanta Polski Serwis nie ma możliwości kontaktu z Serwisem we Francji !!! ;)

Edytowane przez Anginsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze nie ma, ale zastanawialem sie nad sciezka procedury i ... zostaje raczej z konsola. Pewnie i wam Wasze konsole bylyby slyszalne jakbyscie praktycznie grali na sciszonym tv, a w sluchawkach gram rzadko. Mialem nagrac dzwiek konsoli ale wypaczony troche efekt, jak przy mikrofonie punktowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis > tylko konsola bez dysku i akcesoriów - kontakt przez wsparcie Playstation.

Niezgodność z umową - na 99% wszystko co było w konsoli - kontakt ze sklepem i żądasz nowego sprzętu. Wszystko załatwiasz ze sklepem - najlepiej do nich zadzwoń i się dowiedz co i jak. Będą próbowali cię zbyć bo to oni są w plecy. Sony z tym nic wspólnego nie ma. 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, podsumuję mój kontakt z servicedeskiem Sony i przebieg reklamacji pada.

W brew temu co dużo osób pisze - wszystko było OK.

Na początku miałem małe przejścia z ServiceDeskiem ale wniknęły z mojej winy, z idiotyzmu agenta, mojego pośpiechu i problemu z etykietami dla kuriera. ...ale bardziej z mojej winy i tymczasowego braku dostępu do drukarki.

Sam sobie stworzyłem problem, znalazłem jego rozwiązanie i musiałem wtłuc to do głowy agentowi pierwszej linii któremu nie płacą za myślenie tylko za odebranie telefonu i podążanie za skryptem. Pretensje mogę mieć tylko do siebie :D Taka sytuacja.

Tak FYI:

Przy zamówieniu etykiet pocztą - idą około 3 dni robocze.

23/10/2014 - pad odebrany przez kuriera (DPD).

30/10/2014 - mail od Sony o otrzymaniu pada na serwisie we Francji

31/10/2014 - mail o wysyłce (UPS).

05/11/2014 - otrzymałem pada.

Do Francji idzie dłużej ponieważ przechodzi jeszcze przez jakieś nasze Polskie centrum - przesyłka DPD docelowo idzie do (okolic) Wrocławia i dopiero stamtąd jest wysyłana dalej.

Trzeba liczyć średnio:

~ 6 dni roboczych do Francji

~ 3 robocze do Polski

~1 dnień wymiana pada

Pady wymieniane są z automatu. Przy konsoli dołożyć trzeba czas naprawy - nie wiem ile.

Dodając weekendy i ewentualne święta państwowe - trzeba liczyć 2 tygodnie na sam transport.

Podsumowując:

Samo załatwienie sprawy przez SD - bez problemów. Jasny i przejrzysty przekaz gdzie pad idzie, jak idzie, co z nim będą robić, itp.

Jasna informacja o tym jakim kurierem będzie wysyłany w obie strony - DPD i UPS.

Informacja z serwisu o otrzymaniu pada oraz jego wysyłce.

Od razu przedstawiona możliwość zadzwonienia na wsparcie techniczne i otrzymania listów przewozowych w obie strony (powrotny dopiero po otrzymaniu maila od Sony o wysyłce).

Pad - nowy.

Seria 221

Kolor o wiele bardziej matowy

Gumki są bardziej hmm "śliskie"? , czuć zupełnie inny, twardszy materiał w dotyku bardzo podobny do tego z DS3.

Miales pada serii 111/211?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej paczka do Francji idzie 7 dni, jakie 14. To wszystko obskakuję UPS zresztą bardzo sprawnie.

Cały problem Sony obija się o beznadziejne najtańsze firmy zewnętrzne Polski oddział, serwis Francja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anginsan czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem transport 2 tygodnie ... chodziło o cały, zwłaszcza że wyżej masz wyszczególnione co i ile szło. Jakimś cudem z 6 dni roboczych zrobił bym 2 tygodnie? ...

Co do serwisu ...był PRAM ale już nie robią PlayStation. Taki to wielki problem że przesyła idzie parę dni dużej?

Dodałem że cały transport to około 2 tygodnie żeby nie było niedomówień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nakładki założone po miesiącu używania pada i gry w fifę ale dziś w padzie kupionym z konsolą,na którego został mi miesiąc gwarancji jest problem z bieganiem w grach,coś z lewym analogiem się popsuło.

 

Zadzwoniłem na infolinię w czwartek ma być kurier, nie musiałem nawet mieć dowodu zakupu wystarczy nr seryjny pada.Zobaczymy co z tego wyniknie bo w  drugim padzie nie licząc gumek zacina mi się r2 więc mam zamiar go wysłać jak wróci ten pierwszy.

 

Na infolinii ostrzegł tylko,że może to potrwać do 3 tyg ale nie naprawiają tylko wymieniają na nowe.Mam nadzieję,że pierwszy pad jakoś wróci szybko bo na drugi nie mam paragonu i nie wiem kiedy dokładnie kupiłem ale z 1-2 miesięcy mam chyba zapasu więc muszę szybko działać.

I dziś kurier się nie pojawił na w DPD nie mogę interweniować bez nr nadanego na odbiór paczki,które powinno mięć sony ale niestety konsultant nie może mi go podać bo to system wysyła i nie mają do tego dostępu sic!

 

 

Poprosiłem o wysłanie etykiet na paczkę poczty polskiej i  sam wyślę tą paczkę,będę mógł od razu  ją sam śledzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×