Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

...

...

...

...

Jak reklamowałeś pada?

Chyba mieszkamy w 2 różnych krajach.

Jaki PRAM?

Pady wszystkie idą do Francji. PRAM przecież od miesięcy się tym nie zajmuje.

Pada reklamuje się bezpośrednio na infolinii Sony Playstation.

Na 99% PRAM wysłał pada do Francji i czek ana nowego.

Jeżeli wymienią same analogi ot dzwonisz na infolinię Sony Playstation i się kłócisz z nimi bo miał być nowy pad.

 

Powiedz mi jeszcze kolego taka rzecz, reklamowalem pada 1,5 tygodnia temu, jest teraz mozliwosc ze jak zadzwonie na ta infolinie, to uzyskam odpowiedz jaka zapadła decyzja, czy nawet nie sa w stanie sprawdzic takiego czegos ?   jak tak to rzuc mi numer jak masz pod reka gdzies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze kolego taka rzecz, reklamowalem pada 1,5 tygodnia temu, jest teraz mozliwosc ze jak zadzwonie na ta infolinie, to uzyskam odpowiedz jaka zapadła decyzja, czy nawet nie sa w stanie sprawdzic takiego czegos ?   jak tak to rzuc mi numer jak masz pod reka gdzies.

 

Google nie boli: playstation kontakt

http://pl.playstation.com/contact-us/#tab-705501

 

Jeżeli jesteś w Polsce, możesz do nas zadzwonić pod numer:

22 397 89 24

 

 

Jeżeli reklamowałeś w MM to według mnie powinieneś:

- weź od MM ID reklamacji (PRAM)

- na podstawie ID reklamacji z MM weź od PRAM'u ID reklamacji w Playstation

- zadzwoń na Info Linię z numerem ID reklamacji Playstation - tam konsultant powinien widzieć czy pad został dostarczony do Francji, czy został odesłany z powrotem itp. Nie wiem dokładnie jakich informacji ma wgląd i czy może ich udzielić ale na pewno da znać czy dotarł/został odesłany. Na pewno ci może podać list/listy przewozowe do śledzenia przesyłki. 

 

Na przyszłość:

 

Użytkownik > Serwis Sony Francja > Użytkownik  - brak pada przez około 14 dni - kurier bezpośrednio do użytkownika.

 

Użytkownik > Sklep > PRAM > Serwis Sony Francja > PRAM > Sklep > Użytkownik  - tutaj bym się nie zdziwił jakby pada nie było  z miesiąc i dłużej - za dużo pośredników.

 

...sami sobie utrudniacie życie zamiast poczytać kilka postów/stron wstecz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnosnie nadawania Dualshocka 4 przez kuriera do Sony w ramach gwarancji.

 

Dostalem e-maila z plikiem PDF, w ktorym mam wydrukowac etykiete (z kodem kreskowym) i protokol (z polami do wypelnienia). I teraz pytanie, dlaczego mam wydrukowac az 4 takie etykiety? Jedna naklejam na paczke z padem, a co mam zrobic z pozostalymi trzema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U mnie był kurier w czwartek i się zdziwił po co mi 4 te etykiety ;) Wystarczy 1 na paczkę i może lepiej 1 dla siebie zachować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli rozumiem, ze etykiete drukuje, wycinam, naklejam na paczke i tak przygotowana paczke wreczam kurierowi wraz z protokolem do podpisania, ktory zostaje u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protokół jest dla kuriera nie dla Ciebie.

Możesz sobie wydrukować kopię protokołu niech ci ją podpisze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli w skrocie:

 

drukuje etykiete > wycianam ja > naklejam na paczke > drukuje protokol > czekam na kuriera > wreczam mu paczke z naklejona etykieta i wypelnionym protokolem > prosze o wypelnienie drugiego protokolu dla mnie

 

Czy ewentualnie moge sie jakos skontaktowac z kurierem, ktory do mnie przyjedzie? Na infolinii powiedzieli, ze moze przyjechac w ciagu dnia, ale w domu moge byc przed 15 dopiero, nie mam mozliwosci byc wczesniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś znać kuriera obsługującego Twoją okolicę ( u mnie zawsze jest ten sam DPD i mieszka "klatkę obok" więc nie mam problemu. ;)  lub dostać do niego numer telefon /    ale w ogóle to powinien się z Tobą skontaktować telefonicznie (podałeś telefon  an infolinii Sony) przed odbiorem paczki. Zwykle każdy kurier dzwoni czy ktoś będzie i czy można podjechać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kurier to inna historia. Mój wziął 4 etykiety i musiałem jeszcze na szybko wydrukować drugi protokół, bo jeden on wziął a drugi jest dla mnie jako potwierdzenie. Natomiast nie musisz tej etykiety naklejać na paczkę, oni mają swoje koperty foliowe do których wkładają te etykiety.

Edytowane przez dreamtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protokoły mają być dwa jeden dla kuriera drugi dla nas, reszta jedna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam opisze wam mój problem z konsolą, mam nadzieje, że udzielicie mi pomocy. Więc kupiłem konsole w zestawie DriveClub, model był 1116-A, po kupnie Battlefield 4 pojawił się problem z głośnością konsoli więc oddałem ją na gwarancję w Media Expert. Otrzymałem nową konsolę,(nawet folia była na tym panelu co szybko sie rysuje) model 1004... ale ok.. Włączam, odpalam BFa i masakra...Konsola chodzi jeszcze głośniej. Poziom sięga ponad 60db przy każdej grze… nawet grając w Driveclub mam 55 dB gdzie przedtem na tamtej konsoli ledwo sięgało 40… siedząc 3 metry od konsoli, mając przy sobie głosniki słysze gre i konsole jednocześnie co bardzo wkurza i irytuje... co mam zrobić według was teraz?

(link do działania konsoli) https://www.youtube.com/watch?v=NbicTVnbjEU

Edytowane przez Indeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, etykieta i protokoly wydrukowane, we wtorek ma przyjechac kurier, ciekawe, czy bedzie dzwonil, bo do 15 nikogo w domu nie bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta konsola i pady są tak awaryjne że powinni doliczyć gwarancję na czas entych napraw konsol jak i pseudo padów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta konsola i pady są tak awaryjne że powinni doliczyć gwarancję na czas entych napraw konsol jak i pseudo padów

...a nie doliczają od momentu zgłoszenia do momentu dostarczenia przez kuriera do nas paczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby serwis przedłużył gwarancję na czas naprawy, zależy chyba od firmy i dobrej woli producenta. Jeżeli się mylę odnośnie Sony proszę mnie poprawić, lub gdy ktoś miał z tą opcją do czynienia

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie usług serwisowych nr R-hvdv8o77g, R-hx1yi6r1f, R-hypuacuv4 i R-hvdv8o77g

Niniejszym potwierdzam, że w dn. 27.08.2014 r. przyjęto po raz pierwszy zgłoszenie gwarancyjnej

usługi serwisowej konsoli PlayStation 4, nr ser. 03274522245807322, model CUH-1004AB01X.

Zgłoszenie nr 140827-003245, nr ref. zwrotu R-hzch85bm8

Model: PlayStation 4 CUH-1004AB01X, s/n 03274522245807322

Opis problemu: głośna praca jednostki, przegrzewanie się, nieresponsywny przycisk Eject;

Zgłoszenie przyjęte w dn. 27.08.2014 (kontakt telefoniczny), anulowane na życzenie Klienta

w dn. 30.08.2014 (kontakt telefoniczny).

Zgłoszenie nr 140911-003319, nr ref. zwrotu R-hzy9lops5

Model: PlayStation 4 CUH-1004AB01X, s/n 03274522245807322

Opis problemu: głośna praca jednostki, przegrzewanie się, nieresponsywny przycisk Eject;

Podjęte działania: przyjęto zgłoszenie, konsola wymieniona na ten sam model o numerze

seryjnym 08274522240133899.

Zgłoszenie przyjęte w dn. 11.09.2014 (kontakt telefoniczny). Jednostka dostarczona do Klienta

w dn. 28.09.2014.

Zgłoszenie nr 140930-000607, nr ref. zwrotu R-i0o00nb4r

Model: PlayStation 4 CUH-1004AB01X, s/n 08274522240133899

Opis problemu: jednostka uszkodzona mechanicznie; uszkodzenie obudowy (górny róg) oraz

portów znajdujących się z tyłu

Podjęte działania: przyjęto zgłoszenie, konsola wymieniona na ten sam model o numerze

seryjnym 08274522240087682; jednostka dostarczona do Klienta 31/10/2014.

Niniejszym informuję, że jednostka o numerze seryjnym objęta jest 12-miesięczną gwarancją,

do dn. 31.10.2015 r.

Mateusz Kowalski

Specjalista ds. Produktu

Centrum Obsługi Klienta PlayStation


Przedłużyli mi gwarancję o 12 miesięcy - na infolini Sony spędzone 543 minuty (właśnie sprawdziłem biling), nie chce mi się już wszystkiego opisywać by się nie denerwować, powiem jedno - żenada...
A teraz przyglądam się konsoli i ma te odbarwienia białe (do końca gwarancji ze sklepu mam kilka dni - konsola z dnia premiery i właśnie nie wiem czy nie reklamować...)

Edytowane przez Wojciech1989PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupiles konsole by wkoncu na niej pograc czy tez by odsylac gdy kawalek plastiku bedzie mniej czarny niz reszta? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dex.. Płacę żądam... Ps4 to chyba pierwsza konsola sony która potrafi mieć usterki od wypluwania płyt do przebarwień plastiku od za mocnych podzespołów :-P, jak byś kupił nówke sztukę auto z salonu i po krótkim czasie maska by się odbarwiła od temp. Silnika to by Ci nie przeszkadzało? Sorry ale Sony ma usterki głęboko w pupie i liczy się tylko sprzedaż i robienia z ludzi debili w spotach reklamowych jak to ich konsola jest najlepszą platformą do grania.Powinno być info w instrukcji pada Aby grać w gry typu Fifa max kilka godzin, ponieważ dłuższe granie powoduje wycieranie gałek i ogólny wkórw użytkownika

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsolę od końca stycznia, co jakiś czas występował u mnie problem z wysuwaniem się płyty aż do wyciągnięcia kabla zasilania na jakiś czas. Działo się to najczęściej jak np. mocniej zamknąłem szufladę co wywoływało wstrząs (konsola stoi na komodzie), ostatnio wyczytałem że może pomóc dokręcenie śrubki od awaryjnego wysuwania płyty. Nie wiem czy poprawnie to zrobiłem, bo nie było czuć żadnego oporu i mógłbym kręcić tą śrubką w nieskończoność…  No ale problem nie występował aż do wczoraj kiedy wysunęła mi się płyta i napęd zaczął mielić kiedy podczas czyszczenia wcisnąłem eject. Dzisiaj podłączyłem konsolę i dodałem coś do pobierania, konsola przeszła w tryb czuwania, jak się wszystko ściągnęło to ją wyłączyłem. Nagle zaczęła pikać, non stop 3 piknięcia słyszałem w odstępach 3-10s, ale konsola się nie włączała (nie było płyty w środku). Takie 3 piknięcia występują przy wciskaniu przycisku eject podczas braku płyty w napędzie. Dodatkowo teraz konsola jest w trybie czuwania, a cały czas działają wentylatory (nie ściągam nic). 

Może to być wina tej gumki na pod konsolą przy łączeniu (ciężko opisać, ale pewnie wiecie o co chodzi)?

Chciałbym jakoś sam rozwiązać ten problem, bo nie mam ochoty wysyłać konsoli na gwarancję, zwłaszcza że opinie o serwisie nie są zbyt pozytywne.

Chyba, że dałoby radę jakoś to rozwiązać przez sklep. Kupowałem z media expert na allegro. 

Edytowane przez maciek1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu zaplaciłem dużąąąąą kwotę (kupiłem tego dnia 5 konsol i jedna wyszła mnie za friko z pakietem wszystkich gier i zostało na dobry obiad, ale jednak zapłaciłem za to!!!) dlatego wymagam, obsłgua infolinii to jakaś kpina, może w przyszły weekend opiszę wam jak to wyglądało, ale to nie na trzeźwo....

ale zacytuję jeden (z bardzo wielu) z hitów na tej infolinii:

Ja: czyli w takim razie, odesłałem konsolę i nie jesteście zobligowani do przedstawnienia daty do kiedy macie obowiązek załątwić moją sprawę?

PS: proszę Pana sprawy załątwiamy przeważnie w 2 tyg. o ile we Francji nie ma wówczas jakiś świąt, ale nie podajemy klientom info na temat czasu naprawy.
Ja: czyli teoretycznie możecie zapierdolić mi tą konsolę tlumacząc to przedłużającym się okresem naprawy bo i tak nie macie obowiązku przedstawić mi czy naprawa będzie trwała 1 dzień czy 2 lata.
PS: proszę nie przesadzać takie przypadki się nie zdarzają.

Ja: proszę mi podać swoje imię i nazwisko.

PS: nie mam obowiązku podawania swoich danych osobowych.

Ja: chyba cię popier***** #$%^@&!^%#%%#!^@@!@ itd.

 

to jest banda osłów, lepiej konsolę oddać na niezgodność w sklepie niż odsyłać (ja konsoli nie miałem 2 miechy...

 

a co do kolegi, który pyta: ,,

To kupiles konsole by wkoncu na niej pograc czy tez by odsylac gdy kawalek plastiku bedzie mniej czarny niz reszta? :biggrin:,,

to są dwie opcje:
1. konsolę kupiła ci mama więc nie będę w ogóle dyskutował,
2. jesteś bałagarniarzem, nie dbasz o porządek, wyje**** masz na estetykę, nie masz kobiety itd, a twoim jedynym zajęciem są gry...
Ja wydałem na ten sprzęt zarobione przez siebie pieniądze i mam prawo wymagać!!!
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jest banda osłów, lepiej konsolę oddać na niezgodność w sklepie niż odsyłać (ja konsoli nie miałem 2 miechy...

 

 

 

A uważasz, że sklep co robi z taką konsolą, którą im oddajesz na niezgodność towaru? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to co? wysyła do Francji, tam stwierdzają, że jest uszkodzona i że uwaga jest słuszna i zwracają Ci kasę... w przypadku takiej reklamacji nie oczekujesz naprawy tylko oczekujesz:

nowego egzemplarza lub zwrotu kasy (zależy jak pismo napiszesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale jak oddasz z tytułu niezgodności, to też się nie dowiesz ile będziesz czekał. No i ze zwrotem kasy bym się tak nie rozpędzał, bo to tak nie działa.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×