Skocz do zawartości
Velans

Promocje oraz wyprzedaże gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w euro agd, jakaś Pani kupiła grę, podchodzi z pustym pudełkiem (z półki) i dali jej grę bez foli, widzę że nadal to praktykują. Jeszcze obsługa sprawdziła, czy płyta nie ma oznak użycia.

Ktoś powinien za to dostać karnego kut... a w dupsko.

Edytowane przez czeskimaster
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w euro agd, jakaś Pani kupiła grę, podchodzi z pustym pudełkiem (z półki) i dali jej grę bez foli, widzę że nadal to praktykują. Jeszcze obsługa sprawdziła, czy płyta nie ma oznak użycia.

Ktoś powinien za to dostać karnego kut... a w dupsko.

Na niewiedzy lub naiwności od dawna się wzbogacają, czerpią zyski. Żałosne. Było dać jej cynk, że w balona ją robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w euro agd, jakaś Pani kupiła grę, podchodzi z pustym pudełkiem (z półki) i dali jej grę bez foli, widzę że nadal to praktykują. Jeszcze obsługa sprawdziła, czy płyta nie ma oznak użycia.

Ktoś powinien za to dostać karnego kut... a w dupsko.

 

Dlatego ceny w tym markecie często są dość niskie. Na 99% w takich przypadkach gra była otwierana i ktoś sobie ją brał do domu na czas ogrania. Trzeba na to uważać i jakby co, żądać oryginalnie zafoliowanego egzemplarza z magazynu. Podobnie robili kiedyś w Empiku, nie wiem czy robią to nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest ostatni egzemplarz na sklepie to tak będzie. Pudełko będzie bez folii. Płyta schowana w segregator. Nie widzę w tym nic dziwnego. Kilka razy spotkałem się z tym. Klient jest informowany, że to ostatnia sztuka na sklepie itd.  Jak chce to kupuje od ręki, jak nie to czeka 2 dni na dostawę i ma cycuś glancuś z folią, którą i tak zaraz zerwie po wyjściu ze sklepu.Co wy tu za problemy macie to ja nie wiem. Nikt nikogo w balona nie robi. Takie są procedury sklepowe. Pudełko na wystawce musi być puste!!! Koniec kropka. Trzeba niestety zdjąć folię żeby wyciągnąć płytę. To samo dotyczy każdego innego sprzętu rtv/agd.

Edytowane przez sajmon34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko nikt nikogo nie informuje tam ze jest to produkt powystawowy jak idzie na promocji.

Nie każdy wie że "Ostatnia sztuka" oznacza produkt bez folii który leży na sklepie kilka miesięcy albo i dłużej, jest albo z wystawy albo wymacany i porysowany.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Euro promocja na pudełkowe Destiny Legendary Edition (139 zł).

Czy ktos mi moze odpowiedziec, czy ta wersja zawiera podstawke + dodatek w formie plytowej czy tez to podstawka na plycie + kod DLC do pobrania dodatku?

Pytam, poniewaz za taka cene obadalbym Destiny (jeszcze nie gralem poza demem do 4 lvl), ale jesli mi by nie podeszlo to bym odsprzedal chetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to jest podstawka na płycie plus kody na dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy w tych marketach to przeważnie hieny więc nie mów mi tutaj o ich praworządności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze odpowiedziec, czy ta wersja zawiera podstawke + dodatek w formie plytowej czy tez to podstawka na plycie + kod DLC do pobrania dodatku?

Pytam, poniewaz za taka cene obadalbym Destiny (jeszcze nie gralem poza demem do 4 lvl), ale jesli mi by nie podeszlo to bym odsprzedal chetnie.

 

 

O ile wiem to jest podstawka na płycie plus kody na dodatki.

Dokładnie tak.

Niestety jak klikam na promocję to cena pojawia się oryginalna.

Sam chyba łyknę na Xbone za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Niestety jak klikam na promocję to cena pojawia się oryginalna.

Sam chyba łyknę na Xbone za tą cenę.

 

Cena pojawia sie oryginalna ale jak klikniesz na dodaj do koszyka to finalnie odliczy Tobie 100 zl.

 

Kurcze szkoda z tymi dodatkami. To musze sie dobrze zastanowic jeszcze czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kupiłem Wiedźmina w promocji w euro rtv. Gra była fabrycznie zafoliowana. Wszystko super tylko płyta z soundtrackiem jest porysana i zacinają 3 ostatnie utwory. Ja rozumiem, że najważniejsza płyta z grą ale skoro oferują soundtrack to powinien być nie naruszony...

Tak jak pisałem Gra była fabrycznie zamknięta i zafoliowana.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kupiłem Wiedźmina w promocji w euro rtv. Gra była fabrycznie zafoliowana. Wszystko super tylko płyta z soundtrackiem jest porysana i zacinają 3 ostatnie utwory. Ja rozumiem, że najważniejsza płyta z grą ale skoro oferują soundtrack to powinien być nie naruszony...

Tak jak pisałem Gra była fabrycznie zamknięta i zafoliowana.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No to jak zafoliowana to co ma do tego sklep czy ktoś inny? Widocznie płyta została uszkodzona podczas procesu produkcji i takie rzeczy się zdarzają, piszesz do wydawcy to ci wymienią.

Edytowane przez AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do cd project red ale wątpię, że mi wymienią - ogólnie nie wiem gdzie dokładnie powinienem napisać... a sklep też tego nie zrobi...

Napisałem ten post aby uświadomić, że kupno ostatniej odpakowanej sztuki nie musi oznaczać porysanej gry choć jest taka szansa.. Jak widać na moim przykładzie nawet zafoliowana gra może mieć błędy. Niby to tylko soundtrack ale i tak smutno mi z tego powodu...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o fakt tego że kupując grę nie zafoliowaną w sklepie ryzykujesz tym że będzie porysowana. Chodzi o fakt że jak kupujesz coś co ma być nowe to masz to dostać, a nie jakąś odpakowaną grę z pod lady. Jakbym chciał używaną to bym odkupił od kogoś za mniejszą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do cd project red ale wątpię, że mi wymienią - ogólnie nie wiem gdzie dokładnie powinienem napisać... a sklep też tego nie zrobi...

Napisałem ten post aby uświadomić, że kupno ostatniej odpakowanej sztuki nie musi oznaczać porysanej gry choć jest taka szansa.. Jak widać na moim przykładzie nawet zafoliowana gra może mieć błędy. Niby to tylko soundtrack ale i tak smutno mi z tego powodu...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jeśli bardzo zależy Ci na OST, to polecam kupno boxów wieśka z pc na allegro. Po 2-3 zł są aukcje, gdzie możesz kupić całą zawartość pudełka (naklejki, mapa, OST). Poszukaj na allegro.

Wiadomo, że niefajna sytuacja, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Co do folii, to ważne, aby to był oryginalna folia (z wytłoczonym napisem playstation). Pracownicy marketów mają dostęp do foliarek i pakują używane gry/filmy. W media i saturnie jest to nagminne. Różnicę między oryginalną folią, a ich jest widoczna od razu. To taka moja rada na przyszłość. Czasem jest coś może również ucierpieć przy fabrycznym pakowaniu, tak jak to AXA wspomniał.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja gra miała oryginalną folię z wytłoczonym napisem PS4 :) No nic trudno...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope...

 

Avans należy teraz do Media Expert.

 

To nie miejsca na spory kto kogo kupił itp. :P ALE NIE Avans nie należy do ME, popularny AVANS (czyli tak naprawdę firma DOMEX) nie natomiast część sklepów AVANS została wykupiona przez ME :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do folii, to ważne, aby to był oryginalna folia (z wytłoczonym napisem playstation). Pracownicy marketów mają dostęp do foliarek i pakują używane gry/filmy. W media i saturnie jest to nagminne. Różnicę między oryginalną folią, a ich jest widoczna od razu.

 

Na to też jest sposób. Znajomy pracujący kiedyś w Empiku wygadał się przy piwku, że sklepowi cwaniacy (aby zagrać sobie w grę) nacinali delikatnie nożykiem folię przy górnej krawędzi pudełka i delikatnie wyjmowali pudełko z folii. Potem wsadzali w tą samą folię i dyskretnie zaklejali taśmą bezbarwną. Nie wiem na ile trudny w wykonaniu jest ten proceder, ale tak ponoć właśnie robili. Gra wracała na półkę w pełnej cenie. Buractwo pełną gębą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to też jest sposób. Znajomy pracujący kiedyś w Empiku wygadał się przy piwku, że sklepowi cwaniacy (aby zagrać sobie w grę) nacinali delikatnie nożykiem folię przy górnej krawędzi pudełka i delikatnie wyjmowali pudełko z folii. Potem wsadzali w tą samą folię i dyskretnie zaklejali taśmą bezbarwną. Nie wiem na ile trudny w wykonaniu jest ten proceder, ale tak ponoć właśnie robili. Gra wracała na półkę w pełnej cenie. Buractwo pełną gębą.

 

Nieźle.... widzę, że Polak potrafi....  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona kumpla pracuje w Empiku. Kumpel w tyle grał gier za free, że hohoho :-P Przynosiła premierowe gry do domu na 2 tygodnie. Oczywiście żeby się lepiej zapoznać z produktem i później móc lepiej o nim opowiedzieć w sklepie.

Tyczyło się to gier na PS3, ale kolega mówił, że musi sobie kupić PS4 i pograć w nowe gierki.

#Polska4thePlayers

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to co oni później z tymi grami robią? Sprzedają jako używki czy zaklejają. I ludzie się na to nabierają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to co oni później z tymi grami robią? Sprzedają jako używki czy zaklejają. I ludzie się na to nabierają...

Leci do Janusza jako nowe :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w euro agd, jakaś Pani kupiła grę, podchodzi z pustym pudełkiem (z półki) i dali jej grę bez foli, widzę że nadal to praktykują. Jeszcze obsługa sprawdziła, czy płyta nie ma oznak użycia.

Ktoś powinien za to dostać karnego kut... a w dupsko.

 

Co do folii powiem ze bylem niemilo zaskoczony jak kupowalem Until Dawn w Szwecji - biore pudlo z zamkniete w tym anty kradziezowym, ide do kasy koles wyjmuje z szafki kopertke z plytka wklada do pudelka - grzecznie zapytalem o co biega. Na co on mowi ze z 5 egzemplarzy rozpakowuja i wrzucaja na wystawke, i ze plyty musza wyciagac bo inaczej to pudlo anty kradziezowe by im na wyjsciu przez bramke nie zapiszczalo. no ludzie zloci.... 

 

Czasami tez zdarzaja sie pudelka foliowane nieoryginalnie. 

 

Coz zrobic.... 

 

pol biedy jak kupuje dla siebie ale jak juz kupuje dla kogos to moze byc z tego kwas :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to co oni później z tymi grami robią? Sprzedają jako używki czy zaklejają. I ludzie się na to nabierają...

Ten proceder jest już dobrze znany w MM normalnie prali wszystkie gry i filmy do domu grzecznie przechodzili/oglądali i na sklepie mieli jakąś maszynkę do kręcenia nowej folii :) szła jak nówka. Skoro wy piszecie o takim czymś w innych sklepach to znaczy ze we wszystkich większych kręcą takie sk.....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×