Skocz do zawartości
ari9217

Life is Strange

Rekomendowane odpowiedzi

o właśnie po 40zł w plusie to biorę   :)

tak z ciekawości wszystkie 5 sezonów na 10h chociaż starczy ?

 

ogolnie nie ufam do konca tej stronie bo moje czasy jakos sa blizsze tych "na leniwie przechodzil gre" a czasami nawet i powyzej. 

Ale dodaj sobie do ulubionych :) zawsze to jakis poglad na ile czasu gra starcza:

https://howlongtobeat.com/game.php?id=21702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 15h ale są 2 zakończenia i kilka ciekawych wyborów tak więc wg mnie jest spore replayability i warto przejść grę 2 razy .

Z resztą 15h tak genialnej gierki za 4 dyszki to śmiech na sali ....wg mnie warta pełnej ceny jak mało która gra .

Sporo ludzi czekało na promo, myślę że sporo osób się skusi teraz na tą grę i zarobią jak że zasłużoną kasiorę na 2 sezon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 15h ale są 2 zakończenia i kilka ciekawych wyborów tak więc wg mnie jest spore replayability i warto przejść grę 2 razy .

Z resztą 15h tak genialnej gierki za 4 dyszki to śmiech na sali ....wg mnie warta pełnej ceny jak mało która gra .

Sporo ludzi czekało na promo, myślę że sporo osób się skusi teraz na tą grę i zarobią jak że zasłużoną kasiorę na 2 sezon :)

 

W tym sporym gronie ludzi byłem również ja. Gra już zainstalowana i czeka na długi weekend. Uwielbiam takie produkcje, a po wszystkich zachwytach na temat LiS, czekam na pierwsze uruchomienie z wypiekami na twarzy. ^_^

 

PS. Myślałem, że to gra na raz. Ale skoro mówisz o dwóch przejściach, mam jeszcze większą chrapkę na ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 15h ale są 2 zakończenia i kilka ciekawych wyborów tak więc wg mnie jest spore replayability i warto przejść grę 2 razy .

:)

O to fajnie - wygląda na to, że wybory naprawdę maja znaczenie (w przeciwieństwie do gier TT, gdzie wybór jest czysto iluzoryczny...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra już zainstalowana i czeka na długi weekend. Uwielbiam takie produkcje, a po wszystkich zachwytach na temat LiS, czekam na pierwsze uruchomienie z wypiekami na twarzy. ^_^

No ja gre zainstalowalem pare dni temu. Dlugi weekend mam od 5. 

Wczesniej za 1$ kupilem ep1 w bundlu i juz wiedzialem ze gra mi podejdzie. 

Licze ze bede bawil sie dobrze, przyznam ze moze to starosc ale lubie gry gdzie nacisk kladziony jest na historie. 

 

Z poczatku obawialem sie stylu graficznego a pierwsze trailery az mnie odrzucily. Jak sie okazalo zupelnie nie potrzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to fajnie - wygląda na to, że wybory naprawdę maja znaczenie (w przeciwieństwie do gier TT, gdzie wybór jest czysto iluzoryczny...)

Umówmy się, że wybory w tej grze mają znaczenie, ale nie wpływają na zakończenie - bardziej na środek rozgrywki. Niemniej, końcowe "wybory" idealnie pasują do tematyki gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło bardziej o to że po pierwszym przejściu jak już wiedziałem kto jest kto, o co tu biega itd to miałem cholerną ochotę zagrać 2 raz i podjąć zupełnie inne wybory .

Nie po to aby zobaczyć czym się różnią ale po to by wybrać te autentycznie dobre, bo lis to gra bardzo zagmatwana i dopiero po przejściu gry mozna ocenić czy podjęło się słuszne wybory . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zachęcony Waszymi opiniami oraz przystępna cena kupilem i ja. Jestem po pierwszym epizodzie i poki co jest ciekawie. Fabuła powoli sie rozkręca, podejmuje jakies tam wybory, zobaczymy co bedzie dalej. Lubie takie gry, w ktorych fabuła odgrywa znacząca role, mozna sie wtedy wczuć w historie, zastanawiac nad podejmowanymi wyborami czy kierunkiem w ktorym prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami. Poki co jestem zadowolony i nie zaluje wydanych pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem full zestaw i jestem szczęsliwy. Własnie zacząłem trzeci sezon :) Jedna z tych gier w które śmiało można pograć z dziewczyną :P Jest extra, chociaż do Heavy Raina i BTS troszke brakuje. Szkoda tylko, że nie ma napisów - niby język jest prosty, ale kilka razy musiałem pauzować zeby coś zrozumieć

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak Cię chwyci po końcówce 3. epizodu ;) poczekaj z wydawaniem opinii do samego końca :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek i nie wiem... może to kwestia wrażliwości czy czegoś, ale na mnie ten tytuł nie zrobił specjalnego wrażenia. Fakt, może cała historia jest dość innowacyjna jeżeli chodzi o gry, ale patrząc na szerszy obraz mamy tutaj po prostu zbiór x razy przemielonych już w filmach i serialach klisz. I tylko tyle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeglądam ten wątek i nie wiem... może to kwestia wrażliwości czy czegoś, ale na mnie ten tytuł nie zrobił specjalnego wrażenia. Fakt, może cała historia jest dość innowacyjna jeżeli chodzi o gry, ale patrząc na szerszy obraz mamy tutaj po prostu zbiór x razy przemielonych już w filmach i serialach klisz. I tylko tyle.

W każdej grze masz klisze i kalki innych tytułów. Cięzko w dzisiejszych czasach wymyśleć coś, czego jeszcze nie było...

A gra jak każda inna - jednemu się podoba, innemu nie :)

Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek i nie wiem... może to kwestia wrażliwości czy czegoś, ale na mnie ten tytuł nie zrobił specjalnego wrażenia. Fakt, może cała historia jest dość innowacyjna jeżeli chodzi o gry, ale patrząc na szerszy obraz mamy tutaj po prostu zbiór x razy przemielonych już w filmach i serialach klisz. I tylko tyle.

Mam tak samo choć do końca nie wiem dlaczego ta gra mnie nie chwyciła jak innych. Być może dlatego fabuła jednak jest oklepana. Jest świrnięty syn bogacza trzymającego miasto w garści, dziunia będąca jego dziewczęcym odpowiednikiem, główny zły którego dość szybko da się rozszyfrować. Całość domyka szkolne popychadło i obowiązkowo zakompleksiony koleś zakochany po uszy w głównej postaci. Plus w pip irytujących postaci w tle na czele z główną bohaterką. Przez całą grę miałem wrażenie że chodzi z otwartą japą i wszystkiemu się dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak Cię chwyci po końcówce 3. epizodu ;) poczekaj z wydawaniem opinii do samego końca :)

 

Chwyciło - wczoraj przeszedłem cały trzeci i zacząłem czwarty :D Ogień! Aż mi żal dalej grać, bo wiem, że w koncu ta przygoda się skonczy... :( 

 

A głowna bohaterka jest mega hipsterska, chociaż ma coś w sobie, że chce się jej słuchać :D Taki dzieciak, nawet cycka jej nie zrobili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze ze mialem dzis wolne, wczoraj w nocy katowalem dosc mocno ep1 i 2, po 3ciej sie kladlem

dzis dokonczylem ep2 i strzelilem ep3 - no coz zabawy z czasem.... bywaja niebezpieczne. 

Chyba walne sobie mocna kawe i polece jednym ciagiem ep4 i 5. 

Bardzo dobrze zainwestowane pieniadze, zobaczymy jak bedzie dalej ale przyznam ze jako osoba ktorej wezly Heavy Rain, Until Dawn, Firewatch, nieco mniej ale w sumie tez Beyond Two Souls - po ograniu 3 epizodow LiS uznaje ta gre za bardzo dobra...  

Nie pozostaje nic innego jak wrocic do swiata gry i zobaczyc jak zakonczy sie ta historia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ukonczona, 

to ze jednak chcialem zrobic jak nawiecej skutkowalo tym ze ep byly na wiecej niz 3h - ostanie 2ep to czas od 23:30 do 8:10 wiec jestem lekko nieprzytomny.

Zaczne od minusow:

- lip synch - no to ze jest sredni mozna jeszcze wybaczyc, choc czasami razi, ale fakt tego ze Max w 5 ep podczas stosunkowo dlugiej wymiany zdan nie porszala ani troche ustami wybilo mnie nieco z rytmu. 

- pare razy gra mi sie przycinala na jakies 2-3s glownie podczas przejscia gra - pamietnik. 

Pewnie cos jeszcze by sie znalazlo ale to nie wazne. 

Jestem fanem gier gdzie to historia gra pierwsze skrzypce, nie mam problemu z symulatoriami chodzenia, czy grami w ktorych jest malo gry w grze (a sam gameplay  to QTE). 

Life is Strange w tej kategorii wypada rewelacyjnie (nie idealnie, ale rewelacyjnie). 

Dobrze ze ogralem calosc bo jakbym mial czekac na kolejne epizody to bym chyba nerwicy dostal, albo co gorsza ogrywał te co mam i sprawdzal wszystkie mozliwe wybory. Gra jest calkiem dluga i mnie wciagnela, zarwalem 2 noce ale nie zaluje. 

W przypadku tej gry i wyborow mialem mniej wiecej to samo odczucie jak po ograniu Heavy Rain czyli: tak dalem porwac sie hisotrii ze nie dostrzeglem gdzie mnie tworcy "oszukuja" (rzucaja falszywe tropy, odciagaja uwage zeby twisty uderzyly z mocniejsza sila itd). Co nie jest zarzutem, bo jesli zrealizowane jest to dobrze (a jest) to tylko zwieksza odczucie zanurzenia sie w swiecie gry i emocjonalnego podejscia gracza do jego wyborow.

Posrod gier ktore sa napedzane historia ktore ogralem: HR, BTS, Until Dawn, Brothers a Tale of Two Sons, Firewatch - Life is Strange plasuje sie wysoko. 

Moim zdaniem wypada duuuzo lepiej niz  BTS, a historia bardziej mnie wessala nizli Until Dawn - moze dlatego ze lubie zabawy z czasem. 

Nie jest to ideal (10), ale dla mnie LiS jest rewelacyjne z malym minusem (9-/10). 

Z cala pewnoscia  wbije  platynke, a za jakis czas wroce do tej produkcji, dokonywac innych wyborow. 

Jak pokazuje LiS specyficzny styl graficzny (ktory mnie odrzucal na trailerach i wczesnych prezentacjach) moze byc zupelnie wystarczajacy, to ze łzy w grze to ogromne rownolegloboki bez AA w niczym nie przeszkadza, podobnie jak uproszczone drzewa. Nie trzeba fotorealistycznej grafiki, oddajacej kazde źdźbło trawy, naturalne poruszanie sie kosmykow wlosow, czy furtra zwierzat zeby zrobic rewelacyjna  gre. 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zakończenie wybrałeś ?

Bo warto zobaczyć oba zwłaszcza 1 jest niszczące .

Tylko wrzuć w spoiler .

no i co powiesz o muzyce ?

Na codzień nie przepadam za taką, ale jako tło w tej grze to mistrzostwo świata .

Spanish sahara rozwala mnie za każdym razem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@schranz

Szczerze, muzyke traktowalem jako tlo i pasowala dobrze, ale jakos nie skupialem sie na niej musialbym chyba przesluchac soundtrack zeby stwierdzic czy cos mi na dluzej wpadnie w ucho. 

Zwrocilem za to uwage na dialogi, i powiem ze jest bardzo dobrze. Nie jest to poziom Firewatch ktory stoi o oczko wyzej, ale trzeba wziąć pod uwage fakt ze jednak LiS jest gra dluzsza z duzo wieksza iloscia rozgalezien, choc pamietam ze dwie kwestie mi nie pasowaly do moich wyborow, no ale nie bede robil z tego zagadnienia. 

W najblizszym czasie wbije platynke zeby uhonorowac ten zacny tytul a sama gra zostaje na dysku, odpoczne od niej i moze za pol moze za rok podejde znow do przygod Max i Chloe.

 

 

 

Biorac pod uwage, ze cala zagmatwana historia prowadzi tylko do 2 koncowych wyborow - co moglo u niektorych graczy powodowac niedosyt, oczywistym jest ze obejrzalem oba.

Zaczalem od tego w ktorym, Max nie ingeruje w czas. 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 1.05.2016 o 18:41, Silvena napisał:

Zobaczysz jak Cię chwyci po końcówce 3. epizodu ;) poczekaj z wydawaniem opinii do samego końca :)

Właśnie ogrywam 3 epizod i czekam aż mnie chwyci, bo póki co to fajnie się gra ale bez jakiegoś większego szału. No nic ale wstrzymam się z werdyktem do końca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakies easter eggi wylapaliscie?

Ja znalazlem jeden - umieszczam w spoilerze choc nie ma nic wspolego z  fabula - ot dmucham na zimne

 

 

 


w grze mozna znalezc statuetki/rzezby ktore przypominaja o skeczu "Ministerstwo glupich krokow".
Max nawet komentuje jedna z nich w sposob to sugerujacy

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Life is Strange ukończone. WOW! Co to była za przygoda, to nie mam słów. Uwielbiam gry tego typu, a LiS jest chyba najbardziej angażującą grą w swoim przedziale gatunkowym. Znakomita kreacja dwóch głównych bohaterek, które są zwykłymi dziewczynami idealnie podbija immersję. Gra ogólnie rozkręca się dość powoli i dopiero pod koniec epizodu 3-go nabiera tempa, ale to, co dzieje się potem, urywa łeb. Zwłaszcza końcówka epizodu 5-go, która mocno kojarzy mi się z końcówką Bioshock Infinite. Świetna gra, uwielbiam takie!

Moja ocena 9/10, przede wszystkim z powodu zakończenia. Otóż jedno z możliwych zakończeń jest moim zdaniem zrobione na odwal się i nie wywołuje prawie żadnych emocji. Pech chciał, że za pierwszym razem wybrałem właśnie to słabsze, żeby nie powiedzieć - beznadziejne. Zamysł twórców był dobry, wykonanie - już nie. Na szczęście drugie z zakończeń (a właściwie, to pierwsze) jest już majstersztykiem, choć nie ukrywam, że w dalszej części gry spodziewałem się takiego obrotu spraw. Tutaj już serducho mocno zabolało i za to tę grę mocno zapamiętam.

LiS polecam zwłaszcza osobom, którym podeszły inne gry tego typu, tj. Until Dawn, Beyond Two Souls, czy Heavy Rain. Ta również bankowo Wam podejdzie. Choć jeśli ktoś lubi historie chwytające za serce, również mocno zaangażuje się w opowieść o Max.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jakies easter eggi wylapaliscie?

Ja znalazlem jeden - umieszczam w spoilerze choc nie ma nic wspolego z  fabula - ot dmucham na zimne

 

 



 

 

 


w grze mozna znalezc statuetki/rzezby ktore przypominaja o skeczu "Ministerstwo glupich krokow".
Max nawet komentuje jedna z nich w sposob to sugerujacy

 

Ta gra to jedno wielkie nawiązanie do popkultury i wszystkiego co z tym związane - więc to żaden spoiler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna gra, jestem swiezo po finale wiec daje 9/10, gra wspaniale zagrała na emocjach, a zakonczenie rozgromilo. Każdy kto skonczyl gre wie o jakim zakonczeniu mowie. :). Perełka, co tu dużo mówić. Jedynie co mnie denerwowalo to slabe dopasowanie ruchu warg do wypowiadanych slow, ale da sie przelknac :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kill - takowych bylo wiecej w kazdej jednej toalecie.

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×