Skocz do zawartości
kubaork

Need for Speed (2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Minus duży który daję się odczuć to puste, wymarłe miasto. Mało samochodów, zero ludzi.

Model jazdy coraz bardziej mi się podoba.

Gra aktorska i aktorzy w tych filmikach to straszna padaka, takie miny robią że można śmiechem wybuchnąć :P na razie aktorzy mi nie pasują.

 

Rivals mial wiecej ruchu ale przynajmniej na PS3 padaka straszna po pop-up ruchu ulicznego wkurrrzal niepomiernie.

Ale ja jakos miasta nie uwazam za wymarle, fakt brak ludzi  ale w  Undergroundach tez ich chyba nie bylo to nie GTA czy inne Watch Dogs.

Oczywisce to tylko moja opinia i rozumiem ze z lekka  opustoszale miasto moze sie tobie nie podobac.

 

Model jazdy mozna troche pod siebie dopasowac ale mimo masy opcji nie spodziewajmy sie tutaj niczego poza arcade.

 

Gra aktorska w otwarciu jeszcze byla znosna ale ale im dalej w las (progress 13%) tym bardziej wracam do mojego pierszego odczucia jak oglosili fabule - po co na co to komu?

Dla mnie wyznacznikiem akceptowalnej fabuly w NFSach byl MW z 2005r, jakies tam wstawki ale chodzilo o jazde a wiekszosc rzeczy odbywala sie przez krotki rozmowy (tutaj widac lekkie inspiracje ta odslona ale za duzo tych telefonow i przerywnikow) idealna "fabula" byla w Shifcie glos kogos kto pouczal nieco wyjasnial a poza tym tylko jazda. Po chyba 7 scenkach z aktorami mam powoli ich dosc.

Jest fast travel. Wybierasz wyścig i lewym albo prawym analogiem zmieniasz z pokazania na mapie na travel.

Ja mam inne pytanie.-jest tu jakiś restart wyścigów? Bo w fabule często dojeżdżam drugi i od razu znika.

 

Dzieki :) faktycznie jest :)

 

No jedyny restart ktory znalazlem to options ale w trakcie wyscigu jeszcze i tedy bedziesz mial 2 opcje oposc event i restart, jak dojedziesz  do mety to te opcje znikaja - wiec tylko fast travel i start again.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rivals grałem na PS4 od premiery i bardzo mi się podobało, nawet wczoraj odpaliłem i miło mi się grało. Też nie było ludzi a wydaje mi się gra żywa, nie czuć było pustki. A w tej odsłonie nowej jest pusto strasznie, zero życia.

Underground mi to nie przeszkadzało że jest pusto bo gra była niesamowita :P

 

Ja zamiast tych filmików i fabuły wole coś na kształt kariery z hot pursuit 2 z 2002 roku czy nawet z rivals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast tych filmików i fabuły wole coś na kształt kariery z hot pursuit 2 z 2002 roku czy nawet z rivals.

 

Zgadza sie cos szczatkowego, dostajesz jedno intro a potem wyczyczne a moze ten a  moze tamten wyscig bo  te filmiki po 8  zaczynaja meczyc.

Na plus filmik w garazu z ktorego jest plynne przejscie na twoja bryke naprawde dobrze zrobiony i prawie tego przejscia nie widac. Choc sam filmik - meh po co to komu.

 

Nic to czas na bardziej przyziemne sprawy a do NFS 2015 wróce wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie cos szczatkowego, dostajesz jedno intro a potem wyczyczne a moze ten a  moze tamten wyscig bo  te filmiki po 8  zaczynaja meczyc.

Na plus filmik w garazu z ktorego jest plynne przejscie na twoja bryke naprawde dobrze zrobiony i prawie tego przejscia nie widac. Choc sam filmik - meh po co to komu.

 

Nic to czas na bardziej przyziemne sprawy a do NFS 2015 wróce wieczorem.

 

Tu nie ma żadnego przejścia. Twoja fura cały czas jest tam komputerowo wstawiona :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę i mam odwrotne wrażenie niż Wy :P Model jazdy uważam za strasznie słaby, ledwo wyrabiam się na zakrętach, bo jakiekolwiek zaciągnięcie hama od razu ustawia samochód bokiem. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby pójście w kierunku realizmu oferowanego w Driveclub. Z kolei grafika mi się bardzo podoba, chociaż daję sobie sprawę, że na jej odbiór wpływa jej efekciarstwo (woda, krople deszczu itp.).
Szkoda, że nie można robić w grze screenów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reczny zrobili dobrze, tutaj rozgrywka przypomina bardziej rivals gdzie wystarczy hamulec i gaz zeby szybko pokonywac zakrety w poslizgu (o zgrozo honda civiv VI tez tak jezdzi, ciekawe jak na przednio napedowca). Duzo robote robia tez ustawienia auta i tam mozna sobie dostosowac czy chcecie latac na recznym ktory staje sie uzyteczny czy nie. Mi sie gra podoba ale tez nie chce przegrac w nia caly weekend bo cos na finalna wersje ktora wychodzi za miesiac trzeba sobie zostawic. Czy warto na premiere? bo ja wiem, jajec nie urywa ale dla mnie jest dobrze wiec pewnie kupie, ciesze sie z tego ze posluchali fanow gry ktorzy domagali sie powrotu do undergroundu na nowym silniku czyli nocnych wyscigow i tuningu (tylko neonow mi brakuje :P)

 

wczoraj wyslali mi kod na xboxa, dzisiaj na ps4...

kod na bete ps4 kto pierwszy ten lepszy - C942-EHNJ-GMJT, szczesciarz ktory wklepie go u siebie niech chociaz podziekuje lajkiem bo ten ktory wkleilem wczoraj od ixa zostal chyba zuzyty i dostaje glupie pw ze nie dziala.

 

Edytowane przez SkibaPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta strasznie ociężałe, muzyka łeb mi urywa, ręczny to jakaś kpina, już prędzej w drift wjade na zwykłym hamulcu,stawia bokiem auto i prostuje (paranoja)

Ta gra ma pauze? Bo pod toCZpadem mam jakieś menu ale gra i tak leci, a pod options po chwili ztestartowalo mi wyścig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wertowałem całego tematu, bo mi się nie chce :D

Ale mam pytanko, czy max level reputacji to 20 w tej becie ?

Czy coś mi się zawiesiło, albo coś trzeba zrobić by naliczał się dalej ?

Ktoś? Coś? będe wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę i mam odwrotne wrażenie niż Wy :P Model jazdy uważam za strasznie słaby, ledwo wyrabiam się na zakrętach, bo jakiekolwiek zaciągnięcie hama od razu ustawia samochód bokiem. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby pójście w kierunku realizmu oferowanego w Driveclub. Z kolei grafika mi się bardzo podoba, chociaż daję sobie sprawę, że na jej odbiór wpływa jej efekciarstwo (woda, krople deszczu itp.).

Szkoda, że nie można robić w grze screenów :P

Screen z telem przed monitorem jak ja robiłem :)

Gra średnia nie kupujmy. EA zobaczy i pomyśli. Ale znając życie ta gra to jak call of duty będzie miała taki nakład że w pałach się nie mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak działa hamulec ręczny... w grze? Silnik zachowuje się jakbym go tyrał na sprzeglę. Drifty jakie wyrabiam nawet nie postawiłbym obok definicji "drift".

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- drift nie bedzie nalezal do moich ulubionych wyzwan a w demie troche go jest, pol biedy na szerszych drogach ale na waziutkich to niestety opanowanie pojazu sprawia mi problem

- ogolnie gram dalej, nic mnie od tej gry nie odrzucilo (inaczej poleciala by z dysku), ale nie ma tu tez nic szczegolnego.

- im dalej w las tym bardziej widac ze fabula nie ma sensu Spike jest nafukany tak ze chyba powinni mu odciac dostep do prochow ;) ;) pozatym idiotyczne sytuacje jesli nie podazamy w kolejnosci za celami i tym kto kiedy do nas dzwoni przyklad (nie wstawiam w spoiler bo to scigalka i fabula sama w sobie jest i tak nijaka) Dzwoni Manu slychac ze wlasnie go zatrzymala policja, ze narobil sobie klopotow i mowi ze spozni sie na event. Chwile pozniej w klubie jest caly i usmiechniety nic nie wskazuje ze mial ciezkie przejscia, po evencie na ktory to mial sie spoznic dzwoni i zmeczony jak zbity pies mowi ze ma powoli dosc i ze ostani event na dzis wieczor... naprawde tekst moze tego nie oddac ale ni jak nie trzyma sie to kupy. A jesli cos nie trzyma sie kupy to rodzi sie pytanie, jaknajbardziej zasadne, po kij to pchac do gry.

 

No nic to pojezdze jeszcze troche.

 

Ciekaw jestem bo wedle statsow mam 20% gry czy to faktycznie 20% calosci mi wlacznie z paroma znajdzkami na mapie zajelo to troche ponad 6h.


Może mi ktoś wytłumaczyć jak działa hamulec ręczny... w grze? Silnik zachowuje się jakbym go tyrał na sprzeglę. Drifty jakie wyrabiam nawet nie postawiłbym obok definicji "drift".

 

Nie wiem ciezko mi go wyczuc.

Drifty trenowalem tak:

Garaz ustawienia wozu blizej driftu tak zeby 2 pierwsze kropy ponizej ustawien ogolny prowadzenia byly na jedna kropka na prawo od max lewo.

Potem lekkie lub szybkie krotkie wcisnienie L2 i skret kierownicy zeby wejsc w drift.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem w nocy i nie powiem - gierka całkiem niezła choć to EA :D 

 

z plusów:

 

- model jazdy - pierwszy NFS od dawna, który dostał wreszcie normalny model jazd - samochody są stabilniejsze, prowadzenie bardzo dobre - poprzednie NFSy to dno pod tym względem

- oprawa graficzna całkiem fajna, audio też przyjemne 

- obecny fast travel - jazda przez pół mapy po wyścig to jakieś nieporozumienie by było 

- wstawka fabularna całkiem fajne - coś więcej niż nudne po jakimś czasie wyścigi ;p

 

ale żeby nie było nie jest perfekcyjnie więc teraz pora na minusy: 

 

- mało czytelna mapa 

- menu pauzy może być wzorem jak takiego menu nie powinno się robić - opcje ukryte pod jakimiś losowymi ikonkami.... 

- restart wyścigu tylko dopóki nie dojedziemy do mety, potem szukaj na mapie wyścigu żeby go przejechać raz jeszcze - kolejny kretynizm 

 

 

ogólnie mówiąc gra ma niewątpliwie potencjał, i może wyjść z tego całkiem niezła produkcja. O ile czegoś nie zepsują i nie zapomną o polskich napisach/ audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- model jazdy - pierwszy NFS od dawna, który dostał wreszcie normalny model jazd - samochody są stabilniejsze, prowadzenie bardzo dobre - poprzednie NFSy to dno pod tym względem

 

No to chyba nie grales za wiele ;) doszedles do driftow i torgue? To obowiazkowe eventy gdzie musisz wykrecic duze ilosc drift points zeby je zaliczyc - powodzenia z robieniem tego na na ustawieniach jazdy zbalansowanych lub tych ktore sa po stronie przyczepnosci.

A na tych co sa po stronie driftu to auto bedzie dosc ostro latac. Jesli ktos lubi drift i opanuje model jazdy to cos dla niego.

 

Mnie on w tej grze wybitnie nie podszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja non stop zaliczam list connection, chyba trzeba pograć z rana jak będzie malo osób online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to chyba nie grales za wiele ;) doszedles do driftow i torgue? To obowiazkowe eventy gdzie musisz wykrecic duze ilosc drift points zeby je zaliczyc - powodzenia z robieniem tego na na ustawieniach jazdy zbalansowanych lub tych ktore sa po stronie przyczepnosci.

W M4 ustawionym na maksa w stronę przyczepności nie ma z tym problemu. W M3 E46 (które przez przypadek sprzedałem  :mad:  :mad: ) także. Próbowałem też przednionapędowym Civicem ale to walka z wiatrakami, chociaż jakieś tam punkty wlatywały :biggrin:. Wystarczy ustawić ręczny na strong i co chwilę go wciskać, nawet podczas absurdalnie wysokich prędkościach. Gdy brakło mi punktów w rankingu, próbowałem też latać bokiem po prostych od krawężnika do krawężnika. Driftem nazwać tego nie można, ale chociaż wyzwania można w ten sposób ukończyć. 

Ogólnie gra bardzo fajna, fabuła też całkiem spoko, chociaż postacie zachowują się jakby były naćpane. Trudno mi porównywać z poprzednimi NFSami, bo ostatni w jaki grałem był to Undercover jeszcze na PS2. Następne części jakoś mnie nie urzekły aż do czasu zapowiedzi reebota. Nie obyło się także bez minusów. Lekkie rozczarowanie grafiką i listą aut (zdecydowanie za dużo Porsche, a za mało innych marek), brakuje też takich ficzerów jak chociażby myjnia (z racji nieciekawej pogody), ale tutaj to już się chyba za bardzo czepiam. A i zapomniałbym o AI, które jest bardzo niedopracowane, ale z biegiem postępu chyba się poprawia. Mówię tutaj o sytuacji wyprzedzania zrobionej M3 E46 przez Golfa GTI na autostradzie.

Edytowane przez michal71284

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widac sa wozy pod drift w takim razie.

Subaru brz ma tez naped na tyl a jednak nie udawalo mi sie dobrych driftow nim robic.

 

Co do AI w solo mode jest rubber banding ze az zeby bola. Golf GTI i Volvo 242 braly mnie na prostych az milo w pierwszych wyscigach gdzie ja zapinalem z max predkoscia modowanym nieco subraru.

 

Co wiecej w pierwszych wyscigach czuc jak cholera oskryptowanie - na prostej wyprzedza ale na zakrecie spokojnie ich dojdziesz i pozniej zostaja ostro z tylu ale z czasem troche nadrabiaja.

 

Obawiam sie ze to samo i dokladnie te same wozy beda ciebie wyprzedzac  autostradzie jak bedziesz  jechal lamborgini :sad:

 

-----------

 

Edit

 

No wiec tak o ile golf i volvo sa wstanie dogonic w pelni wypasionego Nissana GT-R  o tyle juz Lamborginy nie.

Tak czy inaczej poprawcie mnie jesli sie myle ale w Undergrondach bylo tak ze zaczynalismy od zera i wozy ktore stawaly z nami na  lini startu to nie bylo kuriozum w stylu subraru brz vs golf gti tego mi tutaj brakuje podzialu na jakies klasy wozow ktore dopuszczone sa do kontretnych eventow.

 

Po ograniu bety (a jeszcze troche pogram) stwierdziam ze widzialem wszystko co gra ma do zaoferowania, nie jest to gra zla, ale dobra tez nie (w mojej subiektywnej opinii) dzieki tobie EA za bete - wiem ze tej odslony nie kupie.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja non stop zaliczam list connection, chyba trzeba pograć z rana jak będzie malo osób online.

U mnie to samo, zadnego wyscigu nie przejechalem bo mnie ciągle wywala. Wczoraj popoludniu kilkanaście prób, dzis rano to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem połowę nocy i dopiero na Mitsubishi GTR udają mi się jako tako drifty, które stają się coraz przyjemniejsze ;-) Wyszła aktualizacja podnosząca poziom do 25go.

Niestety błędów jest sporo:

-cykliczne lekkie przycięcia

-doczytywanie tekstów (bardzo widoczne z widoku zderzaka są liście)

-sztuczny ruch uliczny spadający z nieba

-po co nasz kierowca łapie za ręczny na końcu mety, kończąc przy tym często na barierkach

-kolejne popisy naszego kierowcy lądują na murach lokacji gdzie odbywają się przerywniki filmowe

-z poziomu garażu raz można a za innym nie teleportować do danych wydarzeń

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem połowę nocy i dopiero na Mitsubishi GTR udają mi się jako tako drifty, które stają się coraz przyjemniejsze ;-) Wyszła aktualizacja podnosząca poziom do 25go.

Niestety błędów jest sporo:

-cykliczne lekkie przycięcia

-doczytywanie tekstów (bardzo widoczne z widoku zderzaka są liście)

-sztuczny ruch uliczny spadający z nieba

-po co nasz kierowca łapie za ręczny na końcu mety, kończąc przy tym często na barierkach

-kolejne popisy naszego kierowcy kończą się ma murach lokacji gdzie odbywają się przerywniki filmowe

 

Wyszla aktualizacja  no cudownie a ja juz ogralem co mialem i usunnalem to, zreszta bez nowych eventow i tak bym nie wracal zbyt duzy nacisk na drift.

 

Powiem tak ze po sprzedazy  wypasionego subaru i nissana gt-r mialem tyle siana zeby kupic lambo avandator no i tym nawet na ustawieniach pomiedzy drift i grip i oponach do przyczepnosci ladnie mi sie driftowalo.

Ale to tez pokazuje pewien problem bo po co taki rozrzut wozow skoro zasada bedzie jedna farmic na jeden z lepszych potem kupic ten i farmic levele na jego max ulepszenia finalnie przejechac wszystko jak leci.

 

- doczytywanie mialem sporadycznie glownie po odzyskniu kontroli po wyscigu

- spadajacy z nieba woz widzialem tylko jeden

 

Ja po 13,5h skonczylem przygode z beta.

Wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wyłapałem kilka, m.in. włączające się długie światła w M3 E30 tylko podczas cofania, doczytujące się obiekty podczas szybkiej zmianie kąta kamery, czy migające budynki w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem bledy jakies tam sa ale sadze ze te raczej nie bede poprawione. Bo nie wplywaja na jazde - to jest EA - Rivals na PS3 moim zdaniem byl jako finalny produkt mial duzo wiecej problemow.

Co do smiesznych obserwacji na 9 samochodow ruchu ulicznego ktore zatrzymalem - wszystkie maja dokladnie ten sam model kierowcy ;)

 

- Przy bardzo szybkiej jezdzie po moscie - oswietlenie miga i nie kazda ze swiecacych sie na niebiesko zarowek sie doczytuje.

- po strzale w barierke (glownie autotrada, most tunel) nasz woz  moze sie probowac respic miedzy barierkami (ktore sa za waskie zeby go tam srespic) wiec automatycznie mamy animacje wypadku i kolejny resp. Czasami moga to byc 2,3 respy zanim zrespimy sie na drodze. Mozna to uznac za smieszne podczas jazdy dowolnej ale w trakcie wyscigu moze denerwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś po aplikacji nowego patcha (1.01), ma problemy z połączniem? Ciągle dostaję info o braku łączności z serwerami (net oczywiście działa poprawnie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś po aplikacji nowego patcha (1.01), ma problemy z połączniem? Ciągle dostaję info o braku łączności z serwerami (net oczywiście działa poprawnie)...

 

Z tego co widzialem to Shintokatana pisal cos o problemach, cos mi sie wydaje ze sa dosc losowe i moga nie byc zwiazane z patchem.

 

ja mialem chyba ze 4ry disconnecty ale z gra udawalo mi sie laczyc, niemniej koronny argument przeciw always online znajomi graja a ty nie mozesz sie polaczyc.

Ze juz nie wspomne o graczach glownie singlowych - to uczucie (a mialem tak w NFS beta) kiedy milasz przedostani check point jako pierwszy widzisz napisz finish i dostajesz disconnectem w ryj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie są związane z patchem, ale u mnie pojawiły się dopiero po jego instalacji - wcześniej połączenie było o dziwo stabilne, a teraz nawet solo nie można grać - minus always online. Trudno, niemniej beta (czy raczej pełna wersja z latającym znaczkiem bety) jest całkiem przyjemna. Plus za pomysł z filmowymi przerywnikami (chociaż aktorstwo na poziomie Mroczków z M jak Miłość), sporo opcji customizacji samochodu, całkiem niezłą oprawę graficzną (efekty świetlne - widać, że to Frostbite) i świetny ost...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×