Skocz do zawartości
pablos_83

Hitman

Rekomendowane odpowiedzi

Digi, ale o to chodzi w Hitamanie. Każdy kto lubił tą grę(może oprócz ostatniej części), nie powinien być zawiedziony. A stwierdzenie "po minucie wyłączyłem...!"- cjaliss88 The order jest lepszy, grafika jest z PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas każdy ma swój gust i tutaj tego nie zrobisz :) Jemu się nie podoba ze względu na grafikę, ale znów Tobie podoba się za inne rzeczy. Każdy ma prawo wygłosić swoją opinię, a tym bardziej na forum.

 

Ja jedynie ubolewam nad dystrybucją tej gry oraz zamieszaniem z tym związanym... sami nie wiedzieli czego chcieli...

Mnie osobiście w tym Hitmanie podoba się mnogość opcji, które są możliwe do wykonania. Trzeba trochę pomyślunku, żeby dostać się w niektóre tereny lub też jak pozbyć się danego celu. Jak dla mnie bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem w Blood Money z 1000 godzin na lapku ze zintegrowaną grafą, ustawieniami na low i rozdziałką 800x600. Dobra grafika nie jest potrzebna by czerpać z gry masę przyjemności. Ale żeby skreślać grę po minucie na podstawie grafiki? Nie mam pytań...

Mnie już alfa przekonała, że to będzie stary dobry Hitman, po zbyt liniowym i fabularnym Absolution. Kurde, dopiero rano będę mógł sprawdzić betę, mam tylko nadzieję, że się pobrała cała jak zostawiłem na czuwaniu :/

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przegrałem w Blood Money z 1000 godzin na lapku ze zintegrowaną grafą, ustawieniami na low i rozdziałką 800x600. Dobra grafika nie jest potrzebna by czerpać z gry masę przyjemności. Ale żeby skreślać grę po minucie na podstawie grafiki? Nie mam pytań...

Wiesz, niektórzy jeżdżą starymi samochodami, bo w garażu nie maja innego i tez czerpią z tego przyjemność. :)

Szkoda tylko, ze musimy płacić za błędy Sony, która wypuściła konsole w cenie 1,7k i juz po dwóch latach średnio daje radę :) Aczkolwiek tutaj zapewne jest wina deva, bo pokaz slajdów podczas cut-scenki i otwieranie drzwi plecami wskazuje definitywnie na ich lenistwo i niedbałość. Kij, ze beta. Tu nie ma czego testować, to ma zachęcić do zakupu :)

Grafika w tego typu produkcji, gdzie w pierwszej lokacji jest jacht i kilka budek na krzyż powinna wyglądać lepiej, co bedzie pózniej? Pojawił sie syndrom mafi 2 z ps3/x360 gdzie po demku ludzie lawinowo rezygnowali z preorderow.

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty powinieneś zluzować trochę tyłek i zobaczyć np. ten filmik:

 

http://www.gamersyde.com/hqstream_hitman_welcome_to_sapienza-36082_en.html

 

Jeżeli to dla ciebie wygląda słabo jak z PS2/PS3 (niepotrzebne skreślić) to proponuję wizytę u okulisty.

 

1353355852_by_szarakomora_inner.gif

 

Poza tym odnośnie framerate'u

 

https://twitter.com/IOInteractive/status/697511699457429504

 

To jest Beta/Demo które bankowo zostało skompilowane co najmniej 6 miesięcy temu, a dla porównania TLOU Remastred na 2 miesiące przed premierą chodziło w 30fps.

 

Daj chłopakom kredyt zaufania i wypowiedz się jak zagrasz w pełniaka bądź poczytasz recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra się jak w blood money 2 ... graficznie nierówno, słabiej niż w alfie na pc ale poczekam jeszcze do paryża, zeby mieć powórniwanie, mechanicznie fajnie, chociaż tłum reaguje idiotycznie, si jest dobre ... masa błędów, znika głos, wywala gre, zła kolizja ciał, za dużo gliczów ... spadki fps, momentami wydaje się że jest 60fps, a potem spadki, na fimikach to nawet tnięcie muzyki ... czekam bardzo bo jest świetne kombinowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra się jak w blood money 2 ... graficznie nierówno, słabiej niż w alfie na pc ale poczekam jeszcze do paryża, zeby mieć powórniwanie, mechanicznie fajnie, chociaż tłum reaguje idiotycznie, si jest dobre ... masa błędów, znika głos, wywala gre, zła kolizja ciał, za dużo gliczów ... spadki fps, momentami wydaje się że jest 60fps, a potem spadki, na fimikach to nawet tnięcie muzyki ... czekam bardzo bo jest świetne kombinowanie :)

 

Miałem trochę ponarzekać, ale już nie muszę. Trafione w punkt! :) Dziwi mnie, to jak można wydać demo z takimi błędami. Nie przemawia do mnie słowo beta, bo jak pozostał miesiąc do premiery to produkt powinien być już skończony i ostatnie szlify powinny dotyczyć kosmetycznych mankamentów.

 

Ciekawe ile tych bubli naprawią do premiery, a ile będą poprawiać wydając kolejne patche. Póki co preorder anulowany, poczekam na pierwsze recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grafika nie powala, ale Hitman nigdy nie był mocarzem pod tym względem. Gra się przyjemnie, chce się powtarzać misje, mimo że mamy dostępne zaledwie dwie skromne (mam nadzieje, że główne będą bardziej rozbudowane - w alfe nie grałem także jak ktoś coś może powiedzieć na ten temat to pisać śmiało ;) ). Mam tylko nadzieje, że poprawią framerate, bo mam już dość grania w 20 fps (pozdro CDPR :P ), i cutscenki bo tną się i jeszcze jest OOS. Beta utwierdziła mnie w przekonaniu, żeby brać full pakiet na premierę :D

Edytowane przez Turin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram dopiero trochę ale już jestem zachwycony. Będzie zajebista gra. Swoboda działania w stylu Absolution, muszę potestować bardziej AI, ale już jest super - strażnik zauważył mnie w zakazanym obszarze i kazał mi iść za nim żeby mnie wyprowadzić na zewnątrz, bomba! Dałem się wykryć, pozabijałem paru gości i cywil pobiegł do strażnika a ten się go pyta o wygląd sprawcy. Czegoś takiego się nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia, wiec zapytam. Beta jest otwarta czy tylko dla preordeowcow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na recenzje i gre moze kupie jak bedzie polatana,dla mnie nie ma sensu kupowanie gry ktora jest glownie singlem na premiere,Jak bedzie za stowke to mysle ze warto bedzie tyle zaplacic,szalu nie ma duzo bledow,mnie osobiscie nie powala.Napewno nie gra za ktora zaplace 240 zl na premiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie, mam podobne podejście. Produkcja cierpi obecnie przez liczne niedoróbki, nie wiadomo jaki build udostępnili na betę, ale premiera tuż za rogiem. Płacić 240 zł za kota w worku nie mam zamiaru, 60 zł za demo również. Poczekam, aż całość zostanie w pełni ukończona i połatana, wtedy chętnie. Ogólnie to mamy już na rynku nowy trend. Kiedyś darmowe demo dla każdego, dzisiaj tylko beta dla zamówień przedpremierowych, gdzie cała ta beta miesiąc przed premierą to zwykła ściema, chodzi tylko o to, żeby przyciągnąć hajs. Wiadomo, że to tylko pretekst, aby zamówić pre-order, część ludzi pokasuje, ale część zapomni, bądź nie będzie im się chciało, skoro już jest w koszyku. Oczywiście szanuję zdanie osób, które już teraz są chętne zapłacić pełną cenę za niepełny produkt.

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BarGinator nie skreślaj tego pre ordera, 60 pln to nie jest dużo ... misja w Paryżu wystrzeli cię z butów, mapa jest kilkadziesiąt razy większa niż te z bety, tutaj się przestraszyłem głównie spadkami animacji i tnięciem filmików, ale nie wyobrażam sobie żeby tego nie poprawili na premierę .

 

kto zauważył że cel z ostatniej misji to ester egg? on nawet wygląda i gada prawdziwym głosem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę niczego więcej, niż koledzy wyżej.

 

Mnogość opcji, kontrola nad wydarzeniami, przyjemność z gry, planowania. To wszystko jest tutaj bardzo dopracowane i zwiastuje świetną produkcję dla fanów cichej eliminacji.

 

Z drugiej sposób dystrybucji (zakup rozważam tylko i wyłącznie po premierze wszystkich odcinków w pudełku), techniczne niedoróbki, średnia grafika. Do premiery miesiąc, więc muszą się przyłożyć i dopracować swoje dzieło. 

 

Na ten moment zalety przysłaniają wady, ale też nie do końca. Nie wyobrażam sobie, by pierwszy odcinek miał problemy z wydajnością nawet w cutscenkach, więc pozostaje czekać na pierwsze recenzje, opinie, a potem wydanie pudełkowe. Jestem na pewno zainteresowany. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udało się komuś zabić cel przy pomocy katapulty? Bo u mnie załącza się i powtarza skrypt z rzutnikiem.

 

EDIT

Już nieważne.

 

Swoją drogą ta druga misja też jest ekstra.

Edytowane przez Trzebiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ty powinieneś zluzować trochę tyłek i zobaczyć np. ten filmik:

http://www.gamersyde.com/hqstream_hitman_welcome_to_sapienza-36082_en.html

Jeżeli to dla ciebie wygląda słabo jak z PS2/PS3 (niepotrzebne skreślić) to proponuję wizytę u okulisty.

Dla mnie po prostu wyglada to, jak remaster z ps3 przeniesiony na ps4. Nie wiem poziom Gow3? Bo reszta i tak wypadła "słabo" (tlou, uncharted :) No ale tutaj miałem w poważaniu poziom grafiki. Od hitmana oczekiwałem bardziej filmowej grafiki, zwłaszcza, ze niektóre sandbox wyglądają lepiej.

Filmik? No cóż, rożnie z tym bywa w momencie premiery. A u okulisty byłem i mam -0,25/0 wiec może to wina TV :)

@up jaka druga misje masz na myśli? Ja miałem tylko obóz treningowy (pewnie zrobiona przez grafików stażystów :D)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po prostu wyglada to, jak remaster z ps3 przeniesiony na ps4. Nie wiem poziom Gow3? Bo reszta i tak wypadła "słabo" (tlou, uncharted :) No ale tutaj miałem w poważaniu poziom grafiki. Od hitmana oczekiwałem bardziej filmowej grafiki, zwłaszcza, ze niektóre sandbox wyglądają lepiej.

Filmik? No cóż, rożnie z tym bywa w momencie premiery. A u okulisty byłem i mam -0,25/0 wiec może to wina TV :)

@up jaka druga misje masz na myśli? Ja miałem tylko obóz treningowy (pewnie zrobiona przez grafików stażystów :biggrin:)

 

Hitman zawsze miał specyficzną grafikę taką kukiełkkową bo uni użuwają swojego autorskiego silnika Glacier, na ps3 o Absolution pisali że wygląda jak next gen przez tłumy ludzi na bazarze, a w tej becie w obu misjach jest baza a w niej postawiona makieta i tam masz sztuczne oświetlenie i wszystko jest zbudowane z tektury dlatego wszystko jest takie płaskie zauważ jak są zrobione góry, albo dym, albo tekstury muru czy metalu, zobaczysz Paryż to będziesz zbierać szczękę z podłogi, ja grałem na pc w alfe na ustawieniach medium 1080p, i wtedy grafika już była żeby cię nie skłamać świetna, fizyka ubrań, włosów, ilość detali na mumentach, oświetlenie, freski na ścianach, złocenia ... tłumy ludzi, no niesamowite wrażenie, jeżeli utrzymają poziom graficzny z alfy pc na konsolach i 30 fpsów, to dostaniemy bardzo ładną grę ... beta na ps4 nie ma blokady fpsów skacze od 20 do 60, więc liczę na blokadę i stałe 30fps

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hitman to ogrom kombinowania i możliwości więc grafa schodzi na dalszy plan, jest ładnie, jak będzie stabilnie 30fps  to będe b. zadowolony .

Dla mnie uncharted to średniak który musi grafą nadrabiać, hitman nie musi :)

Ja tam juz nie oglądam nie czytam nie gram, i tak wiem że to gra dla mnie i kupię.

W zalewie schematycznych sandboxów dla mnie to rarytas.

Edytowane przez schranz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, moje wrażenia po jednym dniu testów. W skrócie - to będzie najprawdopodobniej najlepszy Hitman pod względem mechaniki. Jako fan serii jestem zachwycony.
 
Swoboda działania i ogrom możliwości wykonania zlecenia, a to tylko dwie w miarę małe lokacje, boję się pomyśleć co będzie na większych mapach i jak dostaniemy do użytku cały arsenał broni i narzędzi. Ilość sposobów i okazji na infiltrację, zlikwidowanie celu i eksfiltrację aż przytłacza. Mnóstwo oskryptowanych interakcji z otoczeniem i NPC-ami zależnie od posiadanego przebrania, dialogi - czego brakowało w Absolution ("I need to use the bathroom" np. w poprzednich częściach). Ogromne pole do popisu ludzkiej kreatywności i kombinowania.
 
Dwa moje nagrania pokazujące trochę możliwości z obu misji:

 

 

Całkowicie przebudowany i rozwinięty system wykrywania w porównaniu do Absolution. AI także o wiele lepsze niż w Absolution, reakcje strażników i cywilów są naprawdę dobre. Mechanika tłumu dalej taka sobie. Teraz jak strażnik zobaczy nas w zakazanym obszarze to nie kończy się to wykryciem i zdemaskowaniem a następnie strzelaniną. Teraz grzecznie proszą żeby udać się za nimi i odprowadzą nas poza teren zastrzeżony - normalnie ekstra. System przebrań znowu działa, o niebo lepiej niż w Absolution. Mając dane przebranie nie ma, że każdy będzie mógł nas przejrzeć, ale tylko niektóre osoby. A poza tym nawet będąc w przebraniu jak któryś z tych NPC-ów nas zobaczy i zmieni status na Suspicious, to nie kończy się to od razu zdemaskowaniem, wystarczy odejść i go zgubić a wróci do swoich spraw. A nawet jakby odkrył, że coś jest nie tak, to pobiegnie do najbliższego strażnika przekazać mu informacje o wyglądzie itp. i wtedy strażnik jak nas zobaczy to też się zainteresuje. Jak usłyszą strzały lub odgłosy trafienia z broni z tłumikiem to idą to sprawdzić i jak będziemy w pobliżu to mogą spróbować nas przeszukać. Jak zostaniemy zdemaskowani to nie ma, że nagle cała mapa o tym wie, tylko te osoby, które były świadkami, informacje o sprawcy, wyglądzie itp., rozchodzą się sensownie gdy strażnicy je sobie przekazują. Wszystkiego nie napiszę, bo jest tego za dużo, ale AI działa naprawdę fajnie. Będąc w przebraniu strażnika i strzelając lub zabijając gdzieś kogoś z broni bez tłumika strażnicy od razu nas nie zdemaskują, biegnąc na miejsce i mijając nas rzucą tylko tekstem w stylu "byłeś tam, widziałeś co się stało?", jak będziemy kręcić się w pobliżu miejsca zbrodni to zaczną nabierać podejrzeń. Także dopóki nie zaczniemy strzelać, strażnicy zwlekają z otwarciem ognia próbując zmusić nas do poddania się.

 

Strzelanie na PS4 jednak strasznie słabe, przynajmniej z automatycznej broni podczas starcia. Na PC jednak byłoby lepiej niż na konsoli.

 

To czego mi najbardziej brakuje - nie ma kary za bieganie w przebraniu, przy nowym systemie przebrań i wykrywania mogłoby być, zawsze mi się podobało, że nie można było biegać w przebraniu w Silent Assassin i Contracts.

 

Będę dalej mocno testował AI, nagrywam z share co się da, potem może coś jeszcze zmontuję.

 

Na chwilę obecną te dwie mapki z bety, mapa z alfy i dostęp do arsenału broni i narzędzi do wyboru na misję  oraz tryb kontrakty i dla mnie to wystarczyłoby na dobrych parę tygodni zabawy.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SCEE regions (Europe, the Middle East, Africa and Oceania)
The PS4 Beta is scheduled to start at 11:00 CET on February 12th 2016 and end on February 15th at 11:00 CET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OK, moje wrażenia po jednym dniu testów. W skrócie - to będzie najprawdopodobniej najlepszy Hitman pod względem mechaniki. Jako fan serii jestem zachwycony.

 

Swoboda działania i ogrom możliwości wykonania zlecenia, a to tylko dwie w miarę małe lokacje, boję się pomyśleć co będzie na większych mapach i jak dostaniemy do użytku cały arsenał broni i narzędzi. Ilość sposobów i okazji na infiltrację, zlikwidowanie celu i eksfiltrację aż przytłacza. Mnóstwo oskryptowanych interakcji z otoczeniem i NPC-ami zależnie od posiadanego przebrania, dialogi - czego brakowało w Absolution ("I need to use the bathroom" np. w poprzednich częściach). Ogromne pole do popisu ludzkiej kreatywności i kombinowania.

 

Całkowicie przebudowany i rozwinięty system wykrywania w porównaniu do Absolution. AI także o wiele lepsze niż w Absolution, reakcje strażników i cywilów są naprawdę dobre. Mechanika tłumu dalej taka sobie. Teraz jak strażnik zobaczy nas w zakazanym obszarze to nie kończy się to wykryciem i zdemaskowaniem a następnie strzelaniną. Teraz grzecznie proszą żeby udać się za nimi i odprowadzą nas poza teren zastrzeżony - normalnie ekstra. System przebrań znowu działa, o niebo lepiej niż w Absolution. Mając dane przebranie nie ma, że każdy będzie mógł nas przejrzeć, ale tylko niektóre osoby. A poza tym nawet będąc w przebraniu jak któryś z tych NPC-ów nas zobaczy i zmieni status na Suspicious, to nie kończy się to od razu zdemaskowaniem, wystarczy odejść i go zgubić a wróci do swoich spraw. A nawet jakby odkrył, że coś jest nie tak, to pobiegnie do najbliższego strażnika przekazać mu informacje o wyglądzie itp. i wtedy strażnik jak nas zobaczy to też się zainteresuje. Jak usłyszą strzały lub odgłosy trafienia z broni z tłumikiem to idą to sprawdzić i jak będziemy w pobliżu to mogą spróbować nas przeszukać. Jak zostaniemy zdemaskowani to nie ma, że nagle cała mapa o tym wie, tylko te osoby, które były świadkami, informacje o sprawcy, wyglądzie itp., rozchodzą się sensownie gdy strażnicy je sobie przekazują. Wszystkiego nie napiszę, bo jest tego za dużo, ale AI działa naprawdę fajnie. Będąc w przebraniu strażnika i strzelając lub zabijając gdzieś kogoś z broni bez tłumika strażnicy od razu nas nie zdemaskują, biegnąc na miejsce i mijając nas rzucą tylko tekstem w stylu "byłeś tam, widziałeś co się stało?", jak będziemy kręcić się w pobliżu miejsca zbrodni to zaczną nabierać podejrzeń. Także dopóki nie zaczniemy strzelać, strażnicy zwlekają z otwarciem ognia próbując zmusić nas do poddania się.

 

Strzelanie na PS4 jednak strasznie słabe, przynajmniej z automatycznej broni podczas starcia. Na PC jednak byłoby lepiej niż na konsoli.

 

To czego mi najbardziej brakuje - nie ma kary za bieganie w przebraniu, przy nowym systemie przebrań i wykrywania mogłoby być, zawsze mi się podobało, że nie można było biegać w przebraniu w Silent Assassin i Contracts.

 

Będę dalej mocno testował AI, nagrywam z share co się da, potem może coś jeszcze zmontuję.

 

Na chwilę obecną te dwie mapki z bety, mapa z alfy i dostęp do arsenału broni i narzędzi do wyboru na misję  oraz tryb kontrakty i dla mnie to wystarczyłoby na dobrych parę tygodni zabawy.

 

dobre spostrzeżenia w pełni się zgadzam, system wykrywania zrobili tak logicznie, jak ustawisz się tyłem do strażnika to spada jego podejrzliwość, faktycznie szkoda że nie reagują na bieg, to powinno być skorygowane. W Alfie gdy zostaliśmy zdemaskowani udawaliśmy że się poddajemy, 47 tak obezwładnia strażnika że bierze za żywą tarczę i to było dobre bo zawsze tamten zaalarmował kolegów, i wtedy jest sytuacja że mamy przewagę taktyczną, bo mamy broń i zasłonę i jego kumple do nas nie strzelają! przynajmniej nie od razu, w Becie zamiast wziąść zakładnika 47 bije oponenta, i wygląda to tak że my się bijemy a jego kumple trzymają nas muszce lub już do nas strzelają ..

Kolejna sprawa krew - zauważyłem że przy strzale do NPC leci z nich pył, albo dym, rany postrzałowe na ciało są czarnymi plamami, rozumiem że w pełnej wersji będzie to zamienione na kolor czerwony, jest to cenzura, do poprawy.

Pochwalę się że w obu misjach zabiłem wszystkich na mapie, robię tak w każdej części żeby zobaczyć reakcje ludzi :P .. IQ NPC dalej jest sztuczne, z ich normalnych animacji można im włączyć tylko panikę i wtedy biegają jak na ślepo czasami przybiegają pod nas ... liczę na wybór broni na misje i na ranking po każdej misji, strasznie mi tego brakuje, ja chce dostać ocenę jak przeszedłem, chce widzieć ile alarmów, ile trupów zostawiłem, i chce widzieć przydomek jaki mi dali :) ...i chce walizke na karabin sniperski

 

powiem tak, pod względem mechaniki Blood Money narazie było bardziej rozbudowane, pozorowanie wypadków, np zepchnięcie celu ze schodów - tutaj tego niema, i kasety CIA, trzeba było zakosić bo zawsze ktoś w misji miał kamerę i nas nagrywał, opinia w gazecie to było też bardzo dobre.

Edytowane przez Malakay
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w ogóle nie ma opcji żeby wziąć kogoś za żywą tarczę, szkoda. W Absolution zawsze lubiłem tę animację zabójstwa celu ze skręceniem karku.

 

Spychanie ze schodów w Blood Money było trochę przesadą :D Ale już przez barierkę to rozumiem, było też w Absolution i tutaj też jest. Pamiętam jak robiłem w BM, że wypychałem przez barierkę wszystkich NPC-ów na mapie - 90 wypadków, ranga Agent Ubezpieczeniowy. Tutaj chyba trochę poprawili określanie zabójstw jako wypadków, bo jak tylko ruszymy ciało to zmienia się z Accident Kill na Unnoticed Kill co ma w końcu sens. Nie ma to jak pozorowanie wypadków w Absolution i chowania ciała w szafie - gość zginął w wypadku a następnie schował się w szafie, 100% legit.

 

Na AI NPC-ów nie narzekam, bo to ogromny krok do przodu w porównaniu z poprzednimi częściami. Fakt, że czasami zdarzają się totalne głupoty, ale to nieuniknione. W BM można było dostać Silent Assassin ogłuszając cel i przenosząc ciało a następnie wejść w zakazany obszar żeby strażnicy zaczęli strzelać i doprowadzić ich żeby sami zastrzelili cel - a pamiętajmy, że BM to dla wielu najlepsza część, dla mnie jednak najlepsze było SA. Ostatnio utopiłem w kiblu gościa gdy cywil był w środku, ten przerażony w końcu wybiegł po strażnika, przekazał, że był właśnie świadkiem zabójstwa i podał rysopis i przebranie, więc tylko ten strażnik na dany moment wiedział i mógł mnie rozpoznać. W trybie Hunting strażnicy, którzy nie znają rysopisu pytają się innych lub kontaktują z centralą i pytają kogo dokładnie szukają. Będąc poszukiwanym jak się przebierze na oczach świadków też strażnicy nie będą od razu magicznie wiedzieć, że to my, muszą najpierw zbadać pozostawione ciało lub zostać poinformowanym przez świadków. Świetnie zrobiona jest reakcja strażników jak jest się przebranym za strażnika i oni biegną na miejsce zbrodni. Wziąłem przebranie strażnika, strzelbę i wlazłem na statek. Na górnym pokładzie zastrzeliłem cel i jego ochroniarza i upuściłem strzelbę, następnie spokojnie skierowałem się do wyjścia podczas gdy ludzie panikowali. Strażnicy, którzy biegli na miejsce oczywiście mnie zauważyli, dostali status Suspicious, ale zarzucają tylko tekstem "hej, co jest grane?" albo "widziałeś co się tu stało?". A jak jest się w innym przebraniu to pytają czy to przypadkiem nie moja robota. Potrzeba im chwili żeby skojarzyć fakty i nas zdemaskować jak się za długo będziemy tam kręcić. To mi się strasznie podoba.

 

Ze szczegółów - używanie tępych narzędzi ogłusza a nie zabija, bardzo fajnie.

 

Też liczę na porządny arsenał broni i snajperkę WA2000 i oczywiście walizkę na nią. Na obrazkach wyzwań jest walizka, więc miejmy nadzieję, że będzie. Mam nadzieję na lepszy system ocen niż w Absolution ale w dalszym ciągu punktowy, ale żeby były unikalne rangi jak poprzednich częściach. Tylko żeby zrobili jak w Absolution i poprzednich częściach, że czas się nie liczy. Wkurza mnie np. w MGSV, że czas ma największy wpływ na ocenę misji a nie styl. Chciałbym zobaczyć powrót niektórych broni z SA, Beretta 92FS, MP5SD6.

 

No i coś na co najbardziej liczę, to pojawienie się nieszczęsnego agenta CIA Smitha oraz Mr X aka Mystery Man z Silent Assassin. Był w Sniper Challenge ale zabrakło go w Absolution tak jak i Smitha, więc mam nadzieję, że się pojawią.

 

Strażnicy znowu pakują trupy do worków :)

 

Co do szczegółów wizualnych jak krew itp. to mi to zwisa szczerze powiedziawszy w tej chwili, nawet nie zwróciłem na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×