Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W necie wyczytałem info ( może i wyssane z palca), że nie będzie dzielonych serwerów odnośnie rozgrywki on-line dla ps4 i ps4neo. Czyli co, stare gry pokroju Bf4 będą śmigały w 60 klatkach na obu konsolach?

(Ta jasne.Jedzie mi tu czołg? )

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie wyczytałem info ( może i wyssane z palca), że nie będzie dzielonych serwerów odnośnie rozgrywki on-line dla ps4 i ps4neo. Czyli co, stare gry pokroju Bf4 będą śmigały w 60 klatkach na obu konsolach?

(Ta jasne.Jedzie mi tu czołg? )

 

Słaby przykład podałeś. BF4 na PS4 od zawsze śmigał w 60 klatkach.

 

Shuhei Yoshida dolał oliwy do ognia podczas rozmowy z Lorne Lanningiem. Spytany o prace nad PlayStation 5, szef Sony odpowiedział "jeśli", a nie "kiedy". Czyli na PS4 Neo może się sprawa nie skończyć i w przyszłości możemy się spodziewać PS 4.7, PS 4.9. Oj, czarno to widzę  :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 kl w bf4? Chyba w Menu gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Shuhei Yoshida dolał oliwy do ognia podczas rozmowy z Lorne Lanningiem. Spytany o prace nad PlayStation 5, szef Sony odpowiedział "jeśli", a nie "kiedy". Czyli na PS4 Neo może się sprawa nie skończyć i w przyszłości możemy się spodziewać PS 4.7, PS 4.9. Oj, czarno to widzę  :down:

 

Yoshida znany jest ze swoich dziwnych wypowiedzi - jak np. sam nie wiem czemy PS4 tak dobrze sie sprzedaje. 

 

Sama wypowiedz moze oznaczac wszystko i nic. 

- zmiane nazwy i nie bedzie juz nr

- wydawanie konsoli ulepszonej co 3 lata wtedy nie bedzie juz pojecia kolejnej generacji a po prostu kolejny model (cos jak wypadku flagowych telefonow komorkowych)

 

w tym drugim wypadku gracze sami musza zadecydowac co zrobic - jesli bedzie wsteczna to mozna kupowac co druga iteracje i ogrywac starsze jak i nowsze gry, lub obrazic sie na PS i zmiemic platforme. 

 

Nie oszukujmy konsole kupione na premiere w drugim obiegu to teraz ile 60% wartosci oryginalnej ceny, ktos sprzeda musi dolozyc i kupic nowa. 

W tym wypadku moze to dalej mniejszy koszt niz modyfikacja PC ale jednak wiekszy nizli 1 konsola na 5-6 lat. 

jesli doliczymy do tego oplate za multi to przewaga konsol staje sie mniejsza...

jedyne co zostaje to fakt odsprzedazy pudelek co znaczaco wplywa na obnizenie kosztow grania. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 kl w bf4? Chyba w Menu gry.

Dokładnie! Nie pamiętam kiedy ostatnio bf4 chodził w 60 klatkach... być może przed jakimś patchem w niektórych miejscach osiągał 60, ale chyba gdy celowałeś w niebo.

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio... :shok:  Czy jakieś 3 lata temu nie słyszeliśmy czegoś łudząco podobnego.. :blink:

Powinno być każda gra musi wyświetlać 1080p i działać w 60 fps wtedy będzie to w końcu nowa generacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopiero teraz wejdzie prawdziwy nextgen. Dopiero teraz bedzie prawdziwe PS4. Wczesniej było PS3,5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie z 720p to nie natywne 1080p ;)

Poza tym jak sobie wyobrażacie multiplatformy? Jeśli MS zostanie przy swoim szrocie to nie ma opcji, żeby wychodziły dwie różne wersje tej samej gry, gdzie jedna jest w Full HD i 60 fps, a druga ledwo ciągnie w 720p i 30 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc można zmieniać rozdzielczość? Można. To i na konsolach sie zrobi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz ma tak być!  :biggrin:

 

Pozyjemy zobaczymy, ja nie bede zdziwiony jak gry dalej sie beda kisily w 30FPS i tylko jeszcze bardziej dopakuja grafike. A juz na pewno w multi bo przeciaz 40mln placzkow nie bedzie moglo zniesc ze ktos gra w 60FPS a oni w 30. Chociaz w multi ostatnimi laty panuje trend na 60FPS, nawet kosztem grafiki i rozdzielczosci, wiec moze nie bedzie tak zle, niestety na pierwsze dual-genowe gry przyjdzie nam poczekan najwczesniej do przyszlego roku, a do tego czasu mozemy sobie jedynie gdybac.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mamy pierwsze przesunięcia na 2017. Każdy teraz będzie chciał się dostosować pod neo.

 

PS4 na jesieni tradycyjnie zostanie bez mocnych premier. 

 

http://m.ppe.pl/news/43163/premiera-horizon-zero-dawn-opozniona-w-zwiazku-z-ps4-neo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku i tak zawsze nalezy do CoD i BF (w tym roku pewnie zastopiony przez Titanfall 2). Ale fakt, teraz nic tylko czekac na przesuniecie GT:Sport i (kolejny raz) TLG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się ludziom powaliło z tymi fpsami i rozdzielczością. Ostatnio odpaliłem mass effect 3 na x360 i gra chodziła chyba w 20 klatkach i rozdziałce 720 (nie wspomnę, że x działa jak odkurzacz) i wtedy grało się wybornie a dzisaj tylko cyferki. Najważniejsze, że powiedzieli, że multi będzie działać na obu konsolach w takiej samej ilości fps i reszta mi rybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będę brechtal jak to The Last Guardian kolejny raz przesuną :)

A Horizon już teraz można w ciemno obstawić ze będzie ostro gubił klatki na golasie , jak zreszta każda gra od Guerilli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem czemu same indyki są w plusie. Nikt nie będzie pokrzywdzony bo gry z Amigi na PS4 i PS4 neo będą wyglądać prawie tak samo

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się ludziom powaliło z tymi fpsami i rozdzielczością. Ostatnio odpaliłem mass effect 3 na x360 i gra chodziła chyba w 20 klatkach i rozdziałce 720 (nie wspomnę, że x działa jak odkurzacz) i wtedy grało się wybornie a dzisaj tylko cyferki. Najważniejsze, że powiedzieli, że multi będzie działać na obu konsolach w takiej samej ilości fps i reszta mi rybka.

 

Gram aktualnie w Dead Space na PS3 i bawie sie przednio.

Ale tutaj chodzi o postep o to ze ma byc lepiej - PS4 jest lepiej ale ponizej oczekiwan. 

I nie mam problemu z graniem w starsze gry ale od tego mam PS3 i lapka (bo w takiej syberii, still life czy innym secret files klatki na sekunde sie az nie licza).

 

Ale prosze zrozum ze oczekiwania od sprzetu majacego premiere w roku 2013 na poziomie full hd (najpopularniesze wtedy odbiorniki TV) i plynnosci stalych 30fps nie byly wygorowane.

 

A co dostalismy i jak to dziala to niechaj kazdy sam oceni... 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czy gra ma 30 lub 60 ramek nie robi różnicy... serio. Myślę, że głównie chodzi o gadanie w stylu "gry będą w FHD i 60fps", a tak nie jest. Właśnie dlatego gracze czują niesmak, że korporacje nie są słowne. Ale czy korporacje dla których liczy się tylko zysk dotrzymują słowa?

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no widzisz , ja odpaliłem Battlefronta który działa w 1080/60 i bfa który śmiga bodajże 900/30 i różnica jest, i to spora. Pewnie, można zostać przy 720/30 i bawić się przednio, tylko po co w takim razie pojawiło się na rynku PS4? :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czy gra ma 30 lub 60 ramek nie robi różnicy... serio. Myślę, że głównie chodzi o gadanie w stylu "gry będą w FHD i 60fps", a tak nie jest. Właśnie dlatego gracze czują niesmak, że korporacje nie są słowne. Ale czy korporacje dla których liczy się tylko zysk dotrzymują słowa?

 

No ja mimo iz gram w starocia, ktore wedle raportow Digital Foundry maja dropy do niskich 20fps i tak potrafie bawic sie przednio - tyle ze to na PS3.

Nie zmienia to jednak faktu ze ja jednak widze roznice w plynnosci, owszem sa gry gdzie stale 30fps jest wystarczajace ale gry zyskuja jesli dzialaja w 60fps. 

To tylko tak na moje oko. 

 

Co do korpo - chodzi o zysk, i nie ma w tym nic zlego. Panu Jankowi majacemu jednoosobowa dzialalnosc tez bedzie zalezec na zysku. 

 

Rynek gier sie zmienia ewoluje i to jest naturalne. Od dominacji steam, przez zabicie uzywek na PC, po rosnaca sprzedaz cyfrowa na konsolach, przez nieudane rewolucyjne pomysly MS i tego ze XO obrocil sie o 180stopni. 

 

I jak to z wiekszoscia zmian bywa te moga nam sie podobac lub nie. 

Jesli sie nie podobaja wyrazami niezadowolonie, ale finalnie to my samy podejmujemy dezycje co dalej. Jesli nie widzimy dla siebie alternatywy (bo exy, bo sony, bo zawsze mialem ich konsole, bo chce grac na premiere a nie czekac 2-3 lata) to nawet jesli Sony bedzie wypuszczac nowe modele co roku to i tak ludzie to kupia. 

Jesli jeszcze zrobic do tego odpowiedni marketing, jesli konkurencja zrobi to samo...

wybor nam sie zaweza, jesli ktos leje na exy moze spokojnie przesiasc sie na PieCa, a reszta coz bedzie kupowac, niczym telefony komorkowe co 2 lata kolejny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika UHD by sie przydala na nowej konsoli, z checia bym sie przekonal jak to wyglada w rzeczywistosci bo PCta tylko do grania raczej nie kupie. Jak Nie bedzie wsparcia dla gier UHD to sie powaynie zastanowie nad sensem zakupu psNeo. Fajnie gdyby dodatkowo np jednostka obliczeniowa z VR mogla w jakis sposob poprawic wydajnosc konsoli takze dla gier bez wsparcia dla vr zarowno na ps4 jak i psNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że techniczne różnica jest, to jest bezdyskusyjna kwestia! Ja tylko mówiłem o swoich prywatnych odczuciach  ;)

Korporacje nas dymają bez wazeliny i tyle.

 

Taki mały przykład: 

Działam w branży filmowej i ostatnio SONY znów pokazało swoją bezduszną stronę korporacji. Dwie kamery sony FS7 i FS5. FS7 kapitalna profesjonalna kamera filmowa, niczego jej nie brakuje. FS5 mniejsza lżejsza troszkę tańsza aby była bardziej dostępna jak i też bardziej kompaktowa w swoich gabarytach jak i wadze (kwestia umieszczania jej na stabilizatorach kamer). Ma te same osiągi co FS7 (fps, rozdzielczości itd.) jednak są problemy z obrazem - pojawiają się niezrozumiałe artefakty, głębia kolorów przy rozdzielczości 4k to tylko 8 bitów, co jest praktycznie strzałem w pysk. Miał być firmware od Sony, aby udostępnili większą głębie, wsparcie dla rekorderów dyskowych zewnętrznych... udostępnią w maju, ale za 600$  :biggrin:

 

Czyli coś co powinno działać już na samym początku przy kupnie, dadzą dopiero teraz po "okolicznościowej" wpłacie.

 

Sorry za offtop, ale chciałem podać przykład, że nie tylko tutaj Sony dyma nas na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w gry aaa w płynnym 4k nawet nie ma co liczyć haha , już sam fakt że się już nie mówi o 4k tylko per "Neo" , pójdzie wsparcie dla multimediów i indynków i tyle :) Ja pierdziele przepraszam ale totalnie naiwni jesteście , mój kolega tak samo aż mnie ściska jak z nim rozmawiam w ostatnich dniach ... Akurat w ios troszkę sie bawię i doskonale wiem jak wygląda odcinanie użytkowników w kolejnych wersjach , to sie nigdy nie dzieje "nagle" mydli sie oczy jakimś brakiem podziału czy coś lol .. Aż kurczę życzę micro żeby przetrzymał ten rok dwa i p.... następnego xa z jakimś tańszym pascalem :)

Rok, dwa i się zrobi z tej branży totalna blacha [*] wtedy czas na ebay psx, dreamcasta i jakiś tanie cps1 :) Boże daj mi siłę :)

Edit : Przepraszam trochę mnie poniosło , ale jak nawet na tym szmelcu nie mogę odpalić demons tylko muszę pożyczać ps3 jak mam ochotę wrócić , bo po co k.. wsteczna kompatybilność lepiej wydać na ps store maxa jedynkę za kasę ( ALE Z TROFEAMI !!! )

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w gry aaa w płynnym 4k nawet nie ma co liczyć

Edit : Przepraszam trochę mnie poniosło 

 

Zaczne od konca - wdech, wydech. 

wrzuc na luz nie ma sensu sie spinac.... (choc rozumiem emocje)

 

A teraz pierwsze zdanie:

 

Ludzie nie liczcie na 4K na nowym PS4... tzn owszem moze streamingu jesli dana usluga to oferuje oraz filmy 4K, ale nie gry!!!

 

Tutaj cos to nie bedzie ni jak dokladne, bardzo uproszczone i na chlopski rozum.

roznica miedzy 1080p a 4K to 4 razy wiecej puntow do wyswietlenia, jesli kazdy z nich ma byc przeliczony to ilez wiecej mocy na to potrzeba zeby zachowac jakosc grafiki i plynnosc. 

 

Owszem moze i takie Uncharted 4 w 4K wygladalo by rewelacyjnie na 60calowym TV, ale na to to jeszcze bedziemy czekac ladnych pare lat w mojej opinii. 

Juz widze te hasla reklamowe "Uncharted 4 Remaster teraz w 4K"

Oczywiście że techniczne różnica jest, to jest bezdyskusyjna kwestia! Ja tylko mówiłem o swoich prywatnych odczuciach  ;)

Ja tez pisalem o swoich odczuciach. Ale widze ze sie tutaj rozumiemy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×