Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Devi zaraz zaczną płakać tak jak przy wersjach pc, gdzie narzekają, że trudno zoptymalizować tytuł pod tak otwartą platformowe jak pc (mnogość konfiguracji, etc.)

Kilka wersji danej konsoli to nic innego, jak ból głowy dla deweloperów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 1080p z podrasowanym oswietleniem i innymi bajerami w stalych 60 klatkach jest mozliwe a jesli dadza uHD w grach to moze tylko jakas marna namiastke ktora bedzie wlasnie służyć jako chwyt marketingowy aczkolwiek nie wykluczam kupna NEO jesli gry beda wygladaly ladniej i dzialaly plynniej i bedzie mozna streamowac czy udostepniac nagrania w 1080p bo obecna jakosc shareowania to kpina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, jakie będą skutki tego bólu głowy...ja mam swoje przeczucia, ale tak jak napisałem nie ma co gdybać, tylko spokojnie poczekać i obserwować rozwój "wypadków" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja gorąca :)

Ja od siebie dodam tylko, że za bardzo się co niektórzy tutaj podniecają.

Dopóki nie będzie oficjalnych informacji nie wiemy tak naprawdę nic ;)

Wszyscy wiemy, że rozwój technologii non stop przyspiesza i będzie przyspieszał.

To już nie czasy, że kupujemy sprzęt na lata. Za przykład można podać przytaczane najczęściej smartphony, które miliony ludzi wymienia co rok/dwa (za cenę wyższą niż konsola).

Dla producentów to idealne czasy. Widzą, że ludzie rzucają się na nowe urządzenia jak Reksio na ..... ;)

Ich celem jest zarabiać jak najwięcej sosu bez sentymentów.

Kto chce to kupuje, kto nie to nie - proste.

I płacze o tym, że "dymają nas", "przenoszę się na PC" to mogą pisać 14latki.

Oczywiście klienci mogą (i powinni) głosować portfelami, żeby hamować zachłanne firmy - ale przestałem już w to wierzyć bo najpierw płacze/lamenty/bojkotowanie a później rok przed premierą na podstawie "sfejkowanych" trailerów miliony robi preordery na grę razem z Seasson Passem (aka kotem w worku) za 4 stówy (do tego jeszcze wersje cyfrowe w PSN;)! co większa premiera to samo! ..fuck logic

No proszę Was ;)

Edytowane przez Rambo8
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej dylematu na co spożytkować "moc" drzemiąca w ps4 mieć nie będą. Wśród tych wszystkich doniesień była informacja, że gra będzie musiała śmigać w minimum 1080p i 60fps.

Tak więc podbijanie jakości grafiki w rozdzielczości 1080p kosztem fps odpada.

Poczekajmy na oficjalne stanowisko Sony, póki co wszystko co wiemy pochodzi z różnych "wiarygodnych źródeł" tylko nie od najbardziej zainteresowanego.

Moim zdaniem Neo nie umożliwi gry w 4k (a nawet jeśli, to będą w nim śmigać indyczki, nie oferujące żadnych innych bajerów graficznych poza wysoką rozdzielczością). Myślę, że deweloperzy skupiają się na tym, aby gry działały w stabilnym 1080p/60fps.

4k wykorzystany zostawanie do filmów - pewnie dostanie nowy napęd (uhd blu-ray) i kontroler hdmi.

1080p to fakt ale o min 60 klatkach nigdzie nic nie napisali. Pierwszy rok może by dało radę ale za dwa, trzy lata to jest nierealne więc dawanie takich warunków przez sony jest niemożliwe. Skoro gracze konsolowi stają się coraz bardziej wymagający to sony musi słuchać tych potrzeb i stąd będziemy mieli nowe modele konsol co dwa, trzy lata albo jak w przypadku steammachine parę modeli do wyboru aby każdy mógł spełnić swoje oczekiwania. Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 1080p to fakt ale o min 60 klatkach nigdzie nic nie napisali. Pierwszy rok może by dało radę ale za dwa, trzy lata to jest nierealne więc dawanie takich warunków przez sony jest niemożliwe. Skoro gracze konsolowi stają się coraz bardziej wymagający to sony musi słuchać tych potrzeb i stąd będziemy mieli nowe modele konsol co dwa, trzy lata albo jak w przypadku steammachine parę modeli do wyboru aby każdy mógł spełnić swoje oczekiwania.

 

I w takim wypadku albo kupowac konsole ogrywac sprzedawac i kupowac kolejna.

Albo zostawac ze starsza wiedzac ze mamy postep i godzimy sie na to ze bedziemy grali w gorszej (a ile to nie wiadomo narazie jakosci), albo kupowac konsole z ogromnym opoznieniem i pozniej nadrabiac starocia, nie oszukujmy sie 3 lata od premiery to gry nawet na wyprzedazach cyfrakow mozna wyrwac w dobrej cenie. 

 

Mozna tez zmienic plaforme, no rozwiazan jest sporo i kazdy moze wybrac cos dla siebie. 

 

Niemniej jak pisalem wczesniej to sama zmiana powoduje opor niektorych graczy, ktorzy zwyczajnie woleli by stary porzadek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 1080p z podrasowanym oswietleniem i innymi bajerami w stalych 60 klatkach jest mozliwe a jesli dadza uHD w grach to moze tylko jakas marna namiastke ktora bedzie wlasnie służyć jako chwyt marketingowy aczkolwiek nie wykluczam kupna NEO jesli gry beda wygladaly ladniej i dzialaly plynniej i bedzie mozna streamowac czy udostepniac nagrania w 1080p bo obecna jakosc shareowania to kpina

żaden producent gier nie będzie się bawił w podrasowanie oświetlenia czy tekstur nie wierzę w takie czary, 1080p również brzmi do dupy bo przecież dzisiaj 90% gier tyle ma, więc ja obstawiam skalowanie do 4k i płynność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden producent gier nie będzie się bawił w podrasowanie oświetlenia czy tekstur nie wierzę w takie czary, 1080p również brzmi do dupy bo przecież dzisiaj 90% gier tyle ma, więc ja obstawiam skalowanie do 4k i płynność. 

grałeś kiedyś w gry na pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okaże się prawdą z tym całym ps4 Turbo 4K Kaz edition, to jak? Gry teraźniejsze mogą nagle także dostać kopa, i taki Wiesław którego ogrywam (gra która mnie niszczy i zachwyca) może śmigać w 60 klatkach i Panie mogą mieć piękniejsze cycki itd.?jeżeli tak, to chyba nie ma sensu grać, do czasu wydania ps4 Turbo 4K Kaz, bo mogę mieć tą samą grę z lepszymi FiCzerami. Zaorać całe sony, nie ma bata że Ms nic nie robi w tym temacie, bo jeżeli okaże się prawdą z ps4 dostanie kopa, to będzie potężna przepaść w grach, między sony, a Ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okaże się prawdą z tym całym ps4 Turbo 4K Kaz edition, to jak? Gry teraźniejsze mogą nagle także dostać kopa, i taki Wiesław którego ogrywam (gra która mnie niszczy i zachwyca) może śmigać w 60 klatkach i Panie mogą mieć piękniejsze cycki itd.?jeżeli tak, to chyba nie ma sensu grać, do czasu wydania ps4 Turbo 4K Kaz, bo mogę mieć tą samą grę z lepszymi FiCzerami. Zaorać całe sony, nie ma bata że Ms nic nie robi w tym temacie, bo jeżeli okaże się prawdą z ps4 dostanie kopa, to będzie potężna przepaść w grach, między sony, a Ms.

W tej sytuacji Microsoft też będzie musiał stworzyć nowy sprzęt.

Wierzysz, że stare gry będą wyglądać lepiej? Bo nie wydaje mi się, żeby wszyscy twórcy zostawiali nowe projekty i wracali do starszych produkcji żeby tylko Sony mogło się pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zayanawiam, czy było jakieś info, że teraźniejsze gry, dostaną jakieś bonusy.W sieci potężny chaos, a samo Sony nic nie potwierdza, swego czasu Ms potwierdził, że nie będzie bawić się w żadne dopakowane konsole.

Trzeba być czekać na E3 o tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zayanawiam, czy było jakieś info, że teraźniejsze gry, dostaną jakieś bonusy.W sieci potężny chaos, a samo Sony nic nie potwierdza, swego czasu Ms potwierdził, że nie będzie bawić się w żadne dopakowane konsole.

Trzeba być czekać na E3 o tyle.

Była mowa o tym, że obecne gry mogą dostać łatkę, która poprawi grafikę ale Sony ma nikogo do tego nie zmuszać. Jedynie wydajność sama z siebie może wzrosnąć bez żadnych uaktualnień. Z kolei wszystkie nowe gry wydawane po wrześniu 2016 mają już w dniu premiery wykorzystywać dodatkowe moce przerobowe nowej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, chodziło mi samo stanowisko sony w tym temacie, oficjalne.

Potrafili ciągnąć kope lat poprzednie generacje, czasami bez dlc, patchy itd. Teraz większe możliwości i większe dymanie.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glorious PC Master Race http://9gag.com/gag/aOVA0W3?ref=android.s.fbm

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Jak czytam o problemach przy premierze prawie każdej gry to zastanawiam się czy to takie Glorious :)

 

Co do NEO to szukałem ale nie znalazłem, nadal się zastanawiam jak rozwiążą problem 30/60fps w grach multiplayer.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz, że stare gry będą wyglądać lepiej? Bo nie wydaje mi się, żeby wszyscy twórcy zostawiali nowe projekty i wracali do starszych produkcji żeby tylko Sony mogło się pochwalić.

Chyba, żeby wydawać patch'e podbijające FPSy i rozdziałkę w formie płatnych DLC (przepis na Kotlet PS4 Neo Edition) :) Muszę wysłać CV do Sony, z takimi pomysłami byłbym dla nich naprawdę wartościowym pracownikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o problemach przy premierze prawie każdej gry to zastanawiam się czy to takie Glorious :)

 

Co do NEO to szukałem ale nie znalazłem, nadal się zastanawiam jak rozwiążą problem 30/60fps w grach multiplayer.

 

Na szczęście gry konsolowe w ogóle nie mają problemów na premierze ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do NEO to szukałem ale nie znalazłem, nadal się zastanawiam jak rozwiążą problem 30/60fps w grach multiplayer.

 

Zakladam ze dokladnie tak jak teraz niektore gry single vs multi. 

Przyklad prosze mnie poprawic jesli sie myle - Uncharted 4 - 1080p@30fps w singlu i 900p@60fps w multi. 

 

Poki co nie bylo zadnych informacji nt wymaganych 60 klatek w PS4,5 za to byla informacja o wymaganej rozdzialce.

 

Zakladam ze na PS4,5 jesli beda celowac w multi w 1080p@60fps to pewnie aktualne PS4 dostanie to samo ale w nizszej rozdzialce. 

 

I oby skonczylo sie na 900p dla obecnej PS4 bo nie oszukujmy sie jesli chodzi o rozdzialki to moga kombinowac jak konie pod gore po to zeby mniej czasu spedzac nad optymalizacja. I potem mozemy miec np 1400x788 albo inne 1366x768 :P

 

-------

Edit 

to pokazuje jak uPeCetowily sie konsole. 

Na PC od ponad 2 dekad mamy taka sytuacje, kupujesz nowszego PC lub wymieniasz komponenty zeby grac w najlepszych detalach rozdzialce lub zeby miec plynnosc w danej grze musisz zmiejszyc albo detale albo rozdzialke.

I nie jest  to problemem dla  graczy PeCetowych - jeden bedzie napinal Wieslawa3 w fullHD, 60FPS i ultra, a inny bedzie gral w 900p, 30fps i nieco powyzej i medium. Jeden i drugi moze czerpac przyjemnosc z  grania. 

Ludzie ktorzy grali na PC a zakladam ze spora czesc tutaj, mogla siegnac po konsole bo kupuje raz i mam na lata. Tak wiec dla tych osob pogodzenie sie z faktem ze mam zaplacic 200pln za nowa gre ktora na  mojej premierowej konsoli bedzie dzialac inaczej (mniejsza plynnosc lub mniejsze detale) powoduje niezadowolenie. To koniec pewnej ery.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Sony zarobiło na sprzedaży konsol i co się raz udało uda się ponownie, gier to będzie na lekarstwo. A to PS VR skonczy prędzej czy później jako ciekawostka w historii(coś jak dzieciak co dostaje pierwszy samochodzik na pilot). Więc wydaję się że celują w ilość sprzedanych konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagEllan skoro graczowi PC-owemy nie przeszkadzało, że jeden gra w FullHD, 60 FPS i Ultra a drugi 900p, 30 FPS i medium to dlaczego nagle miało zacząć mu przeszkadzać, że jeden gra na PS 4,5 a drugi na PS4? Czy na PC gry są tańsze jak masz słabszy komputer? Płacił tą samą cenę i teraz też będzie to robił a wymiana konsoli co 3 lata dla gracza, który przeszedł z PC w cenie 1500zł to niewielki wydatek.

 

Największy problem z PS 4,5, Neo czy 4k ma nie gracz PC-towy, który przesiadł się na konsolę a konsolowiec z dziada pradziada, którego przodkowie będąc jeszcze w jaskiniach dla zabawy rzucali kamykiem z logo Sony. Gracze PC-towi rozumieją, że branża się rozwija, nic nie stoi w miejscu a jak chcesz mieć lepiej to musisz zapłacić. Gdy ja kupowałem PS4 w 2014 spodziewałem się, że dłużej jak do 2017 roku konsola z tymi bebechami się na rynku nie utrzyma dlatego nie jestem zaskoczony działaniami Sony

 

Sam przeszedłem z PC na PS4 a jedyny powód mojej przesiadki to była cena. Za 1500 zł miałem dostać sprzęt, który pozwoli mi płynnie grać w 30 FPS i wystarczająco ładnej grafice. Na grafikę nie narzekam, ale z płynnością są problemy i to przeszkadza pewnie wielu innym graczom tak jak mi. Gdy grałem na PC i były problemy z płynnością to zmniejszałem detale a teraz muszę czasami oglądać spadki FPS. Dla ludzi takich jak ja powstaje mocniejsza wersja konsoli, ale zgadzam się z wami, że branie jej na premierę jest głupie. Trzeba będzie poczekać aż sprzęt zadomowi się na rynku i na pierwsze gry by wiedzieć czy jest poprawa w ich działaniu

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koniec pewnej ery.

 

Mowisz o erze sztucznego podtrzymywania przy zyciu dinozaurow ktora zapoczatkowaly PS3/X360? Dzieki bogu! Sam osobiscie wolalbym powrot do czasow PSX/PS2 gdzie wychodzil konkretny sprzet za konkretnie pieniadze, ale wiadomo bylo za co sie placi i konsola starczala na te 5-6 lat, ale mysle ze to co teraz probuje zrobic Sony mimo placzu malkontentow swietnie sie przyjmie - jedni kupuja smartphone'y i tablety raz na kilka lat a inni wymieniaja co rok albo nawet pol, ale wszyscy dostaja dokladnie ten sam soft, i z konsolami bedzie tak samo - nie wazne czy kupisz Playstation za 200, 400 czy 600$, na kazdej pograsz w dokladnie te same gry z tymi samymi znajomymi, po prostu osiagi tych gier beda adekwatne to wylozonych pieniedzy, a jak nie chcesz wymieniac sprzetu co 4-5 lat to mozesz wymienic za 10-12 i dalej grac we wszystkie gry ktore do tej pory zakupiles. Awruk87 bardzo ladnie opisal jak sytuacja z roznym sprzetem wyglada na PC i tam nikt nigdy sie nie burzyl, widocznie gracze konsolowi jeszcze do tego nie dorosli, ale w sumie czego sie spodziewac po spolecznosci ktora prowadzi w internecie wojenki o kawalek plastiku i krzemu...

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, głupia szpila. Mam nadzieję że nie zamierzona. Gracze konsolowi dlatego zostali graczami konsolowymi bo chcieli jednakowego traktowania. Aby John w USA miał taki sam sprzęt i peryferia jak Krzyś w Polsce. Jedyne co ich różni to poza na fotelu przed tv . A tak ogólnie to coraz ciekawsze tezy tu słyszę , ludzie, poczekajmy co te Sony urodzi i wtedy wydajmy wyroki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co mnie najbardziej wkurza w całej tej sytuacji? Brak oficjalnego stanowiska Sony. Ja swoją konsolę z konieczności sprzedałem w grudniu i teraz pogrywam sobie na PC, ale głównie w to co na konsoli jest niedostępne, bo od początku wiedziałem, że PS4 i tak kupię ponownie. Tylko, że w tym momencie nie widzi mi się kupowanie konsoli i bardzo by było fajnie gdyby Japończycy łaskawie podali więcej szczegółów. Oczywiście rozumiem, że oficjalne ogłoszenie nowego modelu zbyt wcześnie sprawi, że stara konsola będzie się sprzedawać słabiej, ale takie podejście sprawia, że coraz bardziej zastanawiam się nad zostaniem jednak na PC i w zasadzie jedyna kwestia, która w tej chwili skłania mnie ku PS4 to konsolowi znajomi, których mi zwyczajnie brakuje na PC.

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przeszedłem z PC na PS4 a jedyny powód mojej przesiadki to była cena. Za 1500 zł miałem dostać sprzęt, który pozwoli mi płynnie grać w 30 FPS i wystarczająco ładnej grafice. Na grafikę nie narzekam, ale z płynnością są problemy i to przeszkadza pewnie wielu innym graczom tak jak mi. Gdy grałem na PC i były problemy z płynnością to zmniejszałem detale a teraz muszę czasami oglądać spadki FPS. Dla ludzi takich jak ja powstaje mocniejsza wersja konsoli, ale zgadzam się z wami, że branie jej na premierę jest głupie. Trzeba będzie poczekać aż sprzęt zadomowi się na rynku i na pierwsze gry by wiedzieć czy jest poprawa w ich działaniu

 

Kolega widzę jest humanistą specjalizującym się w tworzeniu oksymoronów   :whistling: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryz

Sony pewnie czeka za E3 - w końcu muszą mieć co pokazać na tych targach. Indykami i multiplatformami, szału nie zrobią; exów na horyzoncie brak - pewnie E3 będzie festiwalem VR i NEO.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×