Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@okoni:

No teraz z tym jednakowym traktowaniem to troche na sile dopowiadasz ideologie, jakos nikt nie krzyczal o rownosci jak wychodzily cross-geny na PS3 i PS4. Ludzie graja na konsolach glownie dlatego ze jest to mega komfortowe, w przeciwienstwie do PC gdzie trzeba samemu zajac sie sterownikami, programami, samemu ustawiac grafike w grach, czy nawet samemu zlozyc sprzet, a na konsolach wszystko masz "out of the box", kupujesz konsole, odpalasz gry, i juz, prosciej sie nie da. Ale wlasnie od jakiegos czasu widze ze ludziom juz sie koncza argumenty przeciw nowym konsolom, i powoli zaczynaja zahaczac o hipokryzje - jak wczesniej FPSy to byly tylko cyferki tak nagle nie chca grac w 30FPS jak inny maja grac w 60, jak grafika nie byla najwazniejsza tak teraz nie chca grac w gorsza wersje, itd. itd., na szczescie rynek wszystko zweryfikuje, a skoro ludzie potrafili kupywac PS4 za prawie 2,5k na Allego kiedy byly braki sprzetu na rynku to po nowe sprzety za 399$ beda wrecz koczowac w namiotach przed sklepami na premiere, i na nic sie zdadza placze biedakow z Polski, bo powiedzmy sobie w koncu szczerze - najwieksze placze sa wlasnie na polskich portalach, dlatego ze ludzi najzwyczajniej nie stac na kupno nowej konsoli co 4 lata (a wcale nie beda musieli), i potem wlasnie sobie dopowiadaja do konsol rozne filozofie zamiast po prostu powiedziec po mesku "kupilbym PSNeo na premiere ale mnie nie stac #smuteczek". Ale jednego czego nie potrafie zrozumiec to to ze jakos na wybrakowane nieskonczone gry po 300-400zl jakos ludzie maja pieniadze i im nie szkoda...

 

@fryz:

Nowego sprzetu nie oglasza sie ot tak, newsem na portalu, a ze najblizsza impreza czyli  E3 jest juz za 1,5 miesiaca tak czekaja. Chociaz do tego czasu wszystko juz pewnie o nowym sprzecie bedzie wiadome. No i UC4 niedlugo wychodzi, wiec te wszystkie bundle musza sie wyprzedac zanim oficjalnie oglosza PSNeo ;)

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę jest humanistą specjalizującym się w tworzeniu oksymoronów   :whistling:

 

Masz racje mój błąd :) Chodziło mi oczywiście o stałe 30 FPS

Edytowane przez Awruk87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Największy problem z PS 4,5, Neo czy 4k ma nie gracz PC-towy, który przesiadł się na konsolę a konsolowiec z dziada pradziada, którego przodkowie będąc jeszcze w jaskiniach dla zabawy rzucali kamykiem z logo Sony. "

Moja pierwsza konsola to SNES która dostałem jakieś ... 25 lat temu :) Przesiadłem się na nią z Amigi a wcześniej z C-64 :) Uwilebiam takie mądrości dorsza :)

Mi najbardziej szkoda kolejnych GTA , zawsze od wielu lat ( czasów jaskiniowych dla niektórych hehe ) kolejne części tej sagi zwieńczały ten piękny zapomniany proces technologiczny ... Proces optymalizacji :) Ale to już też nie ta sama firma , podobnie jak Apple których pierwsze iOS miażdżyły na tym polu :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy, przepraszam nie obraź się, ale albo ja mam kaca albo Ty napisałeś tego posta aby cokolwiek napisać. Jaki smuteczek? Jaka męska decyzja? Stary obracam się w towarzystwie które na blanty i łychę wydaje miesięcznie tyle co pewnie nowa konsola, bo ich stać. I co weźmiesz pod argument to że nie podoba im się cała sytuacja? Rozumiem że era konsupcjonizmu zahacza o totalną skrajność ale nawet z czystego wygodnictwa kupowanie konsoli co dwa lata to absud ( tak samo jak zmiana telefonu co rok, czy pralki po skończeniu się okresu gwarancyjnego). Myślisz że nawet dziani ludzie mają ochotę co chwila słyszeć że Pana sprzęt jest za stary i musi! Pan kupić coś nowego? Ja nie miałbym żadnego problemu za te ps4 zapłacić o 100 baksów więcej i mieć spokój na jeszcze powiedzmy dwa lata, ta cała sytuacja z ps4,5 pokazuje jak ludzie którzy w tym siedzą dali dupy. Skostniale i po taniosci chcieli kokosów, które w sumie dostali ale przez pazerność mam nadzieję że stracą.

A ps4,5 z chęcią bym kupił, gdyby nie nauczka aby nie wierzyć wróżbitom, bo nadal uważam że nie sprzęt jest tu problemem tylko ludzie tworzący gry na niego.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bezowocna dyskusja bo sony zrobi swoje. Można się zbuntować i nie kupować, lub drastycznej zmienić obóz. Stać nas na nowa konsole, można sprzedać stare ps4 (o ile ps3 byl sens zostawić, to po co mi 2x ps4?), wtedy wydatek mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja może być owocna bo gównoburza przy jakiś dodatkowych wstawkach do xbox one zakończyła się tym że się z tego rakiem wycofali i raczej będą iść w kierunku zupełnie nowej konsoli za jakiś czas.

 

Choć wiadomo że sony nie słucha fanów, czym najlepszym przykładem jest comiesięczny PS+ pomimo miażdżącej krytyki praktycznie wszystkich

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą przez brak oficjalnych wiadomości z obozu Sony panowie z MS muszą mieć niezłą zagwozdkę. Wyobrażam sobie, tą burzę mózgów pt. "Co ONI pokażą na E3 i jaka będzie na TO NASZA odpowiedź".  

Niby o "Neo" wiemy całkiem sporo, ale tak naprawdę wszystko to są mniej lub bardziej wiarygodne plotki, których nie potwierdził nikt z obozu Japończyków.   

Jeśli S. pokaże "nową" konsolę  MS musi mieć na to odpowiedź. (a przynajmniej powinna mieć, jeśli nie chcą wizerunkowo stracić)

(jeszcze się okaże, że wcale nie wycofano się z projektu możliwości upgradu XO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagEllan skoro graczowi PC-owemy nie przeszkadzało, że jeden gra w FullHD, 60 FPS i Ultra a drugi 900p, 30 FPS i medium to dlaczego nagle miało zacząć mu przeszkadzać, że jeden gra na PS 4,5 a drugi na PS4? Czy na PC gry są tańsze jak masz słabszy komputer? Płacił tą samą cenę i teraz też będzie to robił a wymiana konsoli co 3 lata dla gracza, który przeszedł z PC w cenie 1500zł to niewielki wydatek.

 

Największy problem z PS 4,5, Neo czy 4k ma nie gracz PC-towy, który przesiadł się na konsolę a konsolowiec z dziada pradziada, którego przodkowie będąc jeszcze w jaskiniach dla zabawy rzucali kamykiem z logo Sony. Gracze PC-towi rozumieją, że branża się rozwija, nic nie stoi w miejscu a jak chcesz mieć lepiej to musisz zapłacić. Gdy ja kupowałem PS4 w 2014 spodziewałem się, że dłużej jak do 2017 roku konsola z tymi bebechami się na rynku nie utrzyma dlatego nie jestem zaskoczony działaniami Sony

 

Sam przeszedłem z PC na PS4 a jedyny powód mojej przesiadki to była cena. Za 1500 zł miałem dostać sprzęt, który pozwoli mi płynnie grać w 30 FPS i wystarczająco ładnej grafice. Na grafikę nie narzekam, ale z płynnością są problemy i to przeszkadza pewnie wielu innym graczom tak jak mi. Gdy grałem na PC i były problemy z płynnością to zmniejszałem detale a teraz muszę czasami oglądać spadki FPS. Dla ludzi takich jak ja powstaje mocniejsza wersja konsoli, ale zgadzam się z wami, że branie jej na premierę jest głupie. Trzeba będzie poczekać aż sprzęt zadomowi się na rynku i na pierwsze gry by wiedzieć czy jest poprawa w ich działaniu

 

Chyba nie do konca jasno sie wyrazilem. Graczom PC to nie przeszkadza bo taka jest specifika platformy. 

 

Gracze ktorzy mieli PS2 ktore mialo jaka zywotnosc 6 lat? czy ktorzy mieli PS3 ktore zylo jeszcze dluzej (i wcale nie mialbym problemu jakby zylo tylko 6lat), i gracza ktorzy liczyli (biorac pod uwage marketingowy bullshit) ze PS4 tez posluzy te moze z 5 lat bo to jednak slabszy sprzet byl na start to przeszkadza. 

I widze ze tutaj sie w miare rozumiemy. 

Historycznie tym roznily sie konsole od PC ze ten drugi sie zmienialo/modyfikowalo czesciej a te pierwsze mialy okreslony zazwyczaj dluzszy czas zycia. 

 

To ze ktos rozumie decyzje biznesowe stojace, za wypuszczeniem mocniejszej konsoli, tego ze producent chce zarabiac cos zmienic to jedno a to ze moze mu sie to nie podobac to drugie. I tylko o zrozumienie tego faktu mi chodzi. 

 

 

Mowisz o erze sztucznego podtrzymywania przy zyciu dinozaurow ktora zapoczatkowaly PS3/X360? Dzieki bogu! Sam osobiscie wolalbym powrot do czasow PSX/PS2 gdzie wychodzil konkretny sprzet za konkretnie pieniadze, ale wiadomo bylo za co sie placi i konsola starczala na te 5-6 lat, 

 

 

@Zywy - gracze konsolowli, nie ze nie dorosli tylko maja inne oczekiwania - jednym tych historycznych - patrzac na PS2 i PS3 jest sprzed ktory w tej samej sprzetowej kofiguracji jest na rynku 6lat.

 

I tak wielu mowilo ze PS3 zylo za dlugo, bo nie oszukujmy sie o ile dalo rade w przejsciu z SD na HD ready, o tyle na tym sie zakonczylo, a swiat szedl do  przodu.

 

I widzisz zdajesz sie rozumiec bo sam napisales konkretny sprzet ktory starcza na 5-6 lat i to wlasnie byly oczekiwania graczy konsolowych.

Aboslutnie nie chodzi mi o sztuczne przedluzanie generacji do 10 lat, choc chyba zgodzisz sie ze postep jesli chodzi o PC troche wyhamowal nie jest juz tak jak jeszcze na poczatku zeszlej dekady ze kazdy rok to byl to ogromny postep a kazde 2 lata to przepasc. 

 

Zeby bylo jasne - i nikt nie musi sie ze mna zgadzac bo to moje subiektywne zdanie - dla mnie takie posuniecie to koniec pewnej ery, to zmiana i duza tego jak potrzegane byly konsole. Zmiana ta nie musi mi sie podobac i mi sie nie podoba. 

 

Ale zeby bylo jasne, nie bede rozdzieral szat, krzyczal, plakal, przeklinal - po prostu trzeba bedzie sie w nowej rzeczywistosci odnalezc. Mam pewne pomysly co zrobic z tym fantem a jak bedzie czas pokaze

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupuję PS4 Neo, a PS4 zachowam do kolekcji i braciszek sobie pogra :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą przez brak oficjalnych wiadomości z obozu Sony panowie z MS muszą mieć niezłą zagwozdkę. Wyobrażam sobie, tą burzę mózgów pt. "Co ONI pokażą na E3 i jaka będzie na TO NASZA odpowiedź".  

Niby o "Neo" wiemy całkiem sporo, ale tak naprawdę wszystko to są mniej lub bardziej wiarygodne plotki, których nie potwierdził nikt z obozu Japończyków.   

Jeśli S. pokaże "nową" konsolę  MS musi mieć na to odpowiedź. (a przynajmniej powinna mieć, jeśli nie chcą wizerunkowo stracić)

(jeszcze się okaże, że wcale nie wycofano się z projektu możliwości upgradu XO)

 

1. MS cos wspomnial, a potem Phil Specer sie rakiem wycofal. Mysle ze w tym wypadku woleli zeby sie nie mowilo, nizli mowilo zle. 

2. Plotki, plotkami ale informacji coraz wiecej i nie wydaja sie byc wyssane z palca - to jesli chodzi o PS4. 

3. AMD spodziewa sie wzrostu przychodu zwiazanego z 3ma SoC (http://arstechnica.com/gaming/2016/04/amd-promises-three-new-gaming-processors-coming-soon-is-one-for-xbox/) co moze sugerowac po jednym dla Niny, Sony i MS

4. MS moim zdaniem nauczyl sie na bledach, chcial robic z XO rewolucje oglosil pierwszy i jak to sie skonczylo to wszyscy wiemy 180stopni. Co akurat bylo z korzyscia dla graczy

5. MS tez ma wszystko zaplanowane, ale trzyma morde na kłódke i obserwuje Sony, z pewnoscia bedzie chcial przedstawic sie w lepszym swietle i wykorzystac kazde jedno potkniecie Sony

 

Ale to tylko moje gdybanie.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okoni:

Piszesz o wygodzie, ale jesli przelozenie karty sim do nowego telefonu czy ponowne wpisanie loginu i hasla do PSN to dla Ciebie, twoich znajomych czy kogokolwiek az taki ciezki wysilek fizyczny to naprawde nie wiem jak mam na to odpowiedziec... I caly czas piszesz o koniecznosci wymiany sprzetu gdzie jasno jest powiedziane ze nikt nie musi wymieniac PS4 jesli go zadowala bo konsole beda koegzystowac, otrzymywac te same gry, obslugiwac ten sam PSN, itd. itd., dokladnie tak samo dziala rynek PC, tabletow, smartphone'ow, TV, kin 5.1, smartwatchy itd. itd., gdzie jest rozny hardware ale tan sam content, i cholera, jakims cudzem to dziala! Danie wyboru graczom konsolowym to IMHO najlepsze co moglo sie tej branzy przytrafic, tylko oni jeszcze tego nie doceniaja bo czegos takiego wczesniej nie bylo.

 

@MagEllan:

No zobaczymy jak to sie potoczy, czy na lepsze czy gorsze, PS3/X360 przez podpiecie do internetu tez zakonczyle pewna ere, ere w ktorej gry na premiere byly dopracowane, mialy mase zawartosci, nie bylo czegos takiego jak patche, DLC, season passy, remastery, etc. ale te czasy bezpowrotnie minely. Pozyjemy zobaczymy, ja osobiscie przyklaskuje pomyslowi w ktorym jest kilka sprzetow do wyboru ale caly content ten sam.

 

 

Przy tym calym zamieszaniu wokol PSNeo trzeba tez spojrzec w szerszej perspektywie, bo nie samym Playstation czlowiek zyje - wg. przeciekow zapowiadane na ten rok Nintendo NX ma miec wydajnosc na poziomie PSNeo, wiec oczywistym jest ze Sony nie moglo stac z boku i sie biernie przygladac, to samo MS ale juz AMD praktycznie potwierdzilo ze robi czipy dla 3ech nowych konsol, wiec jak wyjda 3 konsole w tym samym czasie i bede oferowac zblizona wydajnosc to jedyne czym producenci beda mogli konkurwac to grami, wiec bedzie to bardzo dobry czas na bycie graczem, bo obecnie sytuacja wyglada tak ze MS sie juz ze wszystkiego wystrzelal, a Sony ktore w poprzedniej generacji zasypywalo nas exami na prawo i lewo teraz wyprzedaje studia bo ma w dupie gry bo patrzy na sprzedaz PS4 i wiecej im do szczescia nie potrzeba. Wiec ja tym bardziej nie moge sie doczekac nadejscia nowych konsol.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żywy, nie piszę tu o włożeniu nowej karty czy wpisaniu kilku znaczków na padzie. Chodzi tu o spokój ducha bo ludzie z reguły są leniuszkami. Nie chce im się tracić czasu na rozkminianie dlaczego mimo kiepskiej biblioteki średnio wyglądających gier słyszą że muszą kupić coś nowszego. Owszem mogą pozostać przy starej platformie i osrać cały ten hejp, ciesząc się pozycjami które i tak będą na ps4 wychodziły. Tylko że aby pograć w standardzie który im obiecano trzy lata temu muszą wybulić znów drugie tyle na sprzęt.

Zresztą, nie ma się tu o co spierać, bo cała rozmowa idzie bardziej w stronę "a bo ja tak sądzę " ;) , i tak nie mamy oficjalnych informacji.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan:

No zobaczymy jak to sie potoczy, czy na lepsze czy gorsze, PS3/X360 przez podpiecie do internetu tez zakonczyle pewna ere, ere w ktorej gry na premiere byly dopracowane, mialy mase zawartosci, nie bylo czegos takiego jak patche, DLC, season passy, remastery, etc. ale te czasy bezpowrotnie minely. Pozyjemy zobaczymy, ja osobiscie przyklaskuje pomyslowi w ktorym jest kilka sprzetow do wyboru ale caly content ten sam.

 

 

wiec jak wyjda 3 konsole w tym samym czasie i bede oferowac zblizona wydajnosc to jedyne czym producenci beda mogli konkurwac to grami, wiec bedzie to bardzo dobry czas na bycie graczem, 

 

Zaczne od konca - owszem konkurowanie grami, ale takze cena, promocjami i innymi rzeczami - to moze troszke namieszac na rynku. 

 

Co do pierwszego akapitu - tak jestem swiadomy ewolucji branzy gamingowej. Widze to oceniam, dopasowuje sie do warunkow, wybieram co mi pasuje, z racji tego ze granie to dla mnie rozrywka  a nie pasja to takze patrze jak optymalizowac koszty (niech zyja fizyczne nosniki! :)). 

 

Tobie sie pomysl podoba - rozumiem, w porzadku. Mnie sie pomysl nie podoba.

 

Ot roznica pogladow to jest naturalne, absolutnie nikogo nie zamierzam przekonywac do moich. 

W takim wypadku mysle ze nasza wymiane zdan mozna uznac za zakonczona i zwieczyc ja zdaniem: nie pozostaje nam nic innego jak zgodzic sie w tym ze sie nie (do konca)  zgadzamy :)

I oczywista oczywistoscia - jak bedzie czas pokaze :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okoni:

Chcialbym jeszcze odpowiedziec na jedna kwestie:

 

Tylko że aby pograć w standardzie który im obiecano trzy lata temu muszą wybulić znów drugie tyle na sprzęt.

 

Wlasnie sek w tym ze zarowno Sony jak i MS NIGDY oficjalnie czy nawet nieoficjalnie nie wspomnieli nic o 1080p@60FPS, powtarzali tylko ze nowe konsole beda 10x mocniejsze niz poprzednie, to wszystko, FullHD w 60FPS to byly tylko pragnienia graczy ktore jak teraz dobrze wiemy nie zostaly spelnione, ale wiadomo gracze glosuja portfelem, wiec w sumie wyszlo na to ze jednak gracze nie chca 1080p@60FPS :biggrin:

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą przez brak oficjalnych wiadomości z obozu Sony panowie z MS muszą mieć niezłą zagwozdkę. Wyobrażam sobie, tą burzę mózgów pt. "Co ONI pokażą na E3 i jaka będzie na TO NASZA odpowiedź".  

Niby o "Neo" wiemy całkiem sporo, ale tak naprawdę wszystko to są mniej lub bardziej wiarygodne plotki, których nie potwierdził nikt z obozu Japończyków.   

Jeśli S. pokaże "nową" konsolę  MS musi mieć na to odpowiedź. (a przynajmniej powinna mieć, jeśli nie chcą wizerunkowo stracić)

(jeszcze się okaże, że wcale nie wycofano się z projektu możliwości upgradu XO)

Po pierwsze to konfa MS jest zawsze przed konfą Sony, więc trudno będzie im się odnieść do Sony. Po drugie najszybsza odpowiedź będzie na Gamesconie. Po trzecie Sony będzie mogło wyprowadzić kilka ciosów w MS jak to miało miejsce przy ogłaszaniu konsol nowej generacji. Więc jakby nie było to MS będzie miało dupę z tyłu na E3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy, nie chcę się tu spierać bo teraz dowodów nie mam ( i szczerze nie mam tego ochoty szukać w necie) , ale pamiętam że jakiś krawaciarz z Sony grając na konfie w Killzona , mówił że tak działające gry to będzie na ps4 standard. A K:SF z tego co pamiętam chodziło w 1080/60.

*jeśli się mylę, proszę o korektę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multi to było i 10 fpsów czasami , mówię o wersji na pre może tam później połatali :)

Kurczę mówię do kuzyna , co bierz xa pogiercujemy w divison ..... Nie co ty biorę ps4k , na to czekałem :) Zaczyna się ..

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Twoje kable HDMI właśnie stały się przestarzałe. Debiutuje nowy standard HDMI 2.0a w PS 4K Neo.

 

PS4K służy do gier 1080P 60fps i do wirtualnych chełmów VR a do 4K wydadzą patchy do gier do skalowania obrazu 4K bo to oczywiste że posiada HDMI 2.0a która zapewnia szerokie pasmo. Na dodatek 4K ma wbudowany CHIP do upscalingu obrazu 4K i dzwieku Dolby Atmos, DTS:X ponadto nowy standard ma również obsługiwać 32 kanały dźwięku. Najwyższy czas zmienić na TV 4K.

 

Prawdopodobnie wyjdzie taka koncepcja nowego modelu 4.5 FX Neo, nawet fajnie prezentuje.

 

PS4-Fx-concept-PlayStation-4.5-4K.jpg

 

 

Zródło: http://www.iphonefirmware.com/new-movie-conceptualizes-ps-4k-style-and-features/

 

Z Kolei kolejna plotka pisze:

 

PS5? 

 

Nowa generacja konsol może w ogóle nie powstać?

 

Wygląda na to że 4.5 jest ostatnią konsolą.

 

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Nowa-generacja-konsol-moze-w-ogole-nie-powstac,wid,18284646,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_tech

 

Wówczas zarówno hardware jak i fizyczne nośniki przestaną mieć dla graczy jakiekolwiek znaczenie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest ps5 , tylko im tak trochę trudno do tego się teraz przyznać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest ps5 , tylko im tak trochę trudno do tego się teraz przyznać ;)

 

i tak i nie :) pewnie bedzie to mocniejszy sprzet, ale nie jest to zmiana generacyjna a iteracja w ramach tej samej architektury. Najblizsze porownanie ktore przychodzi mi do glowy to podkrecenie procka w PC i wymiana karty grafiki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden producent gier nie będzie się bawił w podrasowanie oświetlenia czy tekstur nie wierzę w takie czary, 1080p również brzmi do dupy bo przecież dzisiaj 90% gier tyle ma, więc ja obstawiam skalowanie do 4k i płynność.

Większość gier wydawanych na konsole to nie exy tylko multiplatformy... Zaawansowane oświetlenie, lepsze tekstury są w każdej z gier które wychodzą na pc + konsole. Tego typu tytuły są skalowane w dół dla konsol.

Silniki tych produkcji są z startu przystosowane do kilku platform i twórcy bawią się ich ustawieniami.

Czy stworzenie gry z auto-ustawieniami dla ps4 i PS4 neo to dodatkowa praca?

Tak - w końcu muszą znaleźć nowy bilans grafika - płynność...

Większość tytułów które są na PC oferuje na konsoli custom-mix ustawień łącząc poziomy

Low-med-hi w unikalne dla każdej konsoli / gry ustawienia.

Wydanie gry z Neo presetem będzie wymagało powtórzenia tego procesu.. Raz dla normalnej PS4 i raz dla NEO. To minimalny wysiłek i najprostsza droga dla twórców multi-plat.

Inną sprawą są exy one mogą wymagać większej ilości pracy są pisane aby wycisnąć z konsoli soki o jakich tytuły muli-plat w większości mogą tylko marzyć.

wysłane przez Tapatalk z Xperia Z1 (sorki za literówki)

Edytowane przez Kenet
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okoni:

I caly czas piszesz o koniecznosci wymiany sprzetu gdzie jasno jest powiedziane ze nikt nie musi wymieniac PS4 jesli go zadowala bo konsole beda koegzystowac, otrzymywac te same gry, obslugiwac ten sam PSN, itd. itd., dokladnie tak samo dziala rynek PC, tabletow, smartphone'ow, TV, kin 5.1, smartwatchy itd. itd., gdzie jest rozny hardware ale tan sam content, i cholera, jakims cudzem to dziala! Danie wyboru graczom konsolowym to IMHO najlepsze co moglo sie tej branzy przytrafic, tylko oni jeszcze tego nie doceniaja bo czegos takiego wczesniej nie bylo.

 

@MagEllan:

No zobaczymy jak to sie potoczy, czy na lepsze czy gorsze, PS3/X360 przez podpiecie do internetu tez zakonczyle pewna ere, ere w ktorej gry na premiere byly dopracowane, mialy mase zawartosci, nie bylo czegos takiego jak patche, DLC, season passy, remastery, etc. ale te czasy bezpowrotnie minely. Pozyjemy zobaczymy, ja osobiscie przyklaskuje pomyslowi w ktorym jest kilka sprzetow do wyboru ale caly content ten sam.

Ciekawi mnie jedno o jakim Ty mówisz wyborze człowieku?!?

Jakbym dostał info kupując PS4, że za półtora roku będzie coś takiego jak PS4 Neo to bym się bardzo mocno zastanowił nad sprzedażą PS3 i kupnem PS4 bo te półtora roku można było "ciągnąć" na starej generacji. Tak naprawde PS4 okaże się PS 3,5, a PS Neo specjalnie tak zawane, żeby nas nie wku*wiać będzie PS4. 

Te same gry?!? Szkoda, tylko, że w innej jakości one będą. Już raczej na pewno nie zobaczymy żadnej gry na PS4 w dobrej jakości będzie to gniot, żeby każdy przesiadł się na nową "super" maszynkę... Najlepsze dla branży było by gdyby Sony przed wydaniem PS4 pomyślało, że te bebechy nie starczą na dłużej niż rok i zrobiło coś odrazu porządnego...  :down:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno o jakim Ty mówisz wyborze człowieku?!?

Jakbym dostał info kupując PS4, że za półtora roku będzie coś takiego jak PS4 Neo to bym się bardzo mocno zastanowił nad sprzedażą PS3 i kupnem PS4 bo te półtora roku można było "ciągnąć" na starej generacji. Tak naprawde PS4 okaże się PS 3,5, a PS Neo specjalnie tak zawane, żeby nas nie wku*wiać będzie PS4. 

Te same gry?!? Szkoda, tylko, że w innej jakości one będą. Już raczej na pewno nie zobaczymy żadnej gry na PS4 w dobrej jakości będzie to gniot, żeby każdy przesiadł się na nową "super" maszynkę... Najlepsze dla branży było by gdyby Sony przed wydaniem PS4 pomyślało, że te bebechy nie starczą na dłużej niż rok i zrobiło coś odrazu porządnego...  :down:

 

 Chopie ale to zależy, ty byś poczekał cóż, Ja kupiłem PS4, teraz będzie Neo może i kupię i się nie wkur ;) (skoro kogoś stać niech zmienia i co rok...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chopie jest to nieuczciwe, kupujesz konsole i myślisz sobie, że masz coś na kilka lat,a tu pstryk sony za półtora roku puszcza coś nowego. Twoja konsola niby uciągnie nowe gry ale co z tego jak chcesz na prawdę pograć musisz kupić PS 4 Neo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×