Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Porównujecie jakieś ceny gier między PC, a konsolami, a przecież gry na PC się ściąga za darmo :Gmoch:

A już tak całkiem na poważnie wracając do PROsiaka to z jednej strony porównania Titanfall 2 napawają optymizmem, a z drugiej taki RotTR, czy U4 już raczej średnio. Najbardziej boli to perfidne zablokowanie mocy dla tytułów bez specjalnej łatki, które nie ma żadnego uzasadnienia jeśli spojrzymy na architekturę obecnych konsol.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Geble napisał:

Porównujecie jakieś ceny gier między PC, a konsolami, a przecież gry na PC się ściąga za darmo :Gmoch:

A już tak całkiem na poważnie wracając do PROsiaka to z jednej strony porównania Titanfall 2 napawają optymizmem, a z drugiej taki RotTR, czy U4 już raczej średnio. Najbardziej boli to perfidne zablokowanie mocy dla tytułów bez specjalnej łatki, które nie ma żadnego uzasadnienia jeśli spojrzymy na architekturę obecnych konsol.

Ja myślę, że to przez niskopoziomowe API. Być może niektóre gry mają zaprogramowaną fizykę albo coś jeszcze innego na sztywno pod konkretny config (konkretny zegar?) i przy wyższym taktowaniu niektóre rzeczy animowałyby się w przyspieszeniu albo inne cuda by się pojawiły. Takie moje domysły, bo inaczej blokowanie tej mocy byłoby głupie.

 

EDIT. Te porównanie Tomb Raider jest co najmniej słabe, bo po pierwsze po co zestawiać ze sobą cutscenki, które na każdej platformie są niemalże identyczne, z tą różnicą, że na XO są renderowane w 900p? Po drugie, zestawienia w gameplayu powinny być uchwycone w dużych hubach, gdzie na PS4/XO brakowało już mocy na cienie, krzaczki i inne cuda. Tak samo filtrowanie tekstur powinno być pokazane na płaskiej powierzchni przed Larą (na podłodze), bo filtrowanie anizotropowe na konsolach w tej grze leży i kwiczy (jest słabsze niż w wersji na X360!).

Edytowane przez szparagu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Geble napisał:

A już tak całkiem na poważnie wracając do PROsiaka to z jednej strony porównania Titanfall 2 napawają optymizmem, a z drugiej taki RotTR, czy U4 już raczej średnio. Najbardziej boli to perfidne zablokowanie mocy dla tytułów bez specjalnej łatki, które nie ma żadnego uzasadnienia jeśli spojrzymy na architekturę obecnych konsol.

 

No akurat w RotTR widać sporą poprawę w 1080p na Pro. Downscaling wyczyścił artefakty i szczególnie shimmering. Polecam przyjrzeć się drzewom w tle 5:30 do 5:34 oraz  dalszemu planowi 5:11 do 5:29:

 

 

Natomiast w Uncharted poszli na pałę, zwykły upscale do 1440p bez całego tego checkerboarda, co w przypadku ND trochę dziwi.

 

Pro do samego 1080p ma również potencjał, bo downscaling może usunąć AA, shimmering i inne niedoskonałości, oczywiście wszystko zależy od producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za rakowa generacja z upośledzonym sprzętem, a gier, które będziemy wspominać za 5-10 lat jak nie było, tak nie ma :donald:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurwa już mnie mierzi to ciągłe gadanie o cyferkach ,no po prostu to już jest żałosne, chore i nie wiem co jeszcze . Czemu nie rozmawiamy o tym że chcemy GIER ! Tak jak kiedyś za czasów psx ,ps2 mieliśmy gry , ciekawe historie i przygody,które długo były i są w naszych wspomnieniach,nikogo nie interesowalo to czy Lara ma "2 włosy więcej na głowie" czy tam Gran Turismo nie trzymało 60 klatek . Branża się zmienia i nie wrócimy chyba do tych pięknych czasów kiedy miałem naście lat . Swoją drogą kupie Protezę tylko dlatego ponieważ mój staruszek był z dnia premiery więc przyda się odświeżona wersja plejki.  Pozdrawiam starszych graczy z lat 80 i 90 tych ,wiecie jak było :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Killer--PL napisał:

[...] nikogo nie interesowalo to czy Lara ma "2 włosy więcej na głowie" [...]

 

O to to to! Nikt nie zwracał też uwagi na pixelowate bimboły w kasynie w Las Vegas, a mimo to każdy rzucał zielonymi będąc Dukiem :antonio:

Ciekawe ile dzieci wtedy zginęło :rydzy:

Spoiler

duke3d8.png

 

Edytowane przez Geble
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne a później wyszło Diamond monster (voodoo1) i było spuszczanie jak te gry wyglądają i działają płynnie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Killer--PL napisał:

Qurwa już mnie mierzi to ciągłe gadanie o cyferkach ,no po prostu to już jest żałosne, chore i nie wiem co jeszcze . Czemu nie rozmawiamy o tym że chcemy GIER ! Tak jak kiedyś za czasów psx ,ps2 mieliśmy gry , ciekawe historie i przygody,które długo były i są w naszych wspomnieniach

 

17 minut temu, Killer--PL napisał:

Swoją drogą kupie Protezę tylko dlatego ponieważ mój staruszek był z dnia premiery więc przyda się odświeżona wersja plejki. 

 

:30vm3cw: :30vm3cw: :30vm3cw: :30vm3cw: :30vm3cw: :30vm3cw: :30vm3cw: :30vm3cw:  :listek:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ostatnie porównania w sieci gier w wersji ps4 i protezy uważam że ps4 nie ma się czego wstydzić bo różnice które tam są będą niezauważalne dla zwykłego "kowalskiego" a tym bardziej gdy dużo się dzieje na ekranie. Szukając różnic to już jest zwykły masochizm. Sony robi nas w hooja wciskając nam pseudo 4k . Pokazali by Wiedźmina lub Uncharted 4 w 60fps  tym by kupili ludzi, a nie na siłę wciskać coś  (pseudo 4k) po czym konsola nie wyrabia.Ważniejsza jest płynna animacja która daje lepszy, nie męczący odbiór gry.FUCK SONY:fuckoff: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niepoważne jest (chociaż UJ mnie obchodzą wydatki innych) zakup pro jeśli ma się ps4. Nie widzę logiki w to miejsce można by było kupić wiiu I xone bądź inny mix, 2 konsol konkurencji zamiast 2x to samo w lekko ladnejszej oprawie ale za to prosiak to wygladowa szkarada (subiektywne odczucie) 

 

Sam wybrałem do czasu premiery nintendo switcha vr gdyż to jest coś innego aniżeli ta sama konsola... 

 

Tego nie jestem w stanie pojąć, jeśli nie ma ktoś ps4, ok niech bierze z bomby prosiaka ale przesiadka z ps4 n ps4 pro to jak przesiadka z iphona 6s n iphona 7 (po kija??;)) 

 

Pewnie pro stanie na mojej półce jak dojadę swoje premierowe ps4 ale na ten moment nic na to nie zapowiada.

 

Sony zyebalo I to okrutnie... dawać w ciągu 2mc ps4 slim, vr oraz pro... po kiego.??? Uważam że czkawka się to odbije na sprzedaży wszystkich 3 sprzętów...  

 

A dla tych co nie wiedzą czy brać a mają już ps4... serio kupcie w to miejsce 3ds, xone, wiiu, vry a nawet gowniana Vite, uważam że będziecie z zakupu bardziej zadowoleni.  

 

Ehhhhh konsole, konsole... gdzie zmierzacie?? 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

51 minut temu, Killer--PL napisał:

Sony robi nas w hooja wciskając nam pseudo 4k  FUCK SONY:fuckoff: 

 

2 godziny temu, Killer--PL napisał:

Swoją drogą kupie Protezę tylko dlatego ponieważ mój staruszek był z dnia premiery więc przyda się odświeżona wersja plejki.  

 

Jakieś rozdwojenie jaźni?? :krysia:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowo to się nazywa chyba osobowość bipolarna, a inaczej zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Jakiś tam 1% ludności w społeczeństwie :siara:

 

Po naszemu, branżowemu gejmingowy dałn, to chyba najbardziej odpowiednie określenie.

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedalem swoje ps4 tydzien temu. Dostalem dobra cene.  Konsolka u mnie ponad 2 lata. Pad dojechany, dysk 500gb. Chcac wymienic dysk i zmienic pada koszt ok 500zl. I niewiadomo jak dlugo by pozyla. A tak to pro juz zamowione. Dysk wiekszy, no i wszystko nowka ze sklepu. Ceny w ostatnich dniach mocno spadly na uzywki ps4. Wystarczy zerknac na aukcje. Jakie zestawy ludzie proponuja za smieszne pieniadze.  Teraz po premierze pro juz ciezko bedzie dobrze sprzedac zwykle ps4. Wiec albo zostanie z wami do konca swoich dni albo sprzedacie za smieszne pieniadze i doplacicie do pro.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Grecky napisał:

 

 

 

Jakieś rozdwojenie jaźni?? :krysia:

 

Kolego pisałem że miałem ps4 z dnia premiery tj 3 lata i była już wysłużona  ,a klient wziął za 800zeta więc mam teraz kupić slima  ? To że Sony robi nas w hoja to inny temat 

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ciągle się waham czy kupić Pro czy zaoszczędzić i wziąść Slimke. Te wszystkie recenzje jakie widziałem to jeśli chodzi o granie na 1080p nie do końca przekonują. Wygląda to tak "jak nie masz TV 4K to nie do końca opłaca się dopłacać.......ale jak nie masz PS4 to warto zaopatrzyć się w nową bardziej przyszłościową konsolę czyli Pro.." i bądź tu mądry.

TV 4K nie kupuje bo Ledy będące w rozsądnej cenie to się nie umywają jakością obrazu czy czernią do mojej plazmy. Trzeba poczekać i po weekendzie zadecydować czy jest sens zakupu pro grając na FullHD i bez HDR. Bo jak narazie te recenzje są jakby wróżenie z fusów.

W NeoNecie PRO będzie za 1699zł. Taniej nigdzie nie widziałem. Może poczekam na fajne oferty świąteczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, claudio napisał:

Ja tam ciągle się waham czy kupić Pro czy zaoszczędzić i wziąść Slimke. Te wszystkie recenzje jakie widziałem to jeśli chodzi o granie na 1080p nie do końca przekonują. Wygląda to tak "jak nie masz TV 4K to nie do końca opłaca się dopłacać.......ale jak nie masz PS4 to warto zaopatrzyć się w nową bardziej przyszłościową konsolę czyli Pro.." i bądź tu mądry.

TV 4K nie kupuje bo Ledy będące w rozsądnej cenie to się nie umywają jakością obrazu czy czernią do mojej plazmy. Trzeba poczekać i po weekendzie zadecydować czy jest sens zakupu pro grając na FullHD i bez HDR. Bo jak narazie te recenzje są jakby wróżenie z fusów.

W NeoNecie PRO będzie za 1699zł. Taniej nigdzie nie widziałem. Może poczekam na fajne oferty świąteczne.

 

Jeśli spodziewasz się cudów jak po przejściu na nową generację to nie kupuj Pro. Na PS4 Pro w 1080p dostaniesz to samo co na PS4 ale ostrzej, gładziej, bardziej szczegółowo (lepsze cienie, więcej cieni, więcej krzewów, większy dystans rysowania) i ewentualnie stabilniejszą płynność (nie mylić z 60 klatkami tam gdzie PS4 ma 30).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W NeoNecie PRO będzie za 1699zł. Taniej nigdzie nie widziałem. Może poczekam na fajne oferty świąteczne.

 

Skąd takie info? Na stronie 1799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Rambo8 napisał:

Skąd takie info? Na stronie 1799

w nowej gazetce ktora dziś dostałęm. W 2 miejscach pisze 1699zł.Więc raczej to nie jest literówka.

ps4pro.jpg

Edytowane przez claudio
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ewentualnie stabilniejszą płynność (nie mylić z 60 klatkami tam gdzie PS4 ma 30).

Nie do końca, w trybie single Player gry mogę mieć 60fps, mimo że na Ps4 jest 30. Przykład- Tomb raider. Taka sama ilość klatek ma być w online- tak aby nie faworyzować prosiaka a w singlu to już widzimisie devów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, claudio napisał:

w nowej gazetce ktora dziś dostałęm. W 2 miejscach pisze 1699zł.Więc raczej to nie jest literówka.

ps4pro.jpg

 

Zapomnieliście o magicznym dopisku z 1 strony (lub ostatniej, w zależności od Sieci):

 

"Informacje zawarte w gazetce nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 KC" (cytuję dokładnie z gazetki NEO)...

 

Jest w gazetce, a czy jest? Może jest może nie i czy za 1699 czy za 1799, a może 1899 a hooy wie... (stare a durne, to ja Was mam uczyć :P)

 

EDIT: W tej cenie stawiam, na maks 1 szt. na sklep (i to tylko te większe miejscowości)

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szparagu napisał:

Jeśli spodziewasz się cudów jak po przejściu na nową generację to nie kupuj Pro. Na PS4 Pro w 1080p dostaniesz to samo co na PS4 ale ostrzej, gładziej, bardziej szczegółowo (lepsze cienie, więcej cieni, więcej krzewów, większy dystans rysowania) i ewentualnie stabilniejszą płynność (nie mylić z 60 klatkami tam gdzie PS4 ma 30).

I tego wlasnie oczekuje i mysle sie nie zawiode ;) Do tego kilka parametrow strikte technicznych jak lepsza jakosc udostepnianych materialow, karta sieciowa dualband, 3 usb to mi sie przyda. Kto liczyl na wiecej, coz widac za mlody ze jeszcze wierzy dalej w te wszysystkie super duper zapewnienia producentow... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, ze to co narazie pokazali to roznice sa takie jak porownania gier Xbox360 vs Playstation 3. Roznice byly subtelne z przewaga Xboxa, ale roznicy duzej nie robily. Mam swoja premierowa czarnule i chyba jednak zrezygnuje z zamowienia i kupie wiekszy dysk. A jak pomyslec, ze jeszcze mam sie uzerac z glosnoscia (loteria) konsoli to juz calkiem mam dosyc. 
Niestety to nie jest zaden skok, to tylko zamiennik podstawowej konsoli i lepiej Sony zrobiloby tak jak MS, dodanie HDR, Blu-ray , a tak generacyjnie sie wymineli i zrobili szchermacher. Z jednej strony nie chcieli dzielic graczy, z drugiej costam dodali... trzeba bylo tupnac noga zrobic mocniejsza konsole i tyle w temacie. Oprocz FPSow, roznice sa baaardzo subtelne, trzeba sie przygladac... bez podpisywania filmikow z ktorej wersji pochodza jestem przekonany, ze 90% graczy nie odrozni PS4 od PS4Pro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, gnom napisał:

Powiem wam szczerze, ze to co narazie pokazali to roznice sa takie jak porownania gier Xbox360 vs Playstation 3. Roznice byly subtelne z przewaga Xboxa, ale roznicy duzej nie robily. Mam swoja premierowa czarnule i chyba jednak zrezygnuje z zamowienia i kupie wiekszy dysk. A jak pomyslec, ze jeszcze mam sie uzerac z glosnoscia (loteria) konsoli to juz calkiem mam dosyc. 
Niestety to nie jest zaden skok, to tylko zamiennik podstawowej konsoli i lepiej Sony zrobiloby tak jak MS, dodanie HDR, Blu-ray , a tak generacyjnie sie wymineli i zrobili szchermacher. Z jednej strony nie chcieli dzielic graczy, z drugiej costam dodali... trzeba bylo tupnac noga zrobic mocniejsza konsole i tyle w temacie. Oprocz FPSow, roznice sa baaardzo subtelne, trzeba sie przygladac... bez podpisywania filmikow z ktorej wersji pochodza jestem przekonany, ze 90% graczy nie odrozni PS4 od PS4Pro

spokojnie od horizon zaczną się różnice :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko to ex, a reszta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, gnom napisał:

No ok tylko to ex, a reszta ?

 

A reszta pokaże jeszcze większe różnice, bo pozostałe studia nie przykładają się do optymalizacji i gry na PS4 już teraz działają w sub-1080p z potwornym ząbkowaniem, brakiem filtrowania tekstur i doczytywaniem obiektów przed nosem - patrz chociażby Mafia 3, Mirrors's Edge czy wychodzące w tym miesiącu Final Fantasy XV (najnowszy screen FFXV-21.jpg - masakra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×