Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mataman napisał:

Zdziwił by się. Będąc na audio video show widziałem w akcji samsunga ks9500 i pod względem HDR wcale nie było przepaści do mojego Sony XD80.

Nie orientuje sie w poszczegolnych modelach ale  Digital Foundy robi profesjonalne analizy z ktorych wynika że jakość obrazu HDR rosnie proporcjonalnie do ceny TV i przepaść podobno jest. Nie mialem podstaw żeby nie wierzyć DT do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hacker25 napisał:

@TeraJacek OLEDy to jest miazga. Moim zdaniem lepiej poczekać trochą aż potanieją lub dokładać na kupkę niż kupić pseudo HDR, ale kto ma tyle cierpliwości w dzisiejszym konsumenckim świecie? :1_grinning:

 

No w sumie można poczekać aż jakiś fajny 65" stanieje z 25 kafli na 15 :Gmoch:

Nie no bez jaj, przynajmniej dla mnie.

 

Dobry TV z 4K i HDR można już kupić za około 5-6. Niżej raczej nie ma sensu sobie zawracać niczym innym głowy, przynajmniej na chwilę obecną.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy HDR widziane przez nagranie wideo i obejrzane na tubie czy innym takim to nieporozumienie. To trzeba zobaczyć na własne oczy. 

1 minutę temu, TeraJacek napisał:

 

No w sumie można poczekać aż jakiś fajny 65" stanieje z 25 kafli na 15 :Gmoch:

Nie no bez jaj, przynajmniej dla mnie.

 

Dobry TV z 4K i HDR można już kupić za około 5-6. Niżej raczej nie ma sensu sobie zawracać niczym innym głowy, przynajmniej na chwilę obecną.

Nie no bez przesady, 55 cali już poniżej 15 kafli można wyrwać, w przyszłym roku potanieją więc za 10 już można łyknąć świetnego OLEDa.

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy polecany jest ten tv;Panasonic DX750.W 55 calach kosztuje około 5000 zł,matryca 120Hz,dobry HDR i niski imput lag.

 

Edytowane przez Amra Lew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego piszę co widziałem. Na tych droższych tv np latarnie są jaśniejsze, ale różnica nie jest warta aż takiej dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SAMSUNG UE55KS9090 i powiem ze te cale hdr i tak jest przereklamowane, ale co ja tam wiem mam tani tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na tobie hdr i rozszerzona paleta barw nie robi wrażenia, to nie wiem co zrobi :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo troszkę jest.Ciekawe jak się ogląda taki tv w totalnych ciemnościach skoro nawet stare tv FHD potrafiły dać po oczach np podczas scen że wschodem słońca ;-)

Ogólnie najbardziej jarają się maniacy technologii ale to jest powszechne w świecie audio video..

Chociaż nie powiem pokaz Horizon był rewelacyjny;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jaką roździelczość wybrać w ps pro bo widzałem że oprócz 1080p, są jeszcze 2160p yuv420 i 2160pRGB. Zbytnio się na tym nie znam i nie wiem czy jest jakaś różnica miedzy yuv420 a RGB

Jak znasz angielski to możesz tutaj o tym poczytać. Uwaga. Trzeba się znać więcej niż trochę, bo słaby zawodnik raz dwa się pogubi ;-)

http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1310135&page=4

Kto by pomyślał, że HDMI 2.0 (18 Gbps) jest nadal nie wystarczające by przesłać sygnał 4K@60 + HDR 10 + 4:4:4 chroma :-P

Wersja 2.1 powinna sobie poradzić jak wyjdzie ;-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni mam ks7000 i ten cały hdr na filmikach testowych gniecie wory. Jutro odpale TR i sam się przekonam jaka będzie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wciaz zastanawiam... po tym porownaniu Deus Ex mam dylemat. Mialem dzisiaj rano anulowac zamowienie, ale znowu sie zastanawiam

... Gdyby tylko odblokowali FPSy na wszytskich produkcjach...  4k powinin byc dodatkiem , a skupic sie powinni na lepszej grafice na FHD

Edytowane przez gnom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was dostał już może jakąś informację od MM na temat jutrzejszego odbioru zamówienia? Bo moje zamówienie ma ciągle status "zamówienie złożone".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Amra Lew napisał:

Bo troszkę jest.Ciekawe jak się ogląda taki tv w totalnych ciemnościach skoro nawet stare tv FHD potrafiły dać po oczach np podczas scen że wschodem słońca ;-)

Ogólnie najbardziej jarają się maniacy technologii ale to jest powszechne w świecie audio video..

Chociaż nie powiem pokaz Horizon był rewelacyjny;-)

Widziałem film "Zjawa" w HDR na OLEDZIE i gdy zaświeciło słońce to jest takie wrażenie jakby oślepiło Cię naprawdę. To jest podobna sprawa jak z VR'em, tego nie można opowiedzieć słowami tylko trzeba doświadczyć.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to w tym HDR głównie chodzi żeby takie sceny były jak najbardziej realne.

Ja powiem szczerze że na razie czekam z zakupem tvHDR do następnego roku,technologia się poprawi bo na razie średnia półka ma pewne braki,jak nie matryca to imputlag albo problemy z fiksujacym podświetleniem przy scenach z HDR.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio widziałem reklamę LG oleda 4K, reklama leciała na jakimś programie sd ,  i właśnie to mnie ostudziło. Wydawać sporą gotówkę na to aby zagrać sobie raz na pół roku w grę lub wrzucić film i pocieszyć oko dla kilku minut jakiejś sceny? Hm, wiadomo, każdy robi co chce ,  ale patrząc na rozwój i jakość telewizji w Polsce ,  to fullhd to i tak za dużo.

Edytowane przez okoni
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pablos_PRO napisał:

Czytam sobie o tych tv i na dziś dzień cena z hdr i 4k to od 8 tys mocno wzwyż.

 

Czyli dla przeciętnego kowalskiego takie pro to będzie tylko i aż dla klatek.

Aby poczuć hdr trzeba wydać jeszcze 5x tyle co pro

Nie zgodzę się oczywiście tv za 10 kafli mogą świecić lepiej, ale nie muszą ,taki samsung ks 7000 daje rade nim go kupowałem poczytałem wiele recek na jego temat i zdecydowałem się a zakup

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szparagu napisał:

Czy ktoś z Was dostał już może jakąś informację od MM na temat jutrzejszego odbioru zamówienia? Bo moje zamówienie ma ciągle status "zamówienie złożone".

Zero

Ale najlepsze ze zamówiłem w MM przy granicy w DE i dostalem maila ze juz do odbioru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Ja od kilku dni mam ks7000 i ten cały hdr na filmikach testowych gniecie wory. Jutro odpale TR i sam się przekonam jaka będzie różnica.

Potwierdzam też posiadam ks 7000 i tv wymiata. aha Jakie masz ustawienia w swoim tv podczas gry, i filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, okoni napisał:

Ja ostatnio widziałem reklamę LG oleda 4K, reklama leciała na jakimś programie sd ,  i właśnie to mnie ostudziło. Wydawać sporą gotówkę na to aby zagrać sobie raz na pół roku w grę lub wrzucić film i pocieszyć oko dla kilku minut jakiejś sceny? Hm, wiadomo, każdy robi co chce ,  ale patrząc na rozwój i jakość telewizji w Polsce ,  to fullhd to i tak za dużo.

Raczej takich tv nie kupuje się dla telewizji. Gry, filmy w 4k, seriale np. w Netflixie, które już wychodzą w 4k... poza tym kto ogląda telewizje?! ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka do popuszczenia w gacie wystarczył mi odcinek Dragon Balla na 14 calowym Daewoo. Minęło 20 lat i aby oglądać telewizję jak człowiek muszę wydać 20 tysięcy złotych :30vm3cw: 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy się bawić w hdr i rozmiar to polecam Panasonic TX-65DX900E

Cena tylko trochę odstrasza..

d7f47411a75f4d143e967115f9d24823.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem dzisiaj rano do Neonet i kupiłem bez niczego PS4 Pro. Mają już nawet opcję "kup i odbierz w sklepie za godzinę" 

 

A co do testów głośności to moja zarówno w menu jak i podczas gry w Uncharted 4 lub Titanfall 2 jest cicha, dużo bardziej niż zwykła PS4.

 

Gram na TV 1080p i np w takim Titanfall 2 różnica w jakości grafiki jest zauważalna gołym okiem (kumpel przyniósł swoje zwykłe PS4 do porównania). Obraz nie jest taki rozmazany (blur?) jak na zwykłej. 

 

 

Edytowane przez Creati
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez widzialem ze mozna w neonecie odebrac dzisiaj. gracz na FHD czy 4K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×