Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

obejrzalem material od DF.

I powiem tak na chwile obecna PRO-teza mnie nie przekonuje. Infamous ogralem i wracac nie zamierzam, podobnie jak czesc innych gier co to maja dostac łatki.

PS4 Amator dalej (póki co) daje rade jesli ktos ma TV Full HD (a takowy zakupiony w 2013r posiadam).

 

Jak ktos chce niech kupuje - tylko pamietajcie pozniej nie lamentowac jak mid-gen stanie sie faktem, lub w kolejnej generacji roznice beda i to na tyle znaczne ze mozliwosci beda 2:

- czekac pol generacji i kupic ta PRO

- kupic generacje na premiere i potem sprzedawac poprzednika zeby kupic PRO.

 

Sony for the $$$$$

(jak i kazda inna firma) tyle ze finalnie za ich pomysly maksymalizowania zyskow placimy my gracze (ekhem platny online ekhem)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat jest takie, ze jak kogos stac to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, tylko że zaraz będzie ból dupska, że obraz taki sam albo gorszy, bo większość będzie miała PrOsiaka podłączonego pod full HD i powie że chOOja widać różnicy,albo będą śmigać na tv z niższej półki z hdr bo tak nakazuje prawo..oczywiście bez urazy, i nie chce nikogo obrazić.

Konsola dopiero co weszła na rynek, technologia hdr raczkuje, jest już wiele opini że na xone s i PrOsiaku obraz jest bardzo złej jakości z hdr w niektórych grach, a po wyłączeniu bajka.

Czas pokaże, jak będzie to ze sobą współgrało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie kupujcie PS4 Pro, jeśli liczycie na szybsze działanie gier z PS4. Project Cars jest przykładem identycznej wydajności." Od 3min:36s źródło  

A szkoda....

Edytowane przez Lekki28
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam zamiar kupić w czwartek PRO, tv już mam więc sam się przekonam czy będzie jakiś skok, czy nie. Najwyżej zostanę na tym samym poziomie "gejmingu", nic nie tracę a mogę coś zyskać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lekki28 napisał:

"Nie kupujcie PS4 Pro, jeśli liczycie na szybsze działanie gier z PS4. Project Cars jest przykładem identycznej wydajności." Od 3min:36s źródło  

A szkoda....

No chyba nikt normalny nie oczekiwał ze wiesiek bd nagle w 60 fps. Jak odblokuja gpu i cpu co moim zdaniem lezy w kwesti sony to te gry co juz wyszly nie beda gubic klatek. Mi zelezy na grach ktore dopiero wyjdą bo to co mnie interesowało to juz ogralem a te juz napewno boosta dostana.

Edytowane przez princ18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minut temu, princ18 napisał:

No chyba nikt normalny nie oczekiwał ze wiesiek bd nagle w 60 fps.

 

A dlaczego nie?

 

60 k/s to jest standard w grach PC, nawet na średnio-słabym sprzęcie. Obecnie celuje się głównie w 120 i 144 klatki. Doprawdy ciężko pojąć, jak sprzęt wyspecjalizowany jedynie do gier nie jest w stanie pociągnąć takiego absolutnego minimum jak 60k/s.

 

Wychodzi sprzęt z dopiskiem PRO i mam animacje w TR  (rocznej grze), 30k/s? To chyba żart i to słaby.

 

 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie testy to tak nie do konca pokazuja power PROsiaka. To dopiero pokaza gry ktore beda robione od poczatku z mysla o nowych1a mozliwosciach konsoli .Wtedy taka gre niech porownaja w dzialaniu na AMATEUR i PRO wersji... Bo takie gry po patchu to taki jakby remaster. To tak jakbyśmy oceniali możliwości ps4 po remastetach tylko. Poki co w jednej grze beda bardziej widoczne roznice w innej mniej...

Byle do czwartku panowie ! ;>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lekki28 napisał:

"Nie kupujcie PS4 Pro, jeśli liczycie na szybsze działanie gier z PS4. Project Cars jest przykładem identycznej wydajności." Od 3min:36s źródło  

 

Patologia, tylko tak moge to nazwac. Bo pomijajac juz dopiero co wychodzace PS4 Pro, to jak bedzie wygladalo to na przestrzeni lat? PS5, 6, 7 itd. (oraz ich pol-generacje) tez beda obcinaly swoje osiagi zeby zrownac sie z modelem wydanym w 2013r? A tyle ostatnio wychodzi gier z dynamiczna rozdzialka i ~50FPS, ktore az prosza sie o dodatkowa moc aby nie spadac ponizej FHD i trzymac stale 60FPS. Qua vadis Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Frog__PL napisał:

te wszystkie testy to tak nie do konca pokazuja power PROsiaka. To dopiero pokaza gry ktore beda robione od poczatku z mysla o nowych mozliwosciach konsoli .Wtedy taka gre niech porownaja w dzialaniu na AMATEUR i PRO wersji... Poki co w jednej grze beda bardziej widoczne roznice w innej mniej...

Byle do czwartku panowie ! ;>>>

:jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro::jaro:

 

taaa jassne.

Wbrew pozorom kibicuję tej konsoli. 

Niestety Sony nauczyło mnie że jak coś nie działa "tak jak powinno" 1 dnia to albo nie będzie działać wcale albo będzie za 2 - 3 ...lata.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serio ? To wszystko ? Na filmie DF wygladalo to bardziej obiecujaco. Przeciez roznice sa tak male ze przy normalnym graniu nie widac roznicy. Ja wiem, ze to tylko film z YT ale mimo wszystko jakb miala byc roznica to bylaby widoczna, a to wszystko w grze ktora byla dopieszczana pod rozne opcje graficzne

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej interesuje tryb 60fps. Podczas grania nie ma czasu na spuszczanie się nad grafiką, a 60 FPS robi robotę.

PS. Żeby nie było zaraz płaczu, że ludzkie oko widzi max 24klatki itp - to tak, jak widzę różnice między 30 a 60 i jest to dla mnie całkiem inny komfort grania.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy kto nie ma poważnych problemów ze wzrokiem widzi różnicę 30/60 k/s gołym okiem. Teksty o tym ile widzi ludzkie oko to modne były lata wstecz jak ktoś nie mógł przeboleć, że PC Master gra w 60 k/s.

 

Najbardziej boli mnie jednak to o czym pisze kill, czyli brak 60 k/s jako standard w PROsiaku. Przecież to miał być standard w momencie premiery PS4, a dobrze wiemy jak to się skończyło. Teraz po 3 latach wychodzi niby dopakowana konsola, a dalej będziemy dostawać tytuły w 30 k/s, a jedynie część będzie pozwalała na grę w 60 k/s, ale oczywiście z odpowiednio okrojonymi detalami. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są niestety konsole za 1700zl, czasy gdzie konsole były lepsze od Master race minęły. Jeżeli ktoś tego nie akceptuje to wybór ma jeden - PC. To że na pc standardem jest 60 czy 120 FPS, nie znaczy, że na konsolach ma być tak samo (a z pewnością nie na pc za 1700zl).

Ja też chciałbym kupić konsole za 1700zl, grać w natywnym 4k, 60fps i detalami ultra, ale mam świadomość ile takie granie kosztuje, a w tej cenie można kupić co najwyżej dobra kartę graficzną GTX 1070.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie na chłopski rozum to ta sama konsola, tylko ładniejsze kolorki są i trochę jaśniejszy obraz w kilku tytułach :Gmoch:

Powiem szczerze że prawie trafiłem ze swoja prognozą.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniać sprzęt można po roku/dwóch, jak wyjdą na nią gry, które podczas produkcji miał uwzględniony setup pod nową konsole. Jeżeli ty oceniasz konsole, po jednej czy dwóch grach do których dorobili patcha na szybko, a grę widziałeś na yt w jakości skomresowanej kupy - to masz rację, są ładniejsze kolorki i brzydsza obudowa...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież każdy wie, że 60 klatek nigdy nie będzie standardem na konsolach, bo klatki nie sprzedadzą produktu tak, jak zrobi to screen z niesamowitą liczbą detali czy gameplay odpalony w fantastycznej rozdzielczości 4K. Janusz kupi ekstra piksele przy wybuchu, a nie liczbę klatek jaka ten wybuch wyświetla. Pro jest tego idealnym przykładem. Jest moc na 60 fps, ale nie "marnują" jej na to, tylko dodają detale albo podnoszą rozdziałkę. I tak w koło Macieju co generację, teraz to już co pół. 

 

Daj borze, by chociaż te 30 klatek było, bo liczbę gier, które trzymają ich stałą ilość bez spadków do 25 można wymienić na palcach jednej ręki. 

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Gregor, kupujesz konsolę za 1700 zł ,  gdzie wersja stara kosztuje miejscami 1000 zł. Więc skoro kupujesz coś o 700 droższe, oczekujesz że będzie to lepiej wyglądało niż "ładniejsze kolorki".

Ogólnie zlewam całe te Pro, wali mnie to czy ktoś kupi czy nie, wiadomo, każdy na swój portfel, swoje zdanie i to on decyduje. Ale przyłączę się do słów Sephiego, karmią nas gównem że puszczają nową konsolę bo czas na stałe 60 klatek, i co? i jajco! Sony mnie nauczyło że są zwykłymi *hujkami, nigdy nie spełniają swoich obietnic, te 60 klatek będzie za rok, albo później . Takie same obiecanki były przy ps3.

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kill napisał:

 

A dlaczego nie?

 

60 k/s to jest standard w grach PC, nawet na średnio-słabym sprzęcie. Obecnie celuje się głównie w 120 i 144 klatki. Doprawdy ciężko pojąć, jak sprzęt wyspecjalizowany jedynie do gier nie jest w stanie pociągnąć takiego absolutnego minimum jak 60k/s.

 

Wychodzi sprzęt z dopiskiem PRO i mam animacje w TR  (rocznej grze), 30k/s? To chyba żart i to słaby.

 

 

 

No bo gpu podkrecono tylko o 500, czyli w takim wiesku gdzie waskim gardlem jest procek na zwyklym PS4 na pro jest ta sama sytuacja. 

 

Masz racje na pc juz sie celuje w wyzsze standardy ale w grach fps, gdzie na konsoli staraja sie do tych magicznych 60 dobic z lepszym lub gorszym skutkiem. 

 

60fps jako standard to nie jest taka prosta sprawa i dla tego mamy sytuacje jak mamy, jak ktos chce miec 60 fps jako standard to musi sie przesiasc na pc. Choc i tam nie wszyscy graja w takich wartosciach i z tego co przegladam pc towe fora ludzie z pc z wiekszym rozsadkiem do plynnosci podchodza i wiedza na co ich sprzet stac.

 

@Grecky

Zgadzam sie z tym ze klatki nie sprzedaja produktu i, ze janusz kupi sprzet ktory bedzie reklamowany jako ten ktory odpali gry w 4k a nie w wyzszej plynnosci. Nie zgadzam siw jednak z tym ze mamy sprzet ktory pociagnie 60 fps. Fak gry ktore juz celuja w 60 fps na zwyklym PS4 powinny dzialac bez problemu na pro w tej wartosci ale na gry ktore teraz dzialaja w 30 fps, mocy jest za malo aby podwoic klatki.

Edytowane przez princ18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja przypomina trochę tę jak wchodziło PS4 na rynek. Pamiętam, że też fala hejtu się polała w związku z CODem Ghost, że różnica między PS3 a PS4 jest mała, że kupa itd.

Owszem nie było szału bo PS4 dopiero wchodziło ale później już następny gry pokazywały pazur.

Tutaj może być podobnie - na początku nie będzie jakiegoś szału ale następne tytuły już mogą wykorzystywać moc Pro i wtedy będzie różnica.

Ale ile ich będzie to już inna sprawa ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się powtórzę po raz kolejny z tymi 60 FPS, bo czytam straszne bzdury bardzo często w które chyba sami je piszący nie wierzą tłumacząc że "się nie da".

Spokojnie jest to do ogarnięcia nawet na PS4, skoro w jednym grach można to w innych też. Po prostu to nie kwestia sprzętu tylko tych głupich gierek i ludzi którzy je tworzą.

Ale po co się przyłożyć do tytułów, jak można co rok wydać nową konsolę o kilka klatek/s lepszą i gra gitara :30vm3cw:

 

Nie zemną te numery Bruner.

 

Niech gurwa wydadzą wreszcie jakąś konsolę która będzie mieć te 1080/60 + 4K HDR i pełne wsparcie we wszystkich tytułach, niech kosztuje nawet te 2000-3000 kafle.

Ale gurwa niech WYJDZIE a nie obiecanki macanki wiecznie :donald:

A jak nie to wydupiać i nie obiecywać. Zaorać branżę i niech ludzie grają sobie w chińczyka.

 

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię macanki

:rydzy:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład doskonalej technicznie gry to Metal Gear Solid V The Phantom Pain. 1080 i 60 klatek. Żadnych bugów, żadnych dropów, czysta maestria. Że puste tereny i mało ludzi? Są gry wyglądające dwa razy gorzej i działające trzy razy gorzej. Zdolna ekipa jest w stanie stworzyć dopracowany produkt na obecnym sprzęcie, nawet bez dopisku Pro. No, ale jak @TeraJacek wspomniał, potrzeba chęci. Chęci i czasu, którego twórcy nie zawsze mają. 

 

Wyjdzie i PS10 PRO PRO, ale jak wydawca da studiu rok na stworzenie sandboksa i będzie nakręcał ludzi na preorderki, które będą lecieć jak szalone, to żadna dodatkowa moc nic nie zmieni. Będziemy grali w klatkujące, rozpadające się, uszkodzone płody. Ale tutaj nikt nam nie da za to pieniążków, tylko jeszcze zabiorą :siara:

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka drama w temacie o mityczne 60 fps. Polecam zawiedzionym ps4 przesiąść się na xo, zobaczycie tam jakie jest stabilne 1080/60. Jeśli to też Was zawiedzie, to pozostaje już tylko pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Żywy napisał:

 

Patologia, tylko tak moge to nazwac. Bo pomijajac juz dopiero co wychodzace PS4 Pro, to jak bedzie wygladalo to na przestrzeni lat? PS5, 6, 7 itd. (oraz ich pol-generacje) tez beda obcinaly swoje osiagi zeby zrownac sie z modelem wydanym w 2013r? A tyle ostatnio wychodzi gier z dynamiczna rozdzialka i ~50FPS, ktore az prosza sie o dodatkowa moc aby nie spadac ponizej FHD i trzymac stale 60FPS. Qua vadis Sony?

 

Porownanie - sony projektujac PRO-teze stalo w rozkroku nad pila mechaniczna i probowali bez pomocy rak stac w tym rozkroku zeby im fiuta ani jajcec nie podcielo. 

No i wyszla taka proteza. 

Rozumiem zagranie Sony - nie chcemy dzielic graczy w wiec ograniczamy.

Z drugiej strony powstaje pytanie to co po ten sprzet - z wyjatkiem HDR i rodzialek ktore sa pomiedzy 1080p a 2160p i robie upscale do 2160p? czy samo to wystarczy? 

 

Tutaj to stanie w rozkroku i strach przed bardziej radykalnym podejsciem zadowoli czesc graczy "amatorow" co nie chca sie przesiadac, ale z drugiej nie wspomoze sprzedazy sprzetu... doprawdy nie kumam. 

 

I nie nie jestem fanem MS - ale akurat to co MS zrobil ze Slim ma sens, ciutke podbili jesli dobrze pamietam taktowanie procka - i te pare klatek wiecej jest. Nie jest to drastyczna zmiana, ale przynajmniej nie jest sztucznie ograniczana. 

 

To co zrobilo sony z PRO-teza nasuwa mi analogie - kupujesz hot hatcha a producent stosuje ograniczenie jego mocy o polowe zeby zrobic z niego auto porownywalne do zwyklej nie sportowej wersji.

Mozna? jasne tylko po ki penis i zasadnicze pytanie czy tego oczekuje klient kupujacy hot hatcha? Moze klient kupujacy zwykly woz powie eee mam to samo, a lepszy silnik w hot hatchu to na tor i tak czesto nie bedzie wykorzystany.

 

Nie kumam, nie jarze, nie kminie, nie rozumiem.

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×