Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Grecky - lepiej tego nie mogłeś napisać. To są właśnie konsole. Ma być tanio i ładnie, nie koniecznie płynnie. @okoni —Mnie sony w jajo nie robi, mówiąc że gry będą działać w 60fps, 4k, ultra czy co tam sobie wymyśla. Trzeba być świadomym, że kupując produkt za 1700 zł, nie będzie wodotryskow jak na pc. Ta konsola ma dobry setup pod fhd, taki setup powinna mieć zwykła Ps4, ale w tamtych czasach za taką zabawkę trzeba by zapłacić ze 3k (przez co pewnie by się nie sprzedała) . Miejscami można było wyrwać pro za 1600 więc cena zabójcza nie jest.

Zobaczymy co z tego pro wyjdzie, ale jeszcze nie jest czas na ocenianie konsoli, po dwóch filmikach na yt :) Osobiście liczę na to, że gry będą działać płynnie. Może nie wszystkie w 60fps, ale te co w 30 to chociaż bez dropów do 20. Grafika to może być jak na zwykłym Ps4. Gram na konsolach od 27lat, więc grafa to i tak dla mnie kosmos w porównaniu z tym co było kiedyś.

Ale na moim liczeniu, może się skończyć, bo może być tak jak pisze Grecky, pójdą w 4k, detale itp, przy 25klatkach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy MS cokolwiek obiecywał czy XBONE albo przy "S'-ce?

No właśnie. Powiedzieli tylko że będzie lepiej, płynniej, szybciej itd. Natomiast Sony zrobiło przy PS4 slogan 1080/60. No gurwa z kosmosu nikt pretensji do nich o to nie ma :Gmoch:

Pomijając już oczywiście inne kłamstewka, nie doróbki i hocki klocki.

 

Poza tym to raczej się tyczy całej branży, to gierki są problemem i ich optymalizacja a nie sprzęty.

Amen, koniec kropka.

 

8 minut temu, Gregor_TSK napisał:

Trzeba być świadomym, że kupując produkt za 1700 zł, nie będzie wodotryskow jak na pc. Ta konsola ma dobry setup pod fhd, taki setup powinna mieć zwykła Ps4, ale w tamtych czasach za taką zabawkę trzeba by zapłacić ze 3k (przez co pewnie by się nie sprzedała) .

 

A moim zdaniem właśnie gówno prawda żeby się nie sprzedała. Są tacy w ludzie w tym ja np. którzy nigdy nie kupią PC do grania.

Jak jutro wyjdzie konsola która uciąga 1080/60 ze wsparciem we wszystkich grach + 4K, mogą sobie zaśpiewać nawet trzy kafle.

Jutro bym wychodził z nią pod pachą ze sklepu.

 

"Na zachodzie" to już nawet nie mówię, bo tam łykną wszystko bez popity bo ich stać. Ale jakby było prawilnie to czemu nie.

 

Niech wreszcie te branżowe kuce wywiążą się z jakiejś obietnicy. Zamiast skupiać się na jakimś VR-owym gównie na 5 minut.

 

Tyle w temacie.

 

 

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę ludzi biegających po sklepach za konsola za 3000+ (nawet na zachodzie) . Kto ma kupić to kupi, to są konsole, mają być dla każdego Janusza, ma być tanio, pięknie i niekoniecznie płynnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało znasz ludzi widocznie, skoro ktoś (wcale nie mała grupa) w PL jest w stanie dać za głupofon do dzwonienia kilka tysięcy lub za kolumny do grania >kilkanaście kafli.

To co dopiero na pięknym i bogatym zachodzie.
 

Nie wszyscy ludzie są tak mądrzy żeby szanować swoje pieniądze i tak głupi żeby wydawać je na byle co :30vm3cw:

A podejście "Stać mnie to kupię konsolę co pół roku albo jakaś niedoyebaną gierkę, tak naprawdę to nie wiem czego się spodziewać ale chuj" to największe raczysko tej branży.

I właśnie przez takich ludzi mamy taką sytuację jaką mamy, klient nasz Pan.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gregor_TSK napisał:

To są niestety konsole za 1700zl, czasy gdzie konsole były lepsze od Master race minęły. Jeżeli ktoś tego nie akceptuje to wybór ma jeden - PC. To że na pc standardem jest 60 czy 120 FPS, nie znaczy, że na konsolach ma być tak samo (a z pewnością nie na pc za 1700zl).

Ja też chciałbym kupić konsole za 1700zl, grać w natywnym 4k, 60fps i detalami ultra, ale mam świadomość ile takie granie kosztuje, a w tej cenie można kupić co najwyżej dobra kartę graficzną GTX 1070.

 

Bardzo przewartościowujecie swoją wiedzę o PC. Nikt nie każe kupować do Wieśka w 60k/s najnowszych kart graficznych czy procesorów. Można złożyć komputer za 300$ czy bardziej "wypasiony" za ~400/600$, który na spokojnie Witchera pociągnie w 60k/s. Przykładów wywali wam w google mnóstwo po wpisaniu "budget PC for Witcher 3". Nie będę się rozpisywał nad pojedynczymi komponentami, bo to nie o tym temat. Należy jednak pamiętać, że taki PC ma w tle odpalonych kilkadziesiąt innych programów, system i cholera wie co jeszcze. A jednak da się.

 

Natomiast na konsolach się nie da, mimo, że ma ona jedno, jedyne zadanie. Obsługę GIER. Moim zdaniem to tylko lenistwo zarówno deweloperów jak i producentów oprogramowania do DevKitów. Ale niestety to też wina konsumentów, którzy pozwalają na wydawanie i sprzedawanie takich, nie bójmy się tego określenia, półproduktów. Ta generacja aż kwitnie od nich na konsolach. Żeby było śmieszniej, gry konsolowe są droższe (bo tak i już), a jednak się sprzedają. Dla deweloperów to kraina mlekiem i miodem płynąca.

 

Nie wiem czy nastawienie konsumentów kiedyś się zmieni, ale obserwuje ten rynek od początku. Od czasów kiedy w latach 80' chodziłem do piwnic TKKF grać na automatach w Galagę. I tak źle jak jest teraz, nigdy nie było.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kill napisał:

gry konsolwe są droższe (bo tak i już), a jednak się sprzedają

 

Nie do końca, granica powoli się zaciera, a jeszcze chwila a oba wydania będą po 200+

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultima.pl dziś wysyła PS4 Pro. Konsole mają wjechać do nich na magazyn około 15.00 i dzisiaj wyślą ile zdążą reszta jutro.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grecky napisał:

 

Nie do końca, granica powoli się zaciera, a jeszcze chwila a oba wydania będą po 200+

 

Nic się nie zaciera. To slogan zazdrosnych konsolowców. Każdą nową grę można na premierze kupić za 100-150 pln.  Oczywiście są wyjątki. Np Cywilizacja albo Overwatch, ale to o niczym nie świadczy. Nadal 90% gier jest tańsza na premierze od swoich odpowiedników na konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie są alternatywy jesli chodzi o konsole? Mam do wyboru PRO z lekko podrasowanymi grami + zakladam ze gry ktore beda wychodzic w przyszlosci z optymalizacja pod pro beda bardziej sie wyroznialy na tle ps4 albo xboxa ktory graficznie odstaje od zwyklego ps4.

 

Wymieniajac swoja premierowa ps4 na pro, dostaje cichszą i mniej prądożerną konsolę, jakis tam upgrade graficzny i performanceu w grach, mozliwosc streamowania i uploadu filmikow w FHD bo akurat na tym mi zalezy i to wszystko za 400$, Prosze was :1_grinning: nie wmawiajcie ze to skok na kase albo daremny zakup.

 

Chcecie minimum 60 klatek - PCMR czeka na was z otwartymi ramionami, ja pozostaje narazie przy konsolach i biore budżetowy sprzet na ktorym gry wygladaja i dzialaja najlepiej.

Edytowane przez bany4KHDR
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kill napisał:

 

Nic się nie zaciera. To slogan zazdrosnych konsolowców. Każdą nową grę można na premierze kupić za 100-150 pln.  Oczywiście są wyjątki. Np Cywilizacja albo Overwatch, ale to o niczym nie świadczy. Nadal 90% gier jest tańsza na premierze od swoich odpowiedników na konsolach.

Moze w Polsce gry na pc są tańsze, ale już w cywilizowanych krajach to raptem ta sama cena, a czasami 10€ mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kill napisał:

 

Nic się nie zaciera. To slogan zazdrosnych konsolowców. Każdą nową grę można na premierze kupić za 100-150 pln.  Oczywiście są wyjątki. Np Cywilizacja albo Overwatch, ale to o niczym nie świadczy. Nadal 90% gier jest tańsza na premierze od swoich odpowiedników na konsolach.

 

15 minut temu, kill napisał:

Nie kupuje w Polskich sklepach kluczy PC, więc nie wiem o czym ty piszesz...

 

Ale ja mówię o oficjalnych kanałach dystrybucji na lokalnym rynku. U nas powoli się te granice zacierają, a na zachodzie ceny gier PC czy konsolowych to już w zasadzie to samo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało znasz ludzi widocznie, skoro ktoś (wcale nie mała grupa) w PL jest w stanie dać za głupofon do dzwonienia kilka tysięcy lub za kolumny do grania >kilkanaście kafli.

To co dopiero na pięknym i bogatym zachodzie.

 

Nie wszyscy ludzie są tak mądrzy żeby szanować swoje pieniądze i tak głupi żeby wydawać je na byle co :30vm3cw:

A podejście "Stać mnie to kupię konsolę co pół roku albo jakaś niedoyebaną gierkę, tak naprawdę to nie wiem czego się spodziewać ale chuj" to największe raczysko tej branży.

I właśnie przez takich ludzi mamy taką sytuację jaką mamy, klient nasz Pan.

 

Pozdrawiam

Nie porównuj mi rynku telefonów komórkowych, audio itp, do branży konsolowej. To że w danym kraju najlepiej sprzedaje się ferrari, nie znaczy że w tym kraju ludzie będą wyrywać sobie konsole za 3000 w sklepie. To kogo znam, itp. Nie ma tu nic do rzeczy. Zobacz sobie jak sprzedało się ps3 na premierę a jak Ps4 (nie gorzej niż karp w lidlu), zrozumiesz o czym pisze, i dlaczego sony oraz x wypuścili słabe techniczne konsole (ma być tanio) . Konsole maja się sprzedawać masowo, to że ciebie stać zapłacić 3000zl za lepsza konsole, to oni mają w zadzie, wola sprzedać 5szt. konsol Januszom. Tabelki w Excelu będą się zgadzać i korpo jest szczęśliwe.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grecky napisał:

 

 

Ale ja mówię o oficjalnych kanałach dystrybucji na lokalnym rynku. U nas powoli się te granice zacierają, a na zachodzie ceny gier PC czy konsolowych to już w zasadzie to samo. 

 

Nie wiem co chcecie udowodnić, ale wystarczy wejść na cdkeys.com i przejrzeć pierwsze z brzegu preordery.

 

Dishonored 2 - 164

Watch Dogs 2 - 169

Dead Island 2 - 114

For Honor - 139

 

No jak to nie jest taniej to nie wiem już co napisać :)

 

23 minut temu, wojcik_dan napisał:

Tylko na pc każda gra posiada klucz i już nie odpsprzedasz.

 

Zgadza się. Ale jednak... Wychodzimy finansowo podobnie. Różnica jest taka, że ja mam grę, a ty już nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o CD Keys :siara:    " Ale ja mówię o oficjalnych kanałach dystrybucji na lokalnym rynku"

 

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gra-pc-watch-dogs-2  189 zł

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gra-pc-dishonored-2   179 zł...

 

Na konsoli oba produktu w MM są po 239 zł. Jeszcze 3 lata temu kupowałem gry na premierę na PC w Empiku czy MediaMarkt za 99-119 zł max.... Dzisiaj? No nierealne. Kiedyś jak ktoś mówił o tym, że gry konsolowe są dwa razy droższe to miał rację. Dzisiaj? Maksymalnie 40-50 zł różnicy. I o tym piszę. 

Edytowane przez Grecky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep stacjonarny niczym się nie różni od sklepu internetowego. Oprócz tego, że mają wyższe marże i stąd wyższe ceny. Ten argument do mnie nie trafia. Chyba że chcesz porównać ceny na faktycznym oficjalnym kanale dystrybucji jakim jest sklep PSS. No ale to chyba tylko po to, żeby się pośmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hacker25 napisał:

@Grecky co to są za białe podświetlenia? Szanujmy się...

 

??

 

1 minutę temu, kill napisał:

Sklep stacjonarny niczym się nie różni od sklepu internetowego. Oprócz tego, że mają wyższe marże i stąd wyższe ceny. Ten argument do mnie nie trafia. Chyba że chcesz porównać ceny na faktycznym oficjalnym kanale dystrybucji jakim jest sklep PSS. No ale to chyba tylko po to, żeby się pośmiać.

 

Gdybym chciał porównywać ceny z PSS to bym jako rywala wybrałbym Steam ze swoimi 60 euro za grę. 

 

Ale musisz mi przyznać rację, że o ile cena gier konsolowych jest w miarę stała, tak te na PC rosną. Przyjmijmy, że naszym obiektem testowym jest Janusz. Janusz pójdzie po grę do MediaMarkt czy wyszuka w necie jakieś CD Keys? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kill napisał:

 

A te białe podświetlenia to nie wiem co to ma być. Weź to ogarnij :Gmoch:

 

Tak wygląda mój post u mnie, o co chodzi? :krysia:  i dobrze wiesz @kill że mam rację :obama:

 

4zuqv9.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill  Nie ma wielkiej różnicy między 189 a 239 więc gdzie zabrnąłem? runqs2_th.jpg

 

Siedzieć na ciemnej wersji forum :obama:  Szanujmy się 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaraz po rozpakowaniu konsoli wpakować w nią inny dysk który już leży w domu i czeka. Mam pytanie odnośnie softu który na starcie wrzuca się z pendrive, to ten sam co do zwykłej PS4? Nie widzę nigdzie na stronie supportu sony dedykowanego do PS4P... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację, ale myślę że będzie ten sam soft

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×