Skocz do zawartości
redo

Xenoblade Chronicles 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy praktycznie jadą w Monster Huntera, a ja dalej zachwycam się Xenobladem, 123h i nadal bawię się tak samo dobrze jak po pierwszej godzinie gry.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cały czasu nie mogę przekonać, ani do XC2, ani do zakupu Switcha....Niby jest BotW, ale pomimo tego, że to Zelda, to jednak za mało na wyplucie 1,5k. Gry z gatunku jRPG, mnie chyba nie przekonają....przestały mnie jarać. Strasznie podobał mi się fragment jednej z recenzji XC2 na Metacritic, który w pewien sposób pokazuje co mnie wkurza i tu nie chodzi o brak realizmu, bo nie można go wymagać od takich tytułów, ale o braki spójności wewnętrznej i logiki:

 

"Im on lvl 10, fight with couple of lvl 5 bunnies (hitting them with ridiculously big swords obviously made from cardboard because 1 hit takes 5 lvl lower than me rabbit 5% of its health so the fight drags on forever"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabeq miałem podobnie, ale nawet nie wiesz jak qr ew sko się mylisz. 

 

Xenoblade 2 jest najlepszą grą w jaką kiedykolwiek grałem, tytuł ten zdetronizował takie perełki jak Xenogears( którego uważałem do tej pory za najlepszą grę) Suikoden'a 2,  FFVI (stawiam go o wiele wyżej niż sławetną 7)  nawet moją kochaną serię Tales of... łyka bez popity.

 

Gra jest wyp ierd olona zawartością tak że to się w pale nie mieści, jak ten mały pseudo tablecik coś takiego pomieścił.

 

Dla mnie osobiście to Wiesław 3 biednie przy tej grze wygląda( ale jakoś się nim nie jarałem za bardzo, po prostu przeszedłem bez większej wkrętki może dlatego).

 

Żaden inny jRPG nie ma tak złożonego systemu walki,  u mnie po ok 90h grania dalej pojawiały się tutoriale :24_stuck_out_tongue: 

 

Fabularnie to jest najwyższa półka i nawet Nier Automata musi ustąpić, a był genialny.

 

No może za dużo słodzę, ale 150h za mną,  gry jeszcze nie skończyłem, robię questy,  ciągle odkrywam nowe miejscówki,  brakuje mi jeszcze 4 rare bladów i nadal jaram się tym tytułem jak podpałka do grilla. 

 

Co najśmieszniejsze dałem za switcha z mariosem 1399zł , a po zagraniu w Xeno 2 dałbym i 2 tysie bez zastanowienia ( tak wiem to bardzo dojrzałe :14bqqmb:) i mała ciekawostka  półtora miecha z pstryczkiem zaowocowało większą ilością godzin spędzoną przy konsoli N niż przez 10 lat z X360:kaz:

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popłynąłem na fali hajpu i łyknąłem Xenoblade z tym eleganckim kontrolerem.

 

Grałem tylko hand held, ale podobno gra rozwija skrzydła w trybie stacjonarnym, więc co mi tam.

 

Na początku gry wpadasz na jakieś podniebne targowisko a tam nawijają ze szkockim akcentem :thumbsup: 

 

W każdym razie klimat wylewa się z ekranu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj aż wyjdziesz z tej lokacji, kolejna to opad szczeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierazo jest pierwsza klasa. Podoba mi się rozbudowana walka, ścieżka dźwiękowa i dialogi na luzie

 

Moim zdaniem to spokojnie ta sama liga co Persona 5

 

A pad leży w łapie podobnie do dualshocka, ale jest bardziej wypasiony. Ok 40h na ładowaniu i bardzo przyjemnie się na nim gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad to pierwsza klasa wygodniejsze to od xboxowego nawet o dual shocku nie wspominając.

 

Jeżeli chodzi o walkę jak się pojawi tutorial to rób sobie zrzuty, bo potem już nigdzie tego nie zobaczysz, mi ostatni tutorial wyskoczył po  ok 150h gry :)

 

Fabułę już skończyłem ,ale  gram dalej, tytuł warty żeby wycisnąć z niego wszystkie soki, jeszcze 3 rare bladów brakuje, wczoraj losowałem sobie 3h i dupa zbita nic nie wypadło, same commony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest już dostępny "japanese voice pack", czy trzeba słuchać brytyjskiego dubbingu? Tak tylko się pytam,  bo XC2 musi poczekać na swoją kolej. Najpierw MO, Zelda, MK8 i Bayonetta. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już, ale inglisz nie jest taki zły daję fajny klimat w niektórych lokacjach.

 

Po za tym jedna postać po dżapańsku  wqrwia niemiłosiernie i nie jest to zwykła irytacja tylko normalne prawilne wqrwienie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grający w Xeno, proszę czy może ktoś mi nakreślić pokrótce jak tam wygląda walka? (nie jest to turówka??) daje sporo funu/satysfakcji? Jak z rozwojem postaci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turówka to nie jest,  ja mam obecnie 217h i nadal rozwijam postacie tych jest ok 40 więc sporo,  blady zaliczam do postaci, bo tak to qrewsko dobrze zrobili że inaczej być nie może, każdy ma swoje drzewko i trzeba wykonać określone czynności żeby po odblokowywać.

 

Walkę sobie obczaj, bo bym musiał tu je_bn_ąć esej jakiś, nie ma innego jrpga z tak złożonym systemem walki, mobka na swoim lv możesz tłuc i 5 min jak nie ogarniasz, jak wiesz co i jak pada po paru strzałach :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Strife napisał:

Walkę sobie obczaj, bo bym musiał tu je_bn_ąć esej jakiś, nie ma innego jrpga z tak złożonym systemem walki.

 

Nie krępuj się mam sporo czasu, mogę i esej przeczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz auto atak gdy podchodzisz do wroga w seriach po 3: słaby, silniejszy i najsilniejszy.

 

Do tego w prawym dolnym rogu ekranu masz 3 umiejętności, które używasz zaraz po auto ataku dla najlepszego efektu.

 

Jedna jest lecznicza - atakujesz wroga jakimś harpunem i wylatują mikstury etc

 

Gdy używasz tych 3 umiejętności z dobrym timingiem ładuje się special I, II, III, IV (różne ataki w formie qte, różne obrażenia)

 

Dodatkowo speciala możesz łączyć w kombosy z innymi postaciami

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Nie krępuj się mam sporo czasu, mogę i esej przeczytać :)

 

 W skrócie postaram się skrobnąć co nieco.

 

 Podstawowy tzw auto attack odbywa się automatycznie po dojściu do mobka i aktywacji walki, R zaznaczamy mobka, a potem A aktywujemy walkę(mobki z mniejszym lv nas nie zaczepiają tylko te z wiekszym nas dupią i gonią).

 

 Ataki unikalne dla każdego blade'a odbywają się za pomocą B,Y,X każdy atak ma różne właściwości, niektóre powodują breaka, niektóre przygwożdzają mobka do gleby, a jeszcze inne wywalają go w powietrze itd. Drużynkę nalezy ustawić tak aby jak najszybciej zrobic mobkowi kuku czyli spowodowac np: uppercut'a i walic atakiem który najwięcej zadaje w powietrzu. 

 Każdy atak z trzech przycisków nabija pasek dla czwartego ataku który jest pod A, są to ataki specjalne które mają 4 lv, lv 1 i 2 są to szlagi o żywiole blade'a 3 jest specjalem który wykonuje sam blade, a czwarty to atak łączony blade'a i drivera (postać do której jest przypisany blade). 

 

 Każdy blade jest przypisany do danego żywiołu, woda, lód, ogień, wiatr, błyskawica, light i dark, ma też swoją specjalizację, czyli może byc tankiem, heal'erem , ofensywnym lub obrońcą. Cwancyk polega na tym że jak w każdym jrpgu żywioły się zwalczają, musimy przez odpowiednie odpalanie combosów zrobić łańcuszek ataków który połączy dane zywioły i da nam na konieć wyprowadzić atak który spowoduje wrażliwośc mobka na dany żywioł(zaczyna latac obok niego wtedy kulka w kolorze żywiołu) takich kulek można maksymalnie 6 władować.

 

 Każdy atak spod B,Y,X i A ładuję nam pasek podzielony na trzy części, po naładowaniu pierwszej mamy możliwość na ocucenie postaci która padła w walce, wystarczy podejść i nacisnąć A( nie ma w tej grze czegoś takiego jak itemki wskrzeszające, tak samo jak nie ma żadnych czarów czy umiejętności z tą możliwością). 

 

 Gdy naładujemy 3 paski możemy wykonać kolejny atak specjalny po naciśnięciu + , czas staje wtedy wybieramy po kolei ataki jakie wykonają blade'y( do postaci są po 3 przypisane) jeżeli latają kulki nad adwersarzem to nalezy wybrac taki atak który rozwali kulkę o danym żywiole czyli na darka walimy lightem itp. w tym superze(chain atack) mamy do wyboru 3 ataki z 9 które możemy dowolnie sobie zdefiniować, jeżeli po 3 atakach rozwalimy kulkę która lata to wtedy mamy możliwość, wykonania kolejnych 3 ataków,(po ataku mamy chwilę na wciśnięcie B wtedy naładuję nam się blade którego zużyliśmy więc można go ponownie wykorzystać) czyli jeżeli mamy 6 kulek to możemy wyprowadzić szlaga składającego się z 21 szlagów(3 dodatkowe po skończeniu całego combosa, bo normalnie licząc wychodzi 18) od każdego blade'a, które to same składają się kilkunastu combosów (dmg leci wtedy w milionach).
Każde rozwalnie kulki(nabija się kolejny pasek) aktywuje kolejnego specjala (full burst) który to jest jak coś na wzór limitu z finali ostatecznym jebnięciem blade'a (ciężko to zrobić na poczatku na prawdę ciężko)

 

 Do tego dochodzi jeszcze ekwipunek dla blade'ów i driverów dzięki któremu możemy robić niesamowite myki, ale wali mnie już to pisanie więc sobie daruję :) pewnie i tak coś namieszałem. 

 

 Jak się pojawią tutoriale podczas walk to najlepiej zrobić zrzut ekranu, bo inaczej później już do nich nie wrócisz.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozyebales mi mózg... Masakra... Ale aż mnie stoi na myśl o tej grze..

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Rozyebales mi mózg... Masakra... Ale aż mnie stoi na myśl o tej grze..

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Nie tylko Tobie. Gra od dawna jest na mojej liście, ale ogram ją cholera wie kiedy bo moja kupka wstydu łącznie z grami z Plusa i Golda przekroczyła już 200 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Frost Prime napisał:

Nie tylko Tobie. Gra od dawna jest na mojej liście, ale ogram ją cholera wie kiedy bo moja kupka wstydu łącznie z grami z Plusa i Golda przekroczyła już 200 sztuk.

 

Uczciwie napiszę, że "nie zniesę" tego napięcia... MUSISZ wyjaśnić to niedomówienie!! 

 

"NIE TYLKO TOBIE" dotyczy stania na myśl o grze, czy rozyebania mózgu??

 

Nie trzymaj mnie więcej tak bezczelnie w niepewności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Uczciwie napiszę, że "nie zniesę" tego napięcia... MUSISZ wyjaśnić to niedomówienie!! 

 

"NIE TYLKO TOBIE" dotyczy stania na myśl o grze, czy rozyebania mózgu??

 

Nie trzymaj mnie więcej tak bezczelnie w niepewności...

Odnośnie stania :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko żeby znowu nie było stania panowie :kaz:

Udało się wylosować wreszcie, jeszcze dwa blady zostały, w jakiej innej grze broń wygląda tak kozacko:awesome:

 

 

 

Gra na pseudo tablecik, a ryje beret wizualnie.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Strife opanuj się, bo jeszcze przez Ciebie to kupię...Musiałbym się chyba sklonować, żeby to wszystko ograć w tym życiu. Jeszcze napisał, że fabuła lepsza niż w Nier. 

Edytowane przez Grabeq
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fabularnie jest lepsze niż Nier :)  co jest potężnym strzałem w pysk,  bo myślałem że Nierowi nic nie dokopie w 2017r.

 

 

Graliście w jedynkę? Jeżeli tak to zakończenie dopiero rozjebuje mózg :)

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale cycony w tej grze to się zgadzają

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×