Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kolos28 napisał:

Czyli mogę ubić abym miał zaliczone jako złapanie?

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kolos28 napisał:

Czyli mogę ubić abym miał zaliczone jako złapanie?

Nie. Możesz załapać żeby zaliczyło ubicie. Wyjutubuj se, w cholere tutoriali jak sie łapie. Potrzebujesz pułapki i bomby usypiajacej oraz pobitego potwora ktory utyka i ma czaszke na mapie. Stawiasz obok pulapke, a potem szybko rzucasz bomba usypiajaca .. gotowe. Proscizna.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xavris napisał:

Tak na przyszłość dla wszystkich, kto nie wie: złapanie także liczy się jako ubicie.

 

6 minut temu, Kolos28 napisał:

Czyli mogę ubić abym miał zaliczone jako złapanie?

Dokladnie tak. ja jeszcze nie próbowałem, ale rozkminię to w końcu :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Karaluch69 napisał:

Jest ekskluzywny quest tylko dla kitajców, ale jak ktoś będzie miał fart to może dołączyć do sesji i dorwać drop.

 

 

 

 

Chyba że ktoś ma XBOXa to se może ....... :jaro:

 

 

 

5 minut temu, Fuviks napisał:

 

Dokladnie tak. ja jeszcze nie próbowałem, ale rozkminię to w końcu :1_grinning:

 

Sam sobie przeczysz :24_stuck_out_tongue: 

 

zabicie = upolowanie

złapanie = upolowanie

zabicie =/= złapanie

 

 

Jeśli potwora zabijesz - masz go upolowanego, ale nie złapanego. Jeśli w misji musisz go złapać, to misji nie zaliczy.

Jeśli potwora złapiesz - masz go upolowanego, ale nie zabitego. Jeśli w misji musisz go upolować (zabić) lub złapać to złapanie zaliczy obie opcje.

 

 

 

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fuviks napisał:

 

Dokladnie tak. ja jeszcze nie próbowałem, ale rozkminię to w końcu :1_grinning:

NIE TAK.

ZŁAPANIE = ZŁAPANIE + UBICIE

UBICIE = UBICIE

nie przepraszam za capsa, bo trzymałem shift :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyjąłem by go złapać ale nie mam pułapek ani bomb, jestem wstanie to wytworzyć to na miejscu?
Sorrki za te pytania ale gubie się coś w tej grze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zamotałem się sam :1_grinning:
Co do USJ Gear'a: jest taksa taka na zdobycie go 
 

Cytuj

An easy way to do this is to search for an online session through the quest board, and adjust the filter settings so it only shows Event Quests. This will allow you to only see online sessions with active Event Quests, and the one you’re looking for is called USJ: Gold Star Treatment.
źródło: https://www.vg247.com/2018/01/30/monster-hunter-world-how-to-get-the-usj-azure-star-long-sword-and-palico-set-even-if-youre-outside-of-japan/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, poszukaj na YT tutoriala, bedzie latwiej.

 

Do stworzenia pulapki potrzeba 2x narzedzie do pulapek. Kupujesz w sklepiku.

Do stworzenia bomb uspokajajacych skladniki znajdujesz na mapach, po czym tworzysz bomby w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kolos28 napisał:

Dobra przyjąłem by go złapać ale nie mam pułapek ani bomb, jestem wstanie to wytworzyć to na miejscu?
Sorrki za te pytania ale gubie się coś w tej grze...

Tak, pułapki tworzysz z kupowanych albo dostawanych czasami po misji narzędzi do pułapek i robaka, który chyba nazywa się gromuszek.

Bomby z usypiających ziół i któregoś grzyba,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba za szybko porwałam się na to łapanie hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SephiroT napisał:

@Banan91PL @DigitalMan_PL

Działa już wyszukiwanie online na XBox One. 

Wgl sporo macie graczy na Xboxie? bo z tego co widzę dużą cześć graczy siedzi na PS, a w grafice nie widziałem jakieś wielkiej różnicy miedzy X a PS4 PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Fuviks napisał:

Wgl sporo macie graczy na Xboxie? bo z tego co widzę dużą cześć graczy siedzi na PS, a w grafice nie widziałem jakieś wielkiej różnicy miedzy X a PS4 PRO

Ciężko stwierdzić bo do tej pory wyszukiwanie online nie działało poprawnie.

Wiesz, beta była ekskluzywna na PS4 to nie mieli jak sprawdzić czy sieć działa czy nie :24_stuck_out_tongue:

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że ja do tej pory praktycznie zawsze po prostu zabijałem potwory a nie je łapałem, a jest taka różnica w nagrodach... No nic, trzeba się dla odmiany pobawić w Pokemony :awesome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nóżka napisał:

I pomyśleć że ja do tej pory praktycznie zawsze po prostu zabijałem potwory a nie je łapałem, a jest taka różnica w nagrodach... No nic, trzeba się dla odmiany pobawić w Pokemony :awesome:

Do tego jest szybciej i łatwiej, bo walka jest zawsze trochę krótsza. Tyle że trzeba uważać, bo nie zawsze da się np w gnieździe podłożyć pułapkę i trzeba potwora jakoś w nią zwabić po obudzeniu. Można zdaje się mięsem, ale nie próbowaliśmy jeszcze tak zaawansowanych taktyk i zawsze stawialiśmy na żywą przynętę :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xavris napisał:

Do tego jest szybciej i łatwiej, bo walka jest zawsze trochę krótsza. Tyle że trzeba uważać, bo nie zawsze da się np w gnieździe podłożyć pułapkę i trzeba potwora jakoś w nią zwabić po obudzeniu. Można zdaje się mięsem, ale nie próbowaliśmy jeszcze tak zaawansowanych taktyk i zawsze stawialiśmy na żywą przynętę :24_stuck_out_tongue:

 

No tak, a chociażby dzisiaj w nocy parę razy zdarzyło mi się zginać i nie wykonać zadania podczas ubijania Anjanantha na sam koniec kiedy już ledwo dyszał (ikonka czaszki). Łapać mógłbym go już dużo szybciej, więc uniknąłbym tych głupich faili.

O ile dobrze wyczytałem, to łapać potwory można już w momencie kiedy są zmęczone i utykają. (ikonka płaczącego dinozaura?)

 

Ogólnie czy ktoś trafił na jakiś dokładny opis co oznaczają wszystkie ikonki znajdujące się na minimapie przy oznaczeniach potworów itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łapanie potworów to jest ono o tyle lepsze, że potem możemy walczyć ze złapanym potworem na Arenie. Ubicie potwora na Arenie zajmuje dużo mniej czasu, bo nie lata on po całej mapie. Przydatna opcja jeśli farmimy konkretnego potworka i w ten sposób zaoszczędzamy sporo czasu. Niestety po zabiciu na Arenie trzeba go złapać ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe

 

potwory stopniowo uodparniają się na wszystkie szkodliwe efekty, z którymi miały do czynienia, co przekłada się na ich mniejszą skuteczność

O i okazuje sie, ze czasami potwora trzeba zabic, a nie tylko zlapac ;) 

 

Zadanie - zabijanie:
Aby ukończyć zadanie tego typu, musisz zabić potwora, pozbawiając go całego zdrowia.

Zadanie - łowy:
Aby ukończyć zadanie tego typu, musisz (a) zabić potwora, pozbawiając go całego zdrowia, lub (b) złapać go żywcem, korzystając ze środków usypiających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czacha79 jestem prawie pewien, że zadania ze słowem zabijanie dotyczy tylko małych stworków typu te komaro ważki a nie potworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xavris napisał:

@czacha79 jestem prawie pewien, że zadania ze słowem zabijanie dotyczy tylko małych stworków typu te komaro ważki a nie potworów.

Tak jest a jeśli chodzi o potwory jest upoluj lub zlap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem słaby... Utknąłem na potyczce z Nergigante, jedzie mnie jak szmatę raz za razem i nawet kiedy jestem już przy samym końcu walki to zawsze odpali jakieś combo którym mnie sciąga na strzała.  :1_grinning: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nóżka napisał:

Ale jestem słaby... Utknąłem na potyczce z Nergigante, jedzie mnie jak szmatę raz za razem i nawet kiedy jestem już przy samym końcu walki to zawsze odpali jakieś combo którym mnie sciąga na strzała.  :1_grinning: 

 

A jak szybko ukończyć śledztwo z dowodami na Rathiane? Łaziłem wszędzie zbierałem te łuski a dopiero połowa ;/

 

 

gra ma 14 gb a contentu więcej niż Destiny 

Edytowane przez Banan91PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Banan91PL napisał:

A jak szybko ukończyć śledztwo z dowodami na Rathiane? Łaziłem wszędzie zbierałem te łuski a dopiero połowa ;/

 

 

gra ma 14 gb a contentu więcej niż Destiny 

 

Ja o ile dobrze pamiętam to zrobiłem sobie jakieś 2 łatwe questy poboczne  czy inwestygacje, które też zaliczałyby mi się do wyzwań z Research Center (centrum badań?) i podczas nich przed ukończeniem biegałem i zbierałem ślady Rathiane tak długo jak mi czas pozwalał. Dzięki temu zrobiłem w sumie 3 rzeczy za jednym razem. 

 

Stworzyłem sobie broń z elementem, do tego trochę zmieniłem armor i Nergigante padł od razu, bez nawet jednej śmierci. :1_grinning:

Jaka radość ukazała się na mojej twarzy kiedy zobaczyłem że to jeszcze nie koniec i potworów jest więcej!

 

Kurde, naprawdę mam wrażenie że będzie sporo do robienia w tej grze przez długi czas, a pomyśleć że za jakiś czas darmowe dlc.

Szacun CAPCOM

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×