Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak mówi Aculard. W dzielnicy targowej po przejściu bramy jest wejście do tej dzielnicy. Wcześniej strażnik nie chciał Cię przepuścić, teraz to zrobi.

Dzięki wielkie za pomoc :)

doszedłem już do końca gry (prawie), bo za żadne skarby świata nie mogę przejść Arcydemona. mógłby ktoś pomóc? mam każdą armię, gram Allisterem, Morrigan, krasnoludem i mną-wojownikiem, dzięki z góry za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :)

doszedłem już do końca gry (prawie), bo za żadne skarby świata nie mogę przejść Arcydemona. mógłby ktoś pomóc? mam każdą armię, gram Allisterem, Morrigan, krasnoludem i mną-wojownikiem, dzięki z góry za odpowiedź :)

Po pierwsze wyposaż się w bardzo dużą ilość buteleczek życia. Jak masz w drużynie zielarza to zrobienie sporej ilości nie jest problemem.

Elfi korzeń, kolba substancja destylująca coś tam jeszcze. Jak nie masz zakup przepis.

Jak grasz wojownikiem to polecam wziąść dwóch magów i kogoś ze strzałami (prawdopodobnie Leliana).

Jak masz Lelianę to jest ona łotrem i może przeładowywać batalisty. Warto z nich korzystać bo zabierają sporo życia.

Pamiętaj również aby wzywać pomoc krasnale albo templariusze/wilkołaki.

Generalnie jak grasz na pierwszych dwóch poziomach powinieneś dać radę, schody się zaczynają na tych dwóch najwyższych, ja sporo się namęczyłem aby pokonać arcydemona na 3 poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :)

doszedłem już do końca gry (prawie), bo za żadne skarby świata nie mogę przejść Arcydemona. mógłby ktoś pomóc? mam każdą armię, gram Allisterem, Morrigan, krasnoludem i mną-wojownikiem, dzięki z góry za odpowiedź :)

Balisty to najlepsza broń na arcydemona. ustaw drużynę tak, aby biegała dość blisko postaci, którą będziesz kierował, zrób zapas środków leczniczych i zachowaj jak najwięcej drużyn do wezwania. Najlepiej najpierw wezwij templariuszy lub magów, jest ich mało i szybko zginą, ale nie zablokują ci możłiwości wezwania kolejnej pomocy. Drugą pomocą powinny być liczne grupy np. krasnoludy, które powinny pomagać bardzo długo. Jeśli zrobisz odwrotnie, to kilku pozostałych krasnoludów zablokuje ci możliwość wzywania nowej pomocy, i będziesz miał duży problem z potworkami, nie wspominając o arcydemonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc, raz jeszcze. za 10 podejściem w końcu dałem radę :) wymęczyłem się przy tym i nerwowo i fizycznie ale się udało. przez całą grę ignorowałem elfie korzenie, umiejętności bo myslałem że się nie przyda (i nie przydało) ale na pewno było by z tym łatwiej. bądź co bądź gra bardzo fajna i serdecznie polecam. w koncu zajeła mi 50 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar kupna Dragon Age Początek bo wyglada swietnie no i jest teraz w okazalej cenie, ale niewiem jaka wersje wybrac czy ta na PS3 czy na PC. Czym to sie rozni no i da sie grac na PS3 w takiego RPG'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vuko - najnowszy patch zablokował tą możliwość, musisz go usunąć i grać z wyłączonym netem. Leito - obie wersje są świetne lecz lepsza jest jednak na PC ze względu na łatwiejsze sterowanie podczas walk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar kupna Dragon Age Początek bo wyglada swietnie

Dużo dobrego można powiedzieć o DA, ale "wygląda świetnie"? W porównaniu z czym?
ale niewiem jaka wersje wybrac czy ta na PS3 czy na PC. Czym to sie rozni no i da sie grac na PS3 w takiego RPG'a ?

Jak widać po tym wątku - da się. Czym się różnią? Wersja PeCetowa ma duuużo lepszą grafikę (zakładając że gracz dysponuje przynajmniej średniej klasy komputerem), rzut izometryczny (dzięki temu, i użyciu czarów obszarowych, piecykowi magowie to jednoosobowa Apokalipsa), w pytę modów, fanowskie polonizacje do niespolonizowanych oficjalnie DLC. A, i niższą cenę.

Wersja PS-trójkowa ma... hmm... pucharki?

No dobra, jeśli grasz np. wojownikiem/łotrzykiem z umiejętnością walki dwiema broniami, to od biedy walkę na padzie możesz potraktować jak slasher.

Vuko - najnowszy patch zablokował tą możliwość, musisz go usunąć i grać z wyłączonym netem.

Dzięki, ale co Ty do mnie piszesz? ;-) Jak niby miałbym usunąć łatkę?

Edytowane przez Vuko Drakkainen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Path nie blokuje zdobycia trophies za 1k mrocznych pomiotów zmienia sposób jego naliczania, co czyni to strasznie irytującym.

W folderze narzędzia danych gry jest pliczek dragon age'a zajmujący coś koło 35MB, skasujesz go i patha niema. Sam wbiłem platynę w ten sposób. Potem znajdujesz sobie dobre miejsce (polecam ostatnia misja np. walki w Elfim Obcowisku) i grindujesz aż wpadnie ci to trofeum.

PS. Jak skasujesz patha grasz oczywiście offline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Path nie blokuje zdobycia trophies za 1k mrocznych pomiotów zmienia sposób jego naliczania, co czyni to strasznie irytującym.

W folderze narzędzia danych gry jest pliczek dragon age'a zajmujący coś koło 35MB, skasujesz go i patha niema. Sam wbiłem platynę w ten sposób. Potem znajdujesz sobie dobre miejsce (polecam ostatnia misja np. walki w Elfim Obcowisku) i grindujesz aż wpadnie ci to trofeum.

PS. Jak skasujesz patha grasz oczywiście offline.

Dzięki wielkie :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha w tym całym sposobie jest jedno "ale". Jak grałeś taką postacią z DLC to może pojawić się problem z wczytaniem save'a.

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasuj samego patha nie ruszaj plików instalacyjnych. Jak nie pójdzie to niestety drugi sposób jest bardziej czasochłonny.

Mianowicie kasujesz patha, pliki instalacyjne. Wchodzisz do gry i tworzysz nową postać. Grasz tak póki nie wpadnie trofeum. Jak się tak stanie. Instalujesz patha i resztę dlc.

PS. Zależy jakie DLC masz zainstalowane. Bo niektóre wymagają wyższej wersji niż 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko co myslicie jaka gra lepsza Deamon Souls czy Dragon Age Origins ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko co myslicie jaka gra lepsza Deamon Souls czy Dragon Age Origins ?

Zależy kto co lubi. Dragon Age to typowe RPG gdzie głównie liczą się skille podczas zabijania potworków.

Demon's Souls to raczej RPG zręcznościowe. Moim zdaniem tam kluczową rolę odgrywa wprawa w walce niż rozwój postaci.

Druga sprawa to poziom trudności. Dragon Age można savewować w każdym momencie o ile nie trwa walka. Demon's Souls niema takiej możliwości. Tam śmierć jest na porządku dziennym i niestety dużo się traci jak się nie gra rozważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko co myslicie jaka gra lepsza Deamon Souls czy Dragon Age Origins ?

j/w dwie zupełnie inne pozycje.

Na początku DS strasznie mi się podobało, ale po parunastu godzinach nie wiedzieć czemu zrobiło się jakieś takie przytłaczające, może to za sprawą klimatu, może jestem za mało hardcorowy, a może po prostu wrócę do tego tytułu za jakiś czas...

Natomiast DA jest całkiem przyjemną sympatyczną gierką, która umiliła mi wieczory przez prawie 100h, może momentami robi się trochę monotonna i schematyczna ale reasumując bardzo dobry tytuł

Edytowane przez lokacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukam takiej gry co ma duzo skili, ekwipunku i duzo ulepszania statystyk, wiec mysle ze Dragon Age bedzie dobre ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukam takiej gry co ma duzo skili, ekwipunku i duzo ulepszania statystyk, wiec mysle ze Dragon Age bedzie dobre ;]

zawsze pozostaje alternatywa w postaci rodzimego Two Worlds II, ale trudno oceniać mi rozgrywkę ponieważ jeszcze nie grałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam również Elder Scrolls IV jeśli jeszcze nie grałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvm

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam problem z qestem Zagubiony w snach jak są Potężne drzwi nie mogę ich otworzyć , zamieniam się w Golema naciskam X i nic nie idzie.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam problem z qestem Zagubiony w snach jak są Potężne drzwi nie mogę ich otworzyć , zamieniam się w Golema naciskam X i nic nie idzie.

Proszę o pomoc

Zagubiony w snach. Masz tam możliwość przemiany w: mysz, ducha, człowiek ogień, golem.

Potężne drzwi rzeczywiście otwiera się jako golem (załącza się animacja, rzucamy głazem w dane drzwi). Czy oby przemieniasz się w golema podczas próby ich otwarcia L2/ Zaawansowane/ tam masz wszystkie przemiany.

Wszystkie te przemiany trzeba zdobyć rozmawiając z odpowiednimi rycerzami w którejś części całej tej "wyspy"".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagubiony w snach. Masz tam możliwość przemiany w: mysz, ducha, człowiek ogień, golem.

Potężne drzwi rzeczywiście otwiera się jako golem (załącza się animacja, rzucamy głazem w dane drzwi). Czy oby przemieniasz się w golema podczas próby ich otwarcia L2/ Zaawansowane/ tam masz wszystkie przemiany.

Wszystkie te przemiany trzeba zdobyć rozmawiając z odpowiednimi rycerzami w którejś części całej tej "wyspy"".

Mam wszystkie przemiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam problem z qestem Zagubiony w snach jak są Potężne drzwi nie mogę ich otworzyć , zamieniam się w Golema naciskam X i nic nie idzie.

Proszę o pomoc

Jak rozumiem stajesz w pewnej odległości od nich, ciskasz w nie kamieniem, i nic się nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×