Skocz do zawartości
Emir

FIFA 10

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo mi się podoba przy kontrach łatwość podania na dobieg po ziemi (tam gdzie celuję piłka leci :>) podania górą równierz są genialne nie trzeba być super kozakiem aby zrobić idealne podanie no i przyjmowanie tych podań to równierz rewelacja koles wreszcie się nie zatrzymuje tylko przyjmuje piłkę w biegu... Mógłbym pisać dalej o świetnie zrobionej walce bark w bark o tym, że koleś czasami po podaniu się potknie i przewróci... naprawdę gra jesty zrobiona wybitnie, spodziewałem się fify09 z nowymi składami a tu proszę są spore podobieństwa ale całkiem spore różnice :>

1 na 1 przed meczem jest super spędzam na tym więcej czasu niż na samym meczu :>

wiadomo coś na temat trofeów dostępnych w grze ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba przy kontrach łatwość podania na dobieg po ziemi (tam gdzie celuję piłka leci :>) podania górą równierz są genialne nie trzeba być super kozakiem aby zrobić idealne podanie no i przyjmowanie tych podań to równierz rewelacja koles wreszcie się nie zatrzymuje tylko przyjmuje piłkę w biegu... Mógłbym pisać dalej o świetnie zrobionej walce bark w bark o tym, że koleś czasami po podaniu się potknie i przewróci... naprawdę gra jesty zrobiona wybitnie, spodziewałem się fify09 z nowymi składami a tu proszę są spore podobieństwa ale całkiem spore różnice :>

1 na 1 przed meczem jest super spędzam na tym więcej czasu niż na samym meczu :>

wiadomo coś na temat trofeów dostępnych w grze ? :)

na wczesniejszych stonach ktos podawal linka do trofeow po polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie w 1080p przeciez wlasnie odpalilem demo:P i pamietam zanim ja sprzedalem oryginal tez byl...fakt wyglada tragicznie bez aa 10 wyglada znacznie lepiej...przynajmniej u mnie...dlatego dziwie sie ze to 720p

mi na sony bravia wyswietla sie w fife09 ze 1080p ale to sciema, gra chodzi w 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 na 1 przed meczem jest super spędzam na tym więcej czasu niż na samym meczu :>

W demku to jest to to samo co w 09 więc nie wiem o co ci chodzi... Walka bark w bark jest teraz superaśna, a bramkarze bardzo poprawieni, już fajnie, że jak lobniemy zbyt lekko to bramkarz może dojść do piłki przed linią końcową i ją wybić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demku to jest to to samo co w 09 więc nie wiem o co ci chodzi...

09 miałem na ps2 i tam tego nie było więc dla mnie to nowość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś juz jakieś zwody, tricki w fifie??

Wpisz w youtube "FifaSkils"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka bark w bark teraz cos naprawde robi i ogolnie kilka smaczkow wychaczylem jak np szybko sie cofnolem obronca sie poslizgnal na trawie i widac ze zupelnie inaczej biegaja ludzie jakby lzej oraz to 360 stopni naprawde widac ze biegaja w rozne kierunki, dzieki temu nareszcie wybicia pilki do przodu (prawym analogiem) nie sa juz tak proste. Jeszcze wielka roznica jest dla mnie to ze jednak te 5 gwiazdkowe zespoly naprawde pokazuja umiejetnosci i triki (ogolnie drybling w meczu dziala o wiele lepiej jest szybszy i lepiej zrobiony), woleje itp Badz co badz na prawdziwym meczu tez tak robia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trików :D Naciskasz podczas meczu enter, i w tabelce sterowanie masz triki xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej jak w fife 10 na ps3 biegnie się bez sprintu to też jest drybling 360?

Edytowane przez lukasz4268

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na sony bravia wyswietla sie w fife09 ze 1080p ale to sciema, gra chodzi w 720p

nie chodzi wlasnie w 1080p bez upscalingu moj tv pokazuje wlasnie taka rozdzielczosc...chyba ze konsola jedno demo upscaluje do 1080p a drugie zostawia w 720p...mozliwe...

Edytowane przez Sammy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi wlasnie w 1080p bez upscalingu moj tv pokazuje wlasnie taka rozdzielczosc...chyba ze konsola jedno demo upscaluje do 1080p a drugie zostawia w 720p...mozliwe...

to ze pokazuje 1080p to nie znaczy ze w takiej rozdzielczosci dziala ta gra, to sciema, zadna fifa na ps3 i xboxie nie dziala w full hd czyli 1080p, powtarzam jeszcze raz, moze upscaluje ale czy to cos daje - nic. Mi w fifie09 pokazuje 1080p a w demku fify10 ze 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jakim cudem z 720p robi sie nagle 1080p? bo fizycznie to 1080p jest wiec jak zrobic zeby go nie bylo?

w ustawieniach konsoli jest opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa "fifka" całkiem przyjemna, po ograniu dema można z góry ocenić ze poszli do przodu, gra wydaje się bardziej dynamiczna i przy tym realistyczna. Co mnie najbardziej cieszy, to wreszcie normalne przywileje,np. w 09 jak oddaliśmy niecelny strzał po tym jak byliśmy faulowani w polu karnym sędzia i tak gwizdał karnego, teraz już to poprawili;)

Jak wg was Ci bramkarze się sprawują?

Grając na doświadczonym, całkiem fajnie się spisują, po pierwszej obronie potrafią bardzo szybko się podnieść i drugi raz interweniować, jak lobik za slaby odwracają się i biegną za piłką, a to ze wreszcie można ich minąć zwodem jak najbardziej na plus w poprzedniej części bramkarze w takich sytuacjach posiadali nadprzyrodzoną moc przewidywania w którą stronę zrobimy zwód co było mało realistyczne.:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się dalej upierał przy swoim iż ten drybling to nie jest 360 stopni. Owszem kierunków jest więcej ale na pewno to nie jest 360 stopni tongue.gif A ogólnie to demko spoko lecz moim zdaniem jakiś wielkich różnic względem 09 to nie ma (gdzieś wyczytałem, że to demko to ponoć tylko 60% z tego co ma być w pełnej wersji lecz nie wiem ile w tym prawdy).

Też tak uważam. Ale to i tak jest już spora poprawa.

Oczywiście, że różnice są i to zdecydowanie na + . Warto sobie jednak zadać pyt. czy gra warta jest tych 200zł. Ktoś napisał, że Fifa 2009 była dla niego idealna... jeżeli tak to albo ja jestem zbyt wymagający albo ten kto to napisał nie zna się kompletnie na piłce nożnej. Zarówno Fifa 09 jak i nawet 10 (po tym co widać) jest bardzo daleko od ideału. Dla mnie ideał będzie wtedy kiedy włączę grę i nie będę mógł odróżnić jej od prawdziwego meczu na żywo. Rzeczywiście Fifa 2010 zbliżyła się bardzo do rzeczywistej rozgrywki ale developerzy pozostawili mnóstwo gówienek, które psują cały spektakl. Może czepiam się szczegółów ale ja np. zwracam uwagę na takie duperele jak np. to, że piłkarze tuż przed 1 gwizdkiem jakby na komendę co do sek. podskakują w tym samym momencie jak roboty (2009) albo ta sztuczność zawodników po strzeleniu gola - jeden zawodnik biega jak obłąkany a inni się przyglądają - straszna kicha. A co do samej rozgrywki to np. jeden zawodnik przy piłce a pozostali patrzą na niego jak na idiotę zamiast walczyć i szukać pozycji na boisku (wystawiać się) - tzw. szukanie okazji. No dobra jest to jakoś rozwiązane ale dla mnie to nadal za mało, zbyt sztucznie. Inna sprawa to publika - w 2009 każdy mecz wyglądał po prostu identycznie - te same przyśpiewki, brak spontanicznej reakcji na dobre akcje, itd. itp. Czy na 40GB płycie blue ray naprawdę nie można nagrać wystarczająco dużo sampli, dźwięków ??

To wszystko sprowadza mnie do jednego wniosku. Otóż moim skromnym zdaniem posiadacze Fify 2009 powinni bez łachy dostać 2010 po jakiejś niższej cenie. To co zobaczyłem w demie Fify 2010 wygląda tak jakby miałoby byc serwowane w ramach UPGRADu dla posiadaczy 2009 !! Zmiany TAK są na duuży plus ale za małe na nową grę. Przecież nie jest w tym nic złego, że EA chce jak najwięcej zarabić na swoich produktach. Jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że spece od marketingu robią nas graczy po prostu w balona wydając co roku kolejne wersje gierki wprowadzając jedynie kosmetyczne zmiany.

Pozdr.

Generalnie się z Tobą zgodzę.

Czegos tu nie rozumiem, oczekujesz nowego silnika gry ? chyba cos ci sie pomylilo to nie temat o PESie, silnik gry od FIFIE 09 jest bardzo dobry o czym swiadcza oceny w recenzjach ilosc graczy online itd, a wiec jaki bylby sens gdyby ea sports postanowilo od nowa budowac gre hmmm chyba cos nie tak. Co do dema jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dodano pelno nowych animacji, ktore robia naprawde wrazenie, ulepszona fizyka pilki wrescie jest idealnie ( w F09 troszke bylo uczucie pilki-balona LOL), podobaja mi sie nowe dosrodkowania, walka bark w bark, ulepszony AI komputera i to nie wszystko + jest naprawde bardzo wiele, nie bylo by miejsca na wypisywanie ich tu smile.gif, teraz co mi sie nie podoba, a mianowicie predkosc gry jest za szybko cos ala PES, przez to jest troche arcade, powinni troche zwolnic rozgrywke tak jak w fifie 09, chociaz pamietacie demo F09 tez bylo za szybko a w finalne bylo idealnie , AI sedziego, bezsensowne kartki, slysze jak caly czas uzywa gwizdka po strzeleniu bramki, gdy wyjdzie na aut itd.. WTF , do tego jego animacja gdy daje kartki, wyglada to komicznie i gejowsko LOL, i jeszcze sprawa popczatku meczu, gdy pilkarze stoja na boisku zamiast wychodzic na murawe z holu co jest ku*****, jestem pewny ze te moje minusy jeszcze poprawia, w koncu maja jeszcze duzo czasu 2 Pazdziernik, co do tych powtorek i statystyk ludzie to jest demo wszystko bedzie w pelnej wersji PZDR

PS jeszcze odnosnie tych cieszynek, to wcale nie jest glupie, moze nie wyglada to realistycznie, ale jest to dobre gdy grasz online rankingowe, czy klubowe mecze mozna tym wkurzyc przeciwnika i to jest na +, a jak ci sie nie podoba to mozna to wylaczyc L1+R1 bodajze i wtedy wlacza sie animacja.

Argumenty typu "jedz kupę, miliony much nie mogą się mylić" do najlepszych nie należą. dziwi mnie to co piszesz, bo w zeszłym roku nazywałeś FIFę 09 ideałem, a teraz z niej "LOLujesz"... Minusy zaś są włąśnie plusami tej edycji. Wreszcie skończy się bezkarność, a przynajmniej zmniejszy, obrońców.

Widać od razu, że dużo bramek będzie dziełem przypadku, że bramki będą spektakularne i niemal za każdym razem inne. Wszystko dzięki bardzo dobrej fizyce gry, zachowaniu się piłki w locie, tudzież na ziemi i piłkarzom od których piłka się czasem odbija i nabiera nieoczekiwanego lotu. Bardzo mi sie to podoba. Póki co, chyba tyle jeśli chodzi o moje odczucia. Fifę kupię na pewno, bo w 09 grało mi się wybornie, a 10 zapowiada sie jeszcze lepiej. Dla mnie jest bliżej ideału, niż dalej. Ale to moja opinia.

To też napawa to otymizmem. Wreszcie powinny pojawiać się bramki jak w PESie.

wreszcie można ich minąć zwodem jak najbardziej na plus w poprzedniej części bramkarze w takich sytuacjach posiadali nadprzyrodzoną moc przewidywania w którą stronę zrobimy zwód co było mało realistyczne.thumbsup.gif

Święte słowa.

Teraz moje podsumowanie. Gra zbliża się realizmem rozgrywki do PESa, zachowując płynną i w miarę realistyczną animację (bieg nadal mi sie nie podoba- wygląda jakby piłkarze pływali, albo rozgarniali zaspy śniegu zagradzające im drogę). KONAMI powinno zacząć bać się o swój produkt, bo EA SPORTS poszło po rozum do głowy i z arkadówy zaczęło tworzyc coś na wzór symulacji. Wreszcie bramkarza można wyminąć zwodem, choć ciągle zbyt łatwo pokonać bramkarza lobikiem, a powin no być na odwrót. Sędzia wlepia kartki za wredne faule, a za wejścia ciałem, które w większości wypadków były w 09 nieczyste, dyktuje wolne. Dryblingu w zakresie 360 stopni nie ma, ale jest więcej kierunków niż do tej pory, co w sumie załatwia sprawę. To były plusy. Teraz minusy: bramkarze bezsensownie rzucaja sie w kierunku strzałów mijających bramkę o kilka metrów w bok; grafika prezentuje się gorzej (murawa jest taflą marnej tekstury, koszulki rozciągają sie nienaturalnie, co widać po nazwiskach i numerach); ciągle te same animacje przed meczem, a także po zakończeniu połowy i meczu; dziwaczny bieg nadal pozostaje; wciąż nie ma trenera i rezerwowych na "ławie".

Na tę chwilę tyle. Zobaczymy co będzie potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedną rzecz. Mam przykładowo Fife 09 no i teraz wychodzi Fifa 10 i w niej składy drużyn się zmieniają. I mam pytanko czy można zaktualizować składy w Fifa 09 do takich jakie są w FIfa10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz nie.

@Kopacz

Mym skromnym zdaniem to grafika się ciut polepszyła, jest ostrzej, lepszy AA. Co do koszulek się zgodzę, np. jak się koleś cieszy po karniakach ze zwycięstwa to znaczek nienaturalnie się rozciąga na pachę (WTF). Bieg jest w porządku, a już napewno lepszy i naturalniejszy niż w PESie. Do reszty minusów nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz nie.

@Kopacz

Mym skromnym zdaniem to grafika się ciut polepszyła, jest ostrzej, lepszy AA. Co do koszulek się zgodzę, np. jak się koleś cieszy po karniakach ze zwycięstwa to znaczek nienaturalnie się rozciąga na pachę (WTF). Bieg jest w porządku, a już napewno lepszy i naturalniejszy niż w PESie. Do reszty minusów nie mam zastrzeżeń.

Uuuu to nie dobrze! Bo np. kupuję teraz Fifa'e 10 tracę te ~180zł, a za rok jak chce pograć nowymi składami muszę kupić Fifa'e 11 :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz wiesz to zależy co rozumiesz przez słowo ,,tracisz". Napewno 10 będzie warta swojej ceny i będzie kosztować w premierę ok.170zł jak to bywa ze ,,szlagierami" EA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno! Dla mnie osobiście to jest troszkę "głupie", bo za rok będziesz/będziemy zmuszeni kupić Fifa 11, bo w 10 już sobie nie pograsz. Taka sama sytuacja jest teraz Fifa09->Fifa10. Ahhh ale co zrobisz....... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno! Dla mnie osobiście to jest troszkę "głupie", bo za rok będziesz/będziemy zmuszeni kupić Fifa 11, bo w 10 już sobie nie pograsz. Taka sama sytuacja jest teraz Fifa09->Fifa10. Ahhh ale co zrobisz....... <_<

dlatego ja kupuję co dwa lata choć kupiłem 08 i 09 jednak na ps2 bo kosztowały po 80 zł w dni premiery :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz nie.

@Kopacz

Mym skromnym zdaniem to grafika się ciut polepszyła, jest ostrzej, lepszy AA. Co do koszulek się zgodzę, np. jak się koleś cieszy po karniakach ze zwycięstwa to znaczek nienaturalnie się rozciąga na pachę (WTF). Bieg jest w porządku, a już napewno lepszy i naturalniejszy niż w PESie. Do reszty minusów nie mam zastrzeżeń.

PES jest trochę "drewniany", ale nie róbmy z animacji zawodników jakichś potworków. Jedyne co mi przeszkadza w animacji dziecka KONAMI, to kłopoty z płynnym przechodzeniem jednej fazy ruchu w drugi. Na next-genach nie powinno się to zdarzać.

Zauważyłem kolejną rzecz na minus FIFki 10, a mianowicie holowanie zawodnika... Nadal można bezkarnie ciągnąć przeciwnika za koszulkę i nic się nie dzieje, a zatem brak w bark nadal nie jest poprawny, choć jest poprawa. Teraz nie tylko wejścia wślizgiem odgwizdywane są jako faule.

Ciekawi mnie bardzo realizm prowadzenia drużyny w lidze, tzn. kwestia zmęczenia graczy. W 09 była to kpina, bo można było tym samym składem rozegrać wszystkie kolejki. Jeśli nikt nie doznał kontuzji, to spokojnie po wyczerpującym meczu miał pełne "zdrowie".

Potwierdzam to co ktoś wcześniej napisał, a mianowicie ślizganie się zawodników po murawie.

Na koniec dodam jeszcze czepialskiego babolka. Fotoreporterzy nie śledzą obiektywami akcji. W starych PESach i FIFAch to było, a teraz w epoce tzw. next-genów tego nie ma...

EDIT. właśnie wykonywałem jedenastki. Valdes ani razu nie ruszał się przy obronie karniaków... Co jest...?

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×