Skocz do zawartości
Emir

FIFA 10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobne odczucia, z tym, że określenie stanłą obok pasuje bardziej do FIFy10. Wprowadzili trochę PESowej rozgrywki, ale przy zachowaniu charakteru FIFki09, co sprokurowało występowanie głupkowatych błędów, o których pisali krytycy kilka postów wcześniej.

Błędy widze w obu grach, ale te w PESie mniej mnie irytują. Widzę też większy postęp w stosunku do poprzedniczki w PESie2010. Te poprawki mnie zadowalają i sprawiają, ze ze spokojem czekam na recenzję pełnej gry. Tak jak pisałem, jak nie PES2010, to na bank 2011 znajdzie się w mojej konsoli. ;)

Wyjdź. Gdyby FIFA tak czerpała z PESa, to nikt by w to nie chciał grać. Sad, but true.

PESa aktualnie bronią i lubią (?) tylko jego fanboy'e.

FIFA jest najlepszą grą piłkarską, co potwierdza masa ocen zbliżonych do dziesiątki. Każdy uzna FIFę lepszą grą piłkarską, prócz fanboy'ów PESa. Setki recenzentów nie mogą się mylić

Edytowane przez rav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po dwoch demach ...mamy mistrza!!! chyba kazdy sie z tym zgodzi;D hehe konami upadlo juz na maxa...

Wiesz stary, to tak jakby Twoja opinia. Jak mawiał BIG Lebowski. ;)

Wyjdź. Gdyby FIFA tak czerpała z PESa, to nikt by w to nie chciał grać. Sad, but true.

PESa aktualnie bronią i lubią (?) tylko jego fanboy'e.

FIFA jest najlepszą grą piłkarską, co potwierdza masa ocen zbliżonych do dziesiątki. Każdy uzna FIFę lepszą grą piłkarską, prócz fanboy'ów PESa. Setki recenzentów nie mogą się mylić

Jak widać nie każdy i nie każdy kto sie z Tobą nie zgodzi jest "fanbojem", to kim Ty jesteś, skoro nie dopuszczasz innych do słowa i karzesz im "wyjść"? Fanbojem FIFy.

FIFA dalej efekciarska, wciąż kopiuje dobre wzorce, ale na szczęście PES też to robi, dzięki czemu mamy dwie dobre kopanki. Pogódź się z tym, lub nie. Twoja sprawa, ale nie pisz bzdetów.

Co do recenzentów, to uspokój się chłopie. Ile razy człowiek czytał pierdyliardy pochlebnych recenzji gier/filmów/książek, a potem okazywały się gniotami. Gdyby recenzje były sensowne, to recenzenci nie mieliby z czego żyć, a przynajmniej nie mieliby darmowych egzemplarzy do testów. Zobacz jak wygląda rynek filmów Chemrykańskich. Recenzje dają wysokie noty, ale ile masz dobrych/przyzwoitych filmó? Z 15%? O ile tyle. Z grami jest podobnie. Ludzie dają świetne noty cyklowi HALO, ale ta gra jest przeciętna i co? I jajco. FIFka, PES, wiele serii też tak ma. Co wiecej noty opierają się niejednokrotnie na ocenie grafiki, a ta w FIFie jest z pozoru lepsza, choć na powtórkach wychodzi szydło z worka. No i na koniec. RECENZJA TO SUBIEKTYWNA OCENA ILUŚTAM OSÓB i tyle. Każdemu może podobać się coś innego. Oba demka nafaszerowane są drobnymi błedami, a reszta to kwestia indywidualnej oceny. Graj w to co lubisz, ale nie bluzgaj innych, bo się ośmieszasz.

Cieszmy sie, ze mamy wybór. Fani FIFy powinni, paradoksalnie, ostro kibicować KONAM, bo jeśli PES przestanie funkcjonować na naszym rynku, to EA was oleje. Konkurencja to najlepsze co nas może spotkać. ;) Pozdrowienia dla wszystkich fanów/zwolenników/fanbojów, slowem, GRACZY. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK -> popieram to twoje ostatnie zdanie w 100% bo tylko konkurencja moze powodowac rozwoj na tym rynku.

Pozatym tak przy okazji kiedy jest premiera fify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy sie, ze mamy wybór. Fani FIFy powinni, paradoksalnie, ostro kibicować KONAM, bo jeśli PES przestanie funkcjonować na naszym rynku, to EA was oleje.

ja już drugi czy 3-ci rok z rzędu mam wrażenie olanego przez konami. ale to tylko moja subiektywna ocena, która nie ma wpływu na nic i nikogo nie powinna obchodzić bo każdy ma swoje zdanie... w sumie bezsensu całe forum... nie piszmy swoich zdań bo każdy widzi gre na swoj sposób....................

PS. z reguły gry co mają ocenę 9 czy 10/10 są kiepskie a te co mają 2 czy 3/10 bywają rewelacjami, bo źli ludzie je oceniają. Już w sumie zdążyłem przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy.

"Ot. jaki mądry jestem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopaczk nie mów tylko mi że fifa czerpie z pesa bo niby co ma czerpać??? sztywne ruchy zawodników? niepełne animację? Jak to fifa 10 ma bardziej pesową rozgrywkę? Chyba chodzi ci o pes 06 albo jeszcze młodsze.

A tak na marginesie to od roku 09 wydaje mi się jakby dwie ekipy znudzone wydawaniem co roku tego samego tytułu postanowiły się wymienić produktami i EA programuje teraz PESa a Konami Fifę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK daj sobie już spokój, bo tego się już nawet czytać nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. z reguły gry co mają ocenę 9 czy 10/10 są kiepskie a te co mają 2 czy 3/10 bywają rewelacjami, bo źli ludzie je oceniają. Już w sumie zdążyłem przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy.

"Ot. jaki mądry jestem".

Tego nie napisałem. Sugeruję tylko, żeby nie kierować się jedynie notami recenzentów.

Kopaczk nie mów tylko mi że fifa czerpie z pesa bo niby co ma czerpać??? sztywne ruchy zawodników? niepełne animację? Jak to fifa 10 ma bardziej pesową rozgrywkę? Chyba chodzi ci o pes 06 albo jeszcze młodsze.

A tak na marginesie to od roku 09 wydaje mi się jakby dwie ekipy znudzone wydawaniem co roku tego samego tytułu postanowiły się wymienić produktami i EA programuje teraz PESa a Konami Fifę smile.gif

Czerpie z serii PES. Choćby coś takiego jak szybkie wykonywanie stałych fragmentów. Jeśli graeś w stare PESy i nie widzisz odbicia tego w nowszych (tak, tak, tych udanych) FIFAch, to jest coś nie tak.

A tak na marginesie, to nie mam takiego wrażenia, choc płynność ruchów piłkarzy w FIFie jest niesamowita i bardzo mi się podoba, nawet przy wrzucie z autu, aczkolwiek i w dziecku EA mozna znaleźć klopsiki. ;)

Dobra kończe swój udział, nie dlatego, że jakiś użytkownik wyraził niechęć do czytania moich postów (bo to akurat bardzo mi powiewa, nie chcesz, nie czytaj), ale dlatego, ze FIFki 10 nie kupuję. Wyraziłem swoje zdanie na temat dema, porównałem obie gierki i napisałem co o tym sądzę.

Przyjemnego grania i udanych ustawek. Pozdrowienia i powodzenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnego grania i udanych ustawek. Pozdrowienia i powodzenia. ;)

Hehe przyjemnych ustawek :))))

Jak konami was oleje w tym roku tak samo to będziecie mogli co najwyżej w fife się ustawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerpie z serii PES. Choćby coś takiego jak szybkie wykonywanie stałych fragmentów. Jeśli graeś w stare PESy i nie widzisz odbicia tego w nowszych (tak, tak, tych udanych) FIFAch, to jest coś nie tak.

Lol2. Jeżeli FIFA ściągneła od PESa szybkie wykonywanie rzutów wolnych to w takim razie PES ściągnał od FIFY poruszanie się bramkarzem w dwie strony podczas wykonywaniu rzutu karnego. Tak można wymieniać i wymieniać

Według mnie FIFA10 na konsole jest lepsza i dlatego ją kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie osoby które pytałem mówiły mi że PES 2010 demo jest lepszy od FIFY 10 demo pod względem graficzny(pytałem takie osoby które nie grają w żadną z tych gierek więc nie mogli mi powiedzieć która gra jest lepsze w rozgrywce i na pewno nie mówili tak dlatego że są fanami PES) dla mnie dużo bardziej podoba się FIFA 10 na PS3 pod względem graficzny i w ogóle a jak dla was??

Edytowane przez lukasz4268

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie osoby które pytałem mówiły mi że PES 2010 demo jest lepszy od FIFY 10 demo pod względem graficzny(pytałem takie osoby które nie grają w żadną z tych gierek więc nie mogli mi powiedzieć która gra jest lepsze w rozgrywce i na pewno nie mówili tak dlatego że są fanami PES) dla mnie dużo bardziej podoba się FIFA 10 na PS3 pod względem graficzny i w ogóle a jak dla was??

hehe nie rozumiem po co pytasz osoby które nie grały w żadną z w.w wersji gier:). Co do mnie to od lat byłem maniakiem PES'a...ale do czasu Fify 09, PES skończył się, skończył się wraz z next genowymi konsolami. A to co zobaczyłem w demku Fify 10 po prostu mnie olśniło, jest lepiej dużo lepiej niż 09, szybsza rozgrywka, graficznie też jest lepiej a co najbardziej mnie cieszy to szybsza reakcja na to co chcemy robić...ok to moje zdanie i jak dla mnie w tym roku już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać. 2 październik sklep i "Fifa 10" jest moja.

pozdrawiam i do zobaczenia na boisku:)

Edytowane przez mastefix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie rozumiem po co pytasz osoby które nie grały w żadną z w.w wersji gier:). Co do mnie to od lat byłem maniakiem PES'a...ale do czasu Fify 09, PES skończył się, skończył się wraz z next genowymi konsolami. A to co zobaczyłem w demku Fify 10 po prostu mnie olśniło, jest lepiej dużo lepiej niż 09, szybsza rozgrywka, graficznie też jest lepiej a co najbardziej mnie cieszy to szybsza reakcja na to co chcemy robić...ok to moje zdanie i jak dla mnie w tym roku już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać. 2 październik sklep i "Fifa 10" jest moja.

pozdrawiam i do zobaczenia na boisku:)

100% racji.

Błagam KopaczK. Mam do Ciebie szacunek gdyż jako jeden z niewielu forumowiczów używasz argumentów, piszesz składnie i ładnie, bronisz swojego zdania w odpowiedni sposób, ale to już jest męczące. 90% graczy stwierdzi że Fifa jest lepsza pod większością względów i naprawdę trzeba być pes'owym betonem żeby uważać grę Konami za lepszą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopacz cały czas mówisz, że w PESie jest realizm większy niż w FIFCE. Kurcze, ale gdzie ty go widzisz? W sztucznych animacjach, strzał zawsze w światło bramki, piłkarzach wpadających na siebie, beznadziejnie interweniujących bramkarzach? Oświeć mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No PES ( niestety ) dużo gorszy. Mnie w FIFIE 10 jak narazie te ustawianie bramkarzy i bezczynność obrónców najbardziej zawiodły, ale sami wiecie, że z bramkarzami tam było coś namieszane. Chodzi o umiejętność ustawiania się, która była ustawiona na "1". Także nie martwię się o pełną wersję!

Fani PES'a naprawdę nie mają czego bronić w tym roku.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fani PES'a naprawdę nie mają czego bronić w tym roku.

Pozdrawiam :)

No ja jestem fanem PESa, ale zgadzam się z Tobą.

Pisze to z bólem serca i na kacu po wczorajszej stypie - oblewaliśmy ś.p. Pro Evo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK Ty jestes slepy? gdzie w nowym Pesie jest realizm ? cos sobie ubzduraleś i w kółko to powtarzasz. gdzie w Pesowej rozgrywce jest realizm? w tych opoznieniach przy podaniach i przyjmowaniu? przy przechodzeniu calego boiska podaniami one-two? a moze w jego cudownych animacjach i przenikaniu? a moze to tkwi w braku detekcji kolizji(piłkarze hacza sie o siebie, trzęsą)? o podanich na dobieg juz nawet nie wspominam(na 3 lidze pilkarze zagrywaja lepsze prostopadle pilki). Pes sie skonczyl i nie ma NIC wspolnego z realizmem. nowa czesc przypomina mi taka arcadowa gre z salonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopacz cały czas mówisz, że w PESie jest realizm większy niż w FIFCE. Kurcze, ale gdzie ty go widzisz? W sztucznych animacjach, strzał zawsze w światło bramki, piłkarzach wpadających na siebie, beznadziejnie interweniujących bramkarzach? Oświeć mnie :D

Amen!!

Realizm? No proszę cię, kolego. Animacja: zgarbieni, wyglądający jak wyciosani z drewna "piłkarze", animacja biegu jest dla mnie po prostu śmieszna. Dale odgłosy kopania piłki wszystko na jedno "kopyto" czy to uderzenie z główki czy z nogi, podanie czy strzał, wszystko brzmi tak samo. Podania ZGROZA nie ważnie jak blisko jest zawodnik i tak piłka "wystrzeliwuje" jak z armaty. Ludki skręcają jak by dostali kopa czyli: biegnie, biegnie i o 30 stopni nagle skręt...REALIZM?? no nie wiem. nie ma tej finezji, nie widać, że piłkarz musi zrobić balans ciałem przy zmianie kierunku biegu...jak dla mnie to PES się skończył i na tronie jest Fifa dla tego z niecierpliwością czekam do 2 października.

Pozdrawiam i kto chętny jeszcze na meczyk w 09??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem fanem PES od 4 części, jednak w zeszłym roku PES 2009 troszkę mnie drażnił, postanowiłem - po pochlebnych opiniach - ściągnąć i wypróbować demko fify 09. W ten sposób z bólem serca musiałem zdradzić dotychczas uwielbianą przeze mnie serię. Gameplay z fify dużo bardziej mi podchodził, liczyłem jednak po cichu, że w tym roku PES znowu mnie do siebie przekona, ale niestety po zagraniu w obydwa dema muszę przyznać, że po raz kolejny piłką kopaną, która zagości w mojej konsoli będzie fifa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ostro odchodzę od tematu (PES vs Fifa), ale grałem tylko na PSP w fife 09 i byłą opcja że po przytrzymaniu kólka zawodnik sam biegł do przeciwnika z piłką. Czy na PS3 tez jest taka opcja, bo mam problem z trafieniem w przeciwnika. :D :P.

Tak ogólnie to Fifa bardzo mi do gustu przypadła więc pewnie kupię nawet jeśli tej opcji nie będzie.

Edytowane przez mkalman94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem z PSN demko FIFY10 ale niestety podczas instalacji wyskakuje błąd. Miejsca na dysku jest wystarczająco. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem z PSN demko FIFY10 ale niestety podczas instalacji wyskakuje błąd. Miejsca na dysku jest wystarczająco. Jakieś rady?

Jaki błąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem z PSN demko FIFY10 ale niestety podczas instalacji wyskakuje błąd. Miejsca na dysku jest wystarczająco. Jakieś rady?

Musisz niestety ściągnąć jeszcze raz. Podczas ściągania może dojść do uszkodzenia danych (częściej jeśli korzystasz z Wifi). Raz mi się tak zdarzyło ale po ponownym ściągnięciu było ok.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tak z jedna gra sciagalem chyba z 5 razy i ciagle lipa byla...problem sie rozwiazal jak sciagnelem z innego pss ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×