Skocz do zawartości
Emir

FIFA 10

Rekomendowane odpowiedzi

Normalni zawodnicy nie mieli takich kłopotów. W sumie od ręki zadbałem o kondycję w klubie, ale to i tak na jedno wychodzi. Nie powinno tak być, że jakieś ulepszenie rozwiązuje problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalni zawodnicy

A zawodnicy z ekstraklasy to jacys uposledzeni sa? Jak gralem sezon Barca to tez mi sie przytrafialy problemy z kondycja wiec nie wiem kim sa dla Ciebie normalni zawodnicy.

PS: sorry za ortografie ale pisze z konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam Wasze komenty i powiem Wam jedno,nie jestem fanem Fify gdyz gram od zawsze w PESa,ale sciagnalem demo i powiem tak.Ok super animacje i wogole, ale panowie gdzie tu realizm?strzelam finezyjny strzal z 25m i pilka leci nad bramkarzem za kazdym razem.Malo tego,jesli ktos sie zna na pilce nie powie mi,ze idzie zrobic taki strzal finezyjny"spod nogi" wiec nie srajcie mi o realizmie ok?PES i Fifa to dwie inne gry i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam Wasze komenty i powiem Wam jedno,nie jestem fanem Fify gdyz gram od zawsze w PESa,ale sciagnalem demo i powiem tak.Ok super animacje i wogole, ale panowie gdzie tu realizm?strzelam finezyjny strzal z 25m i pilka leci nad bramkarzem za kazdym razem.Malo tego,jesli ktos sie zna na pilce nie powie mi,ze idzie zrobic taki strzal finezyjny"spod nogi" wiec nie srajcie mi o realizmie ok?PES i Fifa to dwie inne gry i tyle

Byłem fanem PES'a do momentu dema fify 10.

Jeżeli chodzi o realizm to najbardziej realni są w pesie piłkarze.

i to jak piłka się od nich odbija jak od drewna

i to że się praktycznie nie kiwają a wyprowadzanie akcji to podawanie piłki na wybieg i może 3 zwody

i to że prawie każde podanie góra prowadzi do straty

Nie widać żebyś grał w to demo bo byś od razu zauważył elastyczność gry. Rożnie zachowanie bramkarzy przy dośrodkowaniach, różne prowadzenie piłki, różne ruchy zawodników w zależności od tego jak ta piłka się zachowuje, w fifie 10 masz CHOLERNIE naturalne zachowanie piłkarzy. Pes znów jak co roku ta sama śpiewka. Lepsza grafa i AI. Przyjemniej się gra znowu w fife, tyle.

Nie mam zamiaru cię przekonywać bo to nie moja sprawa że chcesz stracić kase na taką samą grę co masz z tym że ładniejszą grafiką i Ligą Europejską, dalej bez licencji piłkarzy, dalej z dennym trybem kariery, dalej z ruchami zawodników z poprzednich edycji i dalej całymi meczami bez efektownych zwodów i popisowych zagrań gwiazd futbolu.

PS. i zwróć uwagę że może jakbyś finezyjnie nie strzelał to może byś w bramkę trafił.

Pewnie za długo trzymałeś na strzał (bo chciałeś żeby ta piłka z 25m wpadła z impetem do bramki) i noga miała za długo kontakt z piłką i dlatego strzeliłeś nad bramką.

Jak byś musnął klawisz na pewno byś nie przestrzelił. Najwyżej nie trafił, albo za słabo strzelił. To jest właśnie realizm.

Ja strzelałem z 25m i potrafiłem trafić. Może to nie kwestia gry????

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zawodnicy z ekstraklasy to jacys uposledzeni sa? Jak gralem sezon Barca to tez mi sie przytrafialy problemy z kondycja wiec nie wiem kim sa dla Ciebie normalni zawodnicy.

PS: sorry za ortografie ale pisze z konsoli

Grałem United (tak, od ręki sprzedałem Robaldo, bo mi się cofa jak go widzę) i nikt mi się nie męczył z meczu na mecz. A co polskiej "piłki", to nie skomentuję. Bez urazy, ale sam widzisz do czego doprowadził PZPN. jesteśmy krajem z tradycjami, piła to nasz sport narodowy, a co nasi grajkowie odwalają woła o pomstę do nieba... Dlatego napisałem o normalnych zawodnikach. Wyszkolonych, wytrzymałych, sprawnych.

tak czytam Wasze komenty i powiem Wam jedno,nie jestem fanem Fify gdyz gram od zawsze w PESa,ale sciagnalem demo i powiem tak.Ok super animacje i wogole, ale panowie gdzie tu realizm?strzelam finezyjny strzal z 25m i pilka leci nad bramkarzem za kazdym razem.Malo tego,jesli ktos sie zna na pilce nie powie mi,ze idzie zrobic taki strzal finezyjny"spod nogi" wiec nie srajcie mi o realizmie ok?PES i Fifa to dwie inne gry i tyle

Generalnie się z Tobą zgadzam, ale FIFA 10 już odbiega od tego co działo się do tej pory. EA wtoczyło FIFkę na odpowiednie tory. Czekam na reakcję KONAMI i na PESa2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne w czym sie mozna z nim zgodzic to rzeczywiscie to, ze fifa i pes to dwie inne gry, bo Pes teraz to arcade, a Fifa prawdziwa piłka nożna, Fifa 09 juz byla troche lepsza od Pesa, ale Fifa 10 po prostu niszczy gre Konami kazdym elementem gameplayu. co do tych strzałów finezyjnych to naucz się strzelać, a nie że nigdy nie grales w Fifie, wlaczyles sobie demo, nie potrafisz strzelac i wymyslasz cos o realizmie. a strzał wewnętrzną częscia stopy z miejsca z lekkim kroczkiem jest spokojnie do wykonania, szczegolnie dla takich zawodnikow jakimi masz okazje grac w Fifie.

Edytowane przez tjery14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś juz nowego PESa? Grałes w niego?

Arkadówka? Nie wydaje mi się. FIFA do 09- tak, którykolwiek PES- nie. Natomiast FIFka wkracza na poletko PESa tą edycją. Czekam jaka będzie reakcja KONAMI. Skoro zręcznościówka EA z ładną oprawą zaczyna bawić sie w symulację, to czy symulacja postara się dorównać w kwestii animacji? Czekam na odpowiedź KONAMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam Wasze komenty i powiem Wam jedno,nie jestem fanem Fify gdyz gram od zawsze w PESa,ale sciagnalem demo i powiem tak.Ok super animacje i wogole, ale panowie gdzie tu realizm?strzelam finezyjny strzal z 25m i pilka leci nad bramkarzem za kazdym razem.Malo tego,jesli ktos sie zna na pilce nie powie mi,ze idzie zrobic taki strzal finezyjny"spod nogi" wiec nie srajcie mi o realizmie ok?PES i Fifa to dwie inne gry i tyle

gdzie tu realizm? Człowieku, Ty chyba masz klapki na oczach. A te strzały "spod nogi" są jak najbardziej możliwe oraz - nie uwierzysz - celniejsze niż huknięcie z prostego podbicia. Jedyne z czym się zgodzę to tekst o tym że to są dwie inne gry. Ja pięć lat temu grając w PESa nie zwracałem uwagi na bilard w środku pola , na sztywną animację i kilka innych wad. Pes był cacy i fajnie się grało. Jednak dziś technika poszła do przodu, świat poszedł do przodu, a PES tkwi w stagnacji. To na co wcześniej nie zwracałem uwagi dziś mnie irytuje, a sama rozgrywka już mnie nie bawi jak kiedyś... za dużo schematów - działają te same triki co w starych ISS'ach (chodź nie wszystkie).

Dla mnie starcie FIFA vs. PES wygrywa obecnie produkt EA sport. Chodź nie ukrywam iż liczę na przebudzenie KCET, ale to już raczej w edycji 2011.

@KopaczK

Jeżeli ktoś ma takie, a nie inne zdanie na temat PESa (chodzi o to arcade) to ma ku temu jakieś podstawy. W chwili obecnej jestem zdania że realizm FIFY10 jest lepszy niż PESa ( sądząc po pierwszych wrażeniach, w serwisach i prasie poświęcone grom, nie tylko ja mam takie zdanie ).

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem w 10 mecz zaczyna nie zawsze gospodarz więc jest pewna zmiana w stosunku do poprzednich wersji.

Szykuje się gorący październik :D

FIFA prezentuje się naprawdę smakowicie, a jak do tego dojdzie nowy tekken i uncharted to będziemy mieli w co grać.

Jak dla mnie demo jest naprawdę eleganckie ale z oceną trzeba się wstrzymać do wersji finalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dorzucę swoje spostrzeżenia nt dema Fify.

Zacznę od tego iż jak większość tutejszych graczy zaczynałem swoją przygodę z "piłkarskimi " od ISSa . Niestety przyszły PESy 2008/09 - dla mnie tragedia.Tyle na temat PESów -szkoda klawiatury na ten chłam.

Co do Fify 10- jestem oczarowany! Myślałem ze zeszłoroczna edycja była szczytem możliwości elektronicznych artystów - nic jednak mylnego .

Nowa Fifa ma wszystko czego potrzebuje kibic piłkarski do pełni szczęścia-począwszy od gry pozycyjnej a skończywszy na szybkich (i skutecznych) kontratakach .

Co mnie urzekło w demie?

-zapowiadany drybling 360 o - myślałem ze to przehypowany chwyt marketingowy - a tu mamy pełną swobodę w poruszaniu się po trawce a co za tym idzie niczym nieskrępowaną możliwość kreowania efektownych akcji

-NARESZCIE można minąć bramkarza w sytuacji 1/1 - jak bardzo mi tego brakowało w edycji 09

- skomplikowane strzały- teraz nie każda piłka leci w światło bramki

-smaczki - mi najbardziej podobała się sytuacja kiedy 1/1 z bramkarzem , położyłem go kombinacja [] + X lecz przy padaniu na ziemię zahaczył mnie nogami-upadłem a sędzia podyktował karnego :)

-graficznie jest trochę lepiej

Jeżeli sytuacja będzie analogiczna jak rok temu ( kiedy to demo było nawet gorsze od pełnej wersji) to szykuję się hicior , który zmiecie konkurencję .

Już składam swój preorder.

Pozdrawiam

Edytowane przez Lin the Wizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu realizm? Człowieku, Ty chyba masz klapki na oczach. A te strzały "spod nogi" są jak najbardziej możliwe oraz - nie uwierzysz - celniejsze niż huknięcie z prostego podbicia. Jedyne z czym się zgodzę to tekst o tym że to są dwie inne gry. Ja pięć lat temu grając w PESa nie zwracałem uwagi na bilard w środku pola , na sztywną animację i kilka innych wad. Pes był cacy i fajnie się grało. Jednak dziś technika poszła do przodu, świat poszedł do przodu, a PES tkwi w stagnacji. To na co wcześniej nie zwracałem uwagi dziś mnie irytuje, a sama rozgrywka już mnie nie bawi jak kiedyś... za dużo schematów - działają te same triki co w starych ISS'ach (chodź nie wszystkie).

Dla mnie starcie FIFA vs. PES wygrywa obecnie produkt EA sport. Chodź nie ukrywam iż liczę na przebudzenie KCET, ale to już raczej w edycji 2011.

Bilard w FIFie09 jest znacznie bardziej zauważalny. A zatem argument odpada, bo obie gry mają tu sobie co nieco do zarzucenia. wink.gif

Konami nie przeprowadza wielkiej rewolucji, bo nie musi, jedynie wypadałoby poprawić grę w sieci i animację piłkarzy. Ale nie chodzi mi o zmianę tego co jest, a jedynie o połączenie poszczególnych animacji, tak, żeby tworzyły płynny ruch ludzika.

@KopaczK

Jeżeli ktoś ma takie, a nie inne zdanie na temat PESa (chodzi o to arcade) to ma ku temu jakieś podstawy. W chwili obecnej jestem zdania że realizm FIFY10 jest lepszy niż PESa ( sądząc po pierwszych wrażeniach, w serwisach i prasie poświęcone grom, nie tylko ja mam takie zdanie ).

Mają do tego prawo. Ja mam swoje zdanie. Pytanie: czy zdarza się bramkarzowi w FIFce nie złapać piłki kiedy ma ją na rękawicy? popełnia głupie błędy? Oczywście, że nie, a w rzeczywistości tak. PES to oddaje.

Witam wszystkich!

Dorzucę swoje spostrzeżenia nt dema Fify.

Zacznę od tego iż jak większość tutejszych graczy zaczynałem swoją przygodę z "piłkarskimi " od ISSa . Niestety przyszły PESy 2008/09 - dla mnie tragedia.Tyle na temat PESów -szkoda klawiatury na ten chłam.

Co do Fify 10- jestem oczarowany! Myślałem ze zeszłoroczna edycja była szczytem możliwości elektronicznych artystów - nic jednak mylnego .

Nowa Fifa ma wszystko czego potrzebuje kibic piłkarski do pełni szczęścia-począwszy od gry pozycyjnej a skończywszy na szybkich (i skutecznych) kontratakach .

Co mnie urzekło w demie?

-zapowiadany drybling 360 o - myślałem ze to przehypowany chwyt marketingowy - a tu mamy pełną swobodę w poruszaniu się po trawce a co za tym idzie niczym nieskrępowaną możliwość kreowania efektownych akcji

-NARESZCIE można minąć bramkarza w sytuacji 1/1 - jak bardzo mi tego brakowało w edycji 09

- skomplikowane strzały- teraz nie każda piłka leci w światło bramki

-smaczki - mi najbardziej podobała się sytuacja kiedy 1/1 z bramkarzem , położyłem go kombinacja [] + X lecz przy padaniu na ziemię zahaczył mnie nogami-upadłem a sędzia podyktował karnego smile.gif

-graficznie jest trochę lepiej

Jeżeli sytuacja będzie analogiczna jak rok temu ( kiedy to demo było nawet gorsze od pełnej wersji) to szykuję się hicior , który zmiecie konkurencję .

Już składam swój preorder.

Pozdrawiam

Ten "chłam" od zawsze posiada takie elementy, którymi się podniecasz w demku FIFy10... Jako przykład zacytuję Twoją wyliczankę. wink.gif

A zatem:

"-NARESZCIE można minąć bramkarza w sytuacji 1/1 - jak bardzo mi tego brakowało w edycji 09

- skomplikowane strzały- teraz nie każda piłka leci w światło bramki

-smaczki - mi najbardziej podobała się sytuacja kiedy 1/1 z bramkarzem , położyłem go kombinacja [] + X lecz przy padaniu na ziemię zahaczył mnie nogami-upadłem a sędzia podyktował karnego smile.gif"

Słowem, to czym się podniecasz jest minimum realizmu, które musi być w grze piłkarskiej na konsoli, żeby nie była arkadówką. FIFA idzie w dobrym kierunku, ale kluczowe jest "NARESZCIE". wink.gif A zatem ten "chłam" nie do końca jest taki marny, skoro ma to co Ciebie urzeka w najnowszej dziecinie EA. wink.gif Złośliwie można napisać, ze FIFA wreszcie po dekadzie nadgania konkurencję.

Co do dryblingu 360 stopni, to wybacz, ale nie pisz bzdur. Nie jest to oklepane 8 kierunków, ale nie nazywaj tego pełnym zakresem ruchów bo tak nie jest.

Edytowane przez KopaczK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej. Zatrzymaj grę, włącz powtórkę i się rozejrzyj po boisku. Popatrz też na fotoreporteró, którzy nie śledzą akcji. pamiętam stare FIFki i PESy, które dbały o takie szczegóły. W FIFie 2000 fajnie trafiało się w bidon stojący przy bramce. Szkoda, ze takie detale jak bandaże po kontuzji, czy brud na trykotach przestały się pojawiać w obu seriach.

Proponuję pracę w skarbówce lub sanepidzie. Z pewnością zrobisz karierę, bo czepiasz się nieistotnych szczegółów :) Sedno gry to gameplay

A propos kosmetycznych czy nie kosmetycznych zmian. Moim zdaniem nie polepszają co roku wszystkiego co by mogli, bo co by robili za rok? Z Fifą jest jak z Isinbajewą w skoku wzwyż - gdyby od razu skoczyła najwyżej jak potrafi to mogłaby później tylko zawiesić buty na kołku i skończyć karierę, a tak to ma co robić i dostaje kasę za każdy nowy rekord świata. Myślę, że EA przyświeca taki właśnie cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" wink.gif A zatem ten "chłam" nie do końca jest taki marny, skoro ma to co Ciebie urzeka w najnowszej dziecinie EA. wink.gif Złośliwie można napisać, ze FIFA wreszcie po dekadzie nadgania konkurencję.

Co do dryblingu 360 stopni, to wybacz, ale nie pisz bzdur. Nie jest to oklepane 8 kierunków, ale nie nazywaj tego pełnym zakresem ruchów bo tak nie jest.

Zgadza się. Fifa w latach 2000-2007 była dla mnie mega chłamem .Dlaczego? Ponieważ ISS/PES (do 6 odsłony) zapewniały taki fun ( nieważne że nie było licencji etc) że całkowicie zapominało się sie EA i Fifie które co roku zmieniały okładki ,składy i numerek . Teraz sytuacja się odwróciła. Ale jako konsument mam prawo wyboru tego co mi się podoba , więc może za kilka lat znowu wrócę na "stare śmieci". ;)

Ale cóż. Świat poszedł do przodu - pojawiły się nextgeny . Pomyślałem -Wspaniale! I od razu zakupiłem PESa - czar Konami prysł jak bańka mydlana . Od nextgenowych gier wymagam aby robiły krok do przodu a nie powielały coś .Panowie z EA widać to zauważyli i począwszy od edycji 08 zaczęli coś robić aby przyciągnąć gracza przed tv. Moim zdaniem , podglądając konkurencję , potrafili wyciągnąć wnioski i stworzyć grę imitującą kawał dobrego footballu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK grałeś w demo Fify 10? Tak, w Fifie 10 zdarza sie, ze bramkarz ma pilke na rekawicach i jej nie lapie, co wiecej czasem pilka przesliznie sie mu po rekawicy i wpadnie do bramki. I popelniaja glupie bledy. I co mnie bardzo cieszy to również piłkarze zaczeli popelniac bledy w przyjeciu czy w prowadzeniu pilki, czasem zdarza im sie ja zgubic.Co do chaosu to rzeczywiscie w Fifie 09 przez wolne reakcje pilkarzy na nasze komendy czesto tworzyl sie chaos, ale co mnie niezmiernie cieszy w Fifie 10 całkowicie to wyeliminowali(oczywiscie zdarzaja sie przebitki, ale to normalne, bo w prawdziwej pilce tez sie przeciez zdarzaja). Dzieki temu ze gracze szybciej reaguja ma sie nad wszystkim o wiele wieksza kontrole i nie ma mowy o chaosie.

W ogole jak pisze o realizmie to nie chodzi mi tylko o animacje, ale o to ze w nowej Fifie kazda akcja jest inna, kazde podanie, kazda walka o pilke, wszystko jest niesamowicie plastyczne, pozbawione schmatycznosci. To jak sie buduje akcje czy wyprowadza kontry jest piękne. to co mnie tez zaskoczylo w nowej edycji to reakcje pilkarzy na wydarzenia na boisku, probuja dostac pilke w kazdej sytuacji i roznymi sposobami(chodzi mi o to, ze nie ma takiej sytuacji, ze pilka leci w okreslonej odleglosci od zawodnikow i na okreslonej wysokosci a oni tylko stoja bo nie maja ruchu ktory pozwolilby taka pilke przyjac/siegnac/strzelic/wybic/podac, w Fifie potrafia to zrobic w kazdej sytuacji, ogrom ruchów i zachowan pilkarzy poraża). wezmy np. taka sytuacje, ze biegniemy do odbijajacej sie pilki i stukamy galke zeby pilkarz sobie jak wypuscil i jesli akurat pilka jest na wysokosci jego glowy to nie czeka zeby ja zgasic tylko od razu wypuszcza ja sobie z glowki. mozemy zrobic zawsze to co chcemy i kiedy chcemy z piłką, nad wszystkim mamy pelna kontrole. I co jest jednym z najwiekszych plusow dla mnie to to, ze kazdy sposob probowania zdobycia bramki jest oplacalny, zarówno atak pozycyjny, kontry, rzuty wolne(nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale w koncu oplaca sie dosrodkowywac z rzutow wolnych z bocznych sektorow boiska, pilkarze swietnie wbiegaja w pole karne na pilke), podana prostopadle, wrzutki, strzały z daleka, podania z kelpki,dryblingi, przerzuty w poprzek boiska, zagrania na kolko na wolne pole-w tej grze kazdy sposob budowania atakow i proby strzelenia bramki jest oplacalny, nie ma czegoś takiego, że np. w ogole nie oplaca sie uzywac podan z klepki albo dosrodkowan bo sa nieskuteczne, tu kazdy element pilki noznej odpowiednio zastosowany przynosi efekt. to jest najwieksza zaleta nowej Fify, dzieki temu(i ogromie animacji i roznych zachowan pilkarzy) jest pozbawiona schematow,zroznicowana i głęboka.

A Pes jest do bolu prosty w swojej budowie(piłka zawsze tak samo odskakuje, kazde podanie wyglada tak samo, nie czuje sie ze jest mocniejsze slabsze czy mniej dokladne, strzaly z okreslonych pozycji sa praktycznie takie same przy kazdej probie, interwence obroncow sa zawsze takie same). Pes to jest po prostu jeden wielki SCHEMAT, pozbawiony polotu, prawdziwego budowania akcji, rożnorodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pracę w skarbówce lub sanepidzie. Z pewnością zrobisz karierę, bo czepiasz się nieistotnych szczegółów smile.gif Sedno gry to gameplay

W FIFce10 wreszcie zaczyna jakoś się prezentować, ale skoro wszysycy podniecają sie detalami w tej grze, to ja się uczepię takiego "drobiazgu". Jak realizm to realizm.

Zgadza się. Fifa w latach 2000-2007 była dla mnie mega chłamem .Dlaczego? Ponieważ ISS/PES (do 6 odsłony) zapewniały taki fun ( nieważne że nie było licencji etc) że całkowicie zapominało się sie EA i Fifie które co roku zmieniały okładki ,składy i numerek . Teraz sytuacja się odwróciła. Ale jako konsument mam prawo wyboru tego co mi się podoba , więc może za kilka lat znowu wrócę na "stare śmieci". wink.gif

Ale cóż. Świat poszedł do przodu - pojawiły się nextgeny . Pomyślałem -Wspaniale! I od razu zakupiłem PESa - czar Konami prysł jak bańka mydlana . Od nextgenowych gier wymagam aby robiły krok do przodu a nie powielały coś .Panowie z EA widać to zauważyli i począwszy od edycji 08 zaczęli coś robić aby przyciągnąć gracza przed tv. Moim zdaniem , podglądając konkurencję , potrafili wyciągnąć wnioski i stworzyć grę imitującą kawał dobrego footballu.

Pozdr.

Masz prawo wyboru, ale nie narzucaj innym swojego zdania. ;) Liczę na przebudzenie KONAMI w tej kwestii. Nadal uważam, że FIFA09 jest pod wieloma względami gorsza od PESa2009 i vice versa. Poczekam na demo PESa2010, żeby móc coś powiedzieć na temat obecnej konkurencji, ale fakt, że FIFA10 to gra wkraczająca na drogę symulacji rozgrywki. Mam nadzieję, że da to impuls do działania ich rywalom z Japonii.

KopaczK grałeś w demo Fify 10? Tak, w Fifie 10 zdarza sie, ze bramkarz ma pilke na rekawicach i jej nie lapie, co wiecej czasem pilka przesliznie sie mu po rekawicy i wpadnie do bramki. I popelniaja glupie bledy. I co mnie bardzo cieszy to również piłkarze zaczeli popelniac bledy w przyjeciu czy w prowadzeniu pilki, czasem zdarza im sie ja zgubic.Co do chaosu to rzeczywiscie w Fifie 09 przez wolne reakcje pilkarzy na nasze komendy czesto tworzyl sie chaos, ale co mnie niezmiernie cieszy w Fifie 10 całkowicie to wyeliminowali(oczywiscie zdarzaja sie przebitki, ale to normalne, bo w prawdziwej pilce tez sie przeciez zdarzaja). Dzieki temu ze gracze szybciej reaguja ma sie nad wszystkim o wiele wieksza kontrole i nie ma mowy o chaosie.[...] mozemy zrobic zawsze to co chcemy i kiedy chcemy z piłką, nad wszystkim mamy pelna kontrole. I co jest jednym z najwiekszych plusow dla mnie to to, ze kazdy sposob probowania zdobycia bramki jest oplacalny, zarówno atak pozycyjny, kontry, rzuty wolne(nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale w koncu oplaca sie dosrodkowywac z rzutow wolnych z bocznych sektorow boiska, pilkarze swietnie wbiegaja w pole karne na pilke), podana prostopadle, wrzutki, strzały z daleka, podania z kelpki,dryblingi, przerzuty w poprzek boiska, zagrania na kolko na wolne pole-w tej grze kazdy sposob budowania atakow i proby strzelenia bramki jest oplacalny, nie ma czegoś takiego, że np. w ogole nie oplaca sie uzywac podan z klepki albo dosrodkowan bo sa nieskuteczne, tu kazdy element pilki noznej odpowiednio zastosowany przynosi efekt. to jest najwieksza zaleta nowej Fify, dzieki temu(i ogromie animacji i roznych zachowan pilkarzy) jest pozbawiona schematow,zroznicowana i głęboka.

A Pes jest do bolu prosty w swojej budowie(piłka zawsze tak samo odskakuje, kazde podanie wyglada tak samo, nie czuje sie ze jest mocniejsze slabsze czy mniej dokladne, strzaly z okreslonych pozycji sa praktycznie takie same przy kazdej probie, interwence obroncow sa zawsze takie same). Pes to jest po prostu jeden wielki SCHEMAT, pozbawiony polotu, prawdziwego budowania akcji, rożnorodności.

Grałem. Nie chodzi mi o to, że nie da rady jej wybić, a o to, że przy upadku na murawe może ja stracić. Różne warianty.

To co piszesz o nowej FIFce, a raczej demie, to prawda, ale jest to coś co wbrew pozorom jest obecne w PESie. Jeśli nie widzisz róznic w podaniach, to znaczy, ze korzystasz ze zwykłych podań, a nie mierzonych. Popróbuj zagrań gałką, a nie X. Zobaczysz co z tego wyjdzie. Schemat to słowo klucz w każdej grze zespołowej. Wiadomo, ze czasem potrzebny jest przebłysk geniuszu jednego gracza, ale ogółem gra opiera się na wykonywaniu założeń taktycznych trenera, czyli schematu. Jeśli w PESie nie dostrzegasz tego o czym piszesz wyliczając cechy FIFy10, to wybacz, ale nie potrafisz w tę grę grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KopaczK

Hehehe...

No oczywiście konami nic nie musi robić ze swoim produktem tylko konkurencja ucieka...

Na Twoje pytanie dotyczące bramkarzy odpowiem: Tak popełniają takie błędy, jak również i inne.

Co do twojego nadganiania konkurencji - w chwili obecnej fifa zrobiła większy postęp niż iss/pes przez prawie dekadę. Już teraz PES jest w tyle.

Drybling 360stopni jest i ma się dobrze- ale Ty i tak będziesz prawił swoje racje i masz do tego konstytucyjne prawo.

Kilka postów wcześniej pisałeś że PES jest lepszy pod względem taktycznym - bzdury wypisujesz i to wielkie, wystarczy troszkę pograć w demko FIFY10 by zrozumieć że taktyka to podstawa, ale Ty zapewne wolałeś badać takie bardzo ważne rzeczy jak obecność graczy na ławce rezerwowych...

Próbujesz na siłę udowodnić że produkt EA sport to nadal arcadówka, a PES jest symulatorem i tą jedyną słuszną piłką nożną. Ale tak już nie jest!

Argumenty o schematach, łatwości, typowym Arcade były dobre kilka lat temu. Dla mnie dziś bardziej PES jest schematyczny i przewidywalny jak gra polskiej reprezentacji w meczu ze Słowenią. Naleciałości od arcadowych przodków są obecnie większe po stronie pesa niż fify.

No i te nieszczęsne skrypty w Pesie. Jescze jakieś inne śmieszne argumenty? Może ten o łatwiejszych strzałach i łatwiejszym sterowaniu? Czy też jeden z moich ulubionych - bez skilów nie pojedziesz ... bzdura.

Ogólnie mówiąc fajnie Ci się gra w PESa to idź graj w PESa , mi się bardziej podoba ostatnia edycja fify więc w nią gram i nie przeszkadzają mi takie pierdoły jak: pusta ławka rezerwowych, fotoreporterzy nie śledzący piłkarzy, brak flag na trybunach czy też brak piosenki "We will rock you" w openingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tak odwieczni fani PESa nie przyznają, że Fifa jest lepsza. Tak to już najwidoczniej jest. Są oczywiście ludzie zdolni to zmiany zdania w jedną lub drugą stronę, ale sporo jest osób, które pod względem konsolowej piłki nożnej pozostają niezmienne. Taki sam bój toczy się w temacie PESa i cóż trudno. Nie mnie oceniać która gra jest lepsza pod względem gameplayu i realizmu, bo nie grałem w żadną jeszcze na PS3, a po za tym się po prostu nie znam, ale z filmików bardziej mi się podoba Fifa. Po za tym tryb menedżerski, na którym mi zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest poświęcony FIFie10. Z ciągiem dalszym poczekam do demka PESa2010. teraz dyskusja nie ma większego sensu. Macie swoje zdanie, ja swoje. Bardzo miło "rozczarowała" mnie nowa kopanka EA i szczerze mówiąc zastanawiam się czy faktycznie za jakieś 2 lata nie powrócę do korzeni swojego wirtualnego kopania, czyli do FIFki właśnie (o Sensible Soccer nie bedę pisał, bo seria już nie istnieje). Na tę chwilę, czy się to komuś podoba czy nie, FIFA staje się lepsza, ale dzięki "podrabianiu" PESa właśnie. Uważam, ze wyścig wygra seria, która osiągnie poziom realizmu rozgrywki i miodność na wysokim poziomie połaczony z rewelacyjną oprawą audiowizualną. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest poświęcony FIFie10. Z ciągiem dalszym poczekam do demka PESa2010. teraz dyskusja nie ma większego sensu. Macie swoje zdanie, ja swoje. Bardzo miło "rozczarowała" mnie nowa kopanka EA i szczerze mówiąc zastanawiam się czy faktycznie za jakieś 2 lata nie powrócę do korzeni swojego wirtualnego kopania, czyli do FIFki właśnie (o Sensible Soccer nie bedę pisał, bo seria już nie istnieje). Na tę chwilę, czy się to komuś podoba czy nie, FIFA staje się lepsza, ale dzięki "podrabianiu" PESa właśnie. Uważam, ze wyścig wygra seria, która osiągnie poziom realizmu rozgrywki i miodność na wysokim poziomie połaczony z rewelacyjną oprawą audiowizualną. Pożyjemy, zobaczymy.

Dodatkowo dla mnie istotne jest posiadanie licencji na graczy, kluby, ligi, mistrzostwa, sponsorów, firmy (reklamy z boku... żeby nie było KONAMI/KONAMI/KONAMI/KONAMI/), rozbudowany tryb kariery, dobre serwery, żeby w internecie można było pograć. Może niektóre z tych elementów to pierdoły ale właśnie te wszystkie szczegóły razem sprawiają że ma się wrażenie grania na poziomie... Nie musze sobie wyobrażać że gram reprezentacją niemiec. Po tylu latach przestało mnie to bawić, a wręcz zaczęło żenować. Prawdą jest że wcześniej królował bezkonkurencyjnie PES, w tym momencie EA dogoniło Konami i musiało iść w ślady PES'a co teraz niektórzy wypominają. Czy to źle? Boli tak bardzo że inny tytuł który oferował praktycznie wszystko oprócz pes'owskiego gamplay'u w końcu go wprowadził? Czyżby fani pes'a denerwują się że zabrało się im to czym się szczycili i zostawiło się ich z niczym? W ten sposób mamy dwie podobne do siebie gry z tym że jedna oferuje wszystkie te rzeczy o których wspomniałem na początku. Fifa w tym roku zostawia konami z refleksją czy nie lepiej by było iść w ślady ea i spróbować wprowadzić coś wiecej... np ligę Polską ;)

PS. Sensible Soccer ma u mnie 7.5/10

Sensible World of Soccer ... 12/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb menadżerski, to akurat lepiej prezentuje się w PESie. jest bardziej złożony i rozbudowany. Aleto już kwestia gustu. To czy PES2010 niczego nie zmienił obadamy jak dorwiemy się do demka.

Ale to co napisałeś odnośnie FIFy, która (uważam, ze dopiero zaczyna jej to wychodzić) kopiuje rozgrywkę PESowską, jest imho prawdą. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w tej i następnej edycji. Jeśli KONAMI w tegorocznym tytule nie poprawi kilku rzeczy, to niestety, ale będą za rok startować z pozycji "partyzanta". Jak już pisałem, zobaczymy.

Co do PS., masz rację z tymi ocenami, ale i tak w SS zagrywałem się jak dziki. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb menadżerski, to akurat lepiej prezentuje się w PESie. jest bardziej złożony i rozbudowany. Aleto już kwestia gustu. To czy PES2010 niczego nie zmienił obadamy jak dorwiemy się do demka.

Odnośnie trybu menadżerskiego to wygląda to wg mnie tak:

fifa 09 pc -> pes 2009 ps3 -> fifa 09 ps3

fifa 09 na pc a ps3 (tryb menadzerski) to dwie różne bajki.

Mam nadzieje że w fife 10 nie bedzie podobniej akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno w Fifie10 jak i w pesie 2010 tryby menago mają być bardziej rozbudowane - ale my w demkach ich nie sprawdzimy(niestety).

W pesie2010 pewnie będzie dodana LM i LE. Natomiast w fife10, hmm, według zapowiedzi Ruttera (producent wykonawczy fify od edycji 08) to właśnie tryb managera ulegnie w FIFA10 największym zmianą. Ogólnie ciężko jest powiedzieć czy te zmiany będą istotne czy nie, ale wcześniej Rutter pracował przy sztandarowym produkcie Sports Interactive - czyli Championship/Football Manager . Więc co nieco się zna.

PS. Rutter jest też wielkim fanem serii PES, więc nie dziwie się że FIFA czerpie z PESa garściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trybu menadżerskiego to wygląda to wg mnie tak:

fifa 09 pc -> pes 2009 ps3 -> fifa 09 ps3

fifa 09 na pc a ps3 (tryb menadzerski) to dwie różne bajki.

Mam nadzieje że w fife 10 nie bedzie podobniej akcji.

Nie znam wersji na PC, ale coś podobnego już gdzieś czytałem. Tak czy owak piszemy tu o grach na PS3. A tryb w PS3 jest na niższym poziomie.

zarówno w Fifie10 jak i w pesie 2010 tryby menago mają być bardziej rozbudowane - ale my w demkach ich nie sprawdzimy(niestety).

W pesie2010 pewnie będzie dodana LM i LE. Natomiast w fife10, hmm, według zapowiedzi Ruttera (producent wykonawczy fify od edycji 08) to właśnie tryb managera ulegnie w FIFA10 największym zmianą. Ogólnie ciężko jest powiedzieć czy te zmiany będą istotne czy nie, ale wcześniej Rutter pracował przy sztandarowym produkcie Sports Interactive - czyli Championship/Football Manager . Więc co nieco się zna.

PS. Rutter jest też wielkim fanem serii PES, więc nie dziwie się że FIFA czerpie z PESa garściami.

Zobaczymy jak to wyjdzie. PES ma więcej do zaoferowania w tym trybia, a przynajmniej bierze pod uwagę różne czynniki. FIFA jest w tej materii o tyle gorsza, że daje graczowi do zrozumienia, że jest najważniejszy i to od niego wszystko zależy. Transfer dowolnego zawodnika to tylko kwestia kasy, w PESie zaś można się starać przez kilka sezonów o jednego gracza i nie odnieść sukcesu na polu transferów. Podobnie wygląda kwestia trybu kreacji kariery jednego piłkarza. W FIFie09 wszyscy słuchali naszych rozkazów. Podawali na rządanie, w PESie nawet jak będziesz najlepszym graczem na murawie nie masz pewności, ze dostaniesz jakąkolwiek piłkę. Jest to bardziej naturalne. Musisz się postarać, wyjść na pozycję, itd.

Czerpie i dobrze na tym wychodzi. Jak tak dalej będzie szło, to mogę zmienić priorytet w kwestii doboru gry piłkarskiej, albo zacznę kupować co jakiś czas obie kopanki.

PS. Jutro obadamy demko PESa2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb menadżerski, to akurat lepiej prezentuje się w PESie. jest bardziej złożony i rozbudowany. Aleto już kwestia gustu. To czy PES2010 niczego nie zmienił obadamy jak dorwiemy się do demka.

Ale to co napisałeś odnośnie FIFy, która (uważam, ze dopiero zaczyna jej to wychodzić) kopiuje rozgrywkę PESowską, jest imho prawdą. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w tej i następnej edycji. Jeśli KONAMI w tegorocznym tytule nie poprawi kilku rzeczy, to niestety, ale będą za rok startować z pozycji "partyzanta". Jak już pisałem, zobaczymy.

Co do PS., masz rację z tymi ocenami, ale i tak w SS zagrywałem się jak dziki. :P

Jak już pisałem nie znam się dlatego się pytam. Czy dążenie przez EA do polepszenia rozgrywki i realizmu jest kopiowaniem? Czy uczenie się na błędach i sukcesach innych firm jest złe? No i jak to jest że kopiuje rozgrywkę z PESa skoro wszyscy mówią że się różnią jak cholera i Fifa jest mniej realistyczna itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×